Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

srecnouseljenje":1w1msqzz je napisao(la):
Smrad se ne oseća,to je nekada bilo pre par godina.Što se tiče radova rekao bih da ima više radnika nego inače,rade pripreme na asfaltiranju oko sve tri zgrade i čini mi se da ce to biti ovih dana.
Kao neko ko živi u ovom kraju veći deo života, moram da vas ispravim. Smrad se oseća, nija baš tačno da je to bilo pre par godina. Ono što jeste istina, najviše se oseća na potezu tržni centar - Rospi ćuprija, kao i u samom naselju Višnjička banja. Kao što je neko već napisao, ne oseća se stalno, ima veze sa pritiskom i sl. Nekome smeta više, nekome manje, neko se skroz navikao. Godinama se obećava rešenje tog problema i mi, koji smo ovde dugo, optimistično verujemo i nadamo se da će i to da se desi uskoro.
Veoma mi je stalo da se ovaj kraj razvije, da se ljudi što pre usele i da se stanovi u novom naselju prodaju, ali smatram i da ljudi koji se raspituju ovim putem imaju pravo na objektivno mišljenje i tačne informacije.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Ja sam napisao koliko i kako se oseca u samom naselju Saniville a to dali se oseća na Rospi ćupriji i u naselju to niti je tema niti sam ja to komentarisao.
 
To je ok, taj smrad se oseca i u drugim delovima Palilule, ali je pitanje bilo i tema Sunnyville.
Kao i da li se oseca bilo kakav smrad, da li ima komaraca? To su informacije koje su bitne nama potencijalnim kupcima kako bi mogli da se ili odlucimo ili adaptiramo na uslove. Tome valjda i ova tema sluzi.
Pitanja je hiljadu a odakle poceti...
Hvala svima koji dele informacije bilo pozitivne ili negativne sa nama neodlucnima.

Nazalost su zgrade B i A drugacije gradjene, sto spada u neku standardnu gradnju. Zbog debljine spoljnjeg zida investitor je izasao iz gabarita zgrade ka spolja, unutrasnji zidovi su smanjeni sa 12 na 9cm. Projektno tehnicka dokumentacija se ne poklapa sa realnim stanjem u stanovima... Sve su to pitanja da li ce proci tehnicki prijem, da li ce se raditi konacna izmena dokumentacije i na kraju kako ce se knjiziti.
Koliko vidim u zgradama D i C nije ovakav slucaj.
 
Већи проблем лети ће бити не смрад од канализације, него неки чудан смрад који не знам одакле потиче али усмрдља до овде, значи малтене целу Звездару

Мислим да има 2 опције: депонија, или ПКБ користи неку тешку хемију за ђубрење

Локалније гледано, око Санивила би проблем могао бити из Сланаца и Великог Села - повртарски крај, и користе јако пуно ђубрива
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=609093#p609093:1g1bmwxu je napisao(la):
Roxy » Sub Mar 16, 2019 3:30 pm[/url]":1g1bmwxu]To je ok, taj smrad se oseca i u drugim delovima Palilule, ali je pitanje bilo i tema Sunnyville.
Kao i da li se oseca bilo kakav smrad, da li ima komaraca? To su informacije koje su bitne nama potencijalnim kupcima kako bi mogli da se ili odlucimo ili adaptiramo na uslove. Tome valjda i ova tema sluzi.
Pitanja je hiljadu a odakle poceti...
Hvala svima koji dele informacije bilo pozitivne ili negativne sa nama neodlucnima.

Nazalost su zgrade B i A drugacije gradjene, sto spada u neku standardnu gradnju. Zbog debljine spoljnjeg zida investitor je izasao iz gabarita zgrade ka spolja, unutrasnji zidovi su smanjeni sa 12 na 9cm. Projektno tehnicka dokumentacija se ne poklapa sa realnim stanjem u stanovima... Sve su to pitanja da li ce proci tehnicki prijem, da li ce se raditi konacna izmena dokumentacije i na kraju kako ce se knjiziti.
Koliko vidim u zgradama D i C nije ovakav slucaj.

Mirisa (smrada) ima u naselju Sunnyville (zivim ovde vec godinu dana) i oseca se neki ostar miris leti. Sad kako ko podnosi mirise. Ali ovo nema veze sa investitorom, ukoliko se vama svidja stan, kupite. A mi se nadamo da ce nadlezni iz opstine resiti ovaj problem.
Komaraca i nije bilo mnogo, sasvim normalno.

Pozdrav
 
@Roxy Znaci da istu muku mucimo. :)
Meni nije ok da se oseca smrad fekalija u novom stanu. Ne znam sta se to oseca na Paliluli, ali s' obzirom da sam iz Novog Beograda i ovde kada je oluja napolju po nekad se vrati taj opojni miris koji nikako ne bih zeleo u novom stanu. Cela ta prica o smradu i komarcima me je samo jos vise udaljila od razmisljanja kupovine stana u Sunnyville-u.

