Šta je novo?

Benzinske pumpe u centru

Треба интензивирати проблем позадине Бетон хале ка булевару војводе Бојовића, посебно тих барака и пумпе.
 
Beton hala je pod zastitom ostalo je jos par lokala da se srede.Kontejneri smece moze da se lageruje negdje drugo i lokali da ga razvrstavaju
Barake na krovu lose instalacije slp se desi
Parking uvjek moze da se natkrije zazeleni
Puma bi mogla da leti ima u tadeusa druga sto je blizu
 
A šta kad odleti i ta u Tadeuša Košćuška?
I opet pitam - šta to može i treba da se napravi na mestu ove sadašnje pumpe? Šta to ona trenutno blokira, pa da će biti moguće nakon što se i ona ''šutne''?

P.S
Jel neko od ovde prisutnih video ikad kako ta pumpa zaklanja ili ruži pogled sa reke, pa da pričamo o njenom ukidanju... ili se opet priča napamet?
 
Pa eto, imamo 3 pumpe u užem centru i sve su na istom potezu (Pop Lukina je treća). Treba ostaviti samo jednu, a ti vidi koja je na najboljem mestu :)
 
Ona je vec bila za odstrel ali je politickom voljom preko noci renovirana kupi kola na struju i nece ti trebati pumpa
Pop lukina je vec istorija
 
Kako je krenulo, od ovoga...
Pogledajte prilog 1
... za par godina, doći će se do ovoga...


Nisam za džabe ja rekao da ljudi na ovom forumu stvarno misle da od Velikog ratnog ostrva do Liona niko ne (treba da) živi.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=573859#p573859:woi81gxm je napisao(la):
direktor » Čet Okt 11, 2018 5:21 pm[/url]":woi81gxm]kupi kola na struju i nece ti trebati pumpa
Mitovi i medijske gluposti o kolima na struju su tek tema o kojoj bih mogao da pišem strane i strane teksta...
 
Mozes sam da kupis juga za 300 € registrujes preradis na struju za 1000€ vozis godin dana do sledece registracije
Plus prodas motor i visak djelova za nekih 150€
I vozas se do lidla po gradu za kutiju sibica
 
Sa Beton hale na pumpu, sa pumpe na električni auto, sa električnog auta na Juga... :D

Jel možemo da se držimo barem ove priče o pumpi u neposrednoj blizini Beton hale i ove pasarele?
Dakle, jel ima neko ovde (ko je za rušenje pumpe) predlog šta bi naknadno uradio sa tim prostorom na kome ona leži, ili je po srpskoj tradiciji bitno samo da se ona makne, a o detaljima ćemo tamo negde za 20 godina?
 
Кад пумпа и бараке и пруга одлете, онда направити нормалан тротоар левом страном булевара Војводе Бојовића. Иначе ове пумпе по центру се укидају не из нечијег хира већ због противпожарних прописа.
 
Samo što onda na svaku 3. ukinutu (u centru) treba da se napravi nova na adekvatnom mestu. Pod time mislim i na bezbedno mesto i na ono gde ne bi ružila okolinu, niti smetala njoj (isparenjima npr).

A nije da nema takvih pogodnih alternativnih lokacija.

Inače, ironično, taj bulevar ima trotoar upravo na toj deonici gde je pumpa. :D Posle toga kreće travnjak ili stare katakomba-staze po Kalemegdanu.
 
Nisam zagledo ali niko ti ne brani da pogledas kaceni su ti planovi i po bb. U temi beton hala itd
Samo neka ih sklanjaju
 
Zamisli tako neko tebi posklanja sve prodavnice iz kraja. Jel bi i onda pisao ''samo neka ih sklanjaju''?

Ovde svi zdušno podržavaju uklanjanje odnosno uvođenje nečega dokle god to ne dotiče njih lično. A ostale u gradu ko šiša.
 
Проблем је што у ширем кругу двојке (од река до аутопута и Јужног булевара и Деспота Стефана нема слободних површина за бензинску пумпу. Изузев Београда на води.
Истина има тај мали тротоар али је више део пумпе него прави тротоар, а иза крећу бараке до коловоза, па прашума иза Бетон хале. Све то треба почистити.
 
Mislim da bi se moglo naći jedno tri lokacije. Što bi bilo dovoljno čak i ako se ukinu ove dodatne pumpe koje sam uračunao na drugoj slici posta.

