Šta je novo?

Pošta Srbije

Вау, то још нисам чуо да је неки поштар урадио
Свака пошиљка испред броја има слово, АА, Р, РЕ, ПЕ, ЦЦ, након слова иде број од 3, 4, 5 или 9 цифара, зависи од врсте пошиљке. Да пошиљка нема број радник на испоруци не би могао да је нађе и уручи ти.

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
Ova počinje brojem a obeležena je kao preporučena pošiljka. Dat mi je broj te pošte od 5 km ali se ne javljaju.
 
Уколико има 9 цифара онда је РЕ, уколико има 5 цифара онда је само Р испред. Напиши после овде шта су ти рекли контролори и шта су предузели.

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
Bio. Opravdali se gabaritima pošiljki, iako su u pitanju knjige (1 kom) a ne gume ili prekrupač. Kao male su im torbe.

Crvenim slovima isti broj u ispravnom formatu je sad dodat tokom reklamacije
 
Znam da su skoro dobijali torbe i, kao i sve ostalo, ovi što sede u foteljama su i to uspeli da promaše i nabave nešto što nije odgovarajuće. Žalili se ljudi. Naravno, nikome na pamet nije palo da pitaju ljude koji rade šta im treba. Ako je imao gomilu druge pošte, možda zaista nije imao gde da smesti knjigu.
 
То има смисла, премало људи, а посла све више, па један поштар често ради два реона..

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
Svejedno, efekat je da pošta više nema tehničke kapacitete da obavlja svoj posao. Dakle oni samo dostavljaju kovertirane stvari. I ne treba oni da nose. Ako je pošiljka veća veća je i poštarina pa se dostavi vozilom. A ne opravdanja i ceduljice
 
То и кажем, ситуација је критична и срамотна.

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
@tragac
Kada bi se to uradilo, izbila bi revolucija kako Pošta potkrada ljude. Već sam pisala o tome, Poštu svi doživljavaju kao narodnu i praktično socijalnu ustanovu. Čim tu odu cene, a trebalo je odavno da odu, diže se kuka i motika.
Rešenje za ovakve stvari je Post express, mislim da je slanje do pola kilograma 150 dinara. Može da plaća i pošiljalac i primalac.
A stanje je katastrofalno, ljudi masovno odlaze i, što reče Šomi, nema dovoljno ljudi pa su preopterećeni poslom.
 
Vremena su se promenila i potrebe potrošača. Ranije su pisma bila dominantna dok sa razvojem online trgovne primat preuzima roba. Čini mi se da je upravo problem u tome što poštari pokrivaju deo posla koji bi post express trebao da preuzme pogotovo kada je u pitanju roba naručena iz inostranstva. Ne očekujem od poštara da u svojoj torbi nosi i moj paket sem ako nije baš neka sitnica koja težinom i veličinom ne remeti primarni rad a to je isporuka pošte.
 
naravno da ne očekujem ni ja kao što rekoh, ali onda neka ili uvedu vozila za dostavu kao express dostave, ili neka obznane da se ukida dostava pošiljaka na kućnu adresu do ukupnih dimenzija xxx i mase xxx pa da svi znaju na čemu smo. Pošta i jeste narodna i komercijalna, narodna je jer je institucija sistema koju svaka zemlja mora da ima, ali ima i svoju cenu. Nemam ništa protiv toga da podignu cene ako će to poboljšti kvalitet usluge, odn. u ovom slučaju omogućiti da se ta usluga uopšte pruža.
 
Ovo što se dogodilo Tragaču, meni se redovno događa i reč je o neviđenom bezobrazluku. Šta treba da rade u budućnosti: da donesu ceduljicu da neko hoće da mi pošalje paket, pa da idem da ga preuzmem od pošiljaoca?
 
Ja sam svom poštaru svojevremeno rekao da se uopšte ne cima oko mojih paketa (kineski sajtovi uglavnom) i da mi samo u sanduče stavi ceduljicu pa ću ja da odem do pošte.

Pa sam sistem dostave tih paketa je nebulozan jer se dostava vrši oko podneva kada ljudi uglavnom nisu kod kuće.

