Šta je novo?

Balkanska ulica

Ako se dobro sećam, u Jovanovoj te saksije stoje na trotoaru. ALI... ipak mislim da će biti ok i ove u Balkanskoj jer čini mi se da su dovoljno čvrste da izdrže poneko blago čukanje prilikom u/isparkiravanja.

Ako ništa drugo, meni je drago što se rodio taj koncept nekakvog drvoreda ili zelenila u toj ulici. Jer zaista joj je to falilo.

P.S.
E jedino se bojim da ne dođe do prevrtanja ako ih neko jače čukne gepekom unazad. Možda bi bilo dobro da grad razmotri neku vrsti pričvršćivanja za kaldrmu. Po dva jača šrafa na gornjoj strani saksije i mislim da bi bilo ok da izdrži sve te redovno-vanredne situacije. :D
 
Паркинг у Балканској треба укинути, и проширити тротоаре са више дрвећа то је једино решење да опстане као трговачка и туристичка зона .. ово сад стање је свињац као и цео тај крај испод зелењака.
 
Ок али онда мора негде и да се направи јавни паркинг унутар блокова или на месту неке бараке (а има их доста у Ломиној), пошто и ту живе и раде људи који поседују кола.
 
Mi nemamo te radnje koje su zanimljive turistima gde ima da se kupe razne džidža bidže ili narodna radinost, ili neke usko specijalizovane radnje za igre, stripove, ploče.

Butici sa nabacanom polovnom garderobom ili kineskom no name robom ne čine trgovačku / turističku ulicu.

Šta treba da ide u takvu ulicu? Lokali tipa Bombondžija, Ferdinard knedle, onaj bicikl servis kafić (ako i dalje postoji), neka fensi berbernica, Crna ovca, neke šeširdžije i radnje za popravku kožnih stvari...

A ne servisi mobilnih telefona, second hand shop, striptiz klub.

I naravno, parking na mestu neke propale zgrade kao što @Дошљак kaže (to treba svuda po gradu praviti i ukidati parking mesta sa kolovoza i trotoara)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=586832#p586832:2jzcuyba je napisao(la):
Дошљак » Pet Dec 07, 2018 1:47 pm[/url]":2jzcuyba] пошто и ту живе и раде људи који поседују кола.
Neki se ne bi složili s tobom... :mrgreen:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=586835#p586835:x7fcsgrj je napisao(la):
astrodule » 07 Dec 2018 01:51 pm[/url]":x7fcsgrj]Mi nemamo te radnje koje su zanimljive turistima gde ima da se kupe razne džidža bidže ili narodna radinost, ili neke usko specijalizovane radnje za igre, stripove, ploče.

Butici sa nabacanom polovnom garderobom ili kineskom no name robom ne čine trgovačku / turističku ulicu.

Šta treba da ide u takvu ulicu? Lokali tipa Bombondžija, Ferdinard knedle, onaj bicikl servis kafić (ako i dalje postoji), neka fensi berbernica, Crna ovca, neke šeširdžije i radnje za popravku kožnih stvari...

A ne servisi mobilnih telefona, second hand shop, striptiz klub.

I naravno, parking na mestu neke propale zgrade kao što @Дошљак kaže (to treba svuda po gradu praviti i ukidati parking mesta sa kolovoza i trotoara)


Vidi, ja sam jednom u životu kupio šajkaču, kao poklon, i kupio sam je u Balkanskoj, kod majstora.
Ne bi mi palo na pamet da tako nešto kupujemnpr. na tezgi na ulazu park Kalemegdan, od nekih levih likova čije tezge zaklanjaju špalir bisti velikana srpske kulture ili na štandu u "Ušću"
I sutra ću rado da stranca koji poželi takav suvenir pre odvedem u Balkansku - i da kupi ono što valja i da pare ostavi nekome ko zaista i proivodi.


I po tome, Balkanska, kao ulica "starih zanata" bi zapravo trebala da bude ulica prodaje suvenira.
 
Naravno. Sve te radnje bi bilo lepo prebaciti u Balkansku.
Tezge na otvorenom tokom cele godine su mi odvratne.

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=586832#p586832:2r7ok4r4 je napisao(la):
Дошљак » Pet Dec 07, 2018 1:47 pm[/url]":2r7ok4r4]Ок али онда мора негде и да се направи јавни паркинг унутар блокова или на месту неке бараке (а има их доста у Ломиној), пошто и ту живе и раде људи који поседују кола.
Imaju garažu Zeleni venac na oko 200 metara.
 
Треба направити озбиљан план за нове јавне гараже по старим уским улицама. Стари град, Савски венац и Врачар могу да постану неупоредиво пријатнији када би се паметно осмислили паркинзи чијом би се изградњом укинула паркинг места на улици. Ево конкретно за ту падину, мени пада на памет уз портале тунела код економског да се пробуши и једна краћа цев за велики јавни паркинг.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=586856#p586856:2t4fc681 je napisao(la):
astrodule » 07 Dec 2018 03:04 pm[/url]":2t4fc681]Znaš li ti koliko je 200m !?

Pa ja, maratonac, aktivni rekreativac, jedva pređem tu deonicu kada idem u Samo pivo.
Kad ideš još i nekako, ali kad se vraćaš, ne moš' nikako.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=586856#p586856:3fm9d9k9 je napisao(la):
astrodule » Pet Dec 07, 2018 4:04 pm[/url]":3fm9d9k9]Znaš li ti koliko je 200m !?

