Šta je novo?

IN MEMORIAM

Trcao sam pre par meseci preko Mosta na Adi, krenem ka Topcideru nekakvom pesackom stazom kad posle par stotina metara, staza se suzava i ne moze dalje da se ide. Sta cu, preskacem ogradu i pretrcavam preko ulice na drugu stranu. Kad tamo posle par stotina metara ista situacija. Jos na sve to, vise ne znam ni gde sam, ni kako sam tu dosao, ni kako da se vratim.

Na ,, Mostaru'' sam doziveo svakakve stvari, navijacke tuce posle derbija, gde sam morao da bezim pred divljacima, do nekih lutanja bajsom tuda... I gde kod da krenes, u kom god pravcu ili iz kog god pravca da krenes, gde god da se zagubis... uvek te cekaju neke stepenice, neki podzemni prolaz koji te vodi u neku ulicu, autobusko stajaliste.

Rekao bi covek da smo posle par decenija napredovali i da bi novi petlje trebale da budu superiornije u odnosu na one stare, kad ono medjutim...
 
Svi mi moramo da odemo jednog dana, ali neki iza sebe ostave nešto dobro, lepo i posebno.
Brana Jovin nam je ostavio više nego dovoljno da mu zauvek ostanemo zahvalani.
 
Да је само Кнез Михаилову обновио, било би доста за један људски век.

Нек почива у миру, драги човек.
 
:(


Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk
 
:( :( :(
Koliko vidim po medijima jako slabo ispraćeno. Slično je bilo i pre par meseci kad je preminuo
imenjak mu Pokrajac. Sramota. Njima svakako hvala...
 
IMG_20180910_162215.jpg


Branislav Brana Jovin 1935-2018

Iscimali su se iz vlasti pojavio se gradski urbanista Milutin Folic otisao je veliki borac za metro
 
Штета што није реализован његов животни пројекат - тешки метро у Београду. Заслужио је да се по њему назове неки нови булевар. Бог да му душу прости.
 
ODLAZAK DIVE Preminula Milena Dravić

5dUk9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvWkRrN01EQV8vODY5NmE4MWQ3ZjEyNjcyYjc5YjI4Y2YxMGI5ZTUyM2MuanBlZ5GTAs0C5ACBoTAB


Velika srpska glumica Milena Dravić preminula je noćas u Kliničko-bolničkom centru Bežanijska kosa u 79. godini, saznaje "Blic" u Udruženju dramskih umetnika Srbije.

Milena se tamo nalazila na lečenju, poslednjih dana joj je bilo loše, lekari su sve pokušali, ali nije bilo spasa. Pre dve i po godine ostala je bez supruga Dragana Nikolića i od tada se borila sa bolešću. Ovog leta je boravila u Puli, Herceg Novom i na Paliću gde je promovisana monografija o njoj. Jedna je od najvećih glumica koje su Srbija i Jugoslavija imali.

fnlk9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvT1RJN01EQV8vOGQzMWIxNDE3YzNkZWJmZmQzYmZkZjIyMWU1MDczM2YuanBlZ5GTAs0CQgCBoTAB


Milena Dravić rođena je 5. oktobra 1940. u Beogradu.

Filmska, pozorišna i televizijska glumica, slovi za najveću divu na prostoru bivše Jugoslavije.

Odigrala je dvadeset pozorišnih uloga u predstavama raznih pozorišnih produkcija od kojih su mnoge višestruko nagrađivane a neke igrane i po više od petnaest godina, i po IMDb-u 159 filmskih iI TV rola.

G8ek9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvTVRVN01EQV8vZWNjMzkzOWY3NTFhZGQ5OTQwNTViMmM1YWQ0MjIzMGUuanBlZ5GTAs0CQgCBoTAB


Četiri i po decenije bila je u braku sa glumcem Draganom Nikolićem (1971 – 2016), od 1967. do 1969. sa rediteljem Vojislavom Kokanom Rakonjcem (1935-1969) I 1960/61 u kratkotrajnoj bračnoj zajednici sa rediteljem Mladomirom Purišom Đorđevićem.

Na ovim prostorima jedini je dobitnik glumačke nagrade na prestižnom Kanskom festivalu, koja joj je pripala za ulogu u filmu "Poseban Tretman" Gorana Paskaljevića po scenariju Duška Kovačevića.

Dobitnik je niza najprestižnijih nagrada među kojima su “Zlatna ruža” na Festivalu u Veneciji, “Zlatna Haridba” na festival u Taormini , “Zlatni laćeno” u Avelinu, više Zlatnih I Srebrnih Arena na Pulskom festival, “Dobričin prsten”, “Pavle Vuisić”, “Statueta Joakim Vujić”, “Zlatni pečat” Jugoslovenske kinoteke, “Beogradski pobednik” i druge.

Među nagradama koje dodeljuju mediji izdvaja se priznanje “Večernjih Novosti” - “Glumica veka” (uz Miru Stupicu).

https://www.blic.rs/kultura/vesti/odlaz ... ic/fw09eh9
 
Velika je šteta što to dvoje ljudi nisu imali decu, da iza ta dva umetnika bar neko ostane, kao što nije niko. Večna joj slava i laka zemlja...
 
kad neko od poznatih umre, najbitnija stvar za koga su navijali i da li su imali decu... zašto je to faking bitno?
 
To što nisu imali decu, ne čini manjim njihova životna dela. Ali naravno da bi bilo mnogo bolje da su imali decu, da ih je Bog time nagradio. Lepo je da neko nasledi te ljude koji su nešto vredeli i doprineli.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=574661#p574661:3dads7pw je napisao(la):
Blade » 15 Окт 2018 12:09 pm[/url]":3dads7pw]Velika je šteta što to dvoje ljudi nisu imali decu, da iza ta dva umetnika bar neko ostane, kao što nije niko. Večna joj slava i laka zemlja...
У једном интервјуу од пре 10 година, мој имењак је описао разлог. Да, велика је штета и лично ми је јако жао, било кога ко је у браку, а да нема деце.
https://www.espreso.rs/showbiz/zvezde/3 ... n-do-kraja
 
Пре неколико месеци преминула је архитекта Даница Милосављевић, најастарија жена у српској архитектури. О њој је слабо писано и мање је познато широј и стручној јавности шта је радила у својој пројектантској пракси.

На овом линку можете да прочитате о њој и шта је радила: https://www.academia.edu/37700670/01_In ... 18_47_-_48
 
Ветар је стао.... да је у вечност отпрати... Радмила Радовановић - Андрић (1934-2018)... Једна од мојих омиљених глумица из Југословенског драмског позоришта, средином 70-их прошлога века... И стихове је упечатљиво казивала... Сретан је онај ко је имао прилике слушати и радио драме, тај глас, интонацију и дикцију... Пета димензија... Нешто од тога остало ми је снимљено и на аудио касетама... Вечни нек јој је помен.

46491532_10217852418046484_6343814533261295616_n.jpg
 
Јутрос је преминуо арх. Михајло Митровић.
 
Митровићева Западна капија Београда...
 
Valjda Šekularac.
Morala sam lajkovati Melov komentar, nešto kao satira.
 
Мел мисли на војводу Шекија, ал мени је то мало претерано.
 
jeste u pravu si, nije na mestu.
ali ono što sam hteo da kažem je to da kako je džoni li napisao, prvo mi padne na pamet šešelj nego šekularac, pa u tom smislu pogrešno napisano
 
ja sam prvo pomislio, ne daj boze, na nekog bliskog sa foruma
 
Vrh