Šta je novo?

Košutnjak

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=590596#p590596:3p2dr9hb je napisao(la):
Johnest_Hon » Ned Dec 23, 2018 6:55 pm[/url]":3p2dr9hb]To je čak i manji problem sa trim stazom jer i kad je čista, dosta je klizava, mada loša je i po suvom, tanak sloj a ispod beton, bole noge samo tako...

Sloj je preterano tanak. Trebalo je biti mnogo mekse, ali se uvek mora nesto zasrati, iako je ideja da se postavi tartan staza, odlicna.
 
Trebalo bi pitati trkače. Malo sam guglao i video da je debljina tih sintetičkih materijala koje zovemo tartanom do 13.5mm.

https://www.mondoworldwide.com/emea/EN/ ... otrack-ws/

Meni lično nije nimalo tvrda, mada ja nikada nisam ni imao problema (i pored operisanih ligamenata i meniskusa) sa trčanjem. Ono što je najvažnije su dobre trkačke patike jer njihov đon je tako napravljen da maksimalno apsorbuje sve vibracije koje se prenose od podloge ka nama. Naravno, patike nisu večne, jer vremenom đon gubi ta svojstva.
 
kolena i kukovi, ako preteram. Ukoliko se držim mojih 5 krugova onda je OK. Ja to tumačim kako nedostatak kondicije. Posle trim staze trčim kroz šumu jedno 15 minuta, pa pešaka još par kilometra.
 
Pa beton je problem...ovaj tartan je samo maska...tanak ko papir i već je počeo da se deformiše...biće joj kroz neko vreme.
Astro...trčim godinama...bez povrede...bavim se i drugim kompatibilnim sportovima, sve bez povrede...jedino me ovde bole listovi...
 
Drugar je imao problema sa listovima kada je krenuo da menja tehniku trčanja i da se više prebacuje na srednji i prednji deo stopala prilikom kontakta sa podlogom. Ipak je odlučio da batali tu promenu ili barem da postepeno menja tehniku.

@nensav nije do kondicije već do podloge ili patika ili loše tehnike trčanja. Naravno, povećanje kondicije dolazi sa više kilometara i tada će se i muskulatura više privići pa će možda problem malo nestati.

Ono što je zanimljivo kod trčanja je da što se više trči, hrskavica i zglobovi se više "podmazuju" i ono što je najvažnije, a to mnogi misle, ne dolazi do propadanja kolena prilikom dugih trčanja.

Ja sam skoro sve svoje probleme rešio popravkom tehnike i vežbama. Naravno, najvažnije je detektovati problem i onda je rešavanje lakše.

Za kolena, probaj čučnjeve. Verovatno ćeš dobiti upalu kvadricepsa, ali posle prve upale i oporavka (par dana) upale više neće biti tako jake. Zanimljivo je da je čak preporučljivo otići na trčanje kada dobiješ upalu kvadricepsa. Naime čučnjevi i trčanje uopšte ne "gađaju" kvadriceps na isti način, a trčanjem ćeš povećati prokrvljenost nogu, a to je veoma važno kod oporavka od upale mišića.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=590781#p590781 je napisao(la):
Johnest_Hon » Pon Dec 24, 2018 2:56 pm[/url]"]Pa beton je problem...ovaj tartan je samo maska...tanak ko papir i već je počeo da se deformiše...biće joj kroz neko vreme.
Astro...trčim godinama...bez povrede...bavim se i drugim kompatibilnim sportovima, sve bez povrede...jedino me ovde bole listovi...

Nije beton problem, vec debljina sloja mlevene gume. Npr. na novosadskom keju, debljina sloja je bar 4 puta veca, tako da je utisak kao da gazis po oblacima. To nije uobicajeno, ali bilo bi fenomenalno da su istu debljinu ponovili na Kosutnjaku.
 
Ljudi počinju brže da reaguju, ohrabrujuće.

53552216_993334844193861_3259772863611142144_n.jpg


https://www.facebook.com/Petlovobrdo/posts/993335357527143
 
Није охрабрујуће што су почели да реагују и кад треба и кад не. Овде се ради рекреативни објекат, нема никаквог разлога за ово.
 
Mislim da ovi Zeleni polako postaju iritantni kao i Vegani i slični koji samo gledaju jedan ugao, a najčešće nemaju pojma (naravno nisu svi takvi već ovi što se ističu, ekstremni smarači).

Oni su pomislili da se tu grade stambeni objekti i odmah krenuli da se bune. Nije da baš previše verujem investitorima, ali oni kažu da su im 2-3 puta uklonili građevinsku tablu na kojoj je sve pisalo.

To su isti oni koji kažu da je sada Ušće betonirano do neprepoznatljivosti, da je posečeno pola šume Borići...

Naravno, postoji opasnost da se sve to otme kontroli, ali na pomenutim lokacijama smo daleko od toga.

Ej u Košutnjaku, centru sportskih aktivnosti se pravi stena za penjanje (i boldering, to je ovaj drugi objekat u pozadini) i to je sada problem.

Ovakvi ekstremi među ljudima su kontraproduktivni.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=606004#p606004:1togipw8 je napisao(la):
astrodule » 04 Mar 2019 11:49 am[/url]":1togipw8]Mislim da ovi Zeleni polako postaju iritantni kao i Vegani i slični koji samo gledaju jedan ugao, a najčešće nemaju pojma (naravno nisu svi takvi već ovi što se ističu, ekstremni smarači).

Oni su pomislili da se tu grade stambeni objekti i odmah krenuli da se bune. Nije da baš previše verujem investitorima, ali oni kažu da su im 2-3 puta uklonili građevinsku tablu na kojoj je sve pisalo.

