Šta je novo?

Problem pasa lutalica

ACR":6rbpsk1e je napisao(la):
NEMA šanse da su biciklisti ugroženi u po bela dana, pogotovu ne na Ušću i na Adi.
A vožnja bicikla u 12 noću ne spada u potrebe života prosečnog građanina...

Neverovatno koliko pojedini manipulišu tom malom decom, kao da ljubitelji životinja ne vole svoju decu.
Izvini, ko si ti da određuješ šta su potrebe prosečnog građanina. To što si napisao toliko nema smisla da se već kajem što sam to komentarisao,
Takođe komentar za usvajanje deteta je takođe besmisleno poređenje.

Pre neki dan su me jurili kučići kod Arene za vreme dana, ako već moram da ti crtam.

Ja nemam dete, ali sina mog brata je ujela lutalica i dete je sad istrauimirano (iako se to dogodilo kad je bio mali). Naravno da se plaši kerova kad ih vidi (i lutalica i običnih).
Samo zamišljam šta bi se desilo da sam se vozio sa njim. Pokušaj i ti da zamisliš!!!
 
A ko si ti da određuješ ko ima pravo da živi a ko nema?
Kod Arene povremeno živim od kako sam se rodio '81 a stalno sam živeo u periodu 2004-2009, kako to da mene nikad nije pojurio nijedan od tih strašnih pasa lutalica?
Možda zato što se nisam šetao sa prutom i bacao kamenje na pse?

(...)

Ostatak posta sam obrisao, jer srećom na vlasti u gradu su normalni ljudi i nema potrebe da padam u vatru kada se ubijanja životinja neće desiti.
 
Ako je nekom slučajno promakla ova vest


Grad će investirati dodatna sredstva - neće biti ubijanja

Gradonačelnik Beograda Dragan Đilas izjavio je danas da će grad osigurati bezbednost građana investiranjem dodatnih sredstva u rešavanje problema pasa lutalica i naglasio da se dok je on gradonačelnik životinje u prestonici neće ubijati

Đilas je novinarima u Skupštini grada, povodom napada čopora pasa na portparola DS Jelenu Trivan na parkingu ispred Doma Narodne skupštine, kazao da u rešavanje problema pasa lutalica na žalost u prethodnom periodu nije izdvojeno dovoljno sredstava, ali da postoji jasna strategija čijom je primenom znatno smanjen njihov broj, sa 7.500 na 4.500. On je najavio da će za nekoliko nedelja biti otvoren azil u Resniku, kao i da je u planu da se tokom iduće godine sagradi još azila, čime će se obezbediti bezbednost građana.
Napomenuvši da je više ljudi napade pretrpelo od vlasničkih pasa, nego od pasa lutalica, Đilas je najavio da će problemi vezani za pse lutalice i ponašanje vlasnika kućnih ljubimaca biti znatno uređeniji kada počne da deluje komunalna policija.
Gradonačelnik Beograda je podvukao da će u sledećoj godini investiranjem sredstava za rešavanje problema pasa lutalica i otvaranjem azila, prestonica postići standar koji u toj oblasti postoji u svim evropskim gradovima.

http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?view=story&id=75553&sectionId=37
 
ACR":1ef9lr25 je napisao(la):
A ko si ti da određuješ ko ima pravo da živi a ko nema?
Kod Arene povremeno živim od kako sam se rodio '81 a stalno sam živeo u periodu 2004-2009, kako to da mene nikad nije pojurio nijedan od tih strašnih pasa lutalica?
Možda zato što se nisam šetao sa prutom i bacao kamenje na pse?

(...)

Ostatak posta sam obrisao, jer srećom na vlasti u gradu su normalni ljudi i nema potrebe da padam u vatru kada se ubijanja životinja neće desiti.
Ja ne znam po koji put treba da napisem da , ako nisu tebe napale nekoga drugoga JESU!

Ne mogu da poverujem da toliko potenciras "kako tebe nisu napale" pa jbt ne zivis samo ti u ovom gradu...
 
Ne živim samo ja, ali u krugu od recimo 200 ljudi koje poznajem dovoljno da sa njima pričam o takvim stvarima baš mi se niko nije požalio na to da ga je napao pas, pa i niko od komšija u tom zloglasnom Bulevaru ZĐ. Štaviše, baš sam sa prvim komšijom, koji nije neki ljubitelj životinja a ima malu decu, često pričao o tome kako je kraj izuzetno bezbedan za decu, dakle, on nije prepoznao lutalice kao problem.

