Šta je novo?

"Zelena avenija" stambeno-poslovni kompleks u Zemunu, Petra Kočića.

Vrtić Mali istraživači ni ja nisam uspela da nađem na apr-u. Ranije je na registru domena stajalo sledeće, ali je posle sakriveno. Btw, Ostojić je prezime i vlasnika firme koja održava zgradu, predsednika skupštine stanara, ali i gle čuda, investitora.
 
Verovatno cemo isto prezime naci u jos nekim strukturama. Mada ima tu jos prezimena koja tek cekaju da se otkriju i to na vise mesta.
 
Da li može neko da mi se javi ko je kupio stan u lameli 4 na zapadnoj strani? Koja je cena i kakve informacije ima o fabrici koja je ispred? Da li radi? Da li će se eventualno rušiti? I da li je istina da je tu buka od njihovih klima? Da li bi veća buka bila kad bi tu bila prometna ulica?
 
Poštovani stanari, molim za informaciju da li se neko uselio u duplex u potkrovlju. Zainteresovani smo za kupovinu, stan nam se dopada ali gornji nivo nije uknjižen (pretpostavljam da je taj nivo nastao Vašim potpisima za zajedničke prostorije), ne postoji klima na gornjem nivou i ugrađeni su krovni prozori veoma dobrog kvaliteta ali bez roletni koje su u ovom slučaju neophodne.
Duplex je odmah useljiv, poslednji sprat uslovljava i nešto nižu cenu ali, čitajući sve Vaše prethodne komentare, nisam sigurna da li nastavljamo sa pregovorima.
Takođe, pominjete održavanje zgrade a nisam videla koja je cena po kvadratu i šta sve održavanje podrazumeva. Malo nas je zabrinula i industrijska struja koja je, nadam se, sada rešena... Parking za sada neću ni da pominjem.

Pozdrav!
 
Postoji li centralno grejanje na neuknjizenom delu?

Potkrovlja vise nemaju nizu cenu kao nekad, u mnogim naseljima su cak znatno skuplja. Jedini razlog nize cene je neuknjizeni deo stana.

Ukoliko je investitor uknjizio deo, a drugi nije mogao, onda znajte da taj deo ni vi nikad necete moci da uknjizite. Da je mogao, investitor bi to sigurno uradio, zbog prodajne cene.

Losa strana te kupovine su papiri. Sutra cete u slucaju prodaje i vi spustati cenu, narocito kreditnim kupcima. I papiroloski posedujete toliko kvadrata koliko pise.

Dobra strana kupovine su velike ustede. Racune cete placati prema uknjizenom delu, angazovanu snagu za grejanje, porez, odrzavanje naselja, ulaganje u stambeni kompleks i sl. Velikim delom cete ziveti na racun drzave i jos vecim na racun komsija.
 
Da li je onda pametno kupiti stan koji nije uknjizen ili jos gore ako nije uknjizena zgrada, posto imam neku ponudu za stan na Vozdovcu po dobroj ceni?U sustini nisam za takve kombinacije ali cisto da se informisem.
 
Kad je cela zgrada neuknjizena onda nije. Tu ces biti ravnopravan sa ostalima u smislu racuna i svega. I uvek ostaje pitanje da li ces ikada moci da ga uknjizis. Bez knjizenja ti ne posedujes nista.

Ovde je specifican primer gde je sve uknjizeno, citav kompleks, a deo kvadrata ostaje sakriven u tome i na tom delu ce se stedeti. To se desava samo u slucaju kad investitor iskoristi neke kvadrate koje pripoji stanu u korisnu povrsinu.
 
Hvala na informacijama.
Naravno, gornja etaža nije uknjižena ali postoji centralno grejanje.
 
Informacija agenta investitora je da se grejanje, porez i odrzavanje plaćaju na veličinu prodajne površine u koju je uključena gornja etaža...
 
Ukljucice ti u prodajnu povrsinu i neuknjizen deo?
To obicno ne rade u takvim situacijama, vec samo pisu ono legalno da bi bili cisti i ugovor jasan. A ne da kombinuju - prodajem ti malo legalnog i malo nelegalnog.
Onda ces placati na sve.

Vesic sad insistira na tome da se notarima zabrani da overavaju ugovore koji nemaju gradjevinsku dozvolu. A kod tebe je slucaj da uknjizen deo ima, a neuknjizen nema. Zato je i ostao neuknjizen.
 
