Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

Ovaj spisak je sa cenama stanova, jedan drugi je bio sa cenama po kvadratu, moja greska.
 
Možete misliti tih zadnjih 200 akcijskih stanova koji su pretekli od 4600 kakve su im pozicije bile...takodje dobiješ gratis garažno mesto u drugom delu naselja....u svakom slučaju izveštaji iz katastra od prošle godine malo mogu da pomognu nekome ko sad želi da kupi stan, jedino da odlože kupovinu a cene odu još malo naviše....pored samog vrtića u naselju počela je izgradnja novih stanova sa izlaskom na Vojvode Stepe, cena u ovoj fazi za keš kupce preko 1700€/kvm, ja mislim nerealno, u M-Invest smatraju da nisam u toku sa tržištem nekretnina, videćemo u narednim mesecima....http://m-invest.rs/
Zanimljivo na ovom projektu jr da stanovi nisu priključeni na toplanu već će koristiti svaki stan sistem sa toplotnom pumpom za grejanje i hladjenje...
 
Zivim u ovom naselju 3god, sada prodajemo stan zbog gomile problema koje imamo ovde a koji su neresivi u drzavi u kakvoj zivimo.
Ljudi koji su planirali naselje jednostavno nisu dorasli zadatku ali gledajuci druge delove grada ona i moze da prodje jer je prakticno ceo grad veoma neuredjen i neplanski gradjen.
Klupe tik uz prozore gde ljudi spavaju, igralista i vezbalista na neprikladnim mestima takodje tik uz stanove iako u naselju ima mesta koliko hocete.
Poplocane staze su se rasklimale vec 2god po izgradnji i to se stalno krpi a nikad nece da se zakrpi jer mora podloga da se uradi valjano pa onda...
Zavrsna obrada u stanovima je katastrofa pa onaj ko zeli da sredi stan kako treba mora da ulozi fine pare da zakrpi i dovede u red sve
Parket je u 80% stanova los, a u 30% stanova veoma los, sto zbog samog kvaliteta sto zbog loseg posavljanja/lakiranja...ja sam morao da ulozim oko 1000eur da popravim moj parket ishoblujem i izlakiram
Pukotine na fugama u kupatilu i ispucali zidovi su normalna stvar u naselju, takodje potrebne popravke
Stolarija je losa, kvake se rasklimaju svaka 3meseca pa ih ponovo utezes da bi na kraju odlucio da kupis kvalitetne i postavis kako se ne bi igrao sa ovim. Pvc prozori su losi, gume sam morao sve da menjam odmah, lose je uradjena i ugradnja te sam na 3 prozora morao sredjujem silne rupe gde je duvalo kad ima vetra.
U kuhinji gde je konekcija za aspirator zavlacio sam ruku do ramena kako bih izvukao dve kofe suta, cetke, valjke, papire, krpe, rukavice....dakle djubre....
Znaci sve gde je bilo moguce da bude propusta tokom izgradnje i zavrsne obrade izgleda da ih je bilo, i ne usudjujem se misliti kako li je ispod maltera i kako je zidano.
U naselju kada zivite imate osecaj kao da niste u Beogradu, da se razumemo nemam ja nista protiv ljudi sa sela i ljudi iz unutrasnjosti ali da sam zeleo da zivim u Cacku Kragujevcu i slicno otisao bih tamo, ljudi naprosto (dobar deo njih) nemaju osnovnu kulturu, bacaju stvari, nose djubre kroz hodnik a cure im kese a kad im kazes pa komsija gazicemo to oni uz smesak kazu "ma nije to nista ocistice cistacica izvini" i produze dalje pa nam se danima sve lepi sprat iznad i ispod. Bacaju i tresu krpe kroz prozor, kupuju daljince od garaze kako bi ulazili tuda a ne gde im je namenjeno pa nam se kvare garazna vrata.....ma blagi uzas
Na kraju zbog svega gore pomenutog i zbog samih ljudi koji zive u naselju odlucili smo se da odemo odavde, sva sreca nasli smo kupca (spustili malo cenu) i srecni smo sto krajem meseca napustamo ovo naselje.
A u 3pm i drzavna gradnja i sva ta papazjanija, sta mi bi da uzmem stan ovde jbt :roll:

