Šta je novo?

Forum, sajt - sugestije, primedbe, pitanja

Neki članovi su u više navrata davali konstruktivne predloge vezane za koncepciju foruma, ali većina predloga nije prihvaćena.

Ali dobro, administratori odlučuju o uređenju svog foruma ili sajta.
 
Teme PRT budućnost transporta putnika i Buducnost gradskog saobracaja treba spojiti. Obe se nalaze u podforumu Javni gradski saobraćajni prevoz.
 
Hvala na sugestiji, teme su spojene ;)
 
Zašto ne radi dugme idi na stranicu?Meni bi bilo korisno jer bi mogao da vidim neke starije postove,a verujem i drugim clanovima. :( :cry:
 
Forum ima neki bag sto bi se reklo tako da polje nije funkcionalno :(
 
Da li je neki bag u pitanju ili je nešto drugo tehničke prirode u pitanju? Danas mi se par puta desilo da kliknem na jednu temu , a otvori mi se druga , i pojedini postovi nisu prihvatali iz prve "dugme za pohvalu".
 
Bagovit je spojler tag nekada radi nekada ne.
 
Malo testova spojlera

nesto pa spojler
http://www.beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=598884#p598873

samo spojler
http://www.beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=598884#p598873

Mnogo teksta u spojleru
Брегзит, шта сада?
ЛОНДОН – Британија ће 29. марта напустити ЕУ, али ни после гласања о амандманима у парламенту није јасно како, наводи данас Би-Би-Си (ББЦ), док Дојче веле оцењује да с одласком Терезе Меј у Брисел на додатне преговоре почиње игра нерава у којој обе стране имају адуте. ББЦ пише да док премијерка Тереза Меј очајнички покушава да задобије подршку за договор који је постигла са ЕУ, посланици су јуче били у прилици да поднесу сопствене предлоге о томе како би споразум требало да изгледа. Већина предлога није добила подршку, али два кључна јесу. Први је амандман који предвиђа да се Тереза Меј врати у ЕУ и покуша да испреговара нови споразум како би се разрешило каква ће бити граница према Ирској, али проблем је у томе што ЕУ каже да је договор већ постигнут и неће поново да преговара,

Mnogo teksta u spojleru
Брегзит, шта сада?
ЛОНДОН – Британија ће 29. марта напустити ЕУ, али ни после гласања о амандманима у парламенту није јасно како, наводи данас Би-Би-Си (ББЦ), док Дојче веле оцењује да с одласком Терезе Меј у Брисел на додатне преговоре почиње игра нерава у којој обе стране имају адуте. ББЦ пише да док премијерка Тереза Меј очајнички покушава да задобије подршку за договор који је постигла са ЕУ, посланици су јуче били у прилици да поднесу сопствене предлоге о томе како би споразум требало да изгледа. Већина предлога није добила подршку, али два кључна јесу. Први је амандман који предвиђа да се Тереза Меј врати у ЕУ и покуша да испреговара нови споразум како би се разрешило каква ће бити граница према Ирској, али проблем је у томе што ЕУ каже да је договор већ постигнут и неће поново да преговара,
 
dateposted-public

Pokusavam da uploadujem slike pa mislim da je bolje da probam ovde nego u temi
 
Ako već pokušavaš sa Flickra, moraš da uđeš u source strane na Flickru i odradiš pretragu za .jpg
Ista fora radi i za Instagram.

Ali, to je nesigurno jer oni uvek mogu da promene putanju do slike.

Najsigurnije ti je da ili da kačiš na svoj server ili direktno na forum.
 
Nzm pokusao sam i preko imgur-a al opet mi se slika pojavljuje u obliku linka a i preko foruma moram da smanjujem rezoluciju pa slika posle bude nikakva
 
Šta se dešava sa slikama na forumu? Slike koje su nedavno postavljene direktno na forum , dobijam informaciju da uopšte više ne postoje na forumu. Da li je problem do kapaciteta servera (hosting paketa) ili je nešto drugo u pitanju?
 
Dostupni su svi veliki thumbnailovi dok se nakon resizea izgubio deo linkova ka vecim rezolucijama.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=603156#p603156:1zd1mv7h je napisao(la):
Igor » Uto Feb 19, 2019 2:01 pm[/url]":1zd1mv7h]Dostupni su svi veliki thumbnailovi dok se nakon resizea izgubio deo linkova ka vecim rezolucijama.
A da li to može nekako da se sredi? Ako ništa drugo , da se bar u budućnosti ne dešava. Za dosta slika izlazi samo tekst. Postavljanje na hosting sajtove je u poslednje vreme postalo krajnje nesigurno i neisplativo jer nikad nisi siguran kada će ili da se ugase , ili da dozvole da slike mogu da vide samo "premium" korisnici , tj. oni koji plate.
 
Da li je neko razmišljao da pokrene temu, godišnje takmičenje za najgoru novu zgradu / rekonstrukciju / nerealni render, itd. od beogradskih projekata? Cilj je naravno, ne da se omaložavaju oni što se trude, nego da se podstaknu oni što se nisu potrudili.

Nešto poput Carbuncle Cup u VB - https://www.bdonline.co.uk/news/winner- ... 98.article

Ja nisam toliko aktivan na forumu niti znam o mnogim projektima u Beogradu, inače bih je već otvorio.
 
Odlicna ideja @Zombieboy, ima ona grupa na ig Malo smo nadogradili, ali ona se ne odnosi i na nove zgrade i projekte... Mozda bi neko od aktivnijih forumasa mogao da pokrene temu/konkurs :D
 
Konkurencija je velika mada sam ja više za to da se fokusiramo na retko dobre primere i da njih istaknemo.
 
Имам једну сугестију везану за форум, може ли се спречити постављање прозвољног текста у "subject" пољу, као и додавање речице "Re:" неке теме су догурале и до неколико "Re:", као "Re: RE: Re: Severna Tangenta, Most Zemun - Borča", или да почнемо корисно уботребљавати то поље?
 
Ubacivanje teksta po želji u delu "subject" nije poželjno zato što pravi zabunu i iz tog razloga kada god vidim da neko promeni subject u okviru svog posta vratim pravi naziv teme.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=608210#p608210:23pj5rrz je napisao(la):
Igor » 13 Mar 2019, 14:28[/url]":23pj5rrz]Konkurencija je velika mada sam ja više za to da se fokusiramo na retko dobre primere i da njih istaknemo.

I sam pokušavam da budem što je manje negativan u životu, ali ovde bih napravio izuzetak. Na ove nagrade gledam kao na metod protesta protiv investitora. Mislim da bi to više urodilo plodom, nego pohvala. Zamislite lep članak u novinama, "Ovo su najružnije novogradnje u Beogradu". Mislim da bi investitor dva puta razmislio koliko će da se meša u ono što ne razume.
 
solecar":xnzkn3sz je napisao(la):
A da li to može nekako da se sredi? Ako ništa drugo , da se bar u budućnosti ne dešava. Za dosta slika izlazi samo tekst. Postavljanje na hosting sajtove je u poslednje vreme postalo krajnje nesigurno i neisplativo jer nikad nisi siguran kada će ili da se ugase , ili da dozvole da slike mogu da vide samo "premium" korisnici , tj. oni koji plate.

Meni je krivo i žao što su nestale mnoge slike koje sam postavio na forum.
U stvari, više mi je krivo što su nestali mnogi dokumenti koje sam konvertovao iz PDF-a i postavio kao slike (JPG ili PNG format).

Znači, izgleda da nije pouzdano postavljati slike...
 
Vrh