Šta je novo?

Crkve Beograda

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=472754#p472754:e1imyofe je napisao(la):
L@nselot » Mon Aug 21, 2017 11:31 pm[/url]":e1imyofe]

Crkva Preobraženja Gospodnjeg (na Voždovcu, tačnije Lekinom Brdu)

Radi se na oslikavanju oltara, sam oltar je završen, a sada se radi prednji deo.

bjOVfqo.jpg

Skinute su skele sa ovog dela ispred oltara gde ostaje još samo da se oslika ovaj donji deo. Skele su sada postavljene ispod kupole koja je sledeća na redu za oslikavanje.

2qm28sh.jpg


qovat5.jpg


33c0s3a.jpg
 
Crkva Svete Trojice u ulici Gospodara Vučića slikano danas.

qzop51.jpg


33c2d6h.jpg


xf6l4g.jpg


2mfeo20.jpg
 
Crkva Svete Trojice u ulici Gospodara Vučića, kupola je skoro završena. :)

2465dah.jpg


bhkbpe.jpg
 
Преминуо је архитекта Предраг Ристић, познат по многим пројектима црквених здања.

Преминуо архитекта Предраг Пеђа Ристић
Познати српски архитекта Предраг Пеђа Ристић преминуо је у 88-ој години, пренели су београдски медији.
За време свог живота пројектовао је стотинак храмова.

Био је члан Удружења ликовних уметника примењених уметности и дизајнера Србије, а пензионисао се 1991. године.
Предавао је на бројним универзитетима, а на Академији СПЦ за уметност и конзервацију је био професор од њеног оснивања, преноси Танјуг.
http://www.politika.rs/scc/clanak/43515 ... eda-Ristic
http://www.rts.rs/page/stories/ci/story ... istic.html
 
Crkva Svete Trojice u ulici Gospodara Vučića, zvonik je skoro završen i postavljen je krst na kupoli crkve.

w0hQXbR.jpg


rAaDerw.jpg


uy6XoRM.jpg
 
Било би боље да остане са опеком, него да добијемо још једну сиву. Имамо средњовековне цркве са фасадама од опеке и камена којима се диви свет, а нису узор савременим градитељима...
 
Konačno je završena fasada na južnoj strani Crkve Svetog Dimitrija na Novom Beogradu, čime je završena cela fasada crkve.

TTy93fm.jpg


Sada su skele postavljene na zvonik.

SAD0gqu.jpg


RStNhdh.jpg
 
Crkva Svete Trojice u ulici Gospodara Vučića danas. Radovi dobro napreduju.

JXGv4IS.jpg


B2WibSL.jpg


6HgUSF5.jpg


YOpUWBP.jpg


EfaG6RU.jpg
 
Ovo što se radipo Beogradu je potpuno van konteksta okoline. Ove retro crkve mi i imaju nekog smisla u predgrađu kao što je Resnik, ali na NBG gde nedostaje najviše crkava nemaju šta da traže.

Tirana bi mogli da nam bude za primer kako se moderno izraziti uz poštovanje pravslavne tradicije.

tirana-9.jpg



1.jpg



The-dome-murals-inside-the-Resurrection-of-Christ-Orthodox-Cathedral-in-Tirana-.jpg
 
На НБГ би савршено легао Храм овакав какав је. Да се замене места и мало величине адаптирају то би било то
 
I ja bih to želeo, ali se kod nas i po Novom Beogradu i po svim urbanim delovima grada i po periferiji dižu ovakva sranja
sveti_dimitrije_novi_beograd.jpg

crkva_svete_trojice_buduci_izgled_100918_tw630.jpg

Zapravo su nove crkve po gradu one koje forsiraju cecesiju pa samim tim i ne trebamo da se čudimo što se ta bolest širi i na stambene zgrade.
A bilo je vreme kada smo i mi znali da gradimo lepe moderne crkve...
800px-CrkvaSvetogAntuna.jpg
 
Да ли неко зна шта се дешава са осликавањем Цркве Светог Марка, које је било најављивано летос? :)
 
Vrh