Šta je novo?

Saobraćajnica T6

Hajde više da se sredi ona nakarada koja godinama stoji nezavršena.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=485310#p485310:2pxe6wqh je napisao(la):
dripac28 » 16 Окт 2017 01:18 pm[/url]":2pxe6wqh]Ima li nade da rekonstruisu Ivana Ribara, odnosno da napokon produze bulevar gore ka bezniji odnosno ledinama, bas je usko grlo, a ovo mi deluje kao odlicna prilika da se ovo uradi?

file.php
@Дрипац, део улице који си уцртао ће се наравно радити али ту треба претходно одрадити експропријацију оних кућа и сервиса на почетку Сурчинске улице код кружног тока на крају Војвођанске улице, и ту су бројке (износи) јако велики. Раније смо о томе и на овој подтеми и на подтеми о Грчкој улици причали, а и постављао сам цртеже на ортофото мапама.

Иначе изградња ове нове улице, коју ти називаш Ивана Рибара, а то ће бити наставак садашње улице Срђана Алексића, је повезана са много чиме.
Да кренем редом, прво ће у сваком случају морати да се одради наставак Грчке улице (450 метара дужине), а да би се то урадило ту исто треба урадити експропријацију неких 10.000 м² земљишта иза Атлантиковог дистрибутивног центра, Гранд кафе и оне бивше ергеле-сад је ту ваљда неки ауто сервис. Тек кад се то одради, онда би требало да се почне са саобраћајницом Т6, а она ће опет почети да се г/ради, уствари нешто мало пре, него се попуни садашње Ново Бежанијско гробље 1, а то ће бити за неких 3-4-5 година, а требало је већ прошле године да се почена са градњом Т6. Зато на Новом Бежанијском гробљу 1 попуњавају и граде нова гробна места и кад се све слободне површине попуне, радиће се онда Т6, а кад се уради Т6 почеће да се гради и Ново Бежанијско гробље 2. Кад се уради Т6, тек ће се онда радити та нова саобраћајница односно улица Срђана Алексића од улице Недељка Гвозденовића до кружног тока у Војвођанској улици. Наравно, да се вратим на почетак поруке, мора се одрадити претходно откуп кућа у Сурчинској улици.

Шта ће се ту још у том делу Бежанијске косе г/радити. Садашња привремене окретница линија 70, 74, 75, је у улици Срђана Алексића (део до улице Недељка Гвозденовића), и ту одмах поред је оно Дедињско насеље :wink: , е ту би требало да се г/ради окретница тих линија и наравно неких нових линија које се планирају, јер ће и Грчком улицом ићи те неке будуће линије, а вероватно знаш да су у Грчкој улици већ урађене нише за аутобуска стајалишта. Колико знам, кад се заврши наставак Грчке улице, линија 72 ће се преместити да иде целом њеном дужином и наравно садашњом Норвешком улицом. Завршетком наставка Грчке улице и спајања са Сурчинском улицом, ће се значајно растеретити саобраћај у мојој улици - Недељка Гвозденовића.

Као што видиш све је повезано једно са другим, постоје приоритети, и мора се бити стрпљив да се све полако одради. Надам се да нисам био опширан, то је било најкраће што сам могао да напишем, а и да не бих пуно гушио подтему.
:sesir:
 
To je to @Gaga, sve pojasnjeno.
Shvatam da treba ici korak po korak, ali kad ovoliko kasnimo sa projektima za ocekivati je da budemo nestrpljivi.
Kuce u Vojvodjanskoj ulici po meni treba ocuvati, svima srediti fasade i da procveta ta strana ulice, a onaj servis koji pominjes cim se krene ka Ledinama je za mene najvece ruglo ne samo u tom kraju nego gde god da vidim te mehanicare i servise, svi objekti su nakaradni i na lokacijama gde po meni ne bi trebali da budu, cast izuzetcima.
Kao klinac sam uvek mislio da je brdo i ona nabacana zemlja gde sada treba proci ulica, zapravo priprema terena da tu prodje bulevar, a tek 20 godina kasnije se krece sa pricom o bulevaru na ovoj lokaciji, ulice koje se trenutno koriste vise deluju kao neko privremeno resenje i putevi kuda su stari Bezanijci vukli svoje volove. :D
Nadam se da ce i cuvena Vinogradska uskoro biti rekonstuisana...
 
U surcinskoj ulici, blizu Grand kafe, mogu se videti geometri ovih dana, nisam imao priliku da pitam o cemu je rec.
Ima li neko neku informaciju? Da se slucajno ne radi na rekonstrukciji ulice ili je nesto sasvim sporedno po sredi?
 
Дођу тако да дефинишу неке нове линије за парцеле да лакше откупе касније али не значи да ће се ишта радити
 
Da li i dalje postoji mogucnost da privredna zona bude dole do kuca, a groblje gore kako nebi ljudima groblje bilo tu do kuca?
 
