Šta je novo?

Deltini projekti

Mislim da vecina ljudi prica sasvim napamet.
Imate li pravu, realnu predstavu koliko je 21 sprat uzivo? Za one koji misle da je to malo, preporucujem da se prosetaju ili provozaju "uzvodno" uz Vojvode Stepe, na 2km iznad Autokomande su 3 vojna solitera koji su dugo bili jedni od najvisih zgrada u Beogradu. Jedno je 21 sprat "na papiru" a drugo je uzivo - uopste nije malo, ni nisko. Sad, slazem se da bi svakako duplo vise kule delovale verovatno duplo impresivnije, ali nije nikakva tragedija - mnogo je bitnije da se svi zapoceti projekti ostvaruju a ne da smo u situaciji da je 50% planiranog i/ili zapocetog u fazi "resavanja novonastalih problema"...
 
^^
A za one koji misle da je 21 sprat dovoljno, preporučujem im da odu u Sarajevo (ne moraju čak ni toliko daleko) i lično se uvere kako to izgleda. Za razliku od Beograda gde se još uvek naklapa o izgradnji, u Sarajevu se uveliko gradi impozantna kula od 40 spratova.


Avaz Twist Tower (172 meters / 40 floors) - under construction (2008):

attrg6.jpg


sarajevo027xd9.jpg
 
Dokle cemo samo sebe da ogranicavamo i sputavamo to mi samo nije jasno. Kao sto rekoh autokomanda i nije toliko problematicna sto se tice visine ali novi beograd je propustena prilika koja ce se tesko ispraviti
 
Ne razumem onda o kojim trendovima prica Bobic? Gde se on to informise o svetskim arhitektonskim aktuelnostima? U lokalnim novinama u Afganistanu?? U Tirani se dizu oblakoderi, evo i u Sarajevu, Sofija, Bukurest, Zagreb!

Uostalom, nije sve u oblakoderima vec u kvalitetu dizajna! To je kod nas iskorenjeno!
 
Ja znam da smo mi mozda ponekad nerealni i da zelimo previse ali u situaciji kada ozbiljna kompanija kao sto je Delta predlozi izgradnju objekta od otprilike 200m onda se nadje neko pametan da kaze kako je to visoko i kako treba da se gradi nize. Umesto da iskoristimo priliku da kad neko ulaze u izgradnju mi se povlacimo i radimo protiv sebe. Poptuno neshvatljivo.
 
Andrej, ta 3 solitera su visoka zato sto se nalaze na brdu pa ti tako izgledaju, a kada bi se sagradile ove dve 200 metarskke kule, opet bi se ta 3 solitera videla... nista se ne narusava ovim kulama, samo se dobija, i ne vidim u cemu je problem...

A ta tri solitera nikada nisu bila najvise zgrade u Beogradu.

Stvarno strasno sta se radi po ovom gradu. Moze li neko da javi Bobicu na blogu za ovo?

21 sprat je sramota da se gradi ovde , pa to ce da bude smesno, ovaj trzni centar ce da bude duzi nego sto ce kule da budu visoke, pa ce da izgleda ne samo malo, nego jos manje nego sto treba. strasno!
 
Igor":2fo6zkex je napisao(la):
.... u situaciji kada ozbiljna kompanija kao sto je Delta predlozi izgradnju objekta od otprilike 200m onda se nadje neko pametan da kaze kako je to visoko i kako treba da se gradi nize.
Da je 'Delta' ozbiljno htela da gradi objekte od 200m, predlog za DUP bi to i omogućavao.

Oni nisu bez uticaja u ovom gradu,a uvek može da se izvrši 'Izmena i dopuna DUP-a'
ako ozbiljno odluče da grade objekte te visine.

"Konačnu odluku donećemo kad za to dođe vreme - rekli su „Blicu“ u kompaniji Delta M“.
 
Znam ja to ali cemu onda ovako javna objava o limitu i to bas u trenutku kada su objavljeni planovi mada se za njih znalo i ranije. Mada po izjavama iz delte kako smo citali u clancima oni ce prilagoditi objekte visinskom limitu, tacnije bice manje visine
 
^^
Dragane, budi siguran da se u Delti o svemu tri puta dobro razmisli i proračuna pre nego što se krene u investiciju ovakvog značaja za kompaniju. Delta je jedna veoma ozbiljna kompanija sa velikim uspehom iza sebe i velikim planovima. Za svaki uloženi dinar očekuje se višestruka dobit i naručivanje ovakvih projekata samo za marketing bi bio samo čist gubitak.
 
