Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=603736#p603736:2g77htx6 je napisao(la):
Jataganac » Čet Feb 21, 2019 2:18 pm[/url]":2g77htx6]Rudo 1, 2, 3 - vrhunski pogled, a sve novo sto se zida okolo ne stize ni do prizemlja ovih zgrada. Drugacija (malo zapadnija) politika bi od takvih zgrada napravila pravi hit.

Rudo 1,2,3 ... eh... slab sam na te monstrume. Džaba kupiti stan i srediti ga iako je mikrolokacija super, okružen parkovima i kulturnim delom Konjarnika, blizu ima vrtić, osnovnu školu i ambulantu. Zgrada je dotrajala i spolja i iznutra. Ne smem ni da zamislim koliko bi koštala komplet rekonstrukcija i renoviranje kompleksa. Očekujem da za 10-15 godina počnu da otpadaju terase.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=603760#p603760:fotkzwcu je napisao(la):
SRBO » Čet Feb 21, 2019 4:03 pm[/url]":fotkzwcu]Добре су зграде изнутра. Споља ће увек бити гадно јер је тако дизајнирано
Ne govorim o tome, naprotiv, lično su mi vizeuelno... upečatljive.

Betonske ploče propadaju. Pogledajte nekad sa dvogledom ili dobrim zum objektivom. Ne mnogo mesta je beton počeo da propada i da se drobi i armatura je izložena kiši i vetru i mrazu. Za 10-15 godina se plašim da će strukturalni integritet zgrada biti ugrožen.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=603812#p603812:7fcrknnj je napisao(la):
unedfined » 21 Feb 2019 21:44[/url]":7fcrknnj]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=603760#p603760:7fcrknnj je napisao(la):
SRBO » Čet Feb 21, 2019 4:03 pm[/url]":7fcrknnj]Добре су зграде изнутра. Споља ће увек бити гадно јер је тако дизајнирано
Ne govorim o tome, naprotiv, lično su mi vizeuelno... upečatljive.

Betonske ploče propadaju. Pogledajte nekad sa dvogledom ili dobrim zum objektivom. Ne mnogo mesta je beton počeo da propada i da se drobi i armatura je izložena kiši i vetru i mrazu. Za 10-15 godina se plašim da će strukturalni integritet zgrada biti ugrožen.

40 година имају, ко зна који им је рок трајања. Било је ту проблема још у старту, нису добро прорачунали па је једна зграда тонула, итд...

Мораће и оне кад тад да иду, мада и даље поглед са врха је одличан

Али небитно, није то тема
 
...i tako smo od pogleda i njegove (ne)bitnosti stigli do Ruda i stanja konstrukcije

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Počele pripreme terena za novu zgradu
36feef5267ff7996aa06c0bad8eca909.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A ovaj blok ni blizu da završe... jbg


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel zna neko u kakvom je stanju ovo “brvno” sto su postavili na put da znam da li da perem kola večeras pošto je danas bilo blata od bagera?
c9742ceff0f5eed3def5af390916f1ee.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zdravo svima,

Procitah gotovo ceo forum na temu Sunnyville-a, bio sam u subotu da pogledam stanove i imam neke nedoumice izmedju odabira izmedju "privatnih" i Energoprojekt zgrada, pa ako mozete da pomognete...

Prvo smo gledali zgradu D kod privatnika koja je rasprodata, zavrsena i u njoj nema dvoiposobnih odnosno trosobnih stanova slobodnih, ali deo sa garazom (ima neki otvoreni deo kao za prozor) i ceo taj donji deo izgleda nekako nezavrseno. Da li znate da li ce se na tome jos raditi ili je u njoj sve gotovo?

Onda smo otisli u gradu C i tu ima par trosobnih stanova za koje kazu da ce biti gotovi za tipa mesec dana, ali ono izgleda kao da ce biti gotovo za minimum 3 meseca, a zgradi B da ne pricam za koju je rok Jun, ali o kasnjenjima sam vec puno citao ovde.