No, nije bitno što se ne slažemo. I ja bih bio srećniji da nema pasa lutalica u gradu. Taj problem se rešava na human način i biće rešen, i verujem Đilasu kad kaže da je njihov broj prepolovljen. Evo, pre neki sat sam isto bio kasno uveče u šetnji i nisam video nijednog psa lutalicu (a ovde u Šumicama ih je bar uvek bilo), samo nekoliko mačaka koje valjda nikome i ne smetaju.
 
alexandernbg":12hfgmio je napisao(la):
ACR":12hfgmio je napisao(la):
A ko si ti da određuješ ko ima pravo da živi a ko nema?
Kod Arene povremeno živim od kako sam se rodio '81 a stalno sam živeo u periodu 2004-2009, kako to da mene nikad nije pojurio nijedan od tih strašnih pasa lutalica?
Možda zato što se nisam šetao sa prutom i bacao kamenje na pse?

(...)

Ostatak posta sam obrisao, jer srećom na vlasti u gradu su normalni ljudi i nema potrebe da padam u vatru kada se ubijanja životinja neće desiti.
Ja ne znam po koji put treba da napisem da , ako nisu tebe napale nekoga drugoga JESU!

Ne mogu da poverujem da toliko potenciras "kako tebe nisu napale" pa jbt ne zivis samo ti u ovom gradu...
Ипак у Београду има преко 300 људи на једног пса... Аргумент да одређену особу није напао пас је стварно ирелевантан.

Мени у целој причи са псима и овде и генерално смета неколико чињеница које љубитељи животиња често износе. Пре свега, често се износе неки "морални" ставови о убијању одређених група животиња, о "нехуманом" држању (нехумано за животиње??) али нико не помиње како се држе и кољу свиње, како кокошке живе у кавезима у којима не могу да се окрену, како гајимо зечеве, краве, патке, кокошке, свиње, овце, козе само да би их на крају заклали и појели... То је у реду... Али забога, успавати пса који ће, за разлику од претходно побројаних, можда једног дана напасти, осакатити, унаказити некога, то је онда убиство, то је страшан чин... Такви двоструки аршини ми стварно иду на живце... Пси нису угрожене врсте, нити су нешто превише интелигентнији од неких других животиња које кољемо (од неких су и мање интелигенти)...
А сама чињеница да се пси држе затворени у становима је по мени већа, да употребим чувени израз, нехуманост од успављивања. Ајде, за оне мале пекинезере, чиваве, пудле још и да разумем... Али за шкотске овчаре, немачке овчаре, шарпланинце, доге, пит булове, хаскије (на +30 :bash: ) и остале велике псе је и двориште мало... А прича о напуштању је већ прежвакана на форуму...

Да се разумемо, ја нисам за убијање паса уколико то може да се реши на било који други начин (од свих побројаних у претходним постовима). Али ако нема другог решења (било због финансија, недостатка људства, простора, или чега већ), онда нема друге...

Чињеница је да пси у Београду нападају људе, а често се јако гадно заврши, физички и психички. Тешко нама ако се појави беснило... Сваком може да се деси да га пас нападне, поготово кад су у чопору, јер су тада храбрији. Приче да људима после 12 није место напољу, да не треба да гледамо пса у очи и слично су за малу децу... Иначе, ово са не гледањем у очи, кулирањем, некад пали, а некад не... Тражио сам савете како избећи псе у току вожње бицикла, и после много испробаних техника једно је сигурно: ако хоће да те јуре, не помаже ама баш ништа! Ако неће, можеш да се провозаш на метар (буквално) од њих, не гледаш, искулираш, и ником ништа.
АЦР, ови твоји код арене вребају људе. Виде те из далека (пола блока по дужини), и устреме се. То не зависи од човека, такви су, доказују се вођи чопора, женкама... Не знам шта би се десило да сам некад стао, успорио... При великим брзинама тешко могу да ме дохвате, брзо мотам педале, морају да избегавају бандере и паркиране аутомобиле... А трче јако брзо, најбжи и преко 50km/h. Реон су им блокови 25 и 26, и делови околних блокова. са друге стране аутопута оперише други чопор. Они су нешто мање агресивни, ваљда се чешће друже са циганима из околних насеља. Ипак, у вечерњим сатима ови први често прелазе преко петљи код арене... Уколико идете са Бранковог моста, и живите у близини арене, избећи "разигране" чопоре је права лутрија...
 
