Šta je novo?

Park kod Ušća i Park prijateljstva "Oaza Novog Beograda"

...
5358f657fbab6ef288d29a3ef6864374.jpg
b334cec14b5666631f12f478ae6434e6.jpg


Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Asfaltne staze su prilično blizu kraja.
Sve ploče od državnika su obeležene numerisanim kočićem. Ima ih dosta.
Prva ploča kojoj sam prišao je bila Gadafijeva.
0dc2e582cf258bebc6142453d84f02a7.jpg
add0e847a8bf67e6b3a4291422edbf7e.jpg
953ee59b23705269d00b4618dd6af4b6.jpg
34a5df4080fd11b704a198affc8136df.jpg
331a18a18c1e58557ad7cd8a8c2ab470.jpg
c6b5d33c467839f9a5a64922388cc6b7.jpg
678fa5f5084ddc4a69cedd2501cc5698.jpg
d579b61629fce7e7a17ba653d788b475.jpg
b2a603f7dd6bd56c4b736e7a00463548.jpg


Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Zasto stepenice zasto ne kosa rampa ili pola pola
 
Zato što je ovako lakše :bash:

Taj deo je novi, tu pre nije postojala staza. Doduše, ta staza "udara" na trim stazu i biciklističku stazu, tako da tu imamo već tačka nagomilavanja nelogičnosti.
 
Jeдан од најлепших вртова у Београду, али у коме и по најлешем времену нема више од неколико пролазника. Вреди ли онда толиког улагања. Бар један водоскок би био лепши од асфалта, а од њега плоче од неког камена, само не гранита.
 
U tom delu ima previ[e staza. U principu, oni su samo obnovili postojeće staze i dodali par desetina metara gde je falilo da se "prirodno" spoje sa drugim stazama.

Kada već ima toliko staza, onda je ovo pravi park gde bi se mogle održavati neke izložbe na otvorenom.

Ono što meni mnogo bode oči je "Mirin" spomenik kao deo ka kome gravitira ceo park, ali o tome smo već diskutovali, pa ne bih otvarao staru temu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=586169#p586169:5la63tsw je napisao(la):
ГЛАС ПРИРОДЕ » Tue Dec 04, 2018 9:07 pm[/url]":5la63tsw]Jeдан од најлепших вртова у Београду, али у коме и по најлешем времену нема више од неколико пролазника. Вреди ли онда толиког улагања. Бар један водоскок би био лепши од асфалта, а од њега плоче од неког камена, само не гранита.

Mislim da će nakon ovih poslednjih ulaganja biti daleko više ljudi u tom parku, ranije jeste bio zelena oaza ali bez bilo kakvih sadržaja pa i odgovarajućih staza, ja bih voleo ovde da vidim neko manje veštačko jezerce (kao u Dunavskom parku u NS), kao što se radi u svim većim parkovima u svetu.
 
Природа је и пре била највећа вредност. Да би људи имали више смелости да се запуте пут тих стаза, потребно је нешто друго. И то више ствари.

Једна од тих, али не пресудна за долазак више људи, су и водене површине које су саме по себи природан садржај који унапређује постојећу слику предела, а не нарушава је као неки други уметнути садржаји. И зато се надам да ће не једно него неколико језера наћи место на том великом простору.

И не морамо да идемо до Новог сада, нити до многих европских вртова која имају језера и језерца - имамо Топчидер за пример, али такође недовољно посећен и недовољно познат. За Парк пријатељства би био довољан и бар један водоскок и пар чесми, а на целом подручју још увек има довољно ливадетина, како их неки зову, за веће водене површине.
 
Данас је велики проблем посећености било каквих садржаја њихова приступачност и да ли се налазе "успут". Топчидерски парк нпр. је мени магичан, али до њега могу да дођем само јавним превозом пошто је за сада одсечен од Аде која му је најближа и где имамо море посетилаца.
 
Protrčah večeras posle duže vremena delom kod Brankovog mosta. Postavljeno je osvetljenje i oko novog dela staze za trčanje i sada je bukvalno svaka staza od Juge do mosta pod osvetljenjem. Doduše osvetljenje radi samo u parku kod MSU.
Kada vidim sve te bandere na celom tom potezu (a ima ih sigurno više stotina), bude mi žao što ih nije proizvela domaća firma.

Inače, pre sam mislio da tripujem, ali na MSU su postavljeni zvučnici sa kojih se čuju zvuci nekih ptica, verovatno grabljivica.

Kome i zašto smetaju ptice , ne znam. Da li pale te zvuke samo kada poseju nešti - nisam vodio evidenciju.

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=586465#p586465:86tk2tla je napisao(la):
astrodule » 06 Дец 2018 12:47 am[/url]":86tk2tla]
Inače, pre sam mislio da tripujem, ali na MSU su postavljeni zvučnici sa kojih se čuju zvuci nekih ptica, verovatno grabljivica.

