Šta je novo?

Košutnjak

Pa covece slikaj ili zovi policiju seca sume je krivicno delo. Ne kapiram. Telefon u ruke i sa lica mesta zovite a ne da posle pisete po forumima, sad je kasno.
 
Ne nosim telefon kad idem gore na trčanje.

Elem, prethodnih dana u šetnji je bila ekipa iz Zelenila koja je skraćivala suve grane i čistila opalo lišće sa staza, pa sam najpre pomislio da se rad nastavlja, ali danas su se skidala cela drva, neobeležena vozila ih odvozila a i praznik je pa mi je to podgrejalo sumnju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=570222#p570222:3hojluxe je napisao(la):
vokimar1975 » Sre Sep 26, 2018 6:07 pm[/url]":3hojluxe]nema sumnje to smo mi.
za to ima lek ali nema ko da sprovede a to je pendrek!



Sent from my iPhone using Tapatalk

Ma francuski ključ, kakav pendrek. Onaj ključ za zatezanje ventila dužine metar, da vidiš šta radi po leđa. po pečenice
 
IMG-20181201-140543.jpg


IMG-20181201-140622.jpg
 
@ohnest_Hon

svaka čast za slike,predivnozbog profeiosnalnih i roditeljskih obaveza sprečen sam da posetim Košutnjak, a bio sam vrlo redovan. baš mi fali, najlepše mesto Beograda
 
Biće prilike, klince da vodiš na Košutnjak. Fino je što menjaju mobilijar, ovaj stari je bio nebezbedan. Šteta samo što je trim staza tvrda i klizava po ovom vremenu.
 
Cela trim staza je u ledu, jedan milimetar nije ociscen. Nabijem ih sve...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=589971#p589971:1u3wtafi je napisao(la):
Beki » 20 Dec 2018 08:26 pm[/url]":1u3wtafi]Cela trim staza je u ledu, jedan milimetar nije ociscen. Nabijem ih sve...

Da smo neki narod organizovali bismo se međusobno i očistili je ali, pošto nismo, čekamo gradske službe i gunđamo.
 
Isto tako je bilo i na Olimpu pre par godina. Popizdeo sam što nisu očistili, bio sam siguran da će tartan biti uništen.

Na sreću, tartan je izdržljiviji nego što sam mislio.

Ipak je šteta što taj krug nije očišćen posle prvih padavina, sada bi ta staza bila potpuno suva i pogodna za trening.

@ink Organizujemo se isped svoje zgrade, kada idem u javni park, ne nosim lopatu sa sobom.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=589985#p589985:2ufne2m4 je napisao(la):
astrodule » 20 Dec 2018 10:17 pm[/url]":2ufne2m4]

@ink Organizujemo se isped svoje zgrade, kada idem u javni park, ne nosim lopatu sa sobom.

Sori astrodule Ali se upravo o tome radi. Svi mi shvatamo javni park kao nešto što nije naša odgovornost... Uprkos tome što nam "naši predstavnici" već decenijama pokazuju da nisu u stanju da staraju o tim javnim površinama. Al' mi nikako da shvatimo nego samo gunđamo u bradu.
 
Ne gundjam sebi u bradu, javno kazem da ih nabijem sve!

Cistio sam ispred svoje zgrade, cistio sam na selu... Ja jesam na Banovom brdu, ali mi je ipak Kosutnjak par kilometara daleko, ne mogu ni da vidim, ni da znam da nije ocisceno. Kada sam video u kakvom je stanju staza, izneo sam svoje nezadovoljstvo ovde. Ni na Adi niko nije prstom mrdnuo, ali tamo bar ima dosta kafica pa je ocisceno ispred njih, ali biciklisticka staza je isto u snegu i ledu u potpunosti. Ada i Kosutnjak su mozda i dva najpopularnija mesta za rekreativce u gradu, ako vec grad nije sposoban da ocisti svaki cosak, posle prilaza bolnicama, skolama, vrticima i slicnim ustanovama, mislim da je ciscenje jedne trim staze minimum koji bi trebali da urade.

Kada bi svako i uredno ocistio ispred svoje zgrade, uvek ce ostati povrsine koje ni pripadaju nijednoj zgradi, bas kao trim staza. Isto tako u Pozeskoj je ocisceno ispred radnji, ali postoje radnje koje su uvucene i onda je gore na glavnoj pesackoj trasi cist led (ispred kineskog trznog centra itd.). Valjda i grad ima neku obavezu da nesto uradi i ocisti.

Ok, slazem se da se treba organizovati i sve to stoji, ali to ne znaci da ih ne treba nabijati na onu stvar. Najbolje bi bilo da smo organizovani i da i brinemo o javnim povrsinama i sve im po spisku istovremeno, ali posto nismo, valja bar ovo drugo. Ili da zatvorimo i teme kao sto su ,,Ko im ovo dozvoli’’ , ,,Bahato parkiranje...’’ jer eto, sto se mi ne organizujemo kad znamo kako je nego samo kukamo na vlast.

Naravno, trim staza je najmanji problem tu jos, ovo mi je bio zgodan nacin da iznesem nezadovoljstvo zbog situacije u celom gradu.

Јавно комунално предузеће „Београд-пут” уклања снег и лед са коловоза у улицама првог приоритета два до четири сата по престанку падавина и улицама другог приоритета у року од 48 сати по престанку падавина.

Јавно комунално предузеће „Градска чистоћа” чисти снег и лед са пешачких зона, пешачких прелаза и пасарела, јавних степеништа, тротоара ширих од пет метара, тротоара испред пешачких прелаза, пролаза и уличних сливника.