Andrej, ta 3 solitera su visoka zato sto se nalaze na brdu pa ti tako izgledaju, a kada bi se sagradile ove dve 200 metarskke kule, opet bi se ta 3 solitera videla... nista se ne narusava ovim kulama, samo se dobija, i ne vidim u cemu je problem...
A ta tri solitera nikada nisu bila najvise zgrade u Beogradu
Dziggy, nema sta da mi ta tri solitera izgledaju, u jednom od njih sam ziveo 25 godina, do pre 7 godina. Popnite se na vrh solitera i pogledajte dole - visoko je, verujte. Ili stanite pored i pogledajte gore - isto. Takodje, ja se slazem sa stavom da je 40 spratova bolje na Autokomandi nego 21, samo ne bih davao pausalne ocene da je to "malo", "nisko" itd isl...
I da - nisam rekao da su bile najvise zgrade, nego jedne od najvisih...
 
@ Vračar....Ako je ovo tačno, onda još nisu doneli konačnu odluku :
"Konačnu odluku donećemo kad za to dođe vreme - rekli su „Blicu“ u kompaniji Delta M“.

A da je "veoma ozbiljna kompanija ", to stoji ......i da je podnela 'Idejni projekat'
grad.sek.za urbanizam na odobrenje, verovatno bi i DUP bio usklađen sa njim.
 
andrejp":28fiu063 je napisao(la):
Andrej, ta 3 solitera su visoka zato sto se nalaze na brdu pa ti tako izgledaju, a kada bi se sagradile ove dve 200 metarskke kule, opet bi se ta 3 solitera videla... nista se ne narusava ovim kulama, samo se dobija, i ne vidim u cemu je problem...
A ta tri solitera nikada nisu bila najvise zgrade u Beogradu
Dziggy, nema sta da mi ta tri solitera izgledaju, u jednom od njih sam ziveo 25 godina, do pre 7 godina. Popnite se na vrh solitera i pogledajte dole - visoko je, verujte. Ili stanite pored i pogledajte gore - isto. Takodje, ja se slazem sa stavom da je 40 spratova bolje na Autokomandi nego 21, samo ne bih davao pausalne ocene da je to "malo", "nisko" itd isl...
I da - nisam rekao da su bile najvise zgrade, nego jedne od najvisih...
Ne bih pricao o necemu sto ne znam., covece, u sva tri imam drugare koji zive i sva tri stana su na 14 spratu a bio sam i na vrhu i gledao...

Visoko je jer je na brdu , a ako se popnes na Jedinstvo -ne znam u kom si ti ziveo - koje je tacno na pocetku padine, na njemu izgleda bar 2 puta vise,... Kao na tornju na avali koji je visok 200 m a avala je visoka 500m. Nije bas tolika relacija u odnosu Vozdovac-Jedinstvo, ali u svakom slucaju to doprinosi osecaju visine...

Ako odes na NBG i popnes se na vrh Genexa, koji ima 34 sprata , manji je osecaj visine nego u tim kulama. A genex je opet mnogo vise nego 21 sprat.

Mislim da BG kao grad koji stvarno ima perspektivu prevashodno svojim polozajem treba da gradi trend velikog grada, ne samo po povrsini i br stanovnika, vec i po zgradama koje gradi, pa makar i one izgledale veliko sada, neka ljudi koji dolaze i investiraju u ovaj kraj koji je poziciono savrsen vide i misle da treba to da rade...jer niko nece da misli da si ti dobar i car, dok ti prvo sam sa sobom ne rascistis i shvatis da si car.

A Beograd je to rascistio jos pocetkom osamdesetih, samo su vremenom dosli neki ljudi, i sad ga koce u tome, vracaju ga i potcenjuju.
 
16. 05. 2007.
Mišković gradi "Intercontinental"?

Kako se nezvanično saznaje, vlasnik "Delte" Miroslav Mišković, sa britanskim hotelijerskim lancem "Intercontinental" potpisaće ugovor o izgradnji hotela najviše kategorije, neposredno uz sedište svoje kompanije u Bloku 20 u Novom Beogradu.
Prema nezvaničnim informacijama, izgradnja hotela počeće sledeće godine. Investitor će biti "Delta invest", a po izgradnji luksuznog hotela sa 325 soba koja će, prema prvim procenama, trajati dve godine, upravljanje hotelom preuzeće "Intercontinental".

Britanska hotelijerska kompanija je insistirala, da sa "Deltom" potpiše ugovor o menadžmentu, što znači da će postavljati sopstveni upravljački kadar koji će poslovati po standardima ovog lanca.
http://www.ekapija.com/website/sr/page/105523/1
 
Ako je to novi Intercontinental, dali to znaci da ce stari morati da pormeni ime? Jel ako je leva strana prava strana, a desna strana pogresna...:-?
 