Sve sto si napisao po pitanju zgrade B i A sam vec procitao. Ustvari procitao sam da su gradjene sa drugim materijalima sto je agent prodaje rekao i da ih je neka druga firma pravila, ali nisam znao i da su unutrasnji zidovi smanjeni. Zato smo i na neki nacin odustali od tih zgrada, na stranu to sto sa kasnjenjem svega kasne po 6 meseci, a koliko vidim ni D zgradu nisu do kraja zavrsili.
Sto se tice Energoprojektovih zgrada prvo smo bili za njih zbog dobijanja podruma i zbog toga sto je bilo reci koliko su kvalitetno gradjenje, ali zavrsni radovi... bolje da i ne komentarisem, a i videh da su stanari krenuli da stavljaju klime kako se kome svidja, pa cela ta lepa bela fasada dobija totalno drugaciji izgled.

Sigurno je da takav pogled i da ceo takav blok novih zgrada se ne moze naci nigde drugde u Beogradu, ali ako celo naselje gubi glavni adut, a to je divan vazduh onda stvarno ne znam sta da radimo. i dalje neodlucni....
 
Ja neznam ofakle priča sa komarciima,ja sam se foselio sa voždovca,i tvrdim da je mnogo više komaraca bilo tamo nego ovde
 
Smrad zna da dođe sa deponije Vinča i iz Velikog sela (oseti se đubrivo), takođe i sa Dunavca.
Kao što je već pomenuto, sve zavisi od pritiska, pravca vetra ali uglavnom leti se najviše oseti.
Ali mi koji smo tu smo se manje više navikli.
Komaraca ima više nego uobičajeno ali okej, Dunav je blizu i bogata vegetacija u celokupnom kraju što pogoduje pokenutim akrepima.
Ono što je veća "mana" je zagušen saobraćajem Slanački put i loš prevoz.
 
Miris, smrad... U celom BG-u se oseca ali ni to nije presudno. Ima tu jos pitanja koja su relevantnija za odluku...
Bob hvala, nadam se da ne lupas glavom do iznemoglosti... ;)
 
bukvalno u celom gradu zaudara kanalizacija nema gde mi nije osetno zasmrdelo
 
Smrdi kanalizacija leti i u Njujorku, ne moze se hodati ulicama.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nisam ginekolog (na Banji 6 godina) ali mogu da pogledam (u ovom slučaju prismrdim) .. :sesir:

Definitivno postoji VIŠE izvora smRdova, vidim niko ne spominje Pančevo koje nam je iza leđa ?!
Rospi ima svoj micro problem sa ušćem potoka u rukavac, kod niskog pritiska, a mi gore_poviše imamo kombinaciju Pančeva, stajskog đubriva a cross the river, tek onda Vinče, a onda i svega ostalog.. :shock:
"Srećom" nemamo ekskluzivitet na to, jer se većina toga oseća i na donjem Dorćolu i većem delu užeg centra _ živeo sam tamo 30+ godina, i tek dolaskom na Banju sam "skapirao" o čemu se radi! Naravno, dosta je pomogao i prijatelj koji radi na nekom evropskom projektu ispitivanja kvaliteta vazduha, sa svojim informacijama..

Inače, ispravite me ako grešim, "naše" brdo, u narodu poznatije kao Mitrovo, je najviše brdo u Beogradu posle Kumodraža, a sa još par brda u okolini (ka Dunavu) ima neku svoju ružu vetrova, te neretko leti imamo pirkanje kada ga NIGDE u BG-u nema .. tad pomaže i za te muskitose, plus nas "kače" sve košave Banatsko/Dunavske. Ja već godinama pratim prognozu samo za južni Banat.. :laugh:

.. imao bih još štošta reći, ali da vas ne smaram previše .. :grand:
 
Pocelo asfaltiranje oko zgrade C i tetkice ciste stanove u prvom ulazu C zgrade :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=610730#p610730:3lkq06my je napisao(la):
Lady S » Pet Mar 22, 2019 3:12 pm[/url]":3lkq06my]Pocelo asfaltiranje oko zgrade C i tetkice ciste stanove u prvom ulazu C zgrade :)

Diiiiivnoooooo!
Hvala na obavestenju!
 
Данас је асфалтиран простор између Ц и Б зграде. Распитао сам се у Електродистрибуцији, кажу питање је дана када ће бити пуштена струја, дат је налог пре десетак дана. Вода је пуштена у Ц згради, видим и грејање се припрема. У становима се ради завршни гланц. Има основа да верујем да ће ускоро примопредаја. Неће ваљда сада нешто запети.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=610814#p610814:1ktps87b je napisao(la):
Комшија » Pet Mar 22, 2019 8:44 pm[/url]":1ktps87b]Данас је асфалтиран простор између Ц и Б зграде. Распитао сам се у Електродистрибуцији, кажу питање је дана када ће бити пуштена струја, дат је налог пре десетак дана. Вода је пуштена у Ц згради, видим и грејање се припрема. У становима се ради завршни гланц. Има основа да верујем да ће ускоро примопредаја. Неће ваљда сада нешто запети.
Кад ће да асфалтирају испред Д зграде,оно што им је остало код степеница ? Газда је рекао кад крене асвалтирање око Цзграде,ајде видећемо...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=609932#p609932:3lfg88dy je napisao(la):
banjanin » 19 Mar 2019 14:30[/url]":3lfg88dy].. samo da se ispravim, brdo nam je Milićevo ..

