Šta je novo?

Prijave gradskim službama

Baš me zanima o kakvim će "standardima" govoriti kada im budem poslao fotke sa višedecenijskim naslagama prljavštine.

Ono je bruka od prolaza, koji je na jednoj od najfrekventnijih pešačkih komunikacija u gradu.
 
Кад већ спомињеш вишедеценијске наслаге прљавштине, на Смед. путу на Калуђерици код скретања за Институт се налази разделно острво које је у потпуности прекривено наслагама блата и ризле. Буквално од како знам за себе, то се само гомила и гомила. Пријавићу Беокому кад прође зима да видим шта ће ми рећу.

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
Инспекторима је очигледно чисто само ако нема физичког смећа по пролазу. Прашина, блато и смог се изгледа не рачунају.
 
Vozači ovih kamionćića redovno kradu gorivo, viđeni su ali ne i slikani pri radnji. Čekam da se sneg otopi i da ih nahvatam i snimim. Parkiraju u Olimpijskih igara ispod hale sportova Žarkovo, tu ih slabo ko vidi, pokradu gorivo i odremaju ostatak smene. Kome da ih prijavim?

21ex747.jpg
 
Snimi kradju goriva pa na yt i ovdje okaci
Samo sa bezbjedne distance da te nevide ...
 
pazi samo da budes sto anonimniji jer ako te uhvate naje*******aces vise nego svi ti lopovi zajedno
 
^^To. Uvek samo anonimno i taktički. Jer ovde informacije cure na sve strane, a uz njih često procuri i batina/odmazda.
 
Da li da tražim da uklone ove đubrijere koje samo generišu đubre u okolini?

Nema šanse da ih prazne svaki dan (a leti i dva puta dnevno), pa mi se čini da je bolje da ih nema.

1abd1e7143e51739bdfa63cb6a7e45cc.jpg
3dc32aeb23be2ec6b7ba41ed2bf7b594.jpg


Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
meni je gore kad nema kanti, kad trazim kantu 5 minuta i nadjem jednu na kraju bas me briga i da je prepuna bacicu na nju, nek i ispadne

lako je reci "ponesi djubre sa sobom", to moze za maramicu ili tako nesto, a sta ako imam omot od kornet sladoleda koji je sav lepljiv i curi sa njega?
 
@astrodule
Bolje trazite kante veceg kapaciteta, i to one sto su pokrivene, sto imaju otvor sa strane pri vrhu. Ovakve otvorene ljudi cim napune, oni stavljaju gore otpad, i to odmah nosi vetar ili neka zivotinja. Sto kaze @nekianonimnilik, nema nista gore nego kada nigde nema kante na vidiku.
 
Ljudi, registrovao sam se ovde zbog očaja.
Da li iko provera gradske inspektore šta i kako rade, konkretno vezane za Palilulu??
Poslao sam prijave komunalnoj i građevinskoj inspekciji (koja spada sada pod gradskom upravom) još krajem Oktobra 2018 i nemam vremena da svaki dan idem da ih jurim po kancelarijama a preko telefona ih je nemoguće dobiti.
Ne izlaze na teren ni nakon nekoliko meseci od prijava ili dobijem totalno nebulozan odgovor u vezi prijave.
 
Prijavi ih upravnoj inspekciji da ne postupaju adekvatno u skladu sa prijavom tom i tom
 
Hvala puno. Ukratko, malopre sam razgovarao sa komunalnom inspektorom Palilule. Prijava zabeležena u elektronsom formatu 14 Februara 2019 vezano za komšiju koji je iza zgrade ogradio oko 30 ari zelene površine i pretvorio je u obradivu za lične potrebe, postavio šupe itd, krade zajedničku vodu za, normalno, zalivanje "svoje bašte" i ona mi preko telefona kaže da to trenutno nije prioritet.
Dok postane prioritet doći će doći leto pa godišnji odmori, onda dolazi jesen pa privikavanje na rad nakon odmora, pa nakon toga slave i novogodišnji praznici...
Eto odlične dijete kome je potrebna, uđi u vrzino kolo sa gradskim inspekcijama i osušićeš se od nerviranja.
 