Ono sto mi jos nije jasno jos kod privatnika je zasto su struju razvlacili po podu i kako je to uopste moglo da prodje inspekciju. Koji je to standard dodjavola... :)

Posle smo otisli u Energoprojekt zgradu i stvarno izgleda "glomazno i jako" ali ne znam zasto su se toliko plasili boja :) Sprat izgleda kao bolnica, sa tipa 15 stanova na spratu. Kupatilo sa kadom u stanovima od 68m2 sa dva mokra cvora i u manjem wc-u solja koja stoji popreko i mislim da tamo ne bi mogao ni da sednem.

Odlicna stvar je sto se uz stan dobijaju i boksovi za odlaganje stvari besplatno mislim da je oko 10m2, a i lift ide do garaze koja izgleda kao atomsko skloniste. :)

Po mom misljenju (a i citajuci ovaj forum) stvari stoje ovako.
Energoprojekt plusevi:
- Gradnja mi izgleda "jaca, robusnija" i kaze prodavac da su koristili duple sendvic zidove.
- Dodatni boks/podrum za odlaganje stvari i lift ide do nje,
- Garaza je bolje odradjena i ide lift do nje.
- Lodja

Energoprojekt minusi:
- Zavrsni radovi su bas radjeni lose (wc solja, kupatilo, mat parket, krecenje...)
- Sprat sa mnogo stanova, "sterilne boje" :)

--------------------------------------------------

Privatnik plusevi:
- Zavrsni radovi lepe uradjeni (kupatilo, parket, krecenje... )
- Na spratu manje stanova,
- Lepsa zgrada :)

Privatnik minusi:
- Garaza ne izleda toliko dobro odradjena
- Terasa zbog toga sto je otvorena sa strana

Cuo sam da se neki zale po pitanju grejanja u "privatnikovim zgradama", a i u Energoprojekt zgradama. Energoprojekt ima snizenje do kraja februara pa bi trebalo sto pre da se odlucimo, jer je sada cena kod privatnika i EP skoro ista...
Molim vas da mi napisete vasa iskustva o ovom naselju, kao i uopste o zivotu tamo tipa problemi sa upravnikom, daljina prodavnice... svakodnevne sitnice koje zivot znace. :)

Svako dobro svima!
 
Sve si dobro primetio i pluseve i minuse,ja bih dodao samo jednu stvar.Sto se tice gradnje i privatnik je koristio blokove koji su extra izolacioni da se tako izrazim,cak mislim da je lepse i bolje nego u belim zgradama .Zvucna izolacija je veoma dobra,inače živim tu već godinu dana.Što se tiče daljine prodavnice nije strašno ima maxi u zgradama u novom naselju,a nisu daleko ni aman,ideja,sunace,aroma ...Naselje je lepo pogotovo leti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=604504#p604504:1u6nv8l8 je napisao(la):
srecnouseljenje » Pon Feb 25, 2019 3:34 pm[/url]":1u6nv8l8]Sve si dobro primetio i pluseve i minuse,ja bih dodao samo jednu stvar.Sto se tice gradnje i privatnik je koristio blokove koji su extra izolacioni da se tako izrazim,cak mislim da je lepse i bolje nego u belim zgradama .Zvucna izolacija je veoma dobra,inače živim tu već godinu dana.Što se tiče daljine prodavnice nije strašno ima maxi u zgradama u novom naselju,a nisu daleko ni aman,ideja,sunace,aroma ...Naselje je lepo pogotovo leti.

Hvala ti na odgovoru @srecnouseljenje. Jurcali smo oko kredita pa zato tek sad odgovaram...

