Šta je novo?

SavoGrad, Sava City - [ Poslovno stambeni kompleks ]

zhaba":2ypqqogc je napisao(la):
Jezivo!!! Azdaja u Beogradu!!! Ljudi spasavajte se nakaradne arhitekture!!!
Kao da su radili po projektu od pre koju deceniju... Fuj :blah:
 
NI meni se nesto nesvidja ali nekako pristaje za taj deo grada.Prolazio sam sinoc pored Sava sitija lepo je osvetljen.
 
ovo bi bilo jezivo u centru grada, zaista.
ovde mi ne smeta, uklapa se u okolinu.

ali ako nastave ovim tempom da izgrđuju taj tu deo, postaće pretrpan staklom i tek onda neće ličiti ni na šta.

meni je lično ceo taj tu blok od sava centra pa do hajata jako neprijatan i nerado zalazim u njega.
 
meni je bas dobra zgrada i ceo taj deo je lep , " postaće pretrpan staklom i tek onda neće ličiti ni na šta." pa od cega da prave poslovne zgrade. od drveta i kamena. Pobogu to je isto bilo gde u svetu, jedino sto u beogradu koriste zeleno staklo sto je nesto sto izdvaja nbg i ide zbog toga sto je blizu reka i zelene povrsine.
 
"prenatrpan staklom" ne valja kad su staklene ne valja kad su kamene....
taj deo je sav u staklu i kao takav i treba da se razvija...
 
Po meni nije problem kolicina stakla, vec vrsta i sva ta arhitektura koja je malo zakasnila, na nivou sava centra i continentala, koji mi se kao objekti svidjaju s obzirom na to kad su napravljeni!
 
Upravo to. Cak sta vise, Sava centar i Continental (Crown plaza to be) deluju savremenije od Savograda. Da sam ja dizajnirao to cudo, dobro bih se zamislio nad tom cinjenicom :kafa:
 
Htedoh da napišem isto ovo što i dusan. Nije toliko bitan sam materijal koliko njegovo uklapanje u formu objekta koja je u Savogradu jednostavno dosadna i neinventivna. Kažem vam stanite ispred objekta nekih 5 minuta i posmatrajte i shvatićete koliko je oblik zgrade realno dosadan da ne kažem smaraćki. Boja stakla verovatno jeste lepa, ali ne u ovakvoj količini i konstalaciji snaga sa ostalim materijalima na zgradi.
 
Da ne bi stavljao sve slike (da ne mučite kažiprst) i evo samo nekih...

82346785.jpg

57536467.jpg

91977441.jpg

85132263.jpg

57389664.jpg

45025014.jpg

88617911.jpg

76036150.jpg

68125827.jpg

35121558.jpg

33179876.jpg

75183689.jpg

54638070.jpg
 
Meni ovo fantastično izgleda noću. Ali baš baš...ovako preko dana i nije tako impresivno, ali noću...uh.
I savršeno se uklopilo u ceo ambijent. Zaista sve pohvale za Savograd :)
 
i meni izgleda dobro ,nego bi trebalo nekako taj kraj da oživi, meni izgleda umrtvljen sav... Prođeš između tih smaragdnih zgrada i ne vidiš nikoga. Kao da je neko pre par godina bio tu i odjednom otišao, tipa I am legend. Kad bi uradili kao i u Airport City-ju neko šetalište, to bi bilo lepo :)
 
Mislim da ce zivnuti kraj kada bude useljena stambena zgrada. Nadam se samo da ce i neki kafic biti u finkciji kako za poslovni svet a tako i za stanare zgrade. Jedino mi nije jasno gde ce se snabdevati osnovnim namirnicama mozda pretpostavka prekputa u bloku ili u uscu ali to mi je nekako daleko za osnovne stvari.
 
Da, ako iz Savograda treba po 'lebac da odu do IDEA-e u Ušću, noge će da im otpadnu :grand:
 
neee, ne shvatate, ti ljudi će naručivati namirnice preko interneta. Delovaće im ispod njihovog nivoa da ih neko vidi sa hlebom, mlekom i novinama ispred zgrade. :rolleyes:
 
На Бета РФИ се као нови станар Савограда рекламира и Пиреус Банка.
 
Vrh