Svako jutro kada idem na posao na stanici u Vodovodskoj ulici na belim vodama jedan pas reži na mene i sve ostale koji izadju na stanici.
Ja sam ga par puta podmitio klopom i sad maše repom kad me vidi i srećni smo obojica.Na ostale reži i dalje.
Korumpirani pas :)
 
SEKRETARIJAT ZA KOMUNALNE I STAMBENE POSLOVE
u okviru akcije „Očistimo Beograd” postavljeno 38 reciklažnih ostrva
na Adi Ciganliji uveden niz novih sadržaja i povećana bezbednost na kupalištu i van njega
uhvaćeno 1.599 napuštenih pasa, a od toga 996 sterilisano i vraćeno na stanište
popravljeno 13 fasada na stambenim zgradama
Izvor: 24 sata
http://www.24sata.co.yu/vesti.php?id=59576
 
Na Banovom brdu ima ulica kroz koje ljudi bukvalno ne smeju d aprodju od pasa lutalica...

Nedavno su na Kosutnjaku napali zenu koja je pala i slomila ruku (ocevidac sam bio, vozio zenu u urgentni), a na Adi ih ima koliko hoces - ona trim staza koju su napravili je neupotrebljiva zbog lutalica.

Ne kazem da treba ubijati pse, ali pitam se samo sta ce biti kada jednog dana, ne daj Boze, rastrgnu neko dete... Kad nadlezni nece, ljudi ce sami poceti da resavaju problem kako ne treba, ali im tada niko nece smeti da stane na put.
 
Ja mislim da razmisljam racionalno a vi?.Da li je bolje uspavati svih 70 000 pasa i doneti zakon o cipovima posle toga i da svako placa abnomalne kaze ako napusti psa.Nego ih samo sve sterilisati.Sta bi se desilo kada bi psi rastrgli neko dete? Sta je bolje uspavati 70 000 pasa ili smrt jednog deteta.Meni je a i vama vazniji zivot deteta od 70 000 pasa.Psi cesce napadaju decu jel su manja.
 
Will someone PLEASE think of the children!?

740.jpg
 
Ево да и ја изјавим нешто за Дневник...
Станујем на Бежанијској Коси а бар 5 дана недељно сам у Блоку 45, у жутим четвороспратницама (тамо ми стоји ауто). Пре 2 недеље сам са друштвом скидао делове са једног аута што сам узео за делове и сво време нам је друштво правио један лепи жути цуко са црвеном огрлицом (што ваљда значи да је стерилисан). Лепо је ухрањен (изгледа да се храни остацима из оближњег ресторана, није хтео ни парче пљескавице да поједе:laugh:) и умиљат, био је с нама од 1 до 11 увече, чак се истриповао да му је задатак да нас чува па је растеривао друге луталице. Против таквих паса лутлица немам ништа.
Међутим, много се чешће срећем са агресивним псима који иду у чопору. У принципу се плашим паса пошто су ме као клинца више пута јурили док сам возио бицикл, тако да не могу а да не покажем страх кад пролазим поред њих. Ти пси су прави проблем и по мени једина решења су:

1. Удомљавање паса који се могу удомити;
2. Стерилисање паса који су тзв. "пси зграде" - спавају у улазима, станари их хране...
3. Еутаназија.

Проблем луталица се не решава стерилизацијом. Ево на пример, код мене у крају је постојао један пас који је постао јако агресиван после стерилизације - нисам смео да идем код друга ако он не изађе на почетак улице да ме сачека и спроведе до куће. На крају је тог пса покупила 82-ка, али то је већ друга прича - поента је да нису сви стерилисани пси (мада 90% јесте) мирољубиви. Друга ствар се тиче хране и воде. Да ли ће тај стерилисани пас остати миран када упече врућина од 40+ степени, а он не може да пронађе воду и утоли жеђ? Шта ће се десити ако не може да нађе храну па је гладан? Може се лако десити да полуди, а онда ко зна шта све може да се деси.
По мени једино решење је еутаназија. Није лепо, али тако је.:( Тачније, еутаназија са комбинацијом тачки 1 и 2.
А што се тиче "бораца за права животиња" (тачније људи који лече неке своје комплексе;)) - немам шта да кажем. Диже се проблем око убијања паса, а нико не диже проблем када су у питању ловачка удужења, где се дивље животиње убијају ИЗ ЧИСТОГ ХОБИЈА!:mad: Мислим - по чему је вук мање интелигентан од пса?;)
Што се тиче јурцања за аутомобилима - ја нисам приметио да сваки пас поред кога прођем јури за аутом - то чине ретки. Али да не крећем са причом "ја па ја".
И да одмах пресечем питања типа "да ли си некад имао животињу па да тако причаш" - да, имам папагаја, хрчка сам имао 2 године и 3 месеца, голуба са сломљеним крилом сам чувао на тераси целе зиме 2002. и кришом сам 5 дана чувао штене у подруму у фебруару 2001.:D
 
