Šta je novo?

Brankov most

Нису, али за такав музеј у граду нажалост нема бољег места. Ако ништа, у комшилуку су МСУ и будући комплекс Старо сајмиште, као и ТЦ Ушће који привлачи стотине хиљада људи дневно. Нек само сваки хиљадити продужи од тржног центра мало до обале реке и обиђе три музеја.
 
Lokacija da. Sam prostor mislim da nije uslovan za muzej zbog saobracajne buke iznad. Priznajem da nisam krocio u te garaze tako da samo pretpostavljam...
 
Ako je to neuslovno zbog buke iznad , šta onda reći za Muzej Srbije u Dečanskoj.
 
Malo malo pa neko uslika bivse siv garaze i opet krece prica ispocetka jer nekog mrzi da uradi preragu foruma ...
 
Шта више, ту одмах испод Бранковог моста када се иде дуж оне саобраћајнице што води од булевара Николе Тесле до приобаља и није нека претерана бука.
 

Богдан Шупут - Изградња београдског моста.
 
Ono sto fali Brankovom mostu je da ograda pesacko-biciklisticke staze bude 30-40 cm visa, a da sa strane prema kolovozu bude stakleni zid.
 
Pa povisili su ogradu sa jedne strane ko bi prao i odrzavo ta stakla
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=608670#p608670:1enhfmir je napisao(la):
direktor » Čet Mar 14, 2019 10:17 pm[/url]":1enhfmir]Pa povisili su ogradu sa jedne strane ko bi prao i odrzavo ta stakla
Gradska cistoca. Ako mogu u inostranstvu da odrzavaju takva stakla, mozemo i mi. Mnogo je prijatnije za pesake i bicikliste, a investicija nije ogromna.
 
Mislim da je protiv nasih propisa mora da moze da se ode sa kolovoza na trotoar
 
I fali da vrate dekorativnu rasvetu jer posle popravke ta strana mosta je u mraku, vise nije isti pogled na grad.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=608679#p608679:20hwhigt je napisao(la):
direktor » Čet Mar 14, 2019 10:37 pm[/url]":20hwhigt]Mislim da je protiv nasih propisa mora da moze da se ode sa kolovoza na trotoar
Da li je moguce da mi imamo najbolje zakone?Pogledajte prilog 1
 
Tu na fotki kopije aleksandrovog mosta izmedju zastitne ograde od buke ima medju prostor gdje moze neko da se skloni bolje da stave ogradu staklenu da nemogu da skacu sa mostova ...
 
Ta ograda bi kod nas najpre bila usvinjena grafitima, onda bi stakla bila polomljena, a na kraju bi i sama ograda počela da ''nestaje'' iz dana u dan.
 
Gospodarima koji planiraju redukciju populacije sigurno nije stalo do zivota ljudi. Mostovi se i grade zbog skakanja. Skok sa zgrade donosi vise neprijatnosti i troskova oko sakupljanja tela, a kad si u reci, mozda te i ne pronadju ili otplovis u drugu drzavu.

Te staklene ograde sigurno nisu dobre i zbog udara vetra, kosave... koji bi pojacao talasanje ioanko klimavog mosta.
 
Da li će nekada u životu da se seti neko da uredi pristup Brankovom mostu u epicentru Beograda?

Ovde treba lepo izbetonirati i urediti zelenilo ili ga eliminisati, kao i ove grafite.
 
To je prijavljivano iks puta i uvjek se naprve blesavi niko nije nadlezan itd
 
А тек степеници расклимани може нога да се сломи.
 
A i trotoar na mostu je raspad, obnovili drugu stranu a ove će se setiti kad neko propadne, a jednako je u lošem stanju kao što je druga strana bila pre obnove.
 
Da budemo sasvim precizni, nisu obnovili NI jednu stranu. Obnovili su manje od 50% (duzinski gledano) jedne strane.
 
Brankov most - nema samo saobraćajnu svrhu, on predstavlja i dušu ovog grada i večitu inspiraciju. Odiše (i bukvalno) neverovatnom atmosferom:

Pogledajte prilog 1
 
Па кад се пије вино и вињак, чудо не "мирише" и на пеглу. Катастрофа.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=618009#p618009:1md2kqlu je napisao(la):
GOJE » Ned Apr 21, 2019 6:53 pm[/url]":1md2kqlu]Brankov most - nema samo saobraćajnu svrhu, on predstavlja i dušu ovog grada i večitu inspiraciju. Odiše (i bukvalno) neverovatnom atmosferom:

I jakim mirisom urina, pogotovo u tom delu :mrgreen:
 
Vrh