Šta je novo?

Zastava Srbije na jarbolu visokom 80 metara

Prva stvar koja mi je odmah pala na pamet: da se srede Černobilj/ Bronks/ Alepo podzemni prolazi na NBG, u centru i na Autokomandi.

Btw

Kakvo lepo društvance.
Ovi skroz levo s najvećim jarbolom važe za jedan od najgotivnijih i najnormalnijih naroda na svetu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=555373#p555373:1stna18r je napisao(la):
direktor » 28 Јул 2018 09:49 pm[/url]":1stna18r]http://rs.n1info.com/a407702/Video/Ko-ce-imati-privilegiju-da-gradi-jarbol-u-Beogradu.html

Fali jarbol u sjevernoj koreji juznoj i indiji
Ту је јарбол Северне Кореје, четврти са десне стране (162 метра)
 
Da da moja greska fali juzna koreja indija grcka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=555675#p555675:bagff144 je napisao(la):
astrodule » Ned Jul 29, 2018 10:46 pm[/url]":bagff144]Apsurd je da će jarbol najverovatnije graditi strana firma http://rs.n1info.com/a407665/Biznis/Nac ... firme.html

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока

Нећу користити ружне речи само ћу три пута поновити 3.14!
Кажу у тексту да ми немамо памети за то, а ангажују Енергопројект за пројектовање, и још као Енергопројект донира пројекат? А Енергопројект, кад се погледају акције на берзи бележи искоријски минимум, откада је преузет од Напреда (или ко већ стоји иза те аквизиције).

Докле год се наша деца лече СМС-овима и има толико незапослених и сиромашних (понављам општу ствар али је тако) та бандера је спрдање са народом!
Зато предлажем да бојкотујемо тему.
 
Ma meni padne muka cim vidim da je ova tema jos aktuelna.
 
Ne tema, već namera da se gradi. Sve dok i dalje postoji namera da se ovaj ogromni jarbol gradi, tema treba da bude aktuelna i treba o njoj da se priča.

I ne samo da treba da se priča, nego treba i sasvim jasno razjasniti, tako da svima bude jasno, zašto su sve ovakve stvari manipulacija jer je veoma lako pomešati patriotizam i njegovu zloupotrebu u druge svrhe. Da pokušam sa jednim veoma sažetim objašnjenjem nečega što je inače veoma komplikovano:

Otkad postoji ljudsko društvo osnovna politička podela je oduvek bila prema pravednosti raspodele resursa i moći (tj uticaja na upravljanje zajednicom). Dakle, u kom su tačno stepenu resursi i moć neravnomerno raspoređeni, jer su uvek neravomerno raspoređeni, samo je pitranje koliko neravnomerno. To je podela između autoritarnog i demokratskog, što se tokom vremena nazivalo različitim imenima, desnica i levica, i mnogim drugim, ali pravilnost raspodele je uvek politička suština svega, bez obzira na ime.

I sad, pošto već po samoj matematičkoj prirodi stvari onih koji "imaju i mogu" mora da bude bitno manje od onih drugih, koji nemaju i ne mogu, pošto samo tako ukupna količina na manjinu nepravedno prenetih resursa i društvenog uticaja može biti dovoljno velika i "koncentrisana" da bi bila efikasno upotrebljena, ta društvena elita uvek ima ogroman problem kako da većinu natera da veruje da je upravo takvo stanje nepravedne raspodele ustvari u interesu obespravljene većine. Pomalo je smešno da se se to bukvalno oduvek radilo na potpuno ISTI način, i da je taj način skoro redovno uspešan. Jednostavno se predimenzionira stvarni značaj kolektivnih ideja i vrednosti: nacije, vere, tradicije, porodice, nekog vrlo usko definisanog načina života, uz obavezno čitav niz u ogromnoj meri potpuno izmišljenih i proizvoljnih nacionalnih mitova i drugih "narativa sa velikim značajem". Dakle korišćenje bilo čega zajedničkog, ali pre svega apstraktnih ideja koje eksploatišu kolektivni deo identiteta svake osobe. Ovo ne znači da zbog ove zloupotrebe kolektivne ideje nemaju svoju stvarnu vrednost, nego da je vrednost koja im se u nekom trenutku pridaje ili preuveličana ili pogrešno interpretirana, tako da ne odgovara trenutnoj stvarnosti. I to je, sažeto ispričano, sama osnova i najvažnii deo političkih igara koje se igraju svakoj modernoj državi.

Gigantske zastave, ili zastave na svakom koraku, je samo jedna od upravo takvih tehnika koji obrazovani ljudi lako prepoznaju bilo gde. Ako ih ima više ili su naglašenije nego u drugim modernim i demokratskim državama (izuzimajući USA gde je zbog izrazito raznorodnog porekla stanovništva i malog istorijskog trajanja države isticanje svih simbola državnosti bitnije nego drugde), to je nepogrešivi znak da je u pitanju nedemokratski režim koji narodu pokušava da "proda" nešto sasvim drugo. Zbog toga je ovako gigantska zastava ustvari stamota pred svetom, jer će trajno predstavljati nepogrešivu i odmah svima vidljivu legitimaciju nedovoljne političke zrelosti i nedemokratskog stanja u kome se nalazimo.