Брдо је Лешће, Милићево је ка истоку, изнад Вишњице
 
Kao neko ko živi skoro godinu dana u ovom naselju (EP zgrade), mogu da kažem da sam za to vreme osetila 2 ili 3 puta taj "nezgodan" miris o kome pričate i to je bilo kratkotrajno i u večernjim satima a stalno provodim vreme sa detetom napolju. Takav identičan miris se osećao i u gradu u Belgiji gde smo ranije živeli i potiče od neke vrste đubriva. A sada sa koje strane nanosi, to nemam predstavu.

Ipak mislim da nije korektno da odvraćate potencijalne kupce od moguće kupovine, nekim stvarima koje nisu tačne. Da ste rekli spora gradnja, više pasa lutalica, šut na sve strane, loš upravnik... Ali vazduh ne, verovatno je među kvalitetnijim u gradu.
 
Svetska Putnica":1may9kac je napisao(la):
Kao neko ko živi skoro godinu dana u ovom naselju (EP zgrade), mogu da kažem da sam za to vreme osetila 2 ili 3 puta taj "nezgodan" miris o kome pričate i to je bilo kratkotrajno i u večernjim satima a stalno provodim vreme sa detetom napolju. Takav identičan miris se osećao i u gradu u Belgiji gde smo ranije živeli i potiče od neke vrste đubriva. A sada sa koje strane nanosi, to nemam predstavu.

Ipak mislim da nije korektno da odvraćate potencijalne kupce od moguće kupovine, nekim stvarima koje nisu tačne. Da ste rekli spora gradnja, više pasa lutalica, šut na sve strane, loš upravnik... Ali vazduh ne, verovatno je među kvalitetnijim u gradu.
Bravo! Apsolutno se slazem.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Sve gore opisano se može zateći u bilo kom kutku Beograda, čak i svetskih metropola. Ništa novo ništa strano.
 
Pozdrav svima,
razmisljamo se da kupimo stan u Sanivilu, kod privatnika... Iskreno najvise nas zanima da li su cisti papiri i da li je neko imao neprijatna iskustva.
Takodje, od koga ste kupovali stan, pominju se dve firme Sunnyville d.o.o. i Sunnyville 12 d.o.o. Na APR-u stoji da Sunnyville d.o.o ima upisan nenovcani kapital od skoro 500 miliona dinara, dok za Sunnyville 12 stoji samo 100 dinara novcanog kapitala. Na sajtu firme se nigde ne pominje dva preduzeca, pa me interesuje koje vam preduzece stoji u ugovoru...Hvala unapred
 
Na sajtu katastra stoji za zgrade privatnika da su zidane bez građevinske dozvole, a za energoprojektove zgrade da imaju građevinsku dozvolu????? Cuo sam od ljudi da privatnik ima građevinsku, ali čudno je zašto to ne stoji i u katastru?
 
Katastar nepokretnosti nije relevantna instanca u kojoj se proverava da li objekat ima građevinsku dozvolu ili ne, jer je građevinska dozvola kao dokument opciona prilikom podnošenja zahteva za upis u katastar. Neko je ranije već postavio, a evo i ponovo:

https://ceop.apr.gov.rs/ceopweb/sr-cyrl/home

U pitanju je Centralna evidencija objedinjenih procedura za građevinske dozvole, gde se može ispratiti ceo istorijat od izdavanja lokacijskih uslova, izdavanje dozvole, prijave radova, priključenja na infrastrukturu, upotrebne dozvole i upisa svojine. Tako se može videti da je npr za parcelu 2199/3 u KO Višnjica (Palilula) (privatnik) izdate graševinske dozvole, i status trenutni da je priključena komunalna infrastruktura, te je sledeći zapravo pribavljanje upotrebne dozvole. Za parcelu 2199/1 (Energoprojekt) se vidi da je i drugi put odbačen zahtev za izdavanje upotrebne dozvole zbog nedostataka. Takođe se tu pretragom može videti da je i Direkcija za građevinsko zemljište i izgradnju podnela zahtev za upotrebnu dozvolu sa saobraćajnicu Nova 7 (ta naša ulica), te kada se izda upotrebna dozvola, i investitori pokreću proces tehničkog prijema zgrada i pribavljanja upotrebne dozvole za zgrade, a potom i upis stanova kao posebnih delova.

Generalno, sve je OK što se papira tiče, a to se može potvrditi tako što objekti iako u statusu izgradnje postoje i u katastru nepokretnosti, i u digitalnom katastarskom planu, i da je kroz CEOP sva procedura dostupna. Takođe i banke ne mogu odobriti kredit bez građevinske dozvole koja je obavezna prilikom podnošenja zahteva.

Sem kašnjenja u realizaciji, "papiri" su generalno OK!
 
Vrh