Za izolaciju kod privatnika sam isto cuo pohvale kao sto si i ti napisao narocito u te prve 2 zgrade gde si ti jer je tamo koriscen onaj novi "semprit" ili kako se vec zove materijal dok to u druge dve zgrade nije slucaj. Pitali smo agenta zasto je tako, odgovor je bio "ljudi vole klasicnu gradnju" :? tako da nisam siguran da su i u druge dve zgrade toliko dobro uradili tu izolaciju...

Mozes li molim te da mi napises sta se desava sa upotrebnom dozvolom? Vidim da oni kao i Energoprojekt tu pricu o "samo sto je nisu dobili" guraju vise od 6 meseci... I ako nije tajna preko koje banke si uzeo kredit ako si uopste uzeo preko kredita? Nama guraju Erste kao najbolju banku.

Dolazimo da opet vidimo stanove za vikend, pa ko zna mozda budemo i komsije. :)
 
Ja sam dobio kredit u Halk banci i to odobren mi ke za manje od 15 dana ,bez ikakvih problema.Što se tiče upotrebne dozvole iskreno baš me briga za nju,kad bude biće ništa ne menja.Ako hoćete mogu vam dati br. slizbenima koji je meni radio kredit vrlo korektan i vrlo ljubazan dečko.Za svaki papir direktno ke kontaktirao sanyville a mene je stavio u cc na imailu čisto da pratim.
 
Probao sam da ti posaljem PP da ne bih ovde pravio reklamu ali poruka mi stoji u sekciji "za slanje" i ne mogu da ti posaljem tako da molim te posalji mi kontakt osobe u Halk banci...
 
Kada poruka stoji u sekcij "za slanje" znaci da nije procitana od strane korisnika kome saljete poruku.
 
koledaf":2l7qa6io je napisao(la):
Zdravo svima,

Procitah gotovo ceo forum na temu Sunnyville-a, bio sam u subotu da pogledam stanove i imam neke nedoumice izmedju odabira izmedju "privatnih" i Energoprojekt zgrada, pa ako mozete da pomognete...

Prvo smo gledali zgradu D kod privatnika koja je rasprodata, zavrsena i u njoj nema dvoiposobnih odnosno trosobnih stanova slobodnih, ali deo sa garazom (ima neki otvoreni deo kao za prozor) i ceo taj donji deo izgleda nekako nezavrseno. Da li znate da li ce se na tome jos raditi ili je u njoj sve gotovo?

Onda smo otisli u gradu C i tu ima par trosobnih stanova za koje kazu da ce biti gotovi za tipa mesec dana, ali ono izgleda kao da ce biti gotovo za minimum 3 meseca, a zgradi B da ne pricam za koju je rok Jun, ali o kasnjenjima sam vec puno citao ovde.

Ono sto mi jos nije jasno jos kod privatnika je zasto su struju razvlacili po podu i kako je to uopste moglo da prodje inspekciju. Koji je to standard dodjavola... :)

Posle smo otisli u Energoprojekt zgradu i stvarno izgleda "glomazno i jako" ali ne znam zasto su se toliko plasili boja :) Sprat izgleda kao bolnica, sa tipa 15 stanova na spratu. Kupatilo sa kadom u stanovima od 68m2 sa dva mokra cvora i u manjem wc-u solja koja stoji popreko i mislim da tamo ne bi mogao ni da sednem.

Odlicna stvar je sto se uz stan dobijaju i boksovi za odlaganje stvari besplatno mislim da je oko 10m2, a i lift ide do garaze koja izgleda kao atomsko skloniste. :)

Po mom misljenju (a i citajuci ovaj forum) stvari stoje ovako.
Energoprojekt plusevi:
- Gradnja mi izgleda "jaca, robusnija" i kaze prodavac da su koristili duple sendvic zidove.
- Dodatni boks/podrum za odlaganje stvari i lift ide do nje,
- Garaza je bolje odradjena i ide lift do nje.
- Lodja

Energoprojekt minusi:
- Zavrsni radovi su bas radjeni lose (wc solja, kupatilo, mat parket, krecenje...)
- Sprat sa mnogo stanova, "sterilne boje" :)

