Šta je novo?

Zepterov stambeno-poslovni kompleks u Bloku 65

Steta sto se u raspravi izmedju starih i novih stanova na Novom Beogradu mora uzeti u obzir i urbanizam, odnosno nepostojanje istog u novim blokovima, gde u 99% slucajeva gledash komsiji u tanjir kroz prozor (sto degradira kvalitet fasadnih otvora i terasa/balkona/lodja, ne postoje nikakvi sportski tereni za rekreaciju/sport osim za osobe mladje od 5 godina jer takvu penjalicu mozesh da gurnesh i u 3x1m prostor. Sportski tereni uopste ne postoje. Po pitanju takve neprijatne "bliskosti" lamela prednjace Blok A i West 65, koji me podsecaju na farme kokosaka.
 
Da li neko zna kolika je cena kvadrata za exing home 65
 
"Cena stanova, u ovoj fazi izgradnje je 2.300,00 eur plus PDV (10%), i ova cena će se menjati.

31.12.2019. planirani rok
15.03.2020. krajnji rok

Način plaćanja:
1. 20% iz ugovora nakon potpisivanja predugovora u roku od 7 dana.
2. 70% u fazi 80% izgrađenosti objekta (pre postavljanja parketa).
3. 10% u roku od 7 dana od dana obaveštenja da je stan spreman za primopredaju."
 
Cene iste kao za wellport. Ocekicao sam bar 100-200 eura da budu jeftiniji.
 
Sto bi bili jeftiniji kad su jedni pored drugih i kad ce se sve prodati.
 
Mislim da je welport za nijansu"ekskluzivniji". Lepsa zgrada, recepcija, konditorijum.... Mada izgleda da prevelika potraznja novogradnje formira cenu, tako da ove razlike izgleda ne utici na formiranje cena. Ovo je moje subjektivno misljenje
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=585275#p585275:3pa8bg6j je napisao(la):
dejanl » Sub Dec 01, 2018 10:41 am[/url]":3pa8bg6j]"Cena stanova, u ovoj fazi izgradnje je 2.300,00 eur plus PDV (10%), i ova cena će se menjati.

31.12.2019. planirani rok
15.03.2020. krajnji rok

Način plaćanja:
1. 20% iz ugovora nakon potpisivanja predugovora u roku od 7 dana.
2. 70% u fazi 80% izgrađenosti objekta (pre postavljanja parketa).
3. 10% u roku od 7 dana od dana obaveštenja da je stan spreman za primopredaju."


Izvinjavam se, moja greska.
Cene koje sam napisao su za Exing home 65.
 
Kao sto je neko ovde vec rekao- u strogradnji odmah znas sta kupujes, kako Sunce sija, gde su vrtići i škole, ima igrališta, parkova, biciklističkih staza. Jos jedna mnogo birna stvar je - mnogo bolja lokacija.
Ja sam kupio stan u bloku21, imam s.v.e. unutar samog bloka, svuda mogu peške da stignem...
E sad... zgrada je stara,ima par naslednika od vojnih lica :), i slabo se odrzava ulaz.
Sve u svemu, mislim da je trenutna razlika u ceni između staro i novogradnje prevelika, čak i kada se pdv vrati (a ne zaboravimo da se pdv vraća samo ako je prvi stan..).
Mene u bloku 65 plaši i međunarodna pruga kojom će tutnjati vozovi, sve više i sve češće... a na to ne mozete uticati,.nepostojanje prodavnice, igrališta, prenabijene zgrade (ja npr. imam pogled na Kalemegdan bez ikakve prepreke) itd.
 
Ima prodavnica I igrališta dovoljno, zgrade nisu prenabijene, što se može videti kad se prošeta recimo West-om, pruga je udlajena vise od 40 metara najmanje, ngde je udaljena I čitavih 100 metara. Evidentno je sledeće: na 12 lokacija na Novom Beogradu trenutno, osim Ledina, u toku je početak gradnje preko 3.500 stambenih jedinica. Najniža cena 1 kvm stana jeste 2.200 evra sa PDV-om, do 3.000 evra sa PDV-om. U pitanju su novi lepi moderni blokovi I kompleksi koji za stanovanje nude sve što je potrebno, regulisano parkiranje, uz za sada dosta dobru saobraćajnu i drugu infrastrukturu. Na temi Sakura parka jedan investitor lično je objasnio zašto je tolika cena kod njih. Mislim da je dao vrlo korektno obrazloženje. Uostalom, svi ti investitori žele I da zarade. Možemo da se ljutimo zbog visoke cene, ako ne možemo da je priuštimo, ali ako oni to na tržištu mogu da prodaju po tim cenama, nemamo nikakvih prava da tome prigovaramo. Uostalom, taj rast cene te dobre novogranje, će povećati I bazičnu cenu kvadrata starogradnje, I u nekom kontekstu uvećati I vrednost I naše trenutne imovine. Stoga, smatram da nema mesta negodovanju zbog visokih cena novogranje na NBG u ovih 12 kompleksa.
 