Hajde da ipak "učinimo poverenje" Đilasu da proba da reši problem sa azilima i sterilizacijom. Sterilizacija će vremenom dovesti do nestanka postojeće populacije i time rešenja problema. Problem je, jedino, da li će opet iz okoline Beograda psi doći u njega. Ne znam da li sada lupam gluposti, ali čini mi se da je grad koji je opasan jakom infrastrukturom - napr. saobraćajni prsten sa mnogo traka - praktično trajno zaštićen od ulaska životinja sa strane, dok Beograd do nije. Prema tome, azili su potrebni jer će taj problem biti prisutan još neko vreme.

Lovačka udruženja su posebena priča i teško da mogu da budu tema na Beobuild forumu. Ipak, ako me neko pita za mišljenje - ja bi to sve zabranio.
 
Ima i gorih stvari od pasa lutalica. :rolleyes:

Vatrogasci uhvatili pitona na bankomatu
Autor: Tanjug | Foto:AP | 21.08.2009. - 10:42


Vatrogasci Odeljenja za zaštitu i spasavanje u Nišu uhvatili su noćas pitona koji je visio na bankomatu u ulici 7. jula ispred broja 33.

Prijava da se zmija nalazi na bankomatu vatrogascima je stigla jutros oko 2,20 časova, a za njegovo hvatanje, kako su rekli novinarima, bila je dovoljna lopata i torba.
Komandir tog odeljenja Nenad Ristić rekao je novinarima da je, najverovatnije, reč o kuchnom ljubimcu koji je pobegao, ali kako su u blizini bili otvoreni prozori stanova piton je mogao da se ušeta u neki od njih.
http://www.blic.rs/hronika.php?id=107188
 
ahahaha, da se ušeta.... ahahahaha jooooj

tiho na dve noge?


:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:


ACR":16u8jhee je napisao(la):
Ima i gorih stvari od pasa lutalica. :rolleyes:

Vatrogasci uhvatili pitona na bankomatu
Autor: Tanjug | Foto:AP | 21.08.2009. - 10:42


Vatrogasci Odeljenja za zaštitu i spasavanje u Nišu uhvatili su noćas pitona koji je visio na bankomatu u ulici 7. jula ispred broja 33.

Prijava da se zmija nalazi na bankomatu vatrogascima je stigla jutros oko 2,20 časova, a za njegovo hvatanje, kako su rekli novinarima, bila je dovoljna lopata i torba.
Komandir tog odeljenja Nenad Ristić rekao je novinarima da je, najverovatnije, reč o kuchnom ljubimcu koji je pobegao, ali kako su u blizini bili otvoreni prozori stanova piton je mogao da se ušeta u neki od njih.
http://www.blic.rs/hronika.php?id=107188
 
DoktorUbipacijentic":29ciaa8h je napisao(la):
...
По мени једино решење је еутаназија. Није лепо, али тако је.:( Тачније, еутаназија са комбинацијом тачки 1 и 2.
А што се тиче "бораца за права животиња" (тачније људи који лече неке своје комплексе;)) - немам шта да кажем. Диже се проблем око убијања паса, а нико не диже проблем када су у питању ловачка удужења, где се дивље животиње убијају ИЗ ЧИСТОГ ХОБИЈА!:mad: Мислим - по чему је вук мање интелигентан од пса?;)
....:D
Kakve su ovo smesne zamene teza. ovo je forum o gradskim problemima i neko je postavio temu eutanazija vs. sterilizacija PASA LUTALICA U BEOGRADU. ovde se ne prica o lovcima. Uostalom i ti si potrosio mnostvo recenica o ovoj temi dok milioni ljudi u Bocvani umiru od side. Mislim, stvarno, kakav si ti to covek, ako te brine jedan agresivni CUKO a ne boli te uvo za jadne ljude.

