Šta je novo?

Zašto je saobraćaj u Srbiji takav kakav je?

Kad kažem poluprazno mislim na to da tuda mogu komforno da vozim bicikl brzinom od oko 15 km/h i da ne moram da stajem na svakih 10 metara da bih zaobišao ili sačekao svoj prolaz.

Naravno, to ne važi svugde. Ima ulica gde je to prosto nemoguće. Gde od pešaka ili parkiranih kola nemaš gde drugde nego na kolovoz ili nešto treće. Ali kao što rekoh, od aprila do oktobra idem bajsem gde god mogu. Ne svugde, ali gde god ima uslova. I nemam problema. Ume da bude nekad gnjavljenja sa pešacima, ali to je delom i zato što ja ne zvonim, a neki od njih su blentavi, pa dok me vide i dok se sete da me propuste. Ali uvek me svi propuste, baš zato što ih poštujem i ne zvonim. I nisam imao incident/akcident ni na trotoaru ni na kolovozu još od osnovne škole, već 20 godina. Sad, nisam nikakav autoritet da drugima govorim kako da voze svoj bicikl po gradu. Ali navodim svoj primer da pokažem da je moguće biti maksimalno mobilan (efikasan u tom vidu prevoza) a opet svesti smetnju drugima na minimum.
 
Zanimljiva "sačekuša" za vozače, sa ciljem provere njihove svesti i savesti.


Od 156 vozila, njih 106 zaustavilo je svoje vozilo kako bi pomogli nastradalim licima, dok je njih 50 odbilo da stane i nastavilo put.


[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=olDh21LZb5c[/youtube]
 
Pešaci su još gori

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=SGPjUyVtTQw[/youtube]



[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=z-G4o9vUkNc[/youtube]
 
mozda je to zato sto se ovde ljudi plase da ce ih posle cimati 50 puta da daju izjave na sudu, niko nece toliko maltretiranje, a to je samo mali deo problema

najveci problem je sto nista ne mozes da prijavis anonimno, moras da das sve podatke, i onda, ako je pocinilac dobar sa policijom, ti si ga bato nagrabusio
 
RTSova video reportaža o imbecilnim LED reklamama apoteka koje obmanjuju vozače


Pišem u slučaju da se neko od nadležnih prevari pa pročita ovo:
Prekinite da dopuštate ovakve svinjarije i bahatosti. Ako ste već toliko lenji, glupi i pohlepni da dopuštate druga kršenja zakonskih, moralnih i zdravorazumskih normi, ne morate da idete toliko nisko da dopuštate nekolicini bahatih stvorova koji drže apoteke da dovode druge u opasnosti samo da bi privukli 5 mušterija više. Sankcionišite i regulišite ove svinjarije širom grada pre nego što neko nastrada!!!
 
Ovi koji drže apoteke, menjačnice, pekarice i slične stvarčice su pajtosi sa pajtosima, tako da će teško da odseku i jednu od tih grančica na kojima parazitiraju.
 
I ti semafori, i novogidišnja rasveta i oni semafori za trake umeju dosta da j**u kad voziš.- pogotovu kad je mrak i kad su umoran, ako ne pomešaš onda bar moraš da uložiš daleko veći trud što zamara i odvlači pažnju sa drugih, bitnijih stvari u toku vožnje. Bilo je par apoteka koje su nenormalno blještale toliko da te zaslepe.
 
Zašto ovolika tolerancija na ova nebezbedna vozila ? Ako ništa drugo pojas ?

 
Sada će me možda ,,napasti" neki od vas, ali...Ja nemam ništa protiv da se ovakva ,,vozila" i slična voze po prigradskim naseljima (gde se malo radi i poljoprivreda u nekoj meri), ali isključivo danju. I uz neke prepravke. U centralnom delu grada nikako. Ovo je nešto poput freze na koju se zakači prikolica, ali ipak malo jače, pa zato kažem da još nešto treba da ima.

Npr...Znate za one pokretne cirkulare za drva na 4 točka, koji imaju svoj pogon...takva vozila (za moj pojam) bi trebalo da se registruju i da to nešto simbolično košta i moraju da imaju ispravan upravljački sistem i signalizaciju. Kao i zaštitu za cirkular (da se pokrije nekim metalnim poklopcem). I da se pošto se naprave, atestiraju. I da takva vozila nemaju mogućnost kretanja u centralnom delu grada, nego samo u prigradskim naseljima, gde se ljudi greju na drva i treba im takva vrsta usluge. I neka vlasnici te mašine rade i zarađuju.
 