Gde ima igralista? Onih par ljuljaski uz ulicu sa zadnje strane? lol
 
Pa šta ćeš više ? To je za malu decu, ova veća deca od 10 godina na primer mogu malo da trčkaju po onom popločanom prostoru ako to uopšte žele I oni I njihovi roditelji, a ko hoće da igra basket I mali fudbal Ili boćanje I slično, onda mora malo da prošeta do blokova I to je to. Ne može čovek da plati od 500 do 1000 evra kvadrat zemljišta I sad da ostavi slobodnog zemljišta ne znam koliko da bi tu bio travnjak za šetnju, basket teren, otvoreni bazen I slične stvari. U tom slučaju, kvadrat ne može da košta 2.000 evra nego 4.000 evra, 5.000 evra.
 
Znaci ipak kompleksi ne nude svu infrastrkturu koja je potrebna, neophodno je osloniti se na ono sto postoji u starijim blokovima. Samo toliko... ostalo se slazem.
 
Naravno da bi trebalo svima da bude jasno koje su prednosti, a dosta ih je, novogradnje. koliko god možda bilo socijalno npravedno, ali novac kupuje činjenicu da se te zgrade sada mnogo bolje održavaju, kao i njihova neposredna okolina. Okolina u starim blokovima je uglavnom sačuvaj bože.
Takođe, ko plati, može da očekuje ugodnu podzemnu garažu koja vodi direktno u ulaz što nudi konfor koji generalno ne postoji skoro ni u jednom starom bloku (tu i tamo i ima, tipa 23.)

Ipak, nije sve ružičasto i sve što stoji oko nedostatka slobodnih prostora i sl. je 100% tačno. Generalno deca preko 5 godina se sada mogu igrati samo igrica na telefonu dok sede sa mamom u kafiću, sve ostalo je generalno problematičnije, pošto je iz ovih novih blokova uglavnom potrebno preći i vrlo velike raskrsnice da bi stigao u iole humaniji "stari" blok. Naselja u bloku 65, a naročito Wellport i West imaju zapravo vrlo lošu urbanističku poziciju pošto izlaz na dva glavna bulevara okolo je mala ulica, sa već brdo nepropisno parkiranih vozila što vožnju tih 100 metara često čini vrlo frustirirajuću tamo (često vozim u Airportcity pa znam iz prve ruke). Naravno činjenica da su ovo još gradilišta (i biće dugo) ni malo ne pomaže.
Blizina zgrada može, ali i ne mora da bude prevelik problem, zavisi kako ste pozicionirani i naravno na kom spratu.

Kako se već pominjalo par puta, ispade da je zapravo onoliko pljuvani Belvill zapravo i najbolje urbanisitički rešen od svih novih naselja. A šteteta, moglo je to i bolje.
 
Koliko vidim Savada 3 je oglasena trenutno po cenama od 2450-2600m2 sa PDV-om. Cini mi se jos losija lokacija od bloka 65.
 
Zepter je čak kupio i zemljište u Novom Sadu uz Bulevar Evrope gde su predviđeni neki soliteri. Fino su se razmahali.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=571551#p571551:2ltzfict je napisao(la):
Max15 » Uto Okt 02, 2018 7:05 pm[/url]":2ltzfict]Zar je moguce da neko uradi ovakav projekat? Ovde ne postoji privatnost.

zepter_blok_65_4_280918_tw1024.jpg

Zasto ne postoji privatnost?
 
Za 2500+ eur bi definitivno moralo da izgleda humanije. Ovo je koncept vec mnogo puta vidjen na Novom Beogradu i izgleda ka da je projektovano '90 godina. Mozda kada se izgradi nece izgledati bas ovoliko gadno kao na renderu

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=614316#p614316:1db96ry2 je napisao(la):
DraganSt » Пет Апр 05, 2019 9:54 pm[/url]":1db96ry2]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=571551#p571551:1db96ry2 je napisao(la):
Max15 » Uto Okt 02, 2018 7:05 pm[/url]":1db96ry2]Zar je moguce da neko uradi ovakav projekat? Ovde ne postoji privatnost.

zepter_blok_65_4_280918_tw1024.jpg

Zasto ne postoji privatnost?

Гледаш комшији у стан. Могли су да отворе блок, да буде попут меандра у 21. блоку.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=614252#p614252:2pbkrwqw je napisao(la):
srefanns » Pet Apr 05, 2019 5:47 pm[/url]":2pbkrwqw]Zepter je čak kupio i zemljište u Novom Sadu uz Bulevar Evrope gde su predviđeni neki soliteri. Fino su se razmahali.

Kad smo vec kod razmahivanja, jel planiraju nesto u srednjem roku da grade na onom njihovom zemljistu uz reku prekoputa Ade (brodogradiliste valjda)?
 
Taj deo od bloka 18 pa na ovamo tek treba da se isplanira a podrazumeva se da ce graditi kad dodje vreme za to.
 
Sad vidim da su na ovom renderu umislili neko drveće iza kompleksa - kako to kad u celom Bloku 65 neće ostati ni metar kvadratni zelene površine?

Čista obmana budućih stanara?
 
Čujem od ljudi koji rade u firmama koje su zakupci prostora u zgradi na ovom placu, da im stalno pomeraju rok za iseljenje...
Izgleda da je "zapelo"...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
uveliko su krenuli sa prodajom, deo stanova je naravno vec i rezervisan

ono sto bode oci je neverovato jeftino odradjen web sajt. nadam se da nece biti tako stedljivi i povrsini i na samim zgradama.
 
Vrh