Planiramo da uzmemo kredit za koji će banka tražiti sve uredne papire. Ne verujem da možemo bilo šta da overimo kod notara što nije pravno ispravno.
Ovih dana bi se sastali sa pravnicima investitora. Da li imate neke korisne savete?
 
Bas lepe zgrade, ali okruzenje i prilaz... uhhhhh...
Da li se zna kako ce resiti pristupne saobracajnice za ovaj objekat? Prilazi Zelenoj Aveniji su uzasni, potpuno nerealni za ovoliko naselje...
 
Uzeo je i moj drug stan na kredit pre par godina, isplatio ga, stan i dalje ne moze da uknjizi. Banke daju kredit na sve. Kod notara trenutno moze da se overi sve.

U ovoj drzavi jos uvek moze sve. Realno, iz tog neuknjizenog dela vas sigurno niko nece izbaciti niti ga oduzeti, on je stvaran i verovatno nedeljiv od ostatka. U katastru opet posedujete manji stan a to su jedini validni kvadrati.

Tehnicki ces imati toliko kvadrata, papiroloski u katastru manje. To je samo pitanje da li tebi to tako odgovara. Bar pola Srbije zivi tako i vecini ne smeta.
 
Da dodam samo sto se tice notara. Oni nisi garant sadrzaja ugovora u smislu da je to sto si potpisao za tebe dobro. Na primer, oni sada overavaju ugovore za prodaju stanova koji nemaju ni gradjevinsku dozvolu, a takav ugovor je prakticno nista, potpuno prazno. Niti znas sta si kupio, ni da li si kupio.
Da ne kazem da smo i svi mi koji smo kupili stan sa gradjevinskom dozvolom opet u riziku jer ne znamo sta cemo na kraju dobiti. Ni nama notar nije garant.

Sve se svodi na tebe u kojoj meri ti odgovara prihvatanje neke vrste rizika. Teoretski, drzava uvek ima pravo da srusi nelegalne kvadrate, to sto mi verujemo ili znamo da se to gotovo 100% nece desiti razlog je sto potpisujemo svakojake kombinacije jer stedimo ili nadjemo neku korist.
 
Moram da se ubacim jer izgleda nemate sve informacije. U Zelenoj aveniji NIKO nema uknjižen stan. Ne samo onaj u potkrovlju, niko! To ja naš najveći problem trenutno, a da li ćemo ikada doći do uknjižbe, pitanje je. Investitor ne daje odgovor, više puta smo pitali...
 
@slj
Ocigledno si dobila lazne informacije od investitora. Banka ti nije nikakav garant. Neka ti neki advokat proceslja papire da vidis zasto investitor ne dobija uknjizenje. Kazem ti, sve je u prihvatanju rizika. Ja sam opet susta suprotnost od tebe. Nisam hteo da prihvatim brdo ugovora samo zbog "sitnih" klauzula. Sto rece neko, moramo kao kupci biti i paranoicni s obzirom gde zivimo.
 
A sta kaze rgz zasto neknjize stanove sta je smetnja
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=562749#p562749:6uaf2tpk je napisao(la):
direktor » Uto Avg 28, 2018 9:54 am[/url]":6uaf2tpk]A sta kaze rgz zasto neknjize stanove sta je smetnja
Ne znam još uvek, ovih dana bi trebalo da saznamo u katastru.
 
Proverićemo sve za uknjiženje.
Da li poznajete nekoga koji je kupio duplex - poslednji sprat?
 
Poznajem, ali ne mogu da pričam u tuđe ime. Jedino što znam sigurno je da su svima krovni prozori jako problematični, upada voda u stan.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=562742#p562742:2ya36s53 je napisao(la):
Kanta » Uto Avg 28, 2018 9:23 am[/url]":2ya36s53]Uzeo je i moj drug stan na kredit pre par godina, isplatio ga, stan i dalje ne moze da uknjizi. Banke daju kredit na sve. Kod notara trenutno moze da se overi sve.

U ovoj drzavi jos uvek moze sve. Realno, iz tog neuknjizenog dela vas sigurno niko nece izbaciti niti ga oduzeti, on je stvaran i verovatno nedeljiv od ostatka. U katastru opet posedujete manji stan a to su jedini validni kvadrati.

Tehnicki ces imati toliko kvadrata, papiroloski u katastru manje. To je samo pitanje da li tebi to tako odgovara. Bar pola Srbije zivi tako i vecini ne smeta.
Meni ovo nije jasno, kako je onda banka stavila hipoteku na takav stan? Jer oni bez uspostavljanja hipoteke daju kredit. Znam da za staru gradnju gde se terasa u ono vreme nije knjizila iako pripada stanu, banke te kvadrate nece da racunaju vec uzimaju samo ukjnizenu povrsinu.
 