ps
Drzava ne bi trebala da se petlja tamo gde joj nije mesto, neki tamo zadrigli politicki postavljeni funkcioneri da odlucuju o ovome ili onome a nisu kompetetntni i slicno....da zadovolje pandure vojake i ostale sa stanovima a ostatak u komercijalnu prodaju pa ne ide to bas tako i svako ko zivi ovde slozice se da je sve prilicno lose iako na oko deluje ok.
Da i ne pominjem bagru kojoj smeta da se izgradi crkva iako u naselju ima mesta koliko hoces za sve i svasta....deca Titovih pionira koji su upropastili srpski narod i Srbiju sad strajkuju protiv crkve pa to moze samo na ovakvim mestima. UZAS
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=646160#p646160:2z87d3js je napisao(la):
Volf » Sre Avg 07, 2019 11:03 am[/url]":2z87d3js]Sta napisa , Goxy i osta ziv.Srecan put.

Ja napisah iskreno sta mislim i sta sam svojim ocima video i kroz sta sam prosao...ukratko

Zaboravih da dodam i par reci o bezobrazluku Gradjevinske Direkcije jer od 10 primedbi (osnovanih) od kojih su 5 i navedene i odobrene prilikom primopredaje.... oni resili samo jednu i to posle 1god od primopredaje a ostalo sam resio o svom trosku jer su to bile igre bez granice sa zalbama i pozivima....jednostavno ih boli stojko da bilo sta urade, bezobrazluk i to opasan. Advokat me je savetovao da ih tuzim ali mi se za 300eur opravke nije ulazilo u vise hiljada eur investicije u tuzbu jer bi sve to trajalo godinama.
Trebam li da pominjem da sam 1god kasnije saznao da su komsijama krpili zidove koju su popucali (4 stana u zgradi), a posle im opet puklo al eto manje i kad su se opet zalili rekli im istekla garancija :D
Garazna vrata se kvare 2x godisnje, ulazna vrata nikome ne dihtuju, svi su menjali gume na prozorima po useljenju, nikome nije parket bio kako treba, kvake su svima otpadale a nekima su se i deca zaglavljivala u kupatilu pa su razvaljivali vrata....syayno bayno zar ne!?

A ti druze ako napisa nesto na moje "izlaganje" bar se potrudi da elaboriras to malo a ne da pljucnes (poput ovih iz GDRS) i nastavis dalje.
 
Отишао си у сретни час, за 5-10 година ти станови неће вредети ништа.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=646346#p646346:2yon3ddf je napisao(la):
Pasarela » Sre Avg 07, 2019 8:34 pm[/url]":2yon3ddf]Отишао си у сретни час, за 5-10 година ти станови неће вредети ништа.
Nemoj tako, kad se crkva sazida (od priloga vernika), pa zamirise tamjan i krenu vernici da je oblecu, moguce da ce cena stanova da ode gore?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=646151#p646151:330b7xkm je napisao(la):
goxy63 » Сре Авг 07, 2019 11:50 am[/url]":330b7xkm]
Da i ne pominjem bagru kojoj smeta da se izgradi crkva iako u naselju ima mesta koliko hoces za sve i svasta....deca Titovih pionira koji su upropastili srpski narod i Srbiju sad strajkuju protiv crkve pa to moze samo na ovakvim mestima. UZAS

Мој кум који живи такође у ансељу је истог мишљења. Ја само не схватам како може шачица људи који махом не живе у насељу да терорише читав свет...

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=646347#p646347:330b7xkm je napisao(la):
dejo2000 » Сре Авг 07, 2019 10:36 pm[/url]":330b7xkm]
Nemoj tako, kad se crkva sazida (od priloga vernika), pa zamirise tamjan i krenu vernici da je oblecu, moguce da ce cena stanova da ode gore?

Зашто је "од прилога верника" у загради? Храм је већ дониран, лично познајем донатора Радмила Јевтовића, материјал је довезен још пре три године и шта?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=646341#p646341:10mjsfgo je napisao(la):
goxy63 » 07 Aug 2019 08:23 pm[/url]":10mjsfgo]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=646160#p646160:10mjsfgo je napisao(la):
Volf » Sre Avg 07, 2019 11:03 am[/url]":10mjsfgo]Sta napisa , Goxy i osta ziv.Srecan put.

