Šta je novo?

Za sve ljubitelje shoping centara, molova itd

Jel ima negde na forumu postovan spisak prvih 5-6 trznih centara po velicini u Beogradu ili Srbiji po bruto ili neto prodajnoj povrsini?
 
kucas shopping centri beograd u guglu i on ti sam da podatak koji su najveci i najmanji


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Samo neka dolaze bolje za radnike i potrosace u teoriji
 
Citam ovo,, potvrdjeno,, a nigde ne pise kada dolaze. Covek kaze kad zavrsimo sa Hrvatskom a to moze biti za deset godina.
 
Ko ce da preuzme/zatvori onaj raspali Aman? Uopste mi nije jasno kako opstaju sa svojom budjavom strokavom ponudom.
 
Aman je pokazatelj ekonomskog stanja u drzavi. Ono sto oni prodaju to niko normalan ne bi kupio, alli nazalost narod je toliko bedan da je primoran da kupuje u Amanu.

Sto se tice Spara oni ne mogu da budu konkuretni sa cenama,u svim zmljama su skuplji od Lidla .
 
Šta to tamo ne valja od robe?

Voće i povrće može da se nađe bolje nego u Maksiju, a većina proizvoda je u ambalaži i potpuno mi je svejedno gde ću ih kupiti.

Imam Aman i Maksi ispred nosa, pa često svraćam u Aman jer je manja gužva.

Jeste utisak da su štrokaviji, ali ono što je pohvalno je što u Amanu viđam i Rome radnike, a mislim da ima i lica s posebnim potrebama, što u susednom Maksiju nisam nikad video.
 
U Maksiju u kome ja kupujem imaju dvoje zaposlenih sa posebnim potrebama. U Amanu 80% cena koje imaju na policama se ne slazu na kasi, opsti utisak je rasulo. Meso im je bajato i zeleno koliko stoji u vetrinama koje ne hlade adekvatno i pod temperaturama koje nisu propisane.

Sto se tice Roma koji rade tamo, oni tamo rade ne zato sto su oni rasno tolerantni nego zato sto niko pod tim uslovima ne zeli da radi.
 
Imaju dobra jeftina piva i vina.

Ako se cena ne slaže na kasi sa istaknutom, dužni su da ti naplate izloženu cenu. Ako neće, samo im zapreti inspekcijom.

Meso ne kupujem po supermarketima, tako da zaista ne znam kakav im je kvalitet.
 
Da zivimo u uredjenom sistemu sanitarna inspekcija bi mogla da zatvori svaku Aman prodavnicu u roku od jedne sekunde, a da ne pricam o trzisnoj.

Da se razumemo ne favorizujem ni jedan drugi super market, kupujem tamo gde mislim da je odredjeni proizvod koji mi treba snizen.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=570106#p570106:ruqqbve8 je napisao(la):
astrodule » Wed Sep 26, 2018 10:00 am[/url]":ruqqbve8]Šta to tamo ne valja od robe?

Voće i povrće može da se nađe bolje nego u Maksiju, a većina proizvoda je u ambalaži i potpuno mi je svejedno gde ću ih kupiti.

Imam Aman i Maksi ispred nosa, pa često svraćam u Aman jer je manja gužva.

Jeste utisak da su štrokaviji, ali ono što je pohvalno je što u Amanu viđam i Rome radnike, a mislim da ima i lica s posebnim potrebama, što u susednom Maksiju nisam nikad video.



Aman je najprljavija i najsmrdljivija prodavnica ubedljivo. A ****i rade zato sto dobijaju sa biroa subvancije za njih, ne zato sto ih vole.
 
Neka i drugi zaposle osobe sa invaliditetom, pa će dobiti subvencije od NSZ.

Šta je u tome loše što zapošljavaju teže zapošljive kategorije građana (?).

Neka ostali slede njihov primer.
 
Nema nista lose, samo pisem zasto ih ima u Amanu, ne zato sto ih vole nego zato sto dobijaju $$$ za to. Nekim drugim lancima ne znace nesto te pare da bi ih zaposlili.
 
Bulsit...

Drugi lanci rade iz ljubavi i nije im bitno da imaju subvencionisanu cenu radne snage?
E izgleda da sam naucio nesto novo o trzisnom poslovanju i kapitalizmu. ;)

Inace, Aman u kraju kod mojih je jedna od najcistijih prodavnica u koje navracam, a opet bio sam u nekim koji su zaista ocaj.
No isto mogu da kazem i za maxi, pa i druge lance.
Cak sam u maksiju imao situaciju sa totalno pokvarenim i usmrdelim mesom.
Moj utisak je da su u DIS najneodgovorniji i najneorganizovaniji po tom pitanju. Ne mislim na male privatne komsijske objekte koji posluju kao 'DIS Partner'


Po mom misljenju, higijena, kao i asortiman i kvalitet ponudjene robe u velikim lancima najvise zavisi od poslovodje.

Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk
 
Zaposljavanje Roma u Aman prodavnicama apsolutno nema nikakve veze sa subvencijom drzavae.

Ponovicu ono sto sam vec napisao a to je da tamo rade Romi jer niko drugi ne zeli da radi pod tim uslovima.

Neorganizovanost, manjak radnika, stroka i prljavstina, a poslovodja tamo moze biti svako ko radi duze od dva meseca.

Toliko su prljavi da mi se gadi da kupim i prozvod koji je hermeticki zatvoren.
 
Mislim da ovo nije tema da li neko voli ili ne voli Rome.

Meni je ovde akcenat na to kako nas sistem funkcionise i da mi je neverovatno kako neka pravila trzisne, finansijske i najbitnije sanitarne inspeksije za neke od ovih lanaca prodavnica uopste ne funkcionisu...
 
Meni se desilo u Amanu da na ''delikatesu'' čekam radnicu da posrče ručak iz tanjira, sve to pored frižidera, onda je tim rukama kojima je jela uzela da mi nareže nešto, bez rukavica. Samo sam se zahvalila i nikad više ušla. Nije bila romkinja niti lice sa posebnim potrebama već bu****. Koleginice su joj isto st*** ne zna se koja je gluplja i bezobraznija.
 
U Ašanu u Ukrajini većina kasira su gluve osobe. Na njihovim kasama stoji obavšetenje da je u pitanju gluva osoba.
 
Kakvo je ovo izražavanje na forumu i zašto niko ne sankcioniše (ganci i ostalo).Vređate Rome a neurednih i prljavih radnika ima pre svega medju Srbima,sa neopranim i izgužvanim uniformama,o ličnoj higijeni da ne govorimo .Ja to svaki dan gledam u Maxiju pre svega.
Roma ima kao i Srba raznih,nisu svi isti.Kada bi tako napisali Hrvati na svom forumu za Srbe ne bi vam bilo svejedno zar ne.
Ako vam se ne sviđa Aman nemojte ići i gotovo.
 
Onda da se zovu rae populacija moral policajn
 
Vrh