Šta je novo?

Pitanja i odgovori u vezi sa gradom

Da li neko zna da mi kaže od kada je Resavska ulica dvosmerna između Višegradske i Miloša Pocerca? Jedina informacija koju sam uspeo da nađem je da je 2008 podneta inicijativa da se to promeni.
 
Radi i grad svake godine obilaze i stavljaju otrov i zaljepe papir kad su ga stavili ine naplacuju
Imas i drzavni zavod koji vrsi deratizaciju a otrov mozes da kupis za pacove u svakoj poljoprivrednoj apoteci
A za pocetak bi valjalo da ocistite podrum skroz
 
Jesu ovo uveli novo nešto da kad ideš u opštinu moraš sve preko pisarnice? Sad i za pružanje informacija od strane raznih službi šalju u pisarnicu a, gužve su ogromne.
 
Samo je preskoci zaobidjes potrefis kancelariju koja ti treba i pitas
 
Večeras sam išao preko Plavog mosta i video sam da ga prefarbavaju u sivo. Da li je to neki zaštitni premaz ili su odlučili da mu promene boju posle toliko godina? Gornji deo ograde su mazali mahom na mestima gde su spojevi , ali je bilo i na dva mesta od jednog do drugog spoja , dok su "šipke" od poda do polovine bile premazane.
 
Verovatno je zastitni premaz, bilo je tako radjeno i pre recimo 10-tak godina.
 
Hvala. Nisam se ranije susreo sa ovim , te nisam bio 100% siguran šta je.
 
Zanima me kome da prijavim ovo uzasno rastinje duž ulice Bahtijara Vagabzade? I ko je zadužen da održava zelenilo uz ulice da ne pokriva ulične znakove semafore, i da ne zaklanja javnu rasvetu?

FF1_B8389-9_AD9-401_F-85_C6-_E90870_DD36_E7.jpg
 
Postoji li nacin da se resi problem Roma sa Cvetkove pijace koji su uzurpirali trotoar i tramvajsku stanicu. Ovaj problem traje mesecima, i sem ograde kojima su ogradili ,, zelene povrsine,, nista drugo nije uradjeno.

Ovo je bruka i sramota. Privljivano gomilu puta Komunalnoj policiji ali nista se ne desava!!!!

Butik ,, SAGNI SE ,, se samo siri iz dana u dan !
 
Nisu samo Romi ali situacija jeste problematična. Mislim da inspekcija neće da dira glasačko telo i da im se zamera.
 
Pre dva-tri vikenda vidim komunalce setaju se i caskaju sa njima, nista ne rade. Prijavljivao nekoliko puta, sad jos kad su okrade nema bukvalno gde da se prodje.
 
Ja sam mnogo toga prijavljivao nadležnima.

Međutim, definitivno sam odustao od svega, jer je očigledno da nisam dostojan bar njihovog odgovora.

Neću više da uludo trošim svoje vreme i da još i gubim živce.
Konačno sam počeo da mislim i na SVOJE zdravlje.
 
Ja sam lično imao odlično iskustvo sa Beokom servisom i uvek su reagovali na sve što sam prijavljivao (mahom udarne rupe, ne pokrivene šahtove i javnu rasvetu) i sudeći po tome što je problem uvek rešen, reklo bi se da si uvek prosleđivali moje prijave na pravo mesto.
 
Ja sam u poslednje vreme malo razočaran, ne toliko samim Beokomom, koliko sporošću, pa se nekad zapitam da li te prijave imaju ulogu, ili oni to poprave kad im dođe na red po nekom planu koji je napravljen na početku godine.

Beokom je poslednju prijavu poslao tamo gde ne treba. Nadam se da su naknadno poslali na neku drugu adresu

 
Mislim da su prosledili jer nisu bili sigurni da li je ulica ili ne

Bas me sad interesuje ko odrzava taj prostor izmedju zgrada na NBG? Ako neko zna da odgovori.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=599042#p599042:4idn9idh je napisao(la):
vradovic » 31 Јан 2019 05:55 am[/url]":4idn9idh]Mislim da su prosledili jer nisu bili sigurni da li je ulica ili ne

Bas me sad interesuje ko odrzava taj prostor izmedju zgrada na NBG? Ako neko zna da odgovori.
ЈКП "Зеленило-Београд" - Београд
https://www.zelenilo.rs/o/nadleznosti
 
Meni vise interesuje ovo sa stanovnistva BeoBuild-a ako je neko novo naselje koje se gradi da ga dodamo u pracenje :)
 
Пише Савски насип, значи да је негде на забрањеном делу градње, а против чега се сви боримо, поготово @Булеварац.
Мада ми по сликама, ако су уопште и слике, не личи на Савски насип !
 
Eto to je jos jedan razlog sto sam pitao. Agencije nece da daju tacnu lokaciju. (pitao). Tek kao ugovor pa onda.
 
Pa sta da kupis na nevidjeno na divlje lopovcine ....
 
Na Karburmi kod stare okretnice 23 i 16 postoji neki veliki pogon EPS-a, trafostanica ili šta li je već to. DA li je bezbedno stanovati neposredno u blizini takvog pogona? Čudi me što su zgrade na 50 metara, ne znam šta je pre bilo, trafostanica ili zgrade. Mislim da je takvim objektima mesto van grada.
 
Vrh