Šta je novo?

Prijave gradskim službama

Kad pukne cev i kad vodovod završi radove i ostavi razrovan trotoar ispod kog je pukla ko je nadležan da asfaltira tu rupu? Kod mene jedna stoji otkopana vec 2 godine a drugu su napravili pre neki dan. Raniju sam prijavljivala i Beokomu i Beograd putu i svi su se napravili ludi. Šta mi je činiti?
 
Da ih smatas dalje ali ovaj put preko komunalne inspekcije postoji formular preko portala e uprave srb
Posto je vodovod sigurno platio nekoji firmi koja je dobila na tenderu vracanje u prvobitno stanje ulica trotoara nakon njihovih radova
 
Oni to verovatno prijave Beograd putu, a onda oni kažu da ih stoli bojko jer Vodovod to treba da vrati u pređašnje stanje, a ne oni. I tako se odigra ping pong, a krš i dalje stoji.

Tako kod mene stoje dve neasfaltirane stavke posle nekih radova. Prijavljivao sam bar 5 puta i ništa.

Plus, što sam stekao utisak da Beograd put namerno izbegava neke moje prijave jer je u pitanju novi Beograd (ali ne mogu to da tvrdim sa sigurnošću jer ne znam kako se rešavaju prijave sa drugih opština)
 
I je li vracena sto nisu poslali fotku kad vec tvrde da jeste ...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=572040#p572040:1fnn5tv3 je napisao(la):
11030 » 04 Окт 2018 10:56 am[/url]":1fnn5tv3]Kad pukne cev i kad vodovod završi radove i ostavi razrovan trotoar ispod kog je pukla ko je nadležan da asfaltira tu rupu? Kod mene jedna stoji otkopana vec 2 godine a drugu su napravili pre neki dan. Raniju sam prijavljivala i Beokomu i Beograd putu i svi su se napravili ludi. Šta mi je činiti?
U ovakvim situacijama svaka firma koja finansira izvođenje radova (BVK, Srbijagas, telekom ... ) ima sklopljen ugovor sa nekom putarskom firmom, uglavnom sa JP "Beograd put" (ali nije nužno), i ta firma je dužna da vrati saobraćajnu površinu u prethodno stanje po nalogu izdatom od strane finansijera radova, nakon čega oni fakturišu radove finansijeru (u ovom slučaju BVK).

Nalog od strane BVK je verovatno odmah pušten i problem je svakako u putarskoj firmi, ali se prijava, po meni, treba poslati finansijeru (BVK) jer čak postoji mogućnost da je putarska firma fakturisala radove koje nije izvela pa finansijer treba da bude svestan toga.
 
Hvala. Dobro je da sam sacekala sa prijavom jer je u medjuvremenu bilo jos jedno kopanje i naravno sad su i ivicanjci razvaljeni. Imam 3 razvaljene rupcage na dužini od 50m. Lepo cu sve da slikam pa da krenem sa prijavama. Javljam ishod.
 
Комунално предузеће дужно је да јавну површину коју користи при извођењу радова на градском водоводу или његовом делу, по завршетку тих радова одмах доведе, односно врати у првобитно стање, тако што ће санирати сва оштећења настала на јавној површини извођењем наведених радова у складу са посебним прописима, о свом трошку чл. 49 Одлуке о прећишћавању и дистрибуцији воде). Надзор врши градска комунална инспекција
 
Ha, ha, dobra fora. Evo ispred moje zgrade više od godinu dana stoje dve nezavršene stvari. Fali samo završni sloj asfalta. Prijavljivao sam barem 5 puta i Beokom samo prosleđuje / obnavlja prijave (možda šalje na pogrešnu adresu)
 
pa dobro. Zakoni i odluke se jedno, a praksa je drugo. Ispada da kad nkeo nešto kopa odmah ga prijaviti da se utvrdi ko i zašto kopa a onda kad odu prijaviti jer su ostavili brlog. Ovako prođu godine a posle je teško utvrditi ko je raskpavao i niko neće da prizna
 
Kod mene u naselju Konvar firma je mijenjala cijevi za grijanje i nakon toga su otišli i ostavili mnogo blata, pijeska i sto je najgore ogromne kratere na 5 6 mjesta. Kome prijaviti sad to? Poslao sam mail njima ali do tad muke...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
IMG-20181114-152317.jpg


Moze li neko da tvitne drugacije ne vredi nikako da postave ploce koje fale
I da stubice koje cupaju tek postavljene pomjere za jedno mjesto da bag** sa kolima nebi zaprecavala izlaz iz tramvaja na stajalistu tasmajdan u resavskoj ulici smjer ka nbg
 
Kod mene za ovo sto sam gore pominjao, zakrpili su neke rupe, doduse vidi se da ce to propasti, a 2 velike ne jer su tu parkirana kola pa valjda ne mogu, a mogli su kad su raskopavali hmm
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=581426#p581426:d5e76mlc je napisao(la):
direktor » 14 Nov 2018, 15:33[/url]":d5e76mlc]
IMG-20181114-152317.jpg


Moze li neko da tvitne drugacije ne vredi nikako da postave ploce koje fale
I da stubice koje cupaju tek postavljene pomjere za jedno mjesto da ba*** sa kolima nebi zaprecavala izlaz iz tramvaja na stajalistu tasmajdan u resavskoj ulici smjer ka nbg
 
Misliš, birokratija na nedelu.

Dule, svaka tebi čast na prijavama, ja piskaram samo onda kada je neki "krupan" problem.

Oni jednostavno više ne reaguju, džaba nam nekakvi odgovori koje s vremena na vreme dobijemo (ako ih i dobijemo).
 
Ja se samo nadam da će ostati neki trag da se vidi koliki je nerad u tim službama.

Mislim da se Beograd put trenutno guši u prijavama i očigledno nemaju dovoljno radnika (što smo već konstatovali)
 
Da, problem nedostatka terenskih radnika u svim javnim i komunalnim preduzećima je sada na vrhuncu, što rezultira zapuštenošću grada u svakom smislu.
 
Vrh