Verovatno bi neko nešto napisao da ima bilo šta novo vezano sa ovu saobraćajnicu, ali čisto da malo oživim temu i da pitam ima li ikakvih bar najava i planova da će se nešto raditi ovde?
 
Planom detaljne regulacije je fiksirana privredna zona, a Planom generalne regulacije je fiskirano groblje. Planom generalne regulacije je izmenjen prvobitni Plan detaljne regulacije groblja, I groblje pomereno za nekih sedamdeset metara u dubinu. Uz tantalove muke I posle 7 godina borbe. Groblje se gradi iz 3 faze I ima 3 gradjevinske parcele ili celine: prva je u dubini polja, druga do nje, a tek treća koja obuhvata nekih 10-15 hektara je faza koja dolazi do kuća. Prva faza realizacije resave problem sahranjivanja za bar 15 godina, isto I druga, tako da efektivna 3 faza koja će doći do samih kuća (ako se ikada realizuje) neće početi pre 2050. godine. Mislim da to nikome ne predstavlja problem, a ni prva faza neće biti započeta ni pre 2022. godine.

T6 izvesno neće biti započeta u narednih 5 godina, jer za tim niko u gradu ne vidi nikakvu potrebu. Toga treba biti svestan I pomiriti se s tim.
 
Блок је предвиђен за објекте и комплексе јавних служби. Вероватно ће бити и неки објекат за комерцијални садржај.
Иначе си требао ово да поставиш у тему о Грчкој улици. @Игорееее пребаци @Војаџерову поруку у “Грчка улица Бежанијска коса - Сурчинска улица Ледине” viewtopic.php?f=16&t=1411&start=200#p542010
 
Ako se ne varam, bila je priča da je to predviđeno za neki sportski objekat javne namene, dakle ne ni zdravstvena ustanova, ne ni škola ni vrtić, ne ni neke uslužne opštinske I komunalne službe, nego baš to sportski objekat ali javne namene, kombinacija hale I balona, tako nešto.
 
Dobar dan. Nasledio sam od dede njivu iza bez. groblja. Kako moze od privatne svojine da sad pise nosioc prava koriscenja
I ako neko zna kako moze da sve okolne njive imaju drugu kategoriju a samo moja je treca
Njiva je skoro tik uz ogradu groblja. Cemu da se nadam Hvala
 
@Тимотије, добро дошао на форум.
Све што те мучи око "проблема" који имаш, најбоље да се обратиш ПП поруком нашем члану @Белки, он је адвокат и бави се некретнинама, а и он, станује овде на Бежанијској коси и сам има њиве ту где и ти. Можда се и знате !
Велики поздрав и јави шта си урадио.
 
Poštovani Timotije, na parceli vam je upisano pravo korišćenja zato što je predmetna parcela nacionalizovana kao gradsko građevinsko zemljište još daleke 1958. godine, a ovaj deo zemljišta konkretno 1962. godine, I tada je dotadašnjem vlasniku prestalo pravo svojine na parceli, svojinu je stekla država, zato se to zove nacionalizacija, a bivšem vlasniku iliti ranijem sopstveniku ostalo je pravo korišćenja sve dok država ne donese rešenje o izuzimanju predmetnog prava korišćenja I same parcele iz poseda bivšeg vlasnika, u postupku privođenja urbanističkoj nameni predmetnog zemljišta. Zakonom o planiranju I izgradnji iz 2009. godine predmeviđena je konverzija (pretvaranje) prava korišćenja u pravo svojine na nacionalizovanom neizgrađenom I izgrađenom građevinskom zemljištu, tako da je potrebno da u nadležnom katastru Novi Beograd podnesete zahtev za konverziju prava korišćenja u pravo svojine I da vam katastar donese rešenje o konverziji I da se na njega ne žali pravobranilaštvo RS, Grada I Opštine NBG, te da rešenje postane pravosnažno I imaćete upisano pravo privatne svojine na zemljištu. Izmenama zakona predviđeno je da pravo svojine deluje pop sili samog donetog zakona, a da rešenje katastra ima samo deklaratorno (konstatujuće) dejstvo. Ali da bi naš katastar živeo od nečega, za divno čudo, niko to ne priznaje, nego mora da se donese rešenje o konverziji, koje u praksi iapk ima konstitutivno dejstvo.

E sad, ima tu još mnogo da se priča pravnim jezikom o tim I drugim stvarima, pa da ne bih smarao forumaše (a ja umem da se izražavam I narodnim I uličnim jezikom), za dalju komunikaciju, ako vas nešto zanima, slobodno mi pustite privatnu poruku, pa da se čujemo telefonom. Pozdrav.
 
Malo slika sa ove nesrećne raskrsnice kojoj fale nastavci.Kako stoje stvari,ko zna dokle će popunjavati svaki prazan prostor na sadašnjem groblju i o Bežanijskom groblju II i samim tim i o ovoj saobraćajnici neće razmišljati uopšte.
45ba1cdee612e682eb6efec761440a5c.jpg
5cf096c0dfb3b54064afef545262c627.jpg
18ddd2a3e348134f4588f4e386117f9d.jpg


Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Čim sam video ove snimke pomislio sam da su napravljeni na Vidikovcu kod deponije. Užas.
 
