Šta je novo?

Javne zelene površine

Fin primjer a imas gore kuce na zgradi tj cecsijumogao si i njih ufotkati za drugu temu
 
Joj ne pominji te nadogradnje. Ceo Vidikovac tj svi soliteri sa ravnim krovovima su nadogradjeni na taj nagluplji nacin. Sramota je sta je dozvoljeno. Srecom pa je Cerak Vinogradi postedjen tih ludosti posto ima kose krovove par nadogradnja koje sam video su stilski uglavnom uklopljene.
 
Igore imam slike orginalne makete cerak vinograda gdje to da turim sa par fotki nekog trznog centra i crkve koji treba da se grade ili su vec izgradjeni
 
Kosidba u Bloku: Šta se desi kad se stanari slože
D.T. | 30. 03. 2016 - 19:46h

Stanari novobeogradskog Bloka 9A sređivali su danas svoju omiljenu poljanu koju su uspešno odbranili od plana da postane parking


09f32b854e2e2c25cd0c2605345d87e7.jpeg


Verni svom terenu, stanari Bloka 9a danas su, sa prvim lepim vremenom, zasukali rukave i brinuli o svojoj oazi i sređivali svoj kutak. Lopate, ašovi, pa čak i kosilca bile su samo altke dobre volje. Iste one kada su prošlog septembra sakupljali potpise za peticiju „Spasimo našu poljanu u bloku 9A“, kada je najavljeno da će se umesto nje praviti podzemna garaža.

dbf88adb3f64098a35a7d3d6e7d18d4e.jpeg


Uz nekoliko stotina imena imena podrške, sačuvali su svoj raj, na kome već decenijama redovno igraju fudbal i roštiljaju.

64d81483287a323dbd6877d281737cb6.jpeg


Priprema terena je zapravo i za početak nove fudbalske sezone u kraju u kojoj će ekipe odmeriti snage već u nedelju.
Kažu da planiraju još mnoga iznenađenja, kako bi mesto na kome odrastaju njihova deca bilo pravo malo prirodno sklonište usred betona Novog Beograda.

c92925b139effda014751285785c3a8c.jpeg


Nakon dana provedenog u poslu, ni ovaj put nije izaostala omiljena posalstica - složne komšije počastile su se roštiljem.

http://www.blic.rs/vesti/beograd/kosidb ... ze/jbk9ncd
 
Ima li neko predstavu (ili bolje mapu) koliku su površinu šume zauzimale u Beogradu pre 100 godina?

Gde je najviše šume posečeno, a gde zasađeno?

Imamo VRO gde šume sigurno nije bilo.

 
Ne znam al poseceno je kao sto se na vidi na snimku satelitskom mnogo , ne znam ko je odgovoran za ovoliku seču ...
 
Na sajtu katastra za tu parcelu ne pise nista neobicno

Подаци катастра непокретности
Подаци о непокретности 211914f6-e665-4aea-b092-53339aaa06e6
Матични број општине: 70254
Општина: ЧУКАРИЦА
Матични број катастарске општине: 704083
Катастарска општина: ЧУКАРИЦА
Датум ажурности: 4.10.2017
Служба: ЧУКАРИЦА
1. Подаци о парцели
Потес / Улица: АДА ЦИГАНЛИЈА
Број парцеле: 13856
Подброј парцеле: 14
Површина m²: 30550
Врста земљишта: ГРАДСКО ГРАЂЕВИНСКО ЗЕМЉИШТЕ
Бонитет:
Број листа непокретности: 243
Број плана: 5
Подаци о делу парцеле
Број дела: 1
Култура: ШУМА 1. КЛАСЕ
Имаоци права на парцели
Назив: ГРАД БЕОГРАД
Адреса: *
Матични број: *
Врста права: СВОЈИНА
Облик својине: ЈАВНА СВОЈИНА
Обим права: ЦЕЛО ПРАВО
Удео: 1/1
Терети на парцели
*** Нема терета ***

Забележба парцеле
*** Нема забележбе ***
 
Уобичајена замена шумског фонда која се ради периодично.
 
Aha da pa zasto se ne menja periodicno suma na kosutnjaku ili velikom ratnom ostrvu ???? Kad bi to poceli da rade visili bi na terazijama verovatno to je ok u teoriji ali u praksi znamo sta se desilo sa adom hujom , samo se plasim da se to i ovde ne desi ...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=483301#p483301:1sljxfkx je napisao(la):
KartmenBG » 07 Okt 2017 08:35 pm[/url]":1sljxfkx]Ljudi neka ozbiljna seča se desava na Adi ciganliji 2,3 hektara je sigurno poseceno sume ...
Na toj lokaciji baš i nije bila šuma, već više neka makija, žbunje i par vrba, a
vidi se šleper koji je možda dovezao materijal za nasipanje tog dela Ade.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=483729#p483729:3vsn2msw je napisao(la):
KartmenBG » 09 Окт 2017 09:54 pm[/url]":3vsn2msw]Aha da pa zasto se ne menja periodicno suma na kosutnjaku ili velikom ratnom ostrvu ???? Kad bi to poceli da rade visili bi na terazijama verovatno to je ok u teoriji ali u praksi znamo sta se desilo sa adom hujom , samo se plasim da se to i ovde ne desi ...

Зато што постоје заштићене шуме и индустријске шуме. ЈП "Србијашуме" газдује тим индустријским шумама које се периодично мењају. Дрвна грађа иде дрвној индустрији а сади се нова шума.

Пошто живим скоро па на обали Дунава са погледом на Грочанску аду, ово могу да потврдим. Њу су у протеклој деценији сукцесивно пустошили. Посеку четвртину острва, затим засаде нова стабла, сачекају пар година да она формирају младу шуму, потом секу следећу четвртину острва и све тако у круг. Данас је цело острво поново под младом шумом и нова замена ће бити за двадесетак година.
 
Jel to jp osvjetljenje radilo ili neko samoincjativno
 
Šetajući javnim zelenilom, naišao sam na ovu zanimljivu tablu. :)
 
tri nedelje kod restorana Amigo na Dedinju razbijene flasice na sred trotoara!!!! Niko da pocisti, niko sa pozove gradsku cistocu... strasno kakvi smo ljudi. Ja pozovem nadleznu sluzbu Savskog Venca i tamo mi kazu, citiram :" Imamo prioritete." Ja kasem pa pobogu ljudi tri nedelje svaki dan tuda prolazim , deca prolaze, zene sa bebama prolaze!!!
odgovor citiram:" Nismo nadlezni." Kada sam pitao za ime doticne ....tu tu tu tu
Par metara dalje parkic iza Poste u Vladimira Gacinovica koji je sredjen i pompezno otvoren uz prisustvo prve zene opstine sada izgleda kao najgori kvart u Karaciju! Trava izgazena, cesma polupana, djubre svugde i ako svaki dan tu stoje ili sede radnici poste niko nece prstom da mrdne!
I o cemu mi onda ovde pricamo?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vrh