Za isporuku drva savršen je TAM-ić ili Zastavica. Ovakva vozila bez signalizacije, bez trunke ispravnosti nema šta da traže u javnom saobraćaju.
Po nekim poljanama i da na asfaltu nikako.
 
Зашто су оваква "возила" на улицама града, то питајте НВО, НЛО, АИ и остале некакве невладине организације на челу са Свастиком. Полиција не може да их кажњава, не може да одузима ова сокоћала и сличне преправке, баш због заштите тих фантомских организација. Угрожавање људских слобода молићу лепо :bash:
Својевремено су нашој "најзаштићенијој мањини" нуђене преправљене дијане, спачеци, југићи,.... уз неку минималну надокнаду, еее али ту је био проблем, требало је то платити, а "заштићени" то нису хтели (да плаћају), као и ови из набројаних организација.
Појео вук магаре.
 
Kao nikad u životu sam se u poslednjih 15-ak dana po gradskim kolovozima nagledao pregaženih golubova i drugih ptica, da je to jednostavno strašno.

Nažalost, to je samo još jedan od pokazatelja katastrofalnog psihičkog stanja onih koji se nazivaju vozačima i još jedan od ključnih razloga za pooštravanje psihološko-psihijatrijskih kriterijuma za dobijanje i produžavanje vozačkih dozvola.
 
Ne znam da li si ti vozač, ali pticu niko namerno nije mogao da zgazi i da je hteo. Verovatno su ptice već mrtve bile na ulici pre gaženja.
 
jeste tacno da ih ima nesto vise nego inace, al to sto kazes @bl3y4, nemoguce je zgaziti pticu i da pokusas
 
Ok, uginule su zbog ptičjeg gripa, pa ih eto smrt sve zadesi baš iznad kolovoza ili na samom kolovozu...
 
Крив је људски отпад за воланом који не гледа куд и којом V=km/h вози.
 
bl3y4":3vonn8su je napisao(la):
Ne znam da li si ti vozač, ali pticu niko namerno nije mogao da zgazi i da je hteo. Verovatno su ptice već mrtve bile na ulici pre gaženja.

Čoveče, ako baš tražiš da ti se nacrta - juče sa svog prozora videh ubistvo goluba, a ti mene pitaš da li sam vozač (!?). :shock:
 
Čime se ti baviš ????
Predlog ? Oko za oko , život goluba za život bahatog vozača ?
Sad ispada da vozači vrebaju ptice i naglo ubrzaju kako bi iste lišili života ?
Okanović bi možda i mogao da predlog da se unese u ZOBS samo da definišemo ubistvo u letu, gaženje dok se kretao kolovozom a da se prethodno nije uverio da može bezbedno da stupi na isti.

Mada ima dana kad stvano ptice više stradaju , da li su duvali jači vetrovi ili im nešto pomuti manevarske sposobnosti to mora neki stručnjak da odgovori.
 
Izneo sam predlog više puta, a to će i biti usvojeno - detaljnija psihološko-psihijatrijska testiranja i provere kandidata za vozače, kao i aktuelnih vozača prilikom produžavanja vozačkih dozvola.

Psihopatologiju treba trajno isključiti iz aktivnog učestvovanja u saobraćaju, za opšte dobro.
 
Stvarno misliš da neko vozi ulicom i namerno ubija golubove ?
 
Nažalost, ja sam imao tu "sreću" da upoznam nekog pacijenta koji kad vidi bilo šta živo na ulici, on skrene i doda gas ka tom stvorenju.

Tako da, cenim da ima istine u onome što Vladivoje priča - svakakvih dijagnoza ima po ulici ovih dana.
 
Tako što rizikuješ da ti pukne šoferka i imaš štetu od 150 evra ? Ili far , branik ako pričamo o kokoškama, psima, mačkama pa čak i većoj šteti na vozilu.
Nešto mi ta priča ne pije vodu, pa jeftinije da kupi praćku.
 
Хоћеш да кажеш да нема људи који воле да убијају? Ако деца каменују голубове и шутирају мачке, шта тек очекивати од одраслих.
 
Vrh