Nema smisla nedostatak argumentacije pravdati pozivanjem potpuno drugacijeg problema i sasvim druge teme.

Da lovci su zlocinci, pa sta to sad ima veze sa beogradskim sinterajom?

PS. Ja sam ljubitelj zivotinja zato sto lecim svoje komplekse. Sinoc sam pojeo pecena krilca pa sad imam strasnu grizu savesti. Ako bih mogao da spasem bar jednog psa danas, kako bih sutra mogao da pojedem mozda sniclu.
 
Поредим ловце и београдске луталице јер ДЗЗЖ, уместо да се залажу за забрану лова, паламуде о заштити пренамножених паса луталица, а када ти пси некога изуједају - или ћуте као заливени или имају тврдње тима "крив је човек".:grand:
Иначе кад смо већ код јела - ја сам сљуштио 2 коњске шницле данас и немам грижу савести, а за вечерас планирам гала роштиљ.:)
И да, остајем при свом ставу - скоро сви људи у ДЗЗЖ лече неке своје комплексе. Енде.:p
 
DoktorUbipacijentic":tdxnhzoe je napisao(la):
Поредим ловце и београдске луталице јер ДЗЗЖ, уместо да се залажу за забрану лова, паламуде о заштити пренамножених паса луталица, а када ти пси некога изуједају - или ћуте као заливени или имају тврдње тима "крив је човек".:grand:
Иначе кад смо већ код јела - ја сам сљуштио 2 коњске шницле данас и немам грижу савести, а за вечерас планирам гала роштиљ.:)
И да, остајем при свом ставу - скоро сви људи у ДЗЗЖ лече неке своје комплексе. Енде.:p
Evo npr. za sta se zalazu kompeksirani borci za zastitu zivotinja. http://www.orca.org.rs/kampanja za zastitu divljih zivotinja.htm
Da li se oni uopste ne brinu za lovce i lovine ili je mozda samo u pitanju nasa neobavestenost. Ako je neobavestenost, odakle nam onda drskost i pravo da iznosimo zlonamerne tvrdnje.

Samo pokusavam da shvatim koji je motiv nekome potreban da bi bio u drustvu za zastitu zivotinja?????
Isto tako me veoma interesuje koji motiv bi nekome bio potreban da bez ikakvog argumenta i pljuje po onima koji se brinu o zivotinjama???

Veoma me zanima i po kojoj to moralnoj formuli se moze dokazati da je borba za zastitu zivotinja suprotna borbi za prava svakog coveka (ukljucujuci i balkanikusa)?

Da li je briga o zivotinjama iskljucuje brigu i deci, ljudima, planeti?

Koji se "kompleksi" lece brigom o zivotinjama a koji nebrigom?
 
belgrey":2vroyjcp je napisao(la):
Veoma me zanima i po kojoj to moralnoj formuli se moze dokazati da je borba za zastitu zivotinja suprotna borbi za prava svakog coveka (ukljucujuci i balkanikusa)?
Ко разуме схватиће

belgrey":2vroyjcp je napisao(la):
Da li je briga o zivotinjama iskljucuje brigu i deci, ljudima, planeti?
Слушајићи ДЗЗЖ - да. Пре 2 месеца је пас на Петловом брду изуједао дете (или неког пензоса, небитно), био је чланак о томе у Политици. Испод чланка су се врло брзо појавили БЗПЖ и почели са причама "није тај пас крив"... Е ту се по мени стављају права животиња у први план, уместо права људи. Када човек добије казну затвора од 50 дана јер је бацио пса у реку а хулигани који на одбојкашком тренингу поломе девојчици од 15 година обе руке (било у Нишу у мају) добију 10 дана затвора (њих 2) и трећи се пусти да се брани са слободе - то ми је јасан знак да смо постали већи католици од папе и да треба да се метне прст на чело и запита се "да ли смо ми нормални?". Зар је могуће да живот једног керчета вреди више?

belgrey":2vroyjcp je napisao(la):
Koji se "kompleksi" lece brigom o zivotinjama a koji nebrigom?
Мислим да је то комплекс ниже вредности, који иначе поседује 90% политичара и људи који се боре "да промене свет" - ретки су примери оних који су то радили баш "од срца" (нажалост, живот већини њих је насилно прекинут:().
 
