Šta je novo?

Napušteni objekti i lokacije

Пошто је Игор закључао нову подтему „Напуштена зграда“ viewtopic.php?f=21&t=4119, јер сличну имамо, коју је
отворио нови члан @Ристан12, да му одговорим за ту напуштену зграду, а то је овај део зграде.


"@Ристан је написао:
Napustena zgrada?
Порукаод ristan12 » 04 Јун 2018 02:05 am
Pozdrav

Registrovao sam se ovde, jer sam u poslednjih pola godine, koliko trazim stan, nasao brdo korisnih informacija. Sada me zanima nesto drugo, a to je zasto je zgrada u bloku 63 na uglu Vojvodjanske i Gandijeve napustena https://www.google.com/maps/@44.809977, ... 684,17.78z? Postoji drugi deo te zgrade koji je naseljen koliko sam mogao da vidim. Jako sam radoznao i bilo bi cool ako neko zna da napise ovde."


То је војна зграда, и ту је настао проблем између војске и извођача радова, који узгред мислим да више не постоји. Тужили су се, а који је био разлог тужбе не знам, али ето зграда остаде, како и сад стоји. Барем је тако било до пре коју годину. Ако те интересује можда више сазнаш у војној грађевинској установи или војном стамбеном.

Поред те зграде треба следеће године да „никне“ једна стамбено-пословна зграда од осам спратова која се никако не уклапа у тај део улице и остале зграде.

Надам се да сам био довољно „кул“ :wink: , без обзира шта то значи !
 
IMG-20190219-124346.jpg


IMG-20190219-124358.jpg
 
Има у Сундечићевој зврљи нешто напуштено још ко зна од кад (неко смеће од зграде од оних лаганих белих блокова, види се да је нелегално јер се поред гради новија зграда, и доста је увучена, док овде чак ни парцела није добра јер некакав хангар поред према катастру залази парцелу напуштене зграде). Сад лепо нека балавурдија дошла нацртала неке гротескне смајлије и пентаграме да плаше народ. Мада мене више брине што је то једна огромна зградурина, а цела од тих белих цигли оних меких лаганих, не делује баш најчвршће
 
Пролазио сам ноћу а камера је слаба, слабо имам прилика иначе туда да идем

https://www.google.rs/maps/@44.7871743, ... authuser=0

Ова је у питању, и ништа много се до сад није променило сем наведених шкработина (и ово мало прозора поломљено)
 
Možemo slobodno da usvrstamo ovo gradilište u napušteno. Ovde se već godinu dana ne dešava ništa, stigli su do prizemlja i to je to.
35299188_1030237547124570_6681231746765160448_n.jpg
 
cccccc, stvarno totalno zaboravismo na ovo kad eto
 
Moguće da projekat ne napreduje očekivanom dinamikom ali se radi pošto sam video radnike pre dva dana.
 
IMG-54084ba47184fecb31e65cd00ce77a24-V.jpg


Karic izgleda odlucio da zavrsi ovu zgradu .....
 
Užas, zgrada bi bila ružna i nezgrapna da je 2000te napravljana, mada jeste u tom Pink City Club stilu. Danas je tuga i žalost.
 
Kupio je i onu zgradu na Terazijama gde je bila Lasorela... I tu ce sad nesto da pravi...
 
Ај бре и нек заврши. Мада кад је већ ту нек промени фасаду ко је оно осмислио треба га ишибати...
 
Естетика зграде у духу тог времена. Али крајње је време да се приведе крају, као и други слични пројекти из сличног времена и сличног дизајна на упечатљивим раскрсницама (Три листа дувана, угао Косовске и Таковске, Б23, онај комплекс преко пута Шумица).
 
Мени можда најнесимпатичнији правац. Много равно и глатко, да додају мало Ханса Гигера, али само мало, па би и личило на нешто

Мада ај небитно само да заврше. Проблем је што је у међувремену граница грађења ка Данке Савић померена па технички сићушни део зграде спада ван те границе, али то је ваљда небитно пошто је већ био постојећи објекат
 
Ova Karićeva zgrada jeste grozna. Ali ne smatram da je ceo taj arhitektonski pravac grozan. Deltina zgrada, Progres, Narodna banka, Zepter, stanica Vukov spomenik, Knez Mihailova 30... meni se lično dopadaju. Čak i ova zgrada na Savskom trgu mi je interesantna. Jeste ona svojim izgledom čir u odnosu na svoje okruženje. Ali sama po sebi, meni je interesantna zbog izgleda i načina na koji je izvedena.

Pa šta ako sve te zgrade vuku inspiracije iz filmova i tada aktuelnih trendova? Ceo svet je 90ih vukao inspiraciju sa raznih strana, i cela planeta je te decenije bila u duhu novog milenijuma, grandioznih vizija, fantazija, futurizma ovog ili onog... Te decenije, ljudi su od Aljaske do Australije hodali ulicama u šarenim majicama ili mehaničarskim kombinezonima. :D Potpuno luda decenija, u svakoj sferi života, pa tako i u arhitekturi. Ako ništa drugo, ove zgrade su bar ostale kao spomenici jedne unikatne epohe. Ne samo u arhitekturi nego i u istoriji. Da se razumemo, ne mislim na naše 90te, nego na 90te u globalu. Vreme sanjarenja i velikih planova za novi milenijum.

Na kraju krajeva, za mene su te zgrade i projekti dokaz da su čak i u tim mračnim propalim 90im neki ljudi ovde ipak znali za nešto bolje i dalje od Balkana, i da su hteli da bar po nečemu budemo nalik ostatku sveta, ili bar da pokušamo da ga ispratimo.
 
Filmadzije su koristile zgradu lazna uzbuna izvinjavam se
A mikseri navodno jos bilbord postolja ....
 
Vrh