Al u redu to, čak i da nema mesta razumeo bih. Nego me nervira šta ljudi umeju da pišu ovde na forumu, to ''samo neka sklanjaju'', ''ako ako, treba!'' , ''ajde ajde, pešačite malo!'' i slično. Pa super, onda i ja tako mogu da budem sebičan i da navijam za neke stvari koje drugima prave pometnju ili štetu. Eto npr na NBG se uvede naplata parkinga unutar blokova i ja kažem ''odlično! Ajde protegnite nogice do garaža!'' Inspekcije nateraju stanare pojedinih ''dolina grafita'' da sami ispljunu pare za krečenje žvrljotina koje policija svakog dana vidi ali ignoriše. I ja kažem ''Tako je bre!'' Ili kad se potegne priča što nije bolji noćni prevoz, ja mogu da kažem ''ako ako, ajde vi iz predgrađa malo da pešačite, ne očekujete valjda da vam autobus dolazi do sobe?'' I šta dobijam time?

Mnogi ljudi ovde imaju takav samoživ nastup bez trunke empatije. Ne govorim samo o ovoj temi nego generalno. To što se ovde na forumu ne javljaju na svakoj temi neki ljudi da kažu i drugu stranu neke priče, to samo znači da ih nema na forumu. Da nisu članovi foruma. To ne znači da ne postoje. A ovde mnogi ni ne pomišljaju na ideju da postoji i drugi ugao gledanja osim ako ne vide 10 ljudi koji im kažu suprotno. I ko veli ako ja u tome ne vidim problem ili nešto što se mene tiče, šta onda ima da se raspravlja, to treba tako i kraj priče. :roll:
Po toj logici, da se niko nije bunio na temi o gradnji u Makišu, jel bi se onda na forumu usvojio stav da svi Beograđani podržavaju gradnju na tom području?
 
Пумпа у ценру је неопходна само онима који возе цео живот на резерви па се одлуче за пумпу тек кад почну да возе на испарењима ... а онда је најбитније имати пумпу не даље од 500 метара.

Сваки становник центра на путу од стана до посла, или до мегамаркета, шопинг мола, спортског објекта свако ће проћи поред бар неколико пумпи које нису у центру центра ...
 
Zavod je napravio mrezu novih stanica za snadbjevanje gorivom cilj je njihovo smanjenje i modernizacija ...
Ja u tome nevidim problem ...Jos nije bilo protesta da se neka puma sacuva u bg ...
 
Baš u ovom pojasu između autoputa, Slavije i reka?

Inače, idući tom logikom, da se tebi neko požali što u svom kraju nema prodavnicu na manje od 400 metara, a eto npr pojedini delovi Beograda imaju Maxije na 20 metara jedan od drugog (npr kod Politike) - što je žalba sasvim na mestu - jel bi mu rekao ''pa jbg, ti idi planski u kupovinu umesto da čekaš poslednji momenat, pa ti neće biti frka...'' ?
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=573920#p573920:2nowis42 je napisao(la):
direktor » Čet Okt 11, 2018 8:19 pm[/url]":2nowis42]Zavod je napravio mrezu novih stanica za snadbjevanje gorivom cilj je njihovo smanjenje i modernizacija ...
Ja u tome nevidim problem ...Jos nije bilo protesta da se neka puma sacuva u bg ...
Pa pravi Zavod svašta ali valjda smo dosad skontali da njihov izbor/odluka nisu uvek i najracionalniji.
Inače odsustvo protesta protiv neke odluke nije dokaz da se ljudi s njome slažu. Pogotovu ne u Srbiji. Eto na primer, ni za gradnju u Makišu nema protesta pa mislim da je većina ljudi protiv gradnje na njemu. Protesta nema/nije bilo ni za stambol kapiju, hronično zatvaranje grada, fijasko sa Slavijom...
 
Trziste odredjuje raspored prodavnica kod mene u kraju ih ima i previse 3 maksija na 200m svi formati plus 3 idea i 2 2 aroma marketa ...
 
Naravno, ali sam uzeo njih kao primer kako jedna naizgled tako banalna stvar može da ima posledice po okolinu odnosno ljude u okolini.

Ja kad mi neko kaže da se nervira što mora da pešači do pijace ili da vozi autom 20 km do grada, ja mu ne kažem ''epa jbg tebra, ti idi planski u kupovinu pa će biti lakše'' niti ''epa jbg, ti nađi posao kod sebe u naselju pa nećeš morati da putuješ svaki dan 20 km''. O tome se ovde radi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=573922#p573922:3ghftx2r je napisao(la):
Bender Rodriguez » 11 Окт 2018 07:21 pm[/url]":3ghftx2r]Baš u ovom pojasu između autoputa, Slavije i reka?
Да.

Сада живим на периферији, "американизовано" сам се, шта ћеш. Реформе. :D

Иначе, најближа пумпа ми је удаљена 3.2 км и не видим никакав проблем у томе. Те је рецимо, реда величине као да становник центра иде на Дејтонку. Јел то тако страшно? Веруј ми, није.
 
Vrh