Šta je novo?

Palata pravde - Rekonstrukcija - Ulica Savska br. 17

Imam jedno pitanje, pregledao sam prosle postove ali nisam bas shvatio, da li je instalirana centralna klima? Ili ce sada da montiraju opet na fasadu spoljne jedinice?
 
Zgrada je u startu imala centralnu klimu sad ce samo da dobije novu male klime su kacili jer nisu mogli da poprave odrzavaju centralnu
 
Neko pomenu spoljnu jedinicu klima uredjaja umesto stakla. Ako pazljivo pogledate, na 3.spratu ka M.Pocerca stvarno postoji jedna spoljna jedinica split sistema. Ali postavljena je ispred otvorenog prozora. Tim uredjajem se klimatizuje uzorna soba, sala za sastanke, . . .
Naravno da ce da se demontira po pustanju u rad centralnog sistema klimatizacije i ventilacije. Postoji i jos mnostvo novina u odnosu na raniji sistem.
 
Eeee daa,
Iz A. Kostica se vidi jedno parce nesanirane fasade, u nivou 1.sprata. Cak se neko potrudio i uokvorio ga. Dobro za poredjenje pre i posle
 
Meni se uopste ne svidja!Potpuni promasaj.Trebali su da dodaju jos koji sprat i daje celu zastakle ili makar da je to sivo socijalisticko postalo belo...Ma strasno.Jel neko moze da mi ojasni zasto je nisu srusili i izgradili novu za 3 godine?Sta bre rade toliko tamo?
 
Stefane izvini ali zaista lupaš gluposti. Da li si video zgradu uživo? Zgrada se kompletno rekonstruiše spolja i iznutra i kada se završi biće biser arhitekture (kao što je bilo i sa zgradom u katanićevoj koja je postala sud posle rekonstrukcije). Ne znam zaista ko u ovom gradu može da navija za još nadogradnji i stakla, pored ovako kvalitetne i karakteristične arhitekture koja samo vapi za održavanjem.
 
Стефане, потпуно сам сагласан са тобом. Био сам стицајем околности више пута у тој установи, мислим да сам доста добро упознао њену конфигурацију, те закључујем да није неки посебни изазов урадити комплетну реконструкцију зграде. Чак мислим и да је доста једноставнија за реконструкцију него обична стамбена зграда. Осим климатизације, нема компликовану унутрашњу инфраструктуру, што се каже све је најједноставнији шаблон. Фирма која има стотинак кв и нкв радника би тај посао "појела" за 6 месеци. Али ко би онда мутио и ловио у мутном?
 
Да не будем погрешно схваћен, подржавам Стефана по питању ненормалног протезања радова. Нисам присталица надзиђивања, застакљивања и осталих накарадних интервенција, већ мислим да је тамо потребна само најобичнија реконструкција и модернизација постојеће опреме.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=558781#p558781:1l9j6107 je napisao(la):
fjerinic » Sub Avg 11, 2018 9:37 pm[/url]":1l9j6107]Stefane izvini ali zaista lupaš gluposti. Da li si video zgradu uživo? Zgrada se kompletno rekonstruiše spolja i iznutra i kada se završi biće biser arhitekture (kao što je bilo i sa zgradom u katanićevoj koja je postala sud posle rekonstrukcije). Ne znam zaista ko u ovom gradu može da navija za još nadogradnji i stakla, pored ovako kvalitetne i karakteristične arhitekture koja samo vapi za održavanjem.
U Katanicevoj je dobro uradjeno ali zamislite da umesto bele bude siva i onda pogledajte ovo.Bice bas tako.Inace ja sam vise pitao zasto i sta rade 3 godine?Kao i to da su sada plavi prozori sa crnim okvirom a ranije sa braon.Sta su radili 3 godine!?
 
Moram malo da se osvrnem na ove postove u da branim kolege. Ja se bavim gradjevinarstvom i radim vrlo blizu palate. Nije to bas tako jednostavno kao sti mnogi misle. Rekonstrukcija je komplikovanija od npr.nasih gradjevina na livadi, od temelja. Na gradilisnoj tabli stoji rok od 2 godine. Ne znam zasto se pominje 3. Mozda neko racuna od dana iseljenja. U gradjevinarstvu nije problem izgradnja ako nema problema u smislu finansija, birokratskih uspiravanja,... Prateci ih sa distance, vidim koliko se muce. To je ogroman prostor, koji je nemoguce pokriti vertikalnim i horizontalnim transportom. Tesko sad kad.objekat postoji. Lakse je kad je objekat u izgradnji. Mnigi toga, tamo se resava rucno. I pored toga, svakodnevno se odveze 3-4 kamiona suta. Isto tiliko materijala se ubaci. Gips kartonske plice dopremaju vec 6-7 meseci. To znaci da su pregradni zidovi i plafoni uveliko u toku a dobrim delom zavrseni. Na gradilustu mogle su da se vide i masine za cementne kosuljice kojih vise nema, pa pretpostavljam da su i pidovi u zavrsnim fazsma. Sad trenutno se razbijaju slojevi na prednjem platou sto me takodje navodi na zakljucak da se radovi u fazama izvlace ka ulazu/izlazu. Skele se skidaju parcijalno. Svaki dan se vide manja vozila kao sto su kombi vozila. To znaci da su zanatlije (moleri, keramicari,...) u akciji. Takodje se moze primetiti dopremanje kart.kutija raznih dimenzija. Stize i ugradjuje se oprema!
Sve su to, dragi moji dobri znakovi koje moze da procita neko ko svaki dan baci pogled na iste. Obratite paznju i videcete da sam u pravu
;-)
 