Pa ja, maratonac, aktivni rekreativac, jedva pređem tu deonicu kada idem u Samo pivo.
I ti sebe nazivaš rekreativcem... :)
Šalu na stranu , generalno kao narod , deluje mi da smo se ulenjili i da je sve manje onih koji su u stanju da pređu i 200m po ravnom , ali i da je sve više onih koji su notorne lenčuge i kojima je problem da sve što zahteva veći napor od prinosa fast food - a ustima , problem.
 
Pa naravno. Svedoci smo svakodnevnog bahatog parkiranja ispred banaka, fast food-ova, kafića. Ima tu onoga da neko želi da bude viđen sa svojom mašinom, ali najčešće je neka pravdana žurbom.
 
Brzo bi se svima vratio rekreativni duh samo da drzava funkcionise to jest pauk u ovom slucaju

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Gde god se umesto vozila "parkira" drvo meni lepo.

Ima ovde jos mnogo rada dok ulica zablista, ali svaki pomak pozdravljam.
 
Zasto saksoje nisu i sa sruge strane
Divlju pekaru treba svesti na pravu mjeru ovo je nelegalno prosireno i popraviti tu cesmu fontanu ....
 
Ova pekara je uzas, je l ima slika neka kako je u proslosti to bilo?
 
Ispalo je bas bas dobro ! Posle Obilica najbolja rekonstrukcija za sada. Pokusavam da desifrujem biljku, to je ista ona koja je posadjena kod Doma omladine u onim "kolektorima" :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=586992#p586992:36djbmgk je napisao(la):
zexland » 08 Dec 2018 12:23 am[/url]":36djbmgk]Ispalo je bas bas dobro ! Posle Obilica najbolja rekonstrukcija za sada. Pokusavam da desifrujem biljku, to je ista ona koja je posadjena kod Doma omladine u onim "kolektorima" :)

Tacno tako.
 
Ova pekara je pobeda definitivno :D

Valjda nece pokrasti sadnice... zavrsice u necije dvoriste haha
 
Ne znam da li na prethodnim stranama postoji - ali mislim da treba da ostane zabeleženo (pored silnih kašnjenja), da nije rekonstruisana cela Balkanska ulica, već samo jedan njen manji deo - čisto za neupućene i goste Beograda.
 
PESAK, KOLICA, DASKE... Rekonstrukcija Balkanske ulice ni posle TRI PROBIJENA ROKA nije finalizirana

Ni posle trećeg produženja roka za završetak rekonstrukcije Balkanske ulice, radovi na ovom potezu još nisu privedeni kraju.

feKk9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvWTJFN01EQV8vNjlmMzE4MWQyYTVlZmFiY2FkOTFmOTE4MGIzMzUzNGQuanBlZ5GTAs0C5ACBoTAB


Iako je, prema poslednjim najavama, najavljeno da će ulica dobiti novo ruho do 7. decembra, to se nije desilo budući da se na trotoarima ulica još nalaze cigle, daske i radnička kolica.

519k9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvTnpRN01EQV8vNWJjMDdlNjY2YmNiNzBjMGU0NDA3N2FmYmZmNDYwYTcuanBlZ5GTAs0CQgCBoTAB


Radnika koji su angažovani na obnovi ove ulice danas nije bilo, no ipak ne može se sa sigurnošću reći da li je njihovo prisustvo izostalo zbog vremenskih neopogoda ili zato što su radovi privedeni kraju, ali i ne završeni u potpunosti.

Iako trotoari nisu čisti i uređeni po pređašnjem planu, saobraćaj se odvija kao i pre početka rekonstrukcije te vozači uobičajeno prolaze ovom trasom.

XRhk9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvWmpFN01EQV8vZjY1MjEzZTM2Y2Y2ZGU5YzEzMDkzYzVlNzlhYmFjYmUuanBlZ5GTAs0CQgCBoTAB


Kada će ulica starih zanata zasijati u punom sjaju i kada će radovi biti završeni još nije poznato.

Izvor: https://www.blic.rs/vesti/beograd/pesak ... je/kcc5h5d
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=587250#p587250:2w6lnbg7 je napisao(la):
VeniVidiVici » Ned Dec 09, 2018 12:34 am[/url]":2w6lnbg7]Ne znam da li na prethodnim stranama postoji - ali mislim da treba da ostane zabeleženo (pored silnih kašnjenja), da nije rekonstruisana cela Balkanska ulica, već samo jedan njen manji deo - čisto za neupućene i goste Beograda.
file.php
A tek obecana pjaceta ,sto rece neko posao od 7 dana!!!!
 
Камо среће да среде улицу целом дужином, мада мислим да је део од Немањине до Адмирала Гепрата сређиван пре пар година, тј. да њен тротоар дуж парка. Али свакако треба средити целу улицу, посебно део од Москве до Kраљице Наталије, којом би најлогичније туристи и долазили од центра града, као и са њом такође и уску Пајсијеву улицу и обавезно улаз у подземни пролаз на кривини. Такође се надам попуњивању оне шупљине после хотела Москва у Балканској где имамо данас неке неугледне уџерице неким примереним објектом, мада мислим да би најкориснија била јавна гаража, спратности као и суседне зграде, а да се овај део Балканске ослободи паркинг места.
 
Vrh