Šta je novo?

Javno osvetljenje (Kandelabri ,Bandere)

Juče prijavim da dve sijalice ne rade na banderama ispred mog ulaza i noćas oko pola 4 došli majstori i popravili.

Znam da je sasvim normalna stvar da se nešto uradi po prijavi elektronskim putem (formular na sajtu), ali eto, ostavilo je utisak na mene.
 
juce, oko 22 sata cekao bus kod stanice pere velimirovica, ono ispod vma, i nije radila ulicna rasveta, bio je mrkli mrak, prst pred okom ne vidis, i tako skroz gore do vma, a borska ka kanarevom je cini mi se bila osvetljena
 
Vec mesecima prijajujem 4 bandere koje ne rade u ulici Pere Velimirovica preko beokoma medjutim niko ne reaguje. Prijavio sam banderu koja se nakrivila od udarca automobila i nista.
 
eeh da je bilo samo 4...

ma taj beokom mi je bolestina, zasto moram da imam tviter (koji nemam) da bih prijavio neki problem? sto ne moze lepo da imaju na sajtu kao na bilo kom sajtu novina da ostavis komentar?
 
Da li se može žaliti na prejako ulično svetlo? Iako je ulica mala postavljene su one visoke bandere i ugao je takav da je kod mene na prvom spratu celu noć kao dan.
 
nekianonimnilik":t9t5e7bw je napisao(la):
eeh da je bilo samo 4...

ma taj beokom mi je bolestina, zasto moram da imam tviter (koji nemam) da bih prijavio neki problem? sto ne moze lepo da imaju na sajtu kao na bilo kom sajtu novina da ostavis komentar?
Зато што Беоком нису новине, а ако немаш твитер, имаш Гугл. Ево шта има на Гуглу, телефон и мејл адреса истог тог Беокома, па лепо пријави на неки од та два начина.
http://www.bgportal.rs/#/

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
Ne može preko sajta. Kad ih kontaktiraš, dobiješ sledeći info...

"Poštovani,

Molimo Vas da ubuduće sve prijave šaljete na bpc@beograd.gov.rs

Pozdrav,

Beokom servis
____________________________________________________

REPUBLIKA SRBIJA

GRAD BEOGRAD

GRADSKA UPRAVA GRADA BEOGRADA

Sekretarijat za poslove odbrane,vanrednih situacija,

komunikacije i koordinaciju odnosa sa gradjanima

Tiršova br.1, tel. 360-5609; fax 360-5941
http://www.beograd.rs – e-mail: bks@beograd.gov.rs "

Izguglao da je to ovo - http://www.beograd.rs/lat/kontakt/13589 ... ni-centar/

Slao par puta neke stvari na taj bpc mail, prošlo 6-7 meseci od tada i sve je isto. Moguće da ne radi isti tim sa tim mejlom i twitter nalogom.
 
Skoro svakome se može direktno prijaviti problem. Za bandere imaš telefon i dok čekaš slušaš “Crne leptire” (ko zna teks, zna zašto)
 
Pakao elem počeli su da popravljaju sijalice koje ne rade međutim ono što je na mene ostavilo ogroman utisak jeste da umesto kvara narandžastih sijalica stavljaju narandžaste sijalice. Isto situacija kada se bela led sijalica pokvarila stavili su narandzastu??!?! Zar se grad obavezao da postepeno prelazi na Led rasvetu ?! je*******eni moroni verovatno prave rezerve pa kada zamene u nekoj centralnoj ulici stave led rasvetu stare narandžaste ugrađuju na kvarovima u prigradskim naseljima. Neko debelo krade i nemam reči...
 
Никаква крађа није у питању већ најлогичнија уштеда. Не видим никакав разлог зашто бацати искравне сијалице када се могу употребити на периферији. Ионако на ЛЕД осветљење не може да се пређе одједанпут на целој територији града.

Код нас су у неколико главних улица такође натријумске силаји9це замењене са ЛЕД, али скинуте сијалице такође нису бачене, већ су оне постављене уместо поцркалих по бочним улицама.
 