Siniša":nyt3m9le je napisao(la):
Uzas, kako menjate teze. poznat mi je taj problem, ali o njemu ovde nije rec. Dao sam link na zastitu divljih zivotinja kao odgovor na tvrdnju da borci za zastitu zivotinja ne rade nista da zastite divlje zivotinje od lovaca vec se samo brinu za pse po Beogradu. Zeleo sam da pokazem da se borci za zastitu zivotinja bave svim problemima zivotinja a ne samo psima lutalicama. link ka orki mi je bio prvo sto sam u tom trenutku nasao na netu. Upoznat sam sa problemom ngo i orke posebno ali to zaista ovde nije tema.

Podsecam:
Pitanje je: Da li ste za to da se psi ubijaju posto je sterilizacija skuplje i sporije resenje?
Odgovor 1 je: Borci za zastitu zivotinja se samo brinu o psima a ne i o divljim zivotinjama.
Odgovor 2: Jedete meso a ovamo se kao brinete o lutalicama
Odgovor 3: Direktor Orke je proneverio novac.

Odgovore sam samo parafrazirao, ali cete ih prepoznati u prethodnim postovima ako ste pratili diskusiju. Ima ih jos mnogo koji samo dokazuju da ne postoje nikakvi argumenti u prilog ubijanju pasa, vec da se na ubijanje pasa pozivaju samo oni koji iz nekog razloga imaju mrznju prema psima (sto je za osudu) ili strah (sto je za razumevanje).

Voleo bih da svako ko tvrdi da bi trebalo poubijati sve te pse po Beogradu to kaze sebi samom naglas ispred ogledala dok se gleda u njemu i da posle ponovi "Ja sam dobro ljudsko bice". Orka i njen zastupnik (ORCA) sa tim nemaju bas nista!
 
Nema mnogo veze sa temom, ali moram da vam prenesem sta sam danas video. Mesto: cesma na sredini donjeg grada kalemegdana (kod planetarijuma). Neki lik dolazi sa psom, lep pas, nije on kriv, i dovodi ga do cesme da pije vodu. Pas uredno olizuje cesmu (ukupno tri strane od cetri) po slavinama jedno minut, minut i po. Ja i moj drug sve vreme gledamo i ne mozemo da verujemo. Prvo smo mislili da mu se obratimo, ali smo odustali (tip je izgledao bas opasno, nismo hteli da izadjemo u novinama :D ). Pa vi vidite...
 
azbuki":l8y3uj7k je napisao(la):
Nema mnogo veze sa temom, ali moram da vam prenesem sta sam danas video. Mesto: cesma na sredini donjeg grada kalemegdana (kod planetarijuma). Neki lik dolazi sa psom, lep pas, nije on kriv, i dovodi ga do cesme da pije vodu. Pas uredno olizuje cesmu (ukupno tri strane od cetri) po slavinama jedno minut, minut i po. Ja i moj drug sve vreme gledamo i ne mozemo da verujemo. Prvo smo mislili da mu se obratimo, ali smo odustali (tip je izgledao bas opasno, nismo hteli da izadjemo u novinama :D ). Pa vi vidite...
Pretpostavljam da bi bilo higijenski ako bi je ti olizao.

Na ovom forumu se namnozilo mnogo zlog i naopakog sveta. Kada vam sutra skinu vize a vi izvolite poci u civilizaciju. Prag ce biti sasvim dovoljan. Tamo cete videti kako je psima dozvoljeno da se voze u gradskom prevozu, sa njima se moze uci u prodavnice pa cak i neke muzeje (Trojski zamak, naprimer). Isto tako tamo nema lutalica zato sto su svi psi cipovani pa ako ga neko i izbaci na ulicu cini strasno delo i sleduje mu zestoka kazna. Isto tako tamo treba da odu i svi vlasnici pasa da vide kako se skuplja iza svog psa. Svuda u gradu postoje posebne korpe za pseci izmet kao i specijalne kese i rukavice za skupljanje.
Problem se veoma lako moze resiti. Samo je potrebna dobra volja i dobra namera a kod nas nema ni jednog ni drugog. Vecina koja ima dobre namere nema volje a nazalost volje imaju samo oni koji bi sve to po kratkom postupku.

Nazalost kod nas je jos uvek KER ZA AVLIJU. Nikada od nas nece biti civilizovan svet. Mi smo, bre, za sumu!
 
Vrh