To su isti oni koji kažu da je sada Ušće betonirano do neprepoznatljivosti, da je posečeno pola šume Borići...

Naravno, postoji opasnost da se sve to otme kontroli, ali na pomenutim lokacijama smo daleko od toga.

Ej u Košutnjaku, centru sportskih aktivnosti se pravi stena za penjanje (i boldering, to je ovaj drugi objekat u pozadini) i to je sada problem.

Ovakvi ekstremi među ljudima su kontraproduktivni.

Pošto je moja inicijalna reakcija bila slična tvojoj, imam puno razmevanja za izjave poput tvojih ali sam malo omekšao stav. Ipak nisu ti ljudi krivi što nije bilo nikakvo obaveštenje o tome šta i kad će tu da se gradi. Naučeni lošim iskustvima iz proteklih 30 godina, oni su reagovali ljutito kad su se bez najave pojavili bageri i krenuli da ruše i betoniraju. To je potpuno razumljiva reakcija i zapravo mislim da je za pohvalu. Naravno, očekujem da će sad da popuste pošto je očigledno da se ne radi o stambeno-poslovnim objektima nekog investitora sa vezama u vladajućoj stranci, već o sportsko-rekreativnom sadržaju.
 
Naravno.

Ja sam ipak da se malo bolje razmisli prilikom pisanja i obaveštavanja javnosti o ovakvim stvarima jer se može postići kontra efekat (dete koje je stalno vikalo "vuk, vuk!")

Mislim, samo treba videti kakvi su bili inicijalni postovi tipa "posekli su drveće, ograđena površina je ogromna i prisutna je teška mehanizacija i sve će betonirati"

Postoji neka odgovornost za pisanu reč.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=606066#p606066:1iyffjnr je napisao(la):
astrodule » 04 Mar 2019 03:58 pm[/url]":1iyffjnr]

Ja sam ipak da se malo bolje razmisli prilikom pisanja i obaveštavanja javnosti o ovakvim stvarima jer se može postići kontra efekat (dete koje je stalno vikalo "vuk, vuk!")

To jeste problematično... Dođe mi da pomislim da namerno nisu objavili nikakvu vest za ovu veštačku stenu samo da bi "zeleni" ispali glupi.
 
Trebalo je odmah u medijima objaviti šta se gradi. To je greška Zavoda za sport (ili ko god je investitor).

Na žalost, ti u državnim preduzećima misle da nema šta oni da objašnjavaju narodu pa su čekali da novinari dođu do njih i da se rasplamsa stvar na društvenim mrežama.

A možda su oni i obavestili medije, ali to nije zanimljivo njima jer su bitniji Zadruga i ostali id*** (kako političari, tako i ostali)
 
Super za stenu ali lokacija mi je malo bezveze, bolje da je gore na poljani kod trim staze. Milion evra stena? :shock:
 
Ma cela vest je toliko preuvelicana da nemam reci. Prvo, tu je jako mali prostor za neku ogromnu stenu, posebno ne za tu koja moze da podmiri takmicenja timove itd. Po onome sto ja vidim na terenu bice ko stena na adi x 2. Za tih milion evra im treba ruke iseci do lakata, pa naterati da se tako sakati penju na stenu. Ako se ne popnu do vrha 20 godina robije!
Zeleni su super odreagovali, volela bih da je reakcija ista i na kradju! Zaista mi smo krivi sto taj lopovluk dopustamo. Cutimo ko mutavi, prakticno im svima dajemo vetar u ledja.
 
astrodule":a5qdg8mh je napisao(la):
Trebalo je odmah u medijima objaviti šta se gradi. To je greška Zavoda za sport (ili ko god je investitor).

Na žalost, ti u državnim preduzećima misle da nema šta oni da objašnjavaju narodu pa su čekali da novinari dođu do njih i da se rasplamsa stvar na društvenim mrežama.

A možda su oni i obavestili medije, ali to nije zanimljivo njima jer su bitniji Zadruga i ostali i***** (kako političari, tako i ostali)
Da objasne narodu, koji se pali preko društvenih mreža i lepi na senzacije kao muva na govn_?
Pa vi stvarno verujete da su te hiljade komentara napisali oni koji uopšte odlaze u Košutnjak?
Udruženje "kukuriku brda" ?!
A nije valjda da ste ih zaboravili???

Društvene mreže i sam internet su neoboriv dokaz da su budale najglasnije, kao i da je normalan covek, popuštajuci pred budalama otišao u ...

Digne se hajka za bilo sta i popaljena masa je odmah spremna da da svoj sud, osudi, presudi. Pa i da lincuje, ako treba.
Kao u autobusu firme "Krstić i sin" u filmu "ko to tamo peva"...
Ponekad me baš bude sramota kakav smo narod, dok za sebe mislimo da niko od nas nema pametniji.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Da je bio novinski članak o nudućoj gradnji odmah bi bili ućutkani. Ovako se to raširilo i ljudi se popalili za džabe.

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Hm. Prema dosadašnjim komentarima, preovlađuje viđenje da su se pogrešni ljudi, uz lažni povod, okupili da protestvuju bez razloga, osim da reklamiraju sopstvene sujete. Možda. Biće mi u svakom slučaju drago, ako bi ti ljudi ispali smešni (zablude nisu kažnjive, osim u poeziji i pravnoj nauci). Ali ću da se osetim skoro presrećan, kada se paralelno s tim bude dokazalo da je stenčuga od milijun evara, uz poštovanje zakona i procedura, uz blagoslov (konsenzus!) svih kojih se to tiče, čista kao suza.
 
Treba protestvovati protiv naduvanih cena, a ne zato što se gradi nešto što jeste korisno uz minimalno narušavanje zelenila.
 
Vrh