Takođe, ovakvi simbolični izlivi mogi biti poseban problem upravo u Srbiji jer ćemo mi još dugo imati težak zadatak ispravljanja užasnog imidža koji smo dobili zbog zapadne propagande tokom nedavnih ratova. Agresori koji su zbog "Srpskog nacionalizma" počinili užasne zločine prema maltene svima naokolo, i koji su na kraju morali biti smireni bombardovanjem svih "civilizovanih" nacija jer ništa drugo više nije pomagalo? Mnogi obični ljudi na zapadu i dalje veruju u upravo takvu karakteristiku Srba. Zbog toga mi, isto kao i Nemci, moramo biti posebno pažljivi u kreiranju nepotrebnog pozorišta koje napolju ostavlja pogrešan utisak, a nama ništa ne pomaže ni u unutrašnjoj politici. Jer eventualna nedovoljna doza patriotizma (bolje reći entuzijazma) u Srbiji u ovom trenutku ima svoje objektivne i opravdane razloge, pa se to ne popravlja zastavama, nego na druge načine, uklanjanjem stvarnih uzroka trenutne malodušnosti. Insistiranje na zastavama kad toliko mnogo drugog u državi ne valja može samo da joj trajno smanji ugled i vrednost u narodu (ako se nesvesno bude počela percipirati kao simbol vlasti, odnosno pokriće za korupciju i nedemokratičnost), a to nikako sebi ne smemo dozvoliti. Naša zastava je svoju vrednost dobila na mnogim bojištima gde je bila čast nositi je, ne sme se zloupotrebljavati u manje časne svrhe.
 


Biće to divan jarbol uz splavove i divlje parkiranje noću oko njega.

Ne bi me čudilo da žrtve jarbola budu bici servis i motoraška kafanica.

ps: Visina jarbola polako opada, trenutno je 80m. Koliki su jarboli kod skupštine?
 
Reko bih da oni kod Skupštine imaju 15 metara. Iskreno, i bolje što su smanjili, ne moramo da budemo u društvu megalomana iz mog posta na vrhu strane.
 
Gigantske zastave, ili zastave na svakom koraku, je samo jedna od upravo takvih tehnika koji obrazovani ljudi lako prepoznaju bilo gde. Ako ih ima više ili su naglašenije nego u drugim modernim i demokratskim državama (izuzimajući USA gde je zbog izrazito raznorodnog porekla stanovništva i malog istorijskog trajanja države isticanje svih simbola državnosti bitnije nego drugde), to je nepogrešivi znak da je u pitanju nedemokratski režim koji narodu pokušava da "proda" nešto sasvim drugo. Zbog toga je ovako gigantska zastava ustvari stamota pred svetom, jer će trajno predstavljati nepogrešivu i odmah svima vidljivu legitimaciju nedovoljne političke zrelosti i nedemokratskog stanja u kome se nalazimo.

Tako je, Zuma.

Radi se o nedemokratskom režimu, koji je i postavljen od strane spoljnih mentora, koji diktiraju šta, kad i kako.

Dakle, masovnija pojava javnih tzv. nacionalnih obeležja najčešće predstavlja svojevrstan dokaz da se radi o nečemu upravo suprotnom državnim i nacionalnim interesima.
 
mene ovaj jarbol podseća na neki grand šou spektakl,i samo pokazuje u kakvoj paranoji živimo
 
Ovakve stvari postavlja duhovna sirotinja.
 
Mogao bi ga "gazda Srbije" i njegova svita postave na vrhu brda iznad K.Mitrovice!
500m visine minimum. ;)

Licno, ideja o jarbolu na uscu mi je OK, ALI !!!
Ali normalni jarboli, a ne megalomanija koja ce imati iskljicivo kontra efekat.
Mi smo pre 15-20 godina bili u situaciji da se javno i masovno izrugivala i ismejavala drzavna himna i to upravo od drzavljana nase zemlje. Treba li takva sudbina da zadesi i zastavu Srbije, samo zato sto 'neki' nemaju viziju kako da zemlju ucine VELIKOM (ne mislim na teritoriju, jer je ona najmanje bitna za pravu velicinu zemlje i nacije), pa pokusavaju to kompenzovati zloupotrebom simbola!!!

Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk
 
A možda to baš zato i namerno rade.
Ipak u to do juče bili militantni nacionialisti i šovinisti, koji su pokazali svoj pravi karakter kada su prodali i svog šefa a i sebe same čim se ukazala prilika i cena postala dobra...
 
Sve super samo bolje da podignu na tvrdjavi iznad carskog grada Prizrena
 
Koja smejurija, kao i "kula" Beograd 220, 200, 180, 160, 140m? :D
 
Reci cu samo:
d0d196a27beb6beb2930989d1d03c81f.jpg


Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Smanjio sam visinu jarbola u nazivu teme. Mislim da je ta cena ne za ovaj jedan jarbol nego i za ostale koji su u planu.
 
A gdje ce ostale da nam posiju to kao sto su makedonci radili po skoplju
 
Боље да дају паре да се постојећи јарболи и заставе доведу у ред.
 
Vrh