Prvo i prvo u pitanju je OGROMNA (po kvadraturi) i kompletna (po projektnim zadacima) rekonstrukcija objekta. Kada se završi videćete šta je sve podrazumevala i biće vam jasnije zašto je toliko trajala. Dakle osim čišćenja fasade i zamene stolarije (hiljade kvadrata betona i stakla) u zgradi se menjaju sve elektro instalacije, podovi, centralna klimatizacija, uređuju se sudnice, toaleti, kancelarije, velike izmene na enterijeru... Prosto ne mogu da verujem da neko kaže da je ovo moguće uraditi za 6 meseci.

Katanićeva je bela jer je spolja beli kamen, palata pravde će biti siva jer je spolja BETON. Zašto bi farbao beton bilo kojom bojom, to se jednostavno ne radi u arhitekturi ovog perioda. Zamisli sad nekoga da valjkom kreči spoljašnjost ove zgrade? Ili bi stavio neki alubond na nju? ili demit da bude energetski efikasnija?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=558975#p558975:32zebu1w je napisao(la):
Sveznalica » Ned Avg 12, 2018 10:45 pm[/url]":32zebu1w]Moram malo da se osvrnem na ove postove u da branim kolege. Ja se bavim gradjevinarstvom i radim vrlo blizu palate. Nije to bas tako jednostavno kao sti mnogi misle. Rekonstrukcija je komplikovanija od npr.nasih gradjevina na livadi, od temelja. Na gradilisnoj tabli stoji rok od 2 godine. Ne znam zasto se pominje 3. Mozda neko racuna od dana iseljenja. U gradjevinarstvu nije problem izgradnja ako nema problema u smislu finansija, birokratskih uspiravanja,... Prateci ih sa distance, vidim koliko se muce. To je ogroman prostor, koji je nemoguce pokriti vertikalnim i horizontalnim transportom. Tesko sad kad.objekat postoji. Lakse je kad je objekat u izgradnji. Mnigi toga, tamo se resava rucno. I pored toga, svakodnevno se odveze 3-4 kamiona suta. Isto tiliko materijala se ubaci. Gips kartonske plice dopremaju vec 6-7 meseci. To znaci da su pregradni zidovi i plafoni uveliko u toku a dobrim delom zavrseni. Na gradilustu mogle su da se vide i masine za cementne kosuljice kojih vise nema, pa pretpostavljam da su i pidovi u zavrsnim fazsma. Sad trenutno se razbijaju slojevi na prednjem platou sto me takodje navodi na zakljucak da se radovi u fazama izvlace ka ulazu/izlazu. Skele se skidaju parcijalno. Svaki dan se vide manja vozila kao sto su kombi vozila. To znaci da su zanatlije (moleri, keramicari,...) u akciji. Takodje se moze primetiti dopremanje kart.kutija raznih dimenzija. Stize i ugradjuje se oprema!
Sve su to, dragi moji dobri znakovi koje moze da procita neko ko svaki dan baci pogled na iste. Obratite paznju i videcete da sam u pravu
;-)

Да ли се шалиш кад кажеш да је то огроман простор, који је немогуће покрити вертикалним и хоризонталним транспортом, а са њега се одвезе 3-4 камиона шута и исто толико материјала се убаци?
 
Meni se svidja sad kako izgleda spolja, novo staklo i ismirglan beton(?) cine da izgleda verovatno bolje nego kad je bila nova.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=559130#p559130:3jqp0luu je napisao(la):
ZvezdaracMare » 13 Aug 2018 05:29 pm[/url]":3jqp0luu]Boze kolko je grad ruzan iz ovog ugla na ovoj slici.

Nadogradnje+arhitektura 90tih+strokavstija. Kad bi bilo dosta para to bi se sve moglo srediti. Za nasih zivota slutim tesko.
 
Koji je rok za završetak radova??? Bio sam samo jednom kao optuženi u staroj zgradi pre rekonstrukcije i bila je užasna, poseban utisak je ostavila hrpa polomljenih stolica koja je bila nabacana na jednu gomilu na poslednjem spratu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=559240#p559240:cilobyu7 je napisao(la):
vucko » Uto Avg 14, 2018 12:28 pm[/url]":cilobyu7]Koji je rok za završetak radova??? Bio sam samo jednom kao optuženi u staroj zgradi pre rekonstrukcije i bila je užasna, poseban utisak je ostavila hrpa polomljenih stolica koja je bila nabacana na jednu gomilu na poslednjem spratu.
Za sta su te opruzili?Ma kakav rok kome to treba! :D
 
...
23c2edd52df37977452637d88ae7d7c0.jpg


Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Vrh