Ja napisah iskreno sta mislim i sta sam svojim ocima video i kroz sta sam prosao...ukratko
Advokat me je savetovao da ih tuzim ali mi se za 300eur opravke/ Na stan od 50km2, to je 6 evra po kvadratu.
Svi su menjali gume na prozorima/ Nisam menjao gume na prozorima, znaci ni...
Ulazna vrata nikome ne dihtuju / Meni dihtuju......

Mogao bih da pisem, nema potrebe.Iz tebe izlazi frustracija, dzaba da ti pisem.Komsija ispod mene je isti stan prodao za 20 000 evra vise nego sto ga je platio.Mislim da je to zada dovoljno, sta bude bice ;)
 
Mogao bih da pisem, nema potrebe.Iz tebe izlazi frustracija, dzaba da ti pisem.Komsija ispod mene je isti stan prodao za 20 000 evra vise nego sto ga je platio.Mislim da je to zada dovoljno, sta bude bice ;)

Ja takve kao ti zovem "pljuckavci"
pljuc pljuc

ps
nije 50m2 vec 84m2, a ti si ocigledno izuzetak koji je clan vladajucoj stranci pa ti se sve ocigledno sija i bljesti pred ocima :D
Sto prodade komsija ako je sve tako sjajno i bajno?
I ja sam prodao za nekih 15000eur vise ali nisam nista zaradio jer je cena nekretnina skocila za oko 20%

pljuc
 
Potpuno sam apolitican (usput, ovo je pravila neka druga stanka koliko se sjecam).Nista mi ne sija i bljesti, ali ne idem iz krajnosti u krajnost i gledam na svijet iz malo drugog ugla za razliku od tebe.Ako sa takvim stavom nadjes nesto da ti odgovara, to znaci da si promjenio stav. ;) . Pozdrav
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=646899#p646899:177qphxh je napisao(la):
Volf » Pet Avg 09, 2019 11:21 am[/url]":177qphxh]Potpuno sam apolitican (usput, ovo je pravila neka druga stanka koliko se sjecam).Nista mi ne sija i bljesti, ali ne idem iz krajnosti u krajnost i gledam na svijet iz malo drugog ugla za razliku od tebe.Ako sa takvim stavom nadjes nesto da ti odgovara, to znaci da si promjenio stav. ;) . Pozdrav

Moze biti da zaista malo znas o naselju kad ne kapiras da ja ovde iznosim cinjenice sto je valjda i smisao ovog foruma
Kad ti otpadaju kvake, kad ti je parket izlakiran jednom umesto u bar 3 "ruke" pa ga lakiras o svom trosku a kupio si novi stan, kad ti je ispucala fuga u kupatilu, kad prozori ne dihtuju, kad su ulazna vrata kriva pa ih sam skidas i usrafljujes i ispravljas, kad ti u garazi setaju ljudi koji nemaju garazno mesto i kupuju daljince kako bi ulazili peske kroz garazu, kad ti ebena GDRS nabije klupu na 2m od prozora pa dole visi svakakva bu**** do 3ujutro, kad se u naselju postavi x stvari koje nisu u planu (ne mislim na crkvu), kad Pera sa 6 sprata trese krpe svako jutro posle dorucka, kad Laza dodje i trese tepih preko ljuljaske za decu, kad Milosava trese kraj kontejnera kesu od usisiuvaca i jos mi mrtva ladna kaze "dobar dan" dok se ja i mali borimo za vazduh, kad nesretna Mica svako jutro spolja proverava da li joj se pukotina na sobi prosirila, kad izadjes pred ulaz a sve skljoca i klacka jer nisu valjano poplocali prilaze, kad se na garazna vrata kvare i zaglavljuju jednom u 3-4dana, kad garazna vrata budu pokvarena a neko ih digne i podupre motkom a ti krenes sa kolima i ona se strmeknu (hvala Bogu ne na auto) ispred tebe, kad Miki iz Jagodine izadje da proseta cerkicu od 4god ispod tvog prozora u 1 ujutro, ....mogu do sutra ovako
Ti o svijetu a ja o svetu....ma cao bre zdravo, iseljenje za 25dana, slavicu taj dan :)
 
A bas danas nasa leskovcanka opet bacala djubre a za njom trag po podu do kante, opet joj iscurelo iz kese pa se sve lepi po podu kao da smo u decijoj diskoteci....
 