Zovni ti nju ponovo reci da stavi u prioritet za sutra jer prekusutra zoves upravnu inspekciju brzo ce pronjeni misljenje
 
Najkasnije do petka idem i do komunalne i građevinske inspekcije pa ću im rado uživo to saopštiti da mora da odgovara ili komšija ili oni. Pa neka izaberu čije je dupe preče.
Elem, građevinska inspekcija Palilule sada ima odličan izgovor da ne rade ništa jer su spali pod upravu grada, pa dok im se razvrsta arhiva, prijave, kancelarije, službeni telefoni i vozila... I to traje od Oktobra/Novembra 2018.
A highlight je odeljenje za izvršenje građevinske- nakon nepunih 13 godina se nisu udostojili da zatvore obična, bespravno izbijena vrata.
Službenica iz odeljenja za izvršenje se razogračila na mene kao da će ona da meša cement i ređa blokove dok ne zapuši rupu u zidu.
A mi svi BESPLATNO radimo njihov i posao komunalne policije. Zovi, piši prijave, nerviraj se, ulazi u konflikt sa okolinom i još te magarcem prave i službe i okolina jer niko ni za šta ne odgovara.
 
Samo istrajno i bez eskalacije napetosti :p
 
Ja veće neradnike i bezobraznike nisam video nigde nego kod gradskih inspekcija.
Lično mislim da je problem što se njihov NErad plaća fiksno a ne po učinku, tako da im je svejedno da li će na mesečnom nivou da obrade 2 ili 72 predmeta.
Dok se nešto po tom pitanju ne promeni, čekaćemo i više od pet meseci da inspektor izađe na teren po prijavi.
Posle se i ja krstim kada ovi iz izvršnog odeljenja nisu odradili svoj deo posla nakon 13 godina...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=604781#p604781:d2srte6b je napisao(la):
astrodule » Uto Feb 26, 2019 6:33 pm[/url]":d2srte6b]Da li da tražim da uklone ove đubrijere koje samo generišu đubre u okolini?

Nema šanse da ih prazne svaki dan (a leti i dva puta dnevno), pa mi se čini da je bolje da ih nema.

3dc32aeb23be2ec6b7ba41ed2bf7b594.jpg


Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока

Kod mene su sami stanari sklonili par tih kanti i zamisli nema đubreta na travnjku. Sve čisto.
Taj mentalni sklop u glavama ljudi mi nije jasan, na samo 20-30 metara su udaljeni kontejneri i umesto u njih oni ujutru kad krenu na autobus jednostavno tu istovare đubre.
 
Od građevinske inspekcije dobih odgovor da protiv komšije koji je bespravno izbio vrata, prozore i postavio izolaciju, kao i verandu, ne mogu ništa jer je u procesu legalizacije.
Eeeej LEGALIZACIJA nečega što je bespravno izbio/sagradio na stambenoj zgradi a ne na privatnoj kući.
Samo da čupaš ono malo kose što ti je ostalo na glavi zbog ovih naših bednih zakona.
 
Ko god podnese zahtjev za legalizaciju dok se isti ne odbije nista ne moze da se radi nakaradno nasadjeno ...
Nece niko nista da rusi svi prisvajaju otimaju prisvajaju ...
 
Da to mi je rekla juče inspektorka.
Rekoh, izbio je verandu od 20kvm sa prednje strane zgrade, sada može (ako hoće) i sa zadnje duplo veću a vi ne možete ništa da učinite jer je u procesu legalizacije koji će trajati ko zna koliko dugo.
Koliko je ovde sve ludilo mozga, ne bi me čudilo da mu legalizuju te verande iako su van plana zgrade i nakaradne.
 
Vrh