--------------------------------------------------

Privatnik plusevi:
- Zavrsni radovi lepe uradjeni (kupatilo, parket, krecenje... )
- Na spratu manje stanova,
- Lepsa zgrada :)

Privatnik minusi:
- Garaza ne izleda toliko dobro odradjena
- Terasa zbog toga sto je otvorena sa strana

Cuo sam da se neki zale po pitanju grejanja u "privatnikovim zgradama", a i u Energoprojekt zgradama. Energoprojekt ima snizenje do kraja februara pa bi trebalo sto pre da se odlucimo, jer je sada cena kod privatnika i EP skoro ista...
Molim vas da mi napisete vasa iskustva o ovom naselju, kao i uopste o zivotu tamo tipa problemi sa upravnikom, daljina prodavnice... svakodnevne sitnice koje zivot znace. :)

Svako dobro svima!
Sve ste dobro primetili.
Ne bih se složio jedino sa tim da su struju razvlacili po podu, u D zgradi nije tako.
Termo izolacija je super.

D zgrada nije završena kao što ste i naveli, niti se nešto radi na tome da se završi. Previše je stanova prodato da bi im bilo interesantno da završavaju.

Gradi se ogromnim intenzitetom do trenutka kada banke prihvataju da za tu zgradu daju kredite, tad kreće prodaja i sa tom zgradom se usporava i kreće se dalje.


Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
@Igor Hvala vam na informaciji. Nisam to znao...

@AndUp Nekako mi se cini da su te "prve dve zgrade" kvalitetnije radili nego ove druge dve koje grade. Naravno mozda gresim.
Tek sam kasnije na snimku koji sam napravio video da je struja u zgradi B razvucena po podu. Mislim to je struja koja ide do uticnica, mozda se to tako i radi (nisam elektricar :) ) ali mi je nekako glupo da ukoliko zelim da dodam jos neku uticnicu skidam parket :D

Da, upravo sam isto i ja primetio. Nisu ni priblizno zavrsili zgradu B i A a vec pripremaju teren za zgrade koje ce biti ispred Energoprojekt zgrada... To mi je bilo bas cudno, ali sad kad ste to za kredit napisali.. verovatno za njih to ima smisla :)

Inace ukoliko nekoga interesuje Energoprojekt je odbijen za upotrebnu dozvolu za zahtev koji je predao u Septembru, a onda je opet podneo zahtev u Novembru tako da nadam se da ce biti uskoro, a da privatne zgrade koliko vidim nije ni predat zahtev.

Link za proveru: https://ceop.apr.gov.rs/ceopweb/sr-cyrl/home
 
Drage buduće komšije, isplaćuju li vam penale za kašnjenje? Već 3 meseca ne daju ni dinara (zgrada C). Cimam od januara i svaki put će javiti i dati nalog.... kao i što je brisovna trebala u roku od mesec dana da se dobije, nema ni naznake. Obećanje ludom radovanje... Kad je trebao novac da se isplati za stan cimaju i sve može odmah i završismo za 20 dana sve od kako sam video stan, kada treba sa njihove strane da se izvrši, ništa.... O završnim radovima da ne pominjem, a tek tehn. prijem, uknjiženje... godinu dana sa D zgradom mrdnuli nisu a kamoli sa C i drugim.
 
Gledao sam tu "struju koji razvode po podu",drage komsije to nije strija nego ptt kabal,kablovska i internet.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=606476#p606476:918rwfwz je napisao(la):
AustinRae » Uto Mar 05, 2019 11:41 pm[/url]":918rwfwz]Drage buduće komšije, isplaćuju li vam penale za kašnjenje? Već 3 meseca ne daju ni dinara (zgrada C). Cimam od januara i svaki put će javiti i dati nalog.... kao i što je brisovna trebala u roku od mesec dana da se dobije, nema ni naznake. Obećanje ludom radovanje... Kad je trebao novac da se isplati za stan cimaju i sve može odmah i završismo za 20 dana sve od kako sam video stan, kada treba sa njihove strane da se izvrši, ništa.... O završnim radovima da ne pominjem, a tek tehn. prijem, uknjiženje... godinu dana sa D zgradom mrdnuli nisu a kamoli sa C i drugim.