Iz svega napisanog, ja moram da kazem da bih radije bio komsija Miki, Lazi, Milisavu, Mikiju i Leskovcanki nego Vama gos'n Goxy.


Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Činjenica je da se cela ulica Vojvode Stepe pretvara u ulicu - kanjon, koja će vrlo uskoro postati saobraćajna rak-rana Beograda. Pošto se i ono malo preostalih starih zanatskih radionica i kuća bogatijih zanatlija već uveliko ruše, a ulica nije proširena, već je "rekonstrukcijom" zapravo sužena, uskoro će predstavljati pravu avanturu stići do centra grada autom. Isto važi i za ulicu Jove Ilića, a ni okolne ulice nisu imune na to (Borisavljevićeva, a Koste Jovanovica je vec otisla u krasni ****). Ukratko, ulice se ne proširuju, komunalna infrastruktura ostaje manje-više ista (vidi se prilikom svake malo jače kiše), a umesto jednog ili dva automobila po parceli imate njih 20. Osim toga, ne grade se ni škole (OŠ Karađorđe i OS Vojvoda Mišič su relativno male), a vrtića nema ni u najavi.
Što se državne stanogradnje tiče, pod hitno treba napraviti nešto kao u Singapuru (HDB - Housing Development Board), i uvesti moratorijum na novogradnju bilo čega u širem centru grada. To bi sprečilo urbicid koji trenutno gledamo, cene nekretnina bi se dovele pod kontrolu i sprečilo bi se stvaranje novog "balona" koji će upropastiti brojne porodice koje su se zadužile ne bi li dobile krov nad glavom, a mogućnost pranja novca kroz investicije u nekretnine bi bila svedena na minimum.
 
"Држава није способна да обавља ни ово за шта је плаћамо у виду обезбеђивања адекватне инфраструктуре и зато треба да преузме контролу над обезбеђивањем стамбених некретнина".

Хвала лепо али продужите са тим причама, знамо како изгледа сва државна станоградња од смрдљивих зграда до овог насеља самог по себи. У већини Србије цене некретнина падају а само у Београду расту, нека лепо те намучене породице нађу нешто што могу да приуште а не покушаје да заснивају фамилију у деловима града који се ни не развијају у том правцу. Није све за свакога.

И балони су базирани на претпоставци да велика већина нове куповине произилази из намере за даљом препродајом. Медији у Србији форсирају ту причу о балону на тржишту некретнина у Београду без икаквих података о томе да ли људи купују станове јер им требају или да би их касније препродали. А узимајући у обзир да Србија има јако ниску стопу подстанара у поређењу са добрим делом земаља тешко је за поверовати да људи купују некретнине без реалне потребе за њима.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=655919#p655919:4ke35bxx je napisao(la):
Kailan » 01 Sep 2019 08:40 pm[/url]":4ke35bxx]"Држава није способна да обавља ни ово за шта је плаћамо у виду обезбеђивања адекватне инфраструктуре и зато треба да преузме контролу над обезбеђивањем стамбених некретнина".

Хвала лепо али продужите са тим причама, знамо како изгледа сва државна станоградња од смрдљивих зграда до овог насеља самог по себи. У већини Србије цене некретнина падају а само у Београду расту, нека лепо те намучене породице нађу нешто што могу да приуште а не покушаје да заснивају фамилију у деловима града који се ни не развијају у том правцу. Није све за свакога.

И балони су базирани на претпоставци да велика већина нове куповине произилази из намере за даљом препродајом. Медији у Србији форсирају ту причу о балону на тржишту некретнина у Београду без икаквих података о томе да ли људи купују станове јер им требају или да би их касније препродали. А узимајући у обзир да Србија има јако ниску стопу подстанара у поређењу са добрим делом земаља тешко је за поверовати да људи купују некретнине без реалне потребе за њима.

