Šta je novo?

Srbija - zlatna strana medalje

Ne otvorim temu neko vreme i imam šta da vidim. Pretvorila se u SNS pamflet. Malo je što nam svuda vređaju inteligenciju ovakvim "sjajnim" vestima, sad još i ovde. Dragane, svaka čast, pošteno ste zaslužili sendvič. A sad tema može pod ključ što se mene tiče.
 
Prve doze leka Spinraza o trošku RFZO date deci oboleloj od spinalne mišićne atrofije.
 
Da li se samo meni čini, ali petardi skoro da i nema?

OK, biće sigurno za NG i za Božić (po pravoslavnoj tradiciji, naravno), ali ovo zatišje mi se baš sviđa.
 
Jeste, bas je slabo ove godine.
Nadam se da ce dogodine zabraniti i cigare posto one izazivaju mnogo vise oboljenja i smrtnih slucajeva nego pirotehnika.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=591848#p591848:dfu37991 je napisao(la):
astrodule » Pet Dec 28, 2018 11:32 am[/url]":dfu37991]Da li se samo meni čini, ali petardi skoro da i nema?

OK, biće sigurno za NG i za Božić (po pravoslavnoj tradiciji, naravno), ali ovo zatišje mi se baš sviđa.
Apsolutno, pre samo 10 godina bi prštalo na sve strane. Ja kad sam bio osnovac ranih 2000ih od početka decembra do kraja januara rokalo bi non stop.
Al dobro, nikad nisam pridikovao klincima koji su to radili posle nas (u narednim godinama) jer smo i mi bili takvi (ako ne i gori) pa ne bi bilo u redu. :D
Ali da prija ovaj mir, pa prija bogme... Nego mi fali sneg... :(
 
I ovo je sjajno, neki će prvi put imati susret sa kamilama. Uživo.

https://www.srbijadanas.net/opstina-leb ... ve-kamile/


dve-kamile-660x330.jpg


Општина Лебане купује две камиле?!
27. децембра 2018

дборници Скупштине општине Лебане усвојили су данас план и програм рада Туристичке организације Лебана (ТОЛ) за 2019. годину, којим се, између осталог, предвиђа куповина две камиле, рекао је један од одборника.

Одборницима није образложена ова одлука, с обзиром да је расправа по свим тачкама дневног реда трајала само 10 минута, а како је медијима потврдио један од одборника, нико није ни тражио образложење за овако необичну одлуку.

Општина Лебане, једна од најсиромашнијих у Србији, нема зоолошки врт.

Председник Скупштине општине Срђан Јовић и председник општине Иван Богдановић нису се јављаљи на позив новинара, а директор ТОЛ Бојан Јовић, чији је рођени брат одборник, а зет његовог брата председник општине, на покушај питања: Зашто се купују камиле, одговорио је само: „Важи“ и спустио слушалицу.

Један од општинских већника рекао је незванично да се камиле купују за развој туризма, везано за археолошки локалитет Јустинијана Прима односно, Царичин град.

„Планирају да прошире понуду, да туристима понуде обилазак локалитета на камилама с обзиром да су арехеолози пре неколико година ту пронашли кости камиле“, казао је овај већник.

Међутим, Царичин град је под заштитом државе, а њиме управља Народни музеј Лесковца у коме су, такође незванично, рекли да на тај локалитет са три велика мозаика може да крочи само људска нога.

Одборницима Скупштине општине Лебане није предочен ни трошак предвиђен за куповину камила, међутим, позната је њихова цена на тржишту и она се креће око 3.000 евра, с тим што се и за транспорт животиње плаћа иста сума.
 
Možda je razlog za manje petardi kampanja protiv petardi zato što traumiraju i kućne ljubimce.
5f0f6415783cc2b1a2f3543f62edfdb6.jpg


Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Hehehehe, kučkari su zakon.

Vode računa o traumama njihovih ljubimaca, a za traume male dece i starijih sugrađana - baš ih zabole...
 
svet bi, Vladivoje, bio veoma dosadan kada bi svi bili isti.
 
Nikad svet ne bi bio dosadan, čak ni onda kada bi svi bili dobri i plemeniti... :wink:

Naprotiv, tek tada bi bilo zanimljivo i uzbudljivo... :)
 
Mnogo ima više kučića nego pre, pa samim tim je veća svest o tome.
Naravno, za ljude ih baš briga (naravno, ne vażi za sve)
 
Naravno, treba voditi punu brigu o svim životinjama, a ne samo o psima...

Ali, dešava mi se često da, kada prolazim pored grupica kučkara koji se okupljaju na određenim lokacijama u večernjim satima - čujem njihove međusobne imbecilne komentare o svojim ljubimcima, pa se odmah zapitam i iskreno zabrinem za to ko sve drži životinje, zašto, u kakvim uslovima i kako se prema njima ophodi...
 
Mislim da su kazne uticale na manji broj petardi, a ne kuckari i kampanje
 
Zvao sam komunalce zbog klinaca koji su bacali petarde preko sat vremena i njihov odgovor je da oni ne smeju da reaguju jer su u pitanju maloletna lica ??? Kaže za njih je nadležna isključivo policija u dejstvu sa centrom za socijalni rad ???
Koji klinac onda komunalna ? Zar nije remećenje javnog reda i mira u njihovoj nadležnosti.
Ili ništa nije u njihovoj nadležnosti.


[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=592665#p592665:3mh4g25m je napisao(la):
Vladivoje » Uto Jan 01, 2019 3:56 pm[/url]":3mh4g25m]Naravno, treba voditi punu brigu o svim životinjama, a ne samo o psima...

Ali, dešava mi se često da, kada prolazim pored grupica kučkara koji se okupljaju na određenim lokacijama u večernjim satima - čujem njihove međusobne imbecilne komentare o svojim ljubimcima, pa se odmah zapitam i iskreno zabrinem za to ko sve drži životinje, zašto, u kakvim uslovima i kako se prema njima ophodi...

Drže ih u njima neprirodnim uslovima.
Što se tiče vlasnika životinja ponekad ih čujem (jer su glasni) i prosto ne verujem, oni se više ne raspoznaju po ličnim imenima već po životinjama koje drže ili po imenima ljubimaca ????? Poznanica se 100% naljutila jer sam morao da iskomentarišem.
Mislim bila je normalna dok nije uzela životinju.
 
Pa šta? I ja gomilu ljudi znam kao tatu/mamu tog i tog deteta s kojim se moj sin igra.
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=xWVMEA4mPX4[/youtube]
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=2dkO6qeYRHI[/youtube]
 
Свака част младим дамама

МЛАДЕ НАУЧНИЦЕ: Поносне смо јер ћемо многима олакшати живот
Љиљана Прерадовић | 06. јануар 2019. 19:10 | Коментара: 5
Тим младих научница из Новог Сада добиле признање за апликацију и говоре после успеха у Паризу. За оне са оштећеним слухом речи се преводе у знаковни језик
http://www.novosti.rs/%D0%B2%D0%B5%D1%8 ... 0%BE%D1%82

 
Vrh