ЈКП „Зеленило – Београд” чисти снег и лед са пешачких стаза у парковима и са тротоара око паркова. „Паркинг сервис” уклањаће снег са јавних паркиралишта по приоритетима

„Београдски водовод и канализација” чистиће сливнике и сливничке везе, „Погребне услуге” задужене су за стазе на градским гробљима, а Дирекција за јавни превоз надлежна је за организацију уклањањања снега и леда са најпрометнијих стајалишта јавног превоза

Инвеститори и извођачи радова организују чишћење тротоара и пешачких стаза који се граниче са површинама на којима се гради. Обавеза је и свих грађана, тачније физичких и правних лица, да чисте снег и лед испред својих зграда ако су тротоари широки до пет метaра.
 
Tako je. Ono što je prisutno u svim javnim gradskim službama je manjak ljudi na terenu i zato ove godine je manje čišćeno nego prošle. Prošle godine su postojale i botovske brigade, ali ulenjilo se to, aktivni samo na internetu.

I nemojte prebacivati krivicu na građane. Nije moja dužnost da očistim trotoar unutar Bloka između vrtića i igrališta (to sam recimo juče prijavio Beokomu). Postoje organizovane službe čiji je posao da to urade.

Ili recimo autobusko stajilište. Video sam par stajališta (na Bežanijskoj kosi, kod groblja) gde nije očišćeno uopšte.

Evo još jedna stvar: prethodnih godina su kamioni odnosili sneg (u park kod Brankovog mosta). Da li je to rađeno ove godine?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=590117#p590117:1m6e6hbv je napisao(la):
Beki » 21 Dec 2018 02:34 pm[/url]":1m6e6hbv]
Ok, slazem se da se treba organizovati i sve to stoji, ali to ne znaci da ih ne treba nabijati na onu stvar.

+1.

Pogotovo za ovo iznad citirano.

Mene samo nervira što ne možemo da budemo više kao oni Škozlanđani koji su očistili sneg sa fudbalskog terena u Novom Sadu da utakmica ne bi bila otkazana.
 
Ti Škoti nisu nosili lopate sa sobom i Škotske.

Očistio bih ja trim stazu da sam tamo bio kada je padalo i da mi je neko dao lopatu, ali nije to poenta.

Evo, pre neki dan sam čitao ko šta čisti po gradu i naravno da se sve javne površine svode na Zelenilo i Čistoću. Ali radnika na ulici ima manje nego prethodnih godina, pa je normalno da ne mogu fizički da postignu da očiste sve.

Ponavljam po stoti put da nama fale "šljakeri" a ne ljudi po kancelarijama.
 
A ko je dužan da čisti i održava stazu?
 
ЈКП „Зеленило – Београд” чисти снег и лед са пешачких стаза у парковима и са тротоара око паркова.
 
Ali dobro, ljudi trce trim stazom, lepo pise da su duzni za pesacke staze, nigde ne pise trkacke.
 
To je čak i manji problem sa trim stazom jer i kad je čista, dosta je klizava, mada loša je i po suvom, tanak sloj a ispod beton, bole noge samo tako...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=590596#p590596:38t8y00l je napisao(la):
Johnest_Hon » 23 Dec 2018 06:55 pm[/url]":38t8y00l]To je čak i manji problem sa trim stazom jer i kad je čista, dosta je klizava, mada loša je i po suvom, tanak sloj a ispod beton, bole noge samo tako...

Не знам колико сам километара све укупно трчао око трим стазе од кад су је реновирали али ни једном ме нису болеле ноге. Мислим да је теби време за нове патике.
 
Probao sa više patika, novim, starim, mislio sam da je do mene ali sam čuo više trkača ozbiljnijih od mene da se žale...nisam pametan...na asfaltu mi bolje...u šumi najbolje...
 
Zaista je ispod beton

file.php


Nemam pojma što su tako radili kada je beton mnogo tvrđi od asfalta.

Ipak mislim da je sloj tartana dovoljan da ublaži vibracije i da je skoro pa nemoguće da je ovakva podloga tvrđa od asfalta.

Da je klizavo kada je vlažno - jeste, ali to ne smeta dok se trči (barem ja nisam nikada problema sa patikama u kojima trčim) Problem je kada moraš da ukočiš ili naglo skreneš zbog pešaka ili dece ili kučića.

Što se tiče bolova u nogama - pretpostavljam da su u pitanju kolena, tj, zglobovi. Naravno da je najbolje da nađeš podlogu i tehniku trčanja kod kojih te ništa ne boli, ali ako nemaš neki hronični problem, onda preporučujem vežbe za jačanje kvadricepsa jer taj mišić mnogo pomaže kod stabilizacije kolena i rasterećuje sam zglob i ligamente. Za početak, tu su čučnjevi i razni iskoraci bez opterećenja, a kasnije i iste te vežbe, ali sa opterećenjem.
 
Koliko god bila tvrda (mene stvarno bole noge, ja deo planirane rute trčim van staze) ipak je bolja nego stara staza sa mulčem
 
Ono što je važno je ne trčati samo na jednoj podlozi, nego kombinovati, a naročito ubaciti deo treninga na zemljanoj površini da se zglobovi malo ojačaju. Za to je Košutnjak odličan jer imamo sve moguće podloge (kao i nagibe).

Pošto me vrlo zanimaju povrede pri trčanju (i sportu generalno), možeš li mi pojasniti šta te tačno boli posle trčanja i kada taj bol počinje i koliko dugo traje?
 
Vrh