Razumem, ali molim za informaciju da li voda upada stan kada su prozori potpuno zatvoreni? Problematični jesu kada su otvoreni, na kip. Ono što je dobro je što postoje i bočni prozori pa nema potrebe da se krovni otvaraju kada pada kiša.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=562762#p562762:5ibbzk7f je napisao(la):
slj » Uto Avg 28, 2018 10:28 am[/url]":5ibbzk7f]Razumem, ali molim za informaciju da li voda upada stan kada su prozori potpuno zatvoreni? Problematični jesu kada su otvoreni, na kip. Ono što je dobro je što postoje i bočni prozori pa nema potrebe da se krovni otvaraju kada pada kiša.
Na zatvorenim prozorima, naravno da ne pričamo o otvorenim.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=562622#p562622:32xf07pw je napisao(la):
slj » Pon Avg 27, 2018 9:01 pm[/url]":32xf07pw]Poštovani stanari, molim za informaciju da li se neko uselio u duplex u potkrovlju. Zainteresovani smo za kupovinu, stan nam se dopada ali gornji nivo nije uknjižen (pretpostavljam da je taj nivo nastao Vašim potpisima za zajedničke prostorije), ne postoji klima na gornjem nivou i ugrađeni su krovni prozori veoma dobrog kvaliteta ali bez roletni koje su u ovom slučaju neophodne.
Duplex je odmah useljiv, poslednji sprat uslovljava i nešto nižu cenu ali, čitajući sve Vaše prethodne komentare, nisam sigurna da li nastavljamo sa pregovorima.
Takođe, pominjete održavanje zgrade a nisam videla koja je cena po kvadratu i šta sve održavanje podrazumeva. Malo nas je zabrinula i industrijska struja koja je, nadam se, sada rešena... Parking za sada neću ni da pominjem.

Pozdrav!
Postovani komsija, morate da znate da u ugovoru o kupoprodaji postoji klauzula odricanja od zajednickih prostorija a o tome se odlucuje na prvoj skupstini.
Prva skupstina nije odrzana iako sam video da se ime jednog gospodina koji je blisko povezan sa investitorom nalazi na registraciji i on ima funkciju upravnika.
Dakle upravnik se bira po zakonu o stanovanju na prvoj skupstini 2/3 brojem glasova.
Da bi se skupstina odrzala potrebno je javno istaci dnevni red i pozivu na skupstinu.
Zakon propisuje oglasnu tablu ili elektronsko obavestavanje.
Niti je odrzana prva niti bilo koja druga sednica pa se jos niko nije odrekao zajednickih prostorija niti bilo cega drugog.
Stanovi nisu uknjizeni jer je objekat u izgradnji i kao takvog ga prodaju.
Ne da nismo uknjizeni nego nemamo ni upotrebnu dozvolu.
Detaljno procitajte gradjevinsku dozvolu i uporedite stvarno stanje stvari pa razmislite jer je to investicija koju vi placate.
Sto se tice razgovora sa njihovim advokatima moj savet Vam je da povedete svog advokata i da za sva pitanja zahtevate odgovore u pisanoj formi i to jaaaako konkretne odgovore kao i klauzulu o naplati penala za sve sto odstupa od toga. Definisite sve rokove od trenutka dobijanja kljuceva do trenutka uknjizbe, sta vise dajte im rok za istu , naravno uz penale ako se do tog roka ne ostvari.
Neka Vas advokat analizira doooobro clan o ustupanju, svaki pasus, stav i rec pa shodno tome i odlucite.
Sto se tice prokisnjavanja verovatno bi sta god vam neko rekao ispalo kao kleveta ili da to pise konkurencija isl.
Ja sam licno cuo jednog stanara u parkicu kako ima problem ali mozda zavisi od lamele do lamele. Evo vam praktican savet, otidjite kod komsija koje imaju takve stanove a nemaju veze sa Montexom pa ako su posteni oni ce vam dati najbolji odgovor na sva vasa pitanja.
Samo smatram da treba da napravite prioritete u vaznosti, uknjizba ili prozori koji rade ili ne rade kako treba.
Zelim vam puno srece a ako mene licno pitate ja bih pre izabrao neki lep stan u sredisnjem delu zgrade.
Pozdrav
 
Vrh