Šta je novo?

Beogradska tvrđava i park Kalemegdan

Vojni muzej tu su izvisili donaciju japana za sredjivanje zgrade
Velike stepenice i sahat kula / kapija su valjda najblize radovima
 
Da li ce ovde ispoštovati rok ostaje da vidimo (slikano juce)
 
Trebali bi da ne vrate spomenik dok francuska ne uhapsi Haradinaja i isporuce ga nam.
 
Izvinjavam se ali moram da pitam nesto.Ja sam gore napisao ne ispravno ,,ispostovati" pa dole naknadno napisao tacno.Sada je taj komentar izbrisan a ovo ispravljeno.Ko mi to brise i ispravlja komentare? :D
 
Moderator logicno mozes da editujes post i popravis greske ne da pises novi post ispod
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=554536#p554536:8u8eziof je napisao(la):
Stefan BB » Sre Jul 25, 2018 8:58 pm[/url]":8u8eziof]Izvinjavam se ali moram da pitam nesto.Ja sam gore napisao ne ispravno ,,ispostovati" pa dole naknadno napisao tacno.Sada je taj komentar izbrisan a ovo ispravljeno.Ko mi to brise i ispravlja komentare? :D
Ispravio sam ti ja post posto si ispravku napisao u novom postu ;)
 
I leta 1938. su gradili kafane sa parkinzima na Kališu. Mislim da je u pitanju prostor gde je sada Kalemegdanska terasa.

Izvor - Vreme 27.7.1938.

 
Ljudi, jel ovo zenska ili muska skulptura, koliko znam trebalo bi da bude zenska... zasto onda vidim na njoj "klikere" ? Ajte molim vas neka mi neko objasni sta predstavlja ono izmedju nogu. Nisam od onih koji hoce da naruze spomenik, samo me stvarno zanima i voleo bih da mi neko objasni.
 
Jelisavetino stepenište sada izgleda mnogo lepo uživo, treba sačekati i videti koliko je to kvaliteteno odrađeno.
 
DSC_0103.jpg


Da, ovo je ženska figura.
"Marijana" je simbol Francuske (oni zapravo i nemaju definitivno usvojen zvaničan državni grb).
 
DSC_0104.jpg


kada li će ovo da srede?
I plato kod T-34, i Sajmište?
 
Ко зна, за сада су пасарела и гондола приоритет.
 
DSC_0107.jpg

DSC_0108.jpg

DSC_0109.jpg

DSC_0110.jpg

DSC_0111.jpg


Umesto prvoklasnog "Kortena", ovde je ugrađeno nešto mnogo bolje, autohtoni i unapređeni proizvod domaćih stručnjaka, tzv. "Kurten".
 
Vrh