Doduše, moji paketi obično mogu da stanu u poštansko sanduče, pa i nije toliki problem da se stave u njihove torbe, ali opet mi se čini da je to cimanje za poštare.
 
Dule da je pošiljka bila free shipping sa alija ne bi me mrzelo da preuzmem. Problem je što meni takve pošiljke bivaju uručene kod kuće a one iz Srbije u pošti...Naravno, kao što rekoh, ne naručujem prekrupače za kukuruz ili setove guma već knjige, sitnu elektroniku, odevne predmete, recimo da je obuća u kutiji najveća i najteža stvar koju sam ikad poručio običnom poštom.
 
Ja bih zabranio da obicna posta nosi pakete koje si naveo jedino redovnu postu i tiskovinu. To je posao za kurirske sluzbe.
 
Takve stvari i ne treba da idu običnom poštom. Mislim, odeća. Svi znate kakve su poštanske torbe, gde to da ugura :laugh:. Mada, naravno, nije do korisnika nego do nas. Jedino rešenje je da se od onoga od koga se kupuje/dobija gabaritnija stvar, kaže da pošalje postekspresom, a za poštarinu se dogovorite. Za te pošiljke se i ne mora ići u poštu prilikom slanja, kurir dođe na kućnu adresu i pokupi. Jedino preporučujem da se uplata ne vrši otkupninom jer se to dodatno naplaćuje. Naravno, ukoliko postoji poverenje između ljudi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=582037#p582037:r9rz9s5w je napisao(la):
Igor » 17 Нов 2018 12:45 pm[/url]":r9rz9s5w]Ja bih zabranio da obicna posta nosi pakete koje si naveo jedino redovnu postu i tiskovinu. To je posao za kurirske sluzbe.
Проблем је много комплекснији, самим тим и његово решење. Томе доприноси и чињеница да у пошти писмо може да буде тешко до 500 грама.. :roll:
 
A teško je promeniti pravilnik.
Pismo od pola kile?!
Sve preko 200-300g treba da se drugačije obrađuje u sistemu.

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Šta mislite da se ovde desilo? Pogledajte šta su sve stigli da urade 7.11.2018 i u 05.00h sutradan. Da ne poveruje čovek u njihovu ažurnost.

postadostava.jpg
 
Pismo moze da bude tesko do 2kg, ne do 500 grama, i jos dimenzije su ogranicene do 90cm u zbiru visine, sirine i duzine. Kutijetina a ne pismo.
 
Divne su ove nove postarske torbe ne kvalitetne umjesto starih dobrih koznih neko nije razmisljao uopste a tek pitao ...
Mene nervira sto na papiricima koji se ostavljaju u sanduce nepise ko je posiljalsc posiljke
Desilo mi se da je postar ostavio papir da moze da se podigne u roku 5 dana a moglo je samo jedan dan
Pigresno obavjestenje ostavio i onda da se sazna cta je vraceno cijela krs procedura umjesto da se negdje zapise ko je posiljalac na tom papiru ....
 
loyola":16sfbf9n je napisao(la):
Pismo moze da bude tesko do 2kg, ne do 500 grama, i jos dimenzije su ogranicene do 90cm u zbiru visine, sirine i duzine. Kutijetina a ne pismo.
Pa to. Po meni je potpuno nebulozno zvati pismom nešto što je paket. Pismo su valjda neki papiri, a ne sve što može da stane u kovertu.
 
Neuručena pošiljka se mora čuvati pet dana. Ukoliko su vam dostavna i isporučna pošta iste, onda se podiže tamo u tom roku. Ukoliko su različite, onda se prvi dan, tj. dan kada je pokušana isporuka može podići u jednoj, a narednih dana u drugoj pošti. To sve piše u izveštaju.
Ovo u Novom Sadu nije smelo da se desi i nije mi baš jasno. Treba otići u Poštu 21102 (to je Vojvđanska 5), tražiti upravnika/cu i pitati šta se dogodilo i zašto se nije čuvalo pet dana. Jedino ukoliko je u poštu došao primalac, video šta je i odbio da primi. Samo mi to pada na pamet.
 
Vrh