Da stf ali do skora su pri kvarovima na natrijumskim sijalicama postavljali bele led sijalice, a sada pri kvaru na beloj led sijalici opet stavljaju natrijumske , jos je grad cini mi se pre 2 godine poceo da postepeno postavlja led sijalice i da su potpisali ugovor sa nekom kompanijom koji ima za cilj da se u celom gradu zamene stare natrijumske sa novim Led sijalicama...
 
Нису све беле сијалице ЛЕД. Већина белих сијалица по граду су живине, а како су оне од скора законом забрањене и не могу се више купити легалним путем, где цркне живина, ставља се натријумска.

Када се ставља ЛЕД, не мења се само сијалица него цела сијалична глава. Сијалична глава има гаранцију од 5 година, стога тешко да је иједна ЛЕД глава цркла.
 
Jel se zna da li uopste rade na zameni uličnih bandeta iz klasične u led rasvetu? Mislim ima li nekog plana ili? Znamo da su sad na Brankovom mostu postavili led rasvetu ali da li ima neki plan i program?
 
Vjerovatno ima ali nije javno objavljen barem da ja znam ...
 
Tri nivoa odrzavanja stubova...
Ono sto se lako dohvati....ofarbati 1x godisnje
Ono malo vise...ofarbati jednom u 10 godina....
A ono gore bas bas visoko...eeee

Dimitrijala...
0fe70bbeb3affc9571ace39ba260b220.jpg


Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Nikad mi nije bilo jasno zašto se u Dimitrijali i dalje nalaze ovi stari tipovi svetiljki. Većinom su sve zamenjene. Mada sad već mogu cele bandere nove da stave.
 
Мислим да је контактна мрежа мало отежавајући фктор за фарбање ових стубова.
 
Pa jeste, ali na to se valjda računa kada se planira održavanje.

Kako ne smeta kontaktna mreža kada treba da se postave ukrasi?

Hajde da pretpostavimo da ovo farbanje radi Keep Light kome se nameštaju poslovi i da su napravili ugovor da oni rade održavanje stubova samo do visine dostupne sa zemlje. Laka lova.
 
Rekoh da malo oživim ovu temu...

Objavljen je tender za studiju opravdanosti daljinskog upravljanja javnom rasvetom.

Cilj studije je da snimi postojeće stanje javnog osvetljenja, ukljućujući energetske troškove, kao i definisanje potencijalne modernizacije.

TENDER: Izrada studije opravdanosti i projekta za daljinsko upravljanje javnim osvetljenjem u Beogradu

https://balkangreenenergynews.com/r...o-upravljanje-javnim-osvetljenjem-u-beogradu/

Kao vlasnik pasa, često sam u prilici da šetam po gradu i parkovima u večernjim satima i smatram da je javno osvetljenje u prilično lošem stanju. Mogu samo da maštam o tome koliko bi se uštedelo uvođenjem LED rasvete i koliko bi značilo kad bi grad (i njegovi parkovi) bio bolje osvetljen.

Naravno, pošto ne živim u centru, bitno mi je da osvetljenje u prigradskim naseljima bude bolje - da se svi osećamo bezbednije i da se ne dešavaju slučajevi kao taj kad je jedne zimske noći moja komšinica slomila zglob u pokušaju da se vrati kući sa posla kroz mračne ulice svoga kraja. Ali pošto sam ponosan Beograđanin, voleo bih da vidim i bolju rasvetu na ključnim lokacijama (recimo na Kališu gde je situacija trenutno stvarno loša).
 
Nadam se da ti znači da će leti, kada se smrači predveče zbog nevremena, moći da upale rasvetu pre programiranog vremena.

Ja inače taj sistem koji trenutno radi (svetla se pale svake godine u svakom periodu u tačno određeno vreme i nadležni kažu da ne mogu to da promene) zamišljam kao jedno mesto gde niko ne zna kako to tačno radi. To je nekada davno nekako neko programirao (direktno u nekom kontroleru u mašinskom jeziku) da se svakih nekoliko dana to vreme paljenje pomeri 15 minuta napred ili nazad i niko ne zna gde se to menja.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=619749#p619749:1c4re2ey je napisao(la):
astrodule » 01 May 2019 12:47 pm[/url]":1c4re2ey]Nadam se da ti znači da će leti, kada se smrači predveče zbog nevremena, moći da upale rasvetu pre programiranog vremena.

