Šta je novo?

Sakura park - Blok 58

Hteo bih da pitam da li neko zna sta je jos planirano da se gradi u bloku 58, pre svega me zanima da li neko zna kakav je plan za levi deo ulice Dr Agostina Neta gde se danas nalazi romsko naselje, kao i da li se planira izmestanje sljunkare i sredjivanje marine koja se nalazi sa zadnje strane bloka. Hvala

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
Ovako laički gledano, Blok 58 ima ogroman potencijal i ako se nastavi ovo ludilo sa nekretninama na NBG biće apsolutan i isplativo kompletno čišćenje istog pa i izmeštanje toplane.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Izmeštanje toplane?

Nema šanse. Ovako laički mislim da je to preskupo i nikakve nekretnine to ne mogu da učine isplativim.
 
Zar nije bila priča da se jednog lepog dana toplovod poveže sa TE u Obrenovcu kako bi se topla voda koja se sada ispušta u Savu koristila za grejanje stanova? Bila je priča da je moguće na taj način zadovoljiti ne znam ni ja kolike kapacitete. Ali i kada bi mogao samo NBG od toga, bilo bi sjajno.

Inače je problem grejanja kuća i stanova ogroman, korišćenje Smederevca i ostalih grejnih tela koja ispušaju čiste čestice ugljen-dioksida i monoksida su jedan od glavnih razloga ovolikog zagađenja kog smo svedoci ovih dana.
 
Zdravo nije me bilo neko vreme. Da radi se to spajanje NT sa toplanom. Koliko imam informaciju neka kineska kompanija je dobila na tenderu i taj posao bi trebao da se zavrsi do kraja 2021.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Prebaciste se svi na pricu o toplani, jel zna neko jel u planu izgradnja jos nekog stambenog naselja u bloku 58, i jos jednom da ponovim pitanje da li se zna sta je u planu da se radi sa sljunkarom i romskim naseljem. Jel uopste uradjen detaljni urbanisticki plan za blok 58? Hvala

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=594402#p594402:3tkmn22y je napisao(la):
mradulovic » Pet Jan 11, 2019 3:01 am[/url]":3tkmn22y]
Slican problem sa spavacim sobama je i u U4.05, gde je master bedroom 251 cm.
Pa kolika spavaća soba može da bude u stanu od 37 kvadrata? Master bedroom u stanu od 37 kvadrata?
 
Na potezu od tehnomanije do save je planirano nesto vezano za univerzitete da li smestaj ili tako nesto, drugi deo je predvidjen za kombinaciju stambeno poslovno a pak za treci deo tek treba da se radi detaljan plan regulacije ( to je deo od ograde napreda pa do save ceo taj potez )


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ceo kompleks zaista izgleda lepo. Ukoliko ispostuju sve sto stoji na satju u smislu tehnicke oprmljenosti stanova i ukoliko su renderi zaista reprezentativni, po mom misljenju jedna od najlepsih i najkvalitetnijih novogradnji u Beogradu. Moram da priznam da sam malo i razocaran jer sam ozbiljno razmisljao o ovom kompleksu dok nisam video tacnu lokaciju. Stambena zgrada ispod dva dimnjaka? Zaista hrabro od strane investitora. U svakom slucaju sve pohvale za izgled kompleksa i nadam se potencijalnoj saradnji na nekoj drugoj lokaciji
 
Pa dobro, nije baš ispod ali je jako blizu. Belvilu su kao manu navodili GSP garažu a sad ispada najpopularnije naselje u NBG.

Lokacija nije idealna ali je meni bolja od Wellporta.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=599519#p599519:xvv79qk8 je napisao(la):
danko » 01 Feb 2019 11:42 pm[/url]":xvv79qk8]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=594402#p594402:xvv79qk8 je napisao(la):
mradulovic » Pet Jan 11, 2019 3:01 am[/url]":xvv79qk8]
Slican problem sa spavacim sobama je i u U4.05, gde je master bedroom 251 cm.
Pa kolika spavaća soba može da bude u stanu od 37 kvadrata? Master bedroom u stanu od 37 kvadrata?
to ne menja cinjenicu da je izmedju zida i kraja prosechnog brachnog kreveta maksimalno 60 cm a ljudi obichno stave nesto na zid naspram kreveta. TV, slika, police...nesto od toga, pa ti prodji tuda komotno ako je shirina ramena prosechnog coveka 60 cm.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=604328#p604328:3r9p2eb2 je napisao(la):
mradulovic » Ned Feb 24, 2019 8:25 pm[/url]":3r9p2eb2]
to ne menja cinjenicu da je izmedju zida i kraja prosechnog brachnog kreveta maksimalno 60 cm a ljudi obichno stave nesto na zid naspram kreveta. TV, slika, police...nesto od toga, pa ti prodji tuda komotno ako je shirina ramena prosechnog coveka 60 cm.
Sve je to u redu, ali mi ovde pričamo o "stanu" od 37 kvadrata!
 
Koliko je ovo spratova? 11?

Pretpostavljam da su neki id*** pravili 60 I neki blok sa 4 sprata prema Jurija Gagarina...

Da haos bude potpun, ja bi nadograđivao sve stare solitere dok svi ne izađu na visinu novih!!!

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Meni se dopao ovaj kompleks, našla sam stan koji po rasporedu i sotalim parametrima odgovaraju mojoj porodici. Poslala sam mail za stan od 134m2 i dobila odgovor da je to u stvari spajanje dva stana i da se cena stana računa kao cena stana od 96,85m2 po ceni od 2300e/m2 i stan od 37,38 po ceni od 2400e/m2 plus 10% PDV. Neprijatno me je iznenadila takva informacija. Da li je to uobičajeno da se veliki stanovi u stvari rade spajanjem dva stana i da se naplaćuje kao da kupujem pojedinačno te stanove? Očekivala sam s obzirom da je jedan od najvećih stanova da je i cena po kvadratu najniža tj. 2200 e/m2 plus pdv, a ne ovakvu matematiku.
 