Kome i zašto smetaju ptice , ne znam. Da li pale te zvuke samo kada poseju nešti - nisam vodio evidenciju.

То је разглас против голубова, е сад, да ли их терају да не би умусавили стаклене кровове или скулптуре постављене у парку око музеја, не знам. Можда и једно и друго. У сваком случају, после неког периода ти звуци не помажу јер и голубови сконтају да грабљивица заправо нема.
 
Nekad se to rešavalo šiljcima i mrežama. Ali otkako je izbio cirkus i dreka nakon što je onaj lokal u Bulevaru postavio šiljke protiv beskućnika, digla se tolika frka da je počelo naricanje i o tužnoj sudbini golubova što ne mogu da slete i poqenjaju se gde god stignu. :roll:
 
Neka angazuju sokolara ima da zapamte da ne prilaze vise nikako ...
 
http://www.politika.rs/scc/clanak/41797 ... jateljstva
Музеј уметности 21. века моћи ће да има највише 25.000 квадрата, што је четвороструко више од Музеја савремене уметности, а његова висина не сме да пређе 20 метара, колико има здање које су на Ушћу пројектовали Иван Антић и Иванка Распоповић. Дозвољена површина Природњачког музеја је 15.000 квадрата, висина до 20 метара и у његовој близини требало би да се нађе акваријум од 5.000 квадрата.

Једну од најзначајнијих зелених површина у граду пресецаће девет попречних пешачко-бициклистичких стаза и једна намењена искључиво пешацима која ће бити паралелна са Булеваром Николе Тесле. Главне пешачке руте планиране су као тематски осмишљене широке променаде с мобилијаром, скулптурама и игралиштима. Како је цео тај простор намењен првенствено пешацима и бициклистима, Улица Ушће уз обалу Краља Александра Првог биће затворена за аутомобиле и њоме ће моћи да саобраћају једино електрична возила, напомиње Лалошевићева.

Плато са скулптуром Вечна ватра, која је нелегално постаљена, није предвиђен за уклањање. Вредно дрвеће у Парку пријатељства са Алејом мира, целина од 14 хектара која је проглашена за знаменито место, биће сачувано, а планирано је и ново озелењавање.

Meni samo nije jasno zašto pričaju u budućem vremenu za staze koje već postoje
Једну од најзначајнијих зелених површина у граду пресецаће девет попречних пешачко-бициклистичких стаза и једна намењена искључиво пешацима која ће бити паралелна са Булеваром Николе Тесле.
Jedino ne postoji ta pešačka staza paralelna sa BNT.

Baš me zanima gde misle da ture Akvarijum i novi muzej. 5000 kvadrata je oko 70m x 70m, a 25000 je oko 150m x 150m.
 
Ti akvarijumi i muzeji su Futur samo takav ...ulice se mnogo save u dunav prije neceg ozbiljnije da se uradi po tom planu ...
Treba nekim redom da sredjuju muzeje prvo tesli da obezbjede zgradu pa muzej grada pa muzej nauke i tehnike da srede itd itd ...
 
Зар нисмо тражили попречне стазе ? Зато што недостају. Сем та два музеја, не би било превише још неколико малих музеја. Али висина и величина та два музеја изгледају претерано за то место. За музеј природе би било боље једно друго место где здања већ постоје и чекају намену, где би могао да буде у друштву Биолошког факултета и нове ботаничке баште...
 
Sinoć sam trčao kroz park i rasveta i dalje ne radi na delu od Juge do Ušća.

Nove bandere oko najnovijeg dela staza (između MSU i mosta) su aktivirane i zaista je lepo trčati noću po osvetljenoj stazi.

Zanimljivo je da je snega nije bilo ni malo na bici stazi, ali ga je bilo u tragovima na trkačkoj, tj, očigledno je da se trkačka staza neće čistiti.
 
Pitao sam Distribucija šta se čeka sa puštanjem rasvete u delu od Juge do Ušće i odgovoriše mi.

ODS EPS Distribucija
Bulevar umetnosti 12
Beograd
Republika Srbija

Poštovani,

Obaveštavamo Vas da je EPS Distribucija izdala tri Odobrenja za priključenje javnog osvetljenja na pomenutoj lokaciji, pri čemu jedno još uvek nije plaćeno, pa nije ni moguće pristupiti realizaciji, drugo se nalazi u fazi projektovanja, dok je treće dato na realizaciju i priključenje se očekuje u najskorijem roku.

S poštovanjem,

Informativni centar
tel. 011/395-77-77
e-mail: info.centar@epsdistribucija.rs
www.epsdistribucija.rs

Ko to treba da plati? Grad?
 
Pozdrav svima, srecna Nova godina! Sinoc smo prosli kolima bulevarom Tesla i osvetljenje je radilo od Juge do MSU.
 
Ooooo, vaistinu srećna. Drug mi je isto javio prekjuče. Kaže da je milina trčati noću.

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Vrh