Vidi, na tržištu postoji mikrotrendovi i makrotrendovi. Mikrotrendovi su:
1. Činjenica da su krediti nikad jeftiniji;
2. Činjenica da uskoro stupa Zakon o poreklu imovine, pa se masovno kupuju nekretnine, kako bi isti koliko-toliko ušao legalne tokove;
3. Dosta ljudi se i dalje doseljava u Beograd, uglavnom zbog školovanja, i manjim delom, zbog posla.

Makrotrendovi su:
1. Iz Beograda se ljudi masovno iseljavaju, i to uglavnom oni čija platežna moć daleko prevazilazi prosek;
2. Srbija, a i Beograd beleže negativnu stopu prirodnog priraštaja već duže vreme;
3. U Beogradu trenutno postoji oko 30.000 praznih stambenih jedinica;
4. Prosečna plata u Beogradu ne prelazi 600 evra.

Zaključke izvucite sami.
 
1. Iz Beograda se ljudi masovno iseljavaju, i to uglavnom oni čija platežna moć daleko prevazilazi prosek;

Ја знам више таквих који су се иселили, и онда после купили стан у Београду у коме одседе пар недеља годишње :wink:

2. Srbija, a i Beograd beleže negativnu stopu prirodnog priraštaja već duže vreme;

Али у Београду опет имиграција испегла и негативни ПП и емиграцију у инстранство.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=655964#p655964:2c1jc9tw je napisao(la):
vranac » 01 Sep 2019 10:40 pm[/url]":2c1jc9tw]
1. Iz Beograda se ljudi masovno iseljavaju, i to uglavnom oni čija platežna moć daleko prevazilazi prosek;

Ја знам више таквих који су се иселили, и онда после купили стан у Београду у коме одседе пар недеља годишње :wink:

2. Srbija, a i Beograd beleže negativnu stopu prirodnog priraštaja već duže vreme;

Али у Београду опет имиграција испегла и негативни ПП и емиграцију у инстранство.

Jesi li siguran u to? Ja nisam baš. Videćemo rezultate sledećeg popisa.
Što se državne stanogradnje tiče, ona može da doprinese sređivanju urbanističkog haosa koji trenutno vlada, i može sprečiti balon, koji je poslednja stvar koja nam treba. Ako je jedan takav balon devastirao jednu Irsku, zemlju sa mnoooogo razvijenijom i konkurentnijom ekonomijom od naše, zamisli tek kakve bi posledice to ostavilo ovde, da se desi nešto slično? Drugo, osiguralo bi i visoku stopu vlasništva nad nekretninama, a to je trenutno jedino što nam standard drži iznad nivoa Afrike. Naravno, pod uslovom da se stvar uradi kako treba.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=655960#p655960:3cnunhq2 je napisao(la):
KimIlSin » Ned Sep 01, 2019 9:20 pm[/url]":3cnunhq2]
3. Dosta ljudi se i dalje doseljava u Beograd, uglavnom zbog školovanja, i manjim delom, zbog posla.

Baš mi deluje suprotno. Svi kojima nije životni san da motaju kablove dolaze u Beograd zbog posla, jer drugde u Srbiji posla nema. Vidim ljude koji su završavali po Nišu i Kragujevcu koji su svu došli u Beograd da bi radili.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=655919#p655919:2epdopx9 je napisao(la):
Kailan » Ned Sep 01, 2019 9:40 pm[/url]":2epdopx9]
Хвала лепо али продужите са тим причама, знамо како изгледа сва државна станоградња од смрдљивих зграда до овог насеља самог по себи. У већини Србије цене некретнина падају а само у Београду расту....
Moram reci da nije istina da cena nekretnina ne raste u drugim gradovima, svuda rastu, u Novom Sadu, u Cacku....odakle vam to da cene padaju?
Cene nekretnina u narednih 3-5god ne mogu pasti nikako osim ako se ne desi nesto radikalno....recimo ako banke pocnu da daju nepovoljnije kredite
 
Vrh