^^Stari hotel je vec izgubio licencu i ne nosi vise ime "Intercontinental". Zato i postoji ovaj projekat za izgradnju novog.
 
U 11.00, u Poslovnoj zgradi Delta holdinga (Milentija Popovica 7b), Delta M grupa i
međunarodna hotelska grupa "Interkontinental" potpisaće ugovor o upravljanju hotelom
koji će se nalaziti u kompleksu mešovite namene koji kompanija Delta M gradi u
bloku 20 na Novom Beogradu.

Bivši h."Interkontinental" se sada zove hotel "Beograd" .
 
Delta M Grupa i Interkontinental hotelska grupacija potpisali su ugovor
kojim je predviđeno zajedničko poslovanje u hotelu koji će biti izgrađen u bloku 20 na Novom Beogradu.

Kompanija Delta Ril Estejt, koja posluje u okviru Delta M Grupe, na proleće iduće godine počeće gradnju luksuznog hotela sa 13 spratova i poslovne zgrade sa 35 spratova, kao i šoping centra, a u tu investiciju uložiće 150 miliona evra, dok će Interkontinental dati brend i menadžment tom hotelu, koji će imati 325 soba.

Planirano je da se taj poslovni i hotelski centar izgradi na parceli površine 1,2 hektara i da obuhvata 110.000 metara kvadratnih poslovnog, hotelskog i trgovinskog prostora, koji će biti povezan podzemnom garažom na tri nivoa, a trebalo bi da bude završen u prvoj polovini 2010. godine.
.........................................................................................................................
ps
„Delta M“ danas potpisuje sporazum sa britanskim lancem hotela
„Interkontinental“ se vraća u Beograd
http://www.blic.co.yu/beograd.php?id=3792

interkontinental.jpg


interkontinental-g1.jpg
..
interkontinental-g2.jpg
 
Sledeca vest- odbor za arhitekturu novog Beograda naredio da se smanji visina kule, jer ce smetati vizuri buducih kula u bloku 25 i 26, koje ce takodje naknadno morati da se smanj jer ce smetati dominantnosti previsokih zgrada bliznakinja - Usce :)
 
Kad god cujem informaciju da te dosadne bliznakinje - Usce moraju da budu dominantne gradjevine u Novom Beogradu, pozli mi! :mad: Pa, dobro, jesu li pri cistoj svesti? Samim tim sto cemo imati DVE iste kule Usce, cija "arhitektura" je najveci smor - najobicniji kvadar, vec je previse. A sad, ni jedna buduca kula ne sme biti visa... Ma, muka mi je nasih gradskih urbanista! A, sta reci za ono ruglo u 21. bloku, u Bul. AVNOJ-a, pa u 63. i 64. bloku?! Kada je rec o toj arhitekrturi "Divljeg zapada" (zamisljam serifa koji iskace iz zgrade Hypo banke u 21. kroz ona cuvena vratanca iz filmova), koja postaje sve dominantnija pojava, narusavajuci prvobitnu koncepciju stambenih blokova sa velikim prostorom izmedju zgrada i zelenim povrsinama (jer necijem dzepu to verovatno odgovara :rolleyes: ), cute k'o zaliveni! :mad:
 
Felipe":34jxd5d8 je napisao(la):
Kad god cujem informaciju da te dosadne bliznakinje - Usce moraju da budu dominantne gradjevine u Novom Beogradu, pozli mi! :mad: Pa, dobro, jesu li pri cistoj svesti? Samim tim sto cemo imati DVE iste kule Usce, cija "arhitektura" je najveci smor - najobicniji kvadar, vec je previse. A sad, ni jedna buduca kula ne sme biti visa... Ma, muka mi je nasih gradskih urbanista! A, sta reci za ono ruglo u 21. bloku, u Bul. AVNOJ-a, pa u 63. i 64. bloku?! Kada je rec o toj arhitekrturi "Divljeg zapada" (zamisljam serifa koji iskace iz zgrade Hypo banke u 21. kroz ona cuvena vratanca iz filmova), koja postaje sve dominantnija pojava, narusavajuci prvobitnu koncepciju stambenih blokova sa velikim prostorom izmedju zgrada i zelenim povrsinama (jer necijem dzepu to verovatno odgovara :rolleyes: ), cute k'o zaliveni! :mad:
Opušteno, igor se samo zezao :)
 
Upravo, malo se zekim... Moram malko pozitivne prozivke da bacim... Ja sam ionako ovde blejach, motivator! :)
 
Milance":31erwq0j je napisao(la):
^^Stari hotel je vec izgubio licencu i ne nosi vise ime "Intercontinental". Zato i postoji ovaj projekat za izgradnju novog.
da, da sad procitah i zvanicno obavestenje:)
 
Vrh