Šta je novo?

Beogradske reke i priobalja

23.02.2019.
Ulazak na setaliste ,uspon uzbrdica izmedju bloka 44 i bloka 45 isecena 2 stubica i razmaknute zardinjere da moze kolima i kombijem da se popne na setaliste.
Cunami kombi prolazi i odlazi do Cunami kucica.
Molimo nadlezne da preduzmu adekvatne mere,da nemoze kolima i kombijima da se penje na nasip i setaliste.
 
Eeee, pa ti to prijaviš Komunalnoj ili nekoj inspekciji, pa onda oni izađu na teren, konstatuju da nema Cunamijevih kombija i to je to.
 
nema, mora to da se zabetonira nesto kao bunker, ne sme nimalo da bude "montazno-demnotaznog karaktera", za nas srbe samo betoncina radi
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=603280#p603280:3u734nba je napisao(la):
astrodule » 19 Feb 2019, 19:32[/url]":3u734nba]Hajde i ovde da okačimo bruku i sramotu koja se već godinama prijavljuje.

Pogledajte prilog 1Pogledajte prilog 2

file.php

file.php

Možda uskoro poprave

Поводом питања странке које се односи на поправку оштећења на кеју
уз Дунав у близини брод-ресторана ,,Компас“, обавештавамо Вас да ће по налогу комуналне инспекције ЈКП,,Зеленило Београд“ приступити његовој поправци.

СЕКРЕТАРИЈАТ ЗА КОМУНАЛНЕ И СТАМБЕНЕ ПОСЛОВЕ
 
25.02.2019. 18h
Nemoze ni da se pridje setalistu , nasipu.

Izmedju bloka 70 i bloka 44 trotoar koji vodi ka Savi u dimu ,skoro pola bloka 70 i 44 u oblaku dima , smrdi na izgorelo drvo i plastiku , suze u ocima , fali mi vazduh , kasljem ,gusim se, davi me i pod hitno sam morao da se okrenem i bukvalno bezim ka Jurija Gagarina.

Do skora,sam radio (bio zaposlen)u bloku 18 .
95% objekata u tom bloku , za grejanje koristi drva,plastiku,ugalj ,staro ulje od kola i sve sto moze da gori.
Garderoba mi je bila crna,kosu peres kupas se svaki dan i voda je crna bila kao da sam radio u rudniku.
Peskir cist , cim se umijes postaje siv,crn.
Ujutru dolazim u blok 18 i neki put se nevidi od dima ni 20-30 metara.Cim izadjem iz kola bezim u zgradu jer pocinje gusenje,bukvalno nemoze da se dise.
Od skora su postavljene stanice za merenje zagadjenja i skoro svaki dan Novi Beograd je u nekom delu dana najzagadjeniji na svetu.

Molim nadlezne da preduzmu adekvatne mere i zabrane ,donesu zakon da nemoze da se lozi na drva , ugalj ,plastiku ,staro ulje od kola na Novom Beogradu , Adi ,splavovima,jer je bukvalno postalo nemoguce disati u jutarnjim i vecernjim casovima ,osim kad duva kosava ili neki vetar.
 
astrodule":99a3t54s je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=603280#p603280 je napisao(la):
astrodule » 19 Feb 2019, 19:32[/url]":99a3t54s]Hajde i ovde da okačimo bruku i sramotu koja se već godinama prijavljuje.

Pogledajte prilog 1Pogledajte prilog 2



Možda uskoro poprave

Поводом питања странке које се односи на поправку оштећења на кеју
уз Дунав у близини брод-ресторана ,,Компас“, обавештавамо Вас да ће по налогу комуналне инспекције ЈКП,,Зеленило Београд“ приступити његовој поправци.

СЕКРЕТАРИЈАТ ЗА КОМУНАЛНЕ И СТАМБЕНЕ ПОСЛОВЕ
Ko bi rek'o čuda da se dese...
69b8e6d8020f521e7b2da51c68019889.jpg


Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Deo kod žabe su već sredili. Naravno betonirali su i deo gde su ploče.
1fab9852149d92d2d634d500a536195b.jpg
f9f2d499b62e62ada03d6db59a4b062e.jpg


Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Zar je bilo tesko spustiti nivo betona za 5 cm staviti preko ploce i asfalt ...jedino ako je privremeno do rekonstrukcije cijele staze ...
 
Kada su počeli radovi u celom parku pitao sam nešto Zelenilo i rekli su da će se i ta staza cela srediti.

Ja se isto nadam da je ovo samo privremeno i da će celu stazu obnoviti sa asfaltom po sredini i pločama sa strane.

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Pa trebalo bi da je privremeno.
Gradonacelnik je najavio da je u izradi projekat za montaznu odbranu od poplava koja ce se graditi od brankovog mosta do kraja setalista u zemunu.
Bice radjen zidic od 30cm (valjda), celom duzinom, na koj ce se ti paneli montirati po potrebi, i tada ce se renovirati i celo setaliste.
 
To uvjek preko ledja gradjana bas me briga cija nadleznost popravite pa se dogovarajte ...
 
Nisam znao šta se krije iza fasade pa nisam hteo odmah da zapitam:
a kako može da se dobije dozvola za ni manje ni više nego dvospratni splav???
Ali izgleda da je danas samo nebo granica...
 
Nadam se da su 2 sprata granica koja je ionako previsoka. Tačno se vidi da se potpuno zaklanja pogled.

Meni ovaj objekat deluje kao neki hostel na vodi, videćemo uskoro...

Inače, gomila objekata između Juge i ušća izgleda zapušteno, mada su negde i radovi u toku, a o đubretu uz mostiće ne vredi trošiti reči.
 
Све на два спрата су хостели или хотели на води, па и тај нови монструм што је @Дуле сликао. Канцеларије су према обали, а собе према реци.
Овог монструма још нема на ортофото снимку код "гуглете", празно место!:

Pogledajte prilog 1
Неке од цена хостела и хотела на води
https://www.google.com/travel/hotels/%D ... TA0LTAyUgA
 
Gradski oci neka se pokriju ušima.



Brda plastičnih flaša, plastike, kesa i ostalog smeća ružila su prostor kod Mosta na Adi nedaleko od Sajma, videa na društvenim mrežama i apeli na nadležne nisu urodili plodom. Ali slika tog prostora danas je sasvim promenjena zahvaljući grupi ljubitelja prirode koji su pozvali sugrađane, zasukali rukave i sami ga sredili.

Pre samo nekoliko dana Ivan Dabetić vozio je svoj bicikl pored Savskog rukavca, video ogromnu količinu smeća i rešio da organizuje ekološku akciju.

- Fotografisao sam smeće, objavio snimak i pozvao ljude da čiste. Došlo je nas pet, iako se isprva javilo oko 50 ljudi. Kasnije nam se pridružilo još troje-četvoro biciklista i ostalih građana koji su prolazili tuda. Jedan čovek nam je pozajmio čamac da bismo pokupili smeće iz vode - priča za "Blic" Ivan Dabetić, inače član Udruženja građana "Ulice za bicikliste".

https://www.blic.rs/vesti/beograd/savsk ... -i/8q7fddg

Inače, postoji i grupa na Fejsu koja organizovano čisti po gradu. Moram priznai da sam i sam imao ideju za takvu NVO koja bi radila nešto konkretno za razliku od većine NVO.

https://www.facebook.com/trashherobeograd/
 
Vrh