Ha ha, dobra im je matematika, mada izgleda da je to trend.

Naime i u Napredovoj zgradi u Bloku 34 je cena kvadrata ista bez obzira na kvadraturu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=608748#p608748:2zgz02cx je napisao(la):
kalimero23 » Pet Mar 15, 2019 10:34 am[/url]":2zgz02cx]Meni se dopao ovaj kompleks, našla sam stan koji po rasporedu i sotalim parametrima odgovaraju mojoj porodici. Poslala sam mail za stan od 134m2 i dobila odgovor da je to u stvari spajanje dva stana i da se cena stana računa kao cena stana od 96,85m2 po ceni od 2300e/m2 i stan od 37,38 po ceni od 2400e/m2 plus 10% PDV. Neprijatno me je iznenadila takva informacija. Da li je to uobičajeno da se veliki stanovi u stvari rade spajanjem dva stana i da se naplaćuje kao da kupujem pojedinačno te stanove? Očekivala sam s obzirom da je jedan od najvećih stanova da je i cena po kvadratu najniža tj. 2200 e/m2 plus pdv, a ne ovakvu matematiku.
To baš deluje nekorektno, naročito u ovoj fazi gde se još nije izgradilo ništa što bi iziskivalo rušenje i prerade pa da kažemo da to opravdava veću cenu.
 
Pa što se njih tiče, ako imaju dobru potražnju nemaju potrebu da daju popuste na njihov cenovnik. Tako da ako neko traži da kupi dva stana, svejedno traže istu cenu, pošto očekkuju da će svejedno imati zainteresovanih za oba stana, nema veze sa troškovima.
 
Da li niko ovde ne traži dva stana već jedan koji stoji u njihovom katalogu.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Kalimero nije trazila popust jer kupuje 2 stana, vec je u njihovoj ponudi nasla 1 stan (neuzgradjen) za koji su joj tek po slanju upita rekli da su to u stvari 2 stana sa razlicitim cenama po m2.
 
Ako je u ponudi bio stan od 134 kvm kupca ne treba da interesuje prethodna priča oko "spajanja" jer se prodaje taj stan. Investitor za njega može da traži i 2.500 ako želi i to je njegovo pravo, ali ova priča sa različitom cenom kvadrata u okviru istog stana je baš amaterska, ako kupac prethodno nije imao saznanje da se radilo o dva stana već mu je nuđen stan od 134 kvm
 
Zdravo. Nije me bilo jedno vreme. Kao prvo zelim da objasnim da to sve i nije tako jednostavno kako se vama cini. Svaki investitor zeli da napravi nesto sto ce moci sto lakse da proda, sto znaci da su to dvosbni stanovi, garsonjere itd.... pri dobijanju gradj dozvole mi smo prinudjeni da odmah isprojektujemo broj stanova, njihovu strukturu ( dvosoban, trosoban ) i upodobimo sa brojem parking mesta... ukratko kako predamo tako se upisuje u katastar i tu menjanja nema. Razlog zasto je taj stan prikazan kao jedan a ne kao dva zasebna je razlog zato sto imamo poneki upit za veliki stan i to je daleko manje nego za male stanove a zeleli smo da pokazemo kako bi izgledalo spajanje ta dva. Takodje imamo veliko interesovanje ljudi da kupe dva manja koje spajaju a kasnije ako zele mogu opet da podele jer je u katastru i fizicki podeljeno. Ljudi to rade da bi mogli sutra deci da podele stanove ili da mogu da prodaju manji itd... imaju vec svoje razloge. E sad pitanje zasto ako neko hoce da kupi tu kvadraturu jednostavno ne damo po jeftinijoj ceni ? Odgovor je vrlo prost. S’ obzirom da se sve planira daleko ranije broj stanova zvog katastra tako se i radi biznis plan. Na osnovu biznis plana koji je usvojila BANKA mi nemamo mnogo prostora za manevar. Plasticno objasnjeno je imate toliko stanova od 39m2 od njih ocekujemo da inkasiramo x para itd... sve sto bi hteli da menjamo morali bi da idemo na kreditni odbor banke a to je verujte komplikovana procedura zato sto sve na kraju mora da saceka odluku odbora iz Austrije...

Nadam se da sam koliko toliko objasnio.
Ako ne potrudicu se jos jednom.

Hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pretpostavljam da bi onda taj veći stan svakako bio uknjižen kao 2 manja koje ste projektovali?

U principu, nemam ništa protiv i razumem tehniku, ali ako je oglašen veliki stan onda na istom mestu treba naglasiti da kupac tehnički dobija 2 uknjižena stana. Po meni, ovo je bitnije od cene, a ako je lepo objašnjeno, onda je i zaključak oko cene logičan.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Sve napisano od Djordje 33 je u redu i legitimno. Čak je i velika prednost, kako neki razmišljaju, imati papirološki dva stana koji funkcionišu kao jedan, uz mogućnost lakog i brzog fizočkog razdvajanja, ako za tim ima naknadnog interesa (podela porodice, izdavanje i sl).

I sve je u redu ako su u prodaji nuđena dva stana uz mogućnost fizičkog spajanja.

Ali ako je nuđen jedan stan od 134 kvm, uz naknadnu priču da se radi o dva stana sa različitim cenama, to je svakako veliki propust prodaje jer se time urušava kredibilitet i pouzdanost informacija koje plasira prodavac.

Uvek je tako kad postoje naknadne priče i objašnjenja
 
Vrh