Ova raskrsnica je jedna velika sramota za grad, umesto da auto put vodi direktno do Surcina sad moras se provlacis kroz male ulicicie Bezanijske Kose. Pa kolko kosta tih 2 km da se urade nije mi jasno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=616531#p616531:3qn2aw5s je napisao(la):
Miksa » 15 Apr 2019 08:20 am[/url]":3qn2aw5s]Ova raskrsnica je jedna velika sramota za grad, umesto da auto put vodi direktno do Surcina sad moras se provlacis kroz male ulicicie Bezanijske Kose. Pa kolko kosta tih 2 km da se urade nije mi jasno.
KOšta našeg samovrednovanja, poštovanja i ugleda...i saznanja da nam je kolektivna svest na jako niskom nivou... :bash:
 
Nije 2 km, nego kilometar I 600 metara, ali ima I nastavak od Grand kafe do krunog toka u Vojvođanskoj još nekih 500-600 metara I to je to. Od objekata imaju samo 4 stare trošne raspadnute kuće na dnu Vojvođanske za eksproprijaciju I deo zemljišta od Kvantaša do Grand kafe. Međutim evo smo blizu polovine 2019. godine, još uvek ništa. Kao da su vlasti od ovog dela Grada zauvek digle ruke I prepustile ga zlehudoj sudbini divlje gradnje I divljeg instaliranja saobraćajnoih rešenja, koja sve jezivije izgledaju.
 
Pa gondola je preca za te pare sto ce nadam da nece stucati u gondolu mogli su da odrade te sve saobracajnice i eksproprijaciju glat
 
Pratio sam ovu temu poluzainteresovano pa sam se sada vratio da utvrdim gradivo.Slike kao ove moje od pre neki dan(sa više ili manje đubreta okolo) Gaga je kačio još 2011 a Belka je prokomentarisao da je ekspropijacija u toku.Zatim je sve odloženo za 2014-tu,pa smo se nadali da će krenuti posle Pupinovog mosta...Od tada su se od Ledina do Surčina izgradile zgrade,hoteli,firme i naselja su se sastavila.
Neverovatno kako ni jedna vlast nije ni pomislila da nešto uradi tu.Sada bi bili zadovoljni kada bi se barem ovo parče od kružnog toka do Grčke ulice i bar do Ledina iza Grand kafe napravilo kao bulevar.Tako bi se bar malo smanjile gužve i zaobišlo ono idiotsko rešenje sa dva semafora kod Granda.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Када Коридор 11 дође до Војвођанске логично је да се туда споји са Пупиновим мостом. Па ако ових дана потписују изградњу од облизанице до Војвођанске, требало би да почну припрему документације, експроприације и осталог и за Т6...
 
Ovde je jedino logično da prvo odrade spajanje Blokova sa Obrenovcem, pa da tek onda krenu da rade tu vezu pored groblja i Kvantašu.

Pa zar nema nekog novog Čumeta, pa da mu se daju poslovi ovog tipa?!

Koji je ovo stepen ludila kada tugujem za Čumetovim Difens roudom.
 
Као што смо и раније рекли и @Белка и ја, наставак градње Саобраћајнице Т6 ће бити кад се попуни Ново Бежанијско гробље 1, односно кад буде при крају попуњавања. По изградњи Т6, почеће се, тј. вероватно ће се паралелно градити и Новог Бежанијског гробља 2. Садашње гробље се попуњава где год има слободна зелена површина, а има их још доста. На овом ортофото снимку се виде слободне зелене површине на Новом Бежанијском гробљу 1.

Pogledajte prilog 6
А ево и пар слика од 25. новембра 2018. где се види попуњавање зелених површина и где тек треба да се попуни.

Овде је била зелена површина од ивица саобраћаница до првог реда гробних места. Сад се попуњава у овом делу са по још два реда, али се оставља и мањи део зеленог појаса, тј. где су дрвећа.
Pogledajte prilog 5Pogledajte prilog 4
У овом делу у новембру још није био изграђен појас нових гробних места, сад већ јесте.
Pogledajte prilog 3
Ново изграђена гробна места и тек која ће се градити, а дуж главне саобраћајнице кроз гробље
Pogledajte prilog 2
Ново изграђена саобраћајница и место где ће бити нови мањи улаз за возила у гробље из Грчке улице, а наспрам улице Милана Вујаклије која се види у позадини.
Pogledajte prilog 1
Тек ће се попуњавати, део паралелан са Грчком улицом, а поглед према садашњем главном улазу у гробље тј. према улици Љубинке Бобић.
 
Зашто мора да се чека попуњавање гробља, зар не могу да ураде пут и подземни пролаз пре тога?
 
Vrh