Ja inače taj sistem koji trenutno radi (svetla se pale svake godine u svakom periodu u tačno određeno vreme i nadležni kažu da ne mogu to da promene) zamišljam kao jedno mesto gde niko ne zna kako to tačno radi. To je nekada davno nekako neko programirao (direktno u nekom kontroleru u mašinskom jeziku) da se svakih nekoliko dana to vreme paljenje pomeri 15 minuta napred ili nazad i niko ne zna gde se to menja.

Nasmejah se pravo u kafu! Mogu da zamislim da je to tačno tako. Oni ljudi koji znaju kako funkcioniše sistem su verovatno davno otišli u penziju i nikoga ne zanima da nauči kako se to menja.

U međuvremenu, određene ulice i kvartovi ponekad padaju u mrak na nekoliko dana dok neko ne provali koji osigurač je "iskočio"... Mada se nekad isto tako tripujem da namerno gase cele ulice da bi uštedeli na računu za struju - pogotovo u onim periodima kad im dosta struje "hrani" prazničnu rasvetu.

EDIT: iz nekog razloga u Firefox-u ne mogu da koristim smajlije ... inače bi u ovom postu koristio dosta onih koji umiru od smeha.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=619735#p619735:25mkges2 je napisao(la):
ink » Sre Maj 01, 2019 12:06 pm[/url]":25mkges2]
Naravno, pošto ne živim u centru, bitno mi je da osvetljenje u prigradskim naseljima bude bolje - da se svi osećamo bezbednije i da se ne dešavaju slučajevi kao taj kad je jedne zimske noći moja komšinica slomila zglob u pokušaju da se vrati kući sa posla kroz mračne ulice svoga kraja. Ali pošto sam ponosan Beograđanin, voleo bih da vidim i bolju rasvetu na ključnim lokacijama (recimo na Kališu gde je situacija trenutno stvarno loša).
Jednom prilikom sam se zadesio u naselju koje je nešto dalje od centra , ali nije periferija , i gde je osvetlenje bilo , em slabo , em retko , tako da je bilo više mračno nego osvetljeno. Ispred mene iznenada iskoči pas i krene da laje. Sva sreća pa sam imao kesu sa težim stvarima i mahao njome ispred njega , dok nije otišao. Tamo gde je dobro osvetlenje , ovakve stvari gotovo da i ne postoje.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=619753#p619753:25mkges2 je napisao(la):
ink » Sre Maj 01, 2019 12:58 pm[/url]":25mkges2]EDIT: iz nekog razloga u Firefox-u ne mogu da koristim smajlije ... inače bi u ovom postu koristio dosta onih koji umiru od smeha.
To ti je nešto do podešavanja u Firefox ili do operativnog sistema koji koristiš. Ja isto koristim Firefox , pa mogu da ubacujem smajlije bez problema.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=619759#p619759:1d6ne3zw je napisao(la):
solecar » 01 May 2019 01:08 pm[/url]":1d6ne3zw]
To ti je nešto do podešavanja u Firefox ili do operativnog sistema koji koristiš. Ja isto koristim Firefox , pa mogu da ubacujem smajlije bez problema.

Verovatno si u pravu. Hvala. Pokušavam sad da provalim šta sam promenio u podešavanjima
 
Морам да похвалим, ред је, ЈКП "Јавно осветљење" Београд, за брзу реакцију око санирања оборене парковске бандере иза моје зграде. Пре неки дан је у парку пала бандера, кажу неки сама од себе, из разлога што је иструлио део стуба који је у самој земљи. Како било да било, бандера је пала тако, искосила се, да се попречила по већем делу парковског тротоара, који је иначе и доста широк. Морам и то да напоменем, а то је и један од разлога пада бандере, да су њу често кучићи, које поносни власници изводе у овај парк иза моје зграде, и ето није издржала парковско "обележавање" територије.

Људи из ЈКП "Јавног осветљења су након пријаве дошли после два дана, уклонили бандеру, обезбедили каблове са пластичном наранџастом цеви, дужине 1,5 метар, и сад после празника ће донети нову бандеру, и све довести у ред.

Слике од 21.априла 2019.
Pogledajte prilog 3Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1
 
Vrh