Šta je novo?

Zelenilo ulica i bulevara Beograda - Drvoredi, travnjaci, baštice

Sta je to zasadjeno lici na grabove metle gradske cistoce ...
 
Nove sadnice u N. Junaka...samo par komada a fali dosta...valjda će nastaviti sa sadnjom...
IMG-20190301-085924.jpg
 
Булевар Михајла Пупина, јутрос 13.3.2019. :

Радови на огради и спровођењу црева за наводњавање иначе трају од 26 Окт 2018- вероватно и дуже...

5838874cd3f7a4f00ce3fc7812c039fe.jpg


Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Kako misle ovo da zalivaju?
70c55e619855943d8d95e8ee3380266f.jpg


Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Ja se izvinjavam,@milanobelgrade je i napisao ali treba čitati. Sad mi je jasno zašto su to prekopavali nakon sređivanja.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Ne znam baš šta da mislim o ovakvom velikom drveću koje će "pojesti" ceo trotoar svojim korenjem.

U stvari znam, ali neće se svideti mnogima - poseći i zasaditi novo imajući u vidu širine pešačke staze.

Druga solucija je da se pešačka staza izmesti, a sa slike se vidi da ima mesto za to.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=608163#p608163:1m0x3x2v je napisao(la):
Tikvica » Sre Mar 13, 2019 1:39 pm[/url]":1m0x3x2v]Kako misle ovo da zalivaju?
70c55e619855943d8d95e8ee3380266f.jpg


Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока

ovo je prelepo. samo da neko ponekad malo pobrine
 
Lepo i zanimljivo.

Za to vreme kod Merkatora (starog) neko je oborio novu sadnicu
911c828f06a943efa752523098cd5d59.jpg


A kod mene u Bloku napokon sakupili lišće (mislim da nisu od jeseni)
90036908e30d57674ddbc67ddbf24e25.jpg


Još samo da dođe ekipa da ga odnese.
 
Nisam ocekivao saksije vec table sa zelenilom kao kod pravnog npr tzv zeleni zid
 
Pošto je ovih dana aktuelno sečenje stabala zbog gondole, istine radi, trebalo bi se podsetiti da je svojevremeno mnogo više stabala posečeno radi izgradnje nekih zgrada ili tržnih centara.

Evo, baš je danas na Fejsu obajveljena slike šume na mestu gde je danas Retenzija

https://www.facebook.com/stareslikeNBGD ... &__tn__=-R

Pogledajte prilog 2

Ja pamtim i šumu na mestu Novog Merkatora, kao i na mestu Arene (zvali smo je Prašuma)

Pogledajte prilog 1

Ne znam da li je tada mnogo kritikovano sečenje toliko stabala kao danas.

Opet, park kod MSU nekada nije imao nijedno drvo



A imamo i stare slike Velikog ratnog ostrva bez ijednog drveta.

Jeste da je svako drvo vredno, jeste da sade novo drveće, ali nekada treba izvagati i videti kolika je korist objekta koji se gradi na mestu šume.

Po meni je dobar primer korisnog sečenja Borići, jer je to zaista crna tačka, a isečeno je 10-ak posto te šumice.

Ali zato Gondolu ne mogu da svarim i mislim da je besmislen projekat i zato mi je žao svakog drveta koje je palo. Vizuelno se neće mnogo primetiti taj nedostatak kada se budu uklonili svi trupci, ali sa obzirom na besmislenost projekta Gondole - žrtva je prevelika.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=608244#p608244:205qyawb je napisao(la):
bullwye » 13 Mar 2019 05:52 pm[/url]":205qyawb]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=608163#p608163:205qyawb je napisao(la):
Tikvica » Sre Mar 13, 2019 1:39 pm[/url]":205qyawb]Kako misle ovo da zalivaju?
70c55e619855943d8d95e8ee3380266f.jpg


Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока

ovo je prelepo. samo da neko ponekad malo pobrine

Ovo ne da nije prelepo, ovo je teska smejurija ! Ovo se ovako ne radi. Pa nije to privatni vrt vec razdelno ostrvo aman !
 
Dule, pomenute nekadašnje šume u Džona Kenedija (Retenzija) i na mestu novog Merkatora (kod policijske stanice) su bile najvećim delom obrasle zloglasnim kanadskim topolama, koje su veliki alergen, tako da uopšte nije šteta što su uklonjene.
 
То су сељаци посадили јер желе да "улепшају" околину. Заправо су нарушили природни шумски екосистем.
 
Mislim da ljudi uglavnom ne prave razliku između alergena, divlje zasađenih šuma i ostalog drveća. Ja bih sve alergene i invanzivne vrste posekao, ali i tada bi se neko bunio.
 
Од свих инвазивних врста кисело дрво је најгоре, ем смрди, ем расте буквално из бетона, на зградама, него што га се малтене немогуће отарасити, и гуши све остале биљке јер се шири као коров
 
zna li neko šta se dešava na mostarskoj petlji između autoputa i bombardovane zgrade SUP-a koja je prekoputa Skyline-a? Danas sam vozeći se tuda video jedan usamljeni bager kako krči zelenilo na padini prema autoputu i Hitnoj pomoći pa ne znam u sklopu čega se to radi
 
Lep detalj u Bulevaru Mihajla Pupina, ulepšali su metalnu ogradu na razdelnom ostrvu:

 
Zaista smatram da bi zelenilo oplemenilo ovo razdelno ostrvo i da se ja pitam svugde bi ga stavljao gde ima mesta, samo ovakve saksije me podsecaju na neku provincijsku tarabu, zar je moguce da ovo nije moglo ovo elegantnije da se odradi. Pritom ova creva su mi pravi hit, kao preko gazele sto su ih prikacili uz banderu plasticnim trakama...
 
Vrh