Nama trebaju sad od marta da placaju penale,rekli su da ce biti ispunjeno. Ali osim toga nikakva vise informacija.. Svakako vi ste legalno pokriveni ako imate ugovor pa se pozovite na to.
 
Pozdrav svima! Kao potencijalnom kupcu najbitnije mi je da je zgrada funkcionalna po pitanju grejanja, struje, kablovske I interneta I ostalih bitnih stvari. Lako se nesto prekreci ili ofarba ako je malo isfuserisano. Bitne su ove krupne stvari. Pitanje za one koji su prezimeli ovu zimu u Energoprojektovim zgradama.... kakvo je grejanje bilo zimus I dali su imali bilo kakvih problema tog tipa ili vezano za nesto drugo? I koliki su otprilike racuni stizali za struju, grejanje itd. Mi bismo oko 50 kvadrata kupili pa nas interesuju troskovi za takav stan npr. Hvala na odgovorima unapred!
 
Фуј ! ал смрди са Аде Хује.Чим се промени притисак,не можеш да живиш од смрада.Уместо да се канализација са ових делова Београда усмери у отвореми ток Дунава, сва канакизација се излива у овај рукавац,који је све мањи и мањи од муља и измета,а смрад на говна не подношљив,а лети не можеш да живиш од комараца. Кажу да овај део треба дасе среди и да буде као Ада Циганлија,самим тим и рукавац да се измуља и среди,а фекалије преоријентишу у Дунав и поставе пречишћивачи ,али кад ће то да буде...нема се пара..
 
BobLat":27b4a4my je napisao(la):
Фуј ! ал смрди са Аде Хује.Чим се промени притисак,не можеш да живиш од смрада.Уместо да се канализација са ових делова Београда усмери у отвореми ток Дунава, сва канакизација се излива у овај рукавац,који је све мањи и мањи од муља и измета,а смрад на г*** не подношљив,а лети не можеш да живиш од комараца. Кажу да овај део треба дасе среди и да буде као Ада Циганлија,самим тим и рукавац да се измуља и среди,а фекалије преоријентишу у Дунав и поставе пречишћивачи ,али кад ће то да буде...нема се пара..
Kanalizacija se oseca cak od Ade Huje do Sunnyville-a? Vazdusnom linijom sigurno nema vise od 1km, ali opet ne mogu da verujem da to nisu resili. Ustvari koliko sam citao tamo sve ide jakooo sporo osim gradnje novih zgrada. Infrastruktura mnogo kaska za tolikom izgradnjom.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
 
Jel moguce da zgradu D nisu jos sredili? Pa sta je ostalo? Kako to ne primetih? Mi smo gledali B i vidim da se nisu makli sem manjih unutrasnjih radova. Djubre oko zgrade govori da komunalci nisu odradili svoj posao vrv jer nisu placeni. Sad se razmisljam da nisu u nekom finansijskom problemu?!?
Jel se zaista oseca taj smrad, pitam komisije koje su se uselile??
Sve je zaista izgledalo ok, ali sad se razmisljam da povucem sve dok nije plasiran kredit. Ne verujem da ce zgrada B biti useljiva do jula, kako je investitor rekao, naime, dosli smo sa maja na jul...
 
Smrad se ne oseća,to je nekada bilo pre par godina.Što se tiče radova rekao bih da ima više radnika nego inače,rade pripreme na asfaltiranju oko sve tri zgrade i čini mi se da ce to biti ovih dana.
 
Vrh