Šta je novo?

GTC Green Heart - [Poslovni kompleks | 87 500 m²]

Evo jedna sa Bezanijske kose.
Moram priznati da mi se ovaj projekat vrlo dopada, mogli bi i ostali novi projekti slicnim putem da podju.

 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=602378#p602378:u18b5etg je napisao(la):
Bukira » Пет Феб 15, 2019 3:52 pm[/url]":u18b5etg]
Zaista će biti mnogo lepše nego pre.
Zaista, ovako kako je bilo pre, izgledale su kao sedišta nekih kompanija pri fabrikama u Nemačkoj ili Austriji. Ne znam, takav sam neki utisak imao. Sada izgledaju mnogo bolje, a ove nove zgrade sa ovim talasastim panelima su 5+.
 
CCC, sta je ovaj projekat za ono obdaniste u centru grada zvano biznis garden.
 
To je ono što sam pitao na prošloj strani, dakle odraslo drveće će odmah da sade. Odlično!

Generalno svi nešto luksuzniji stambeni (mada luksuz nije reč koju tražim) ili ovako vredniji poslovni projekti bi trebali da sade sadnice od min 8-10m, nije im to toliki trošak a odmah mnogo utiče na izgled celog projekta/naselja.
 
Juče sam na autoputu mimoišao specijalni transport sa tri ogromna stabla (svako na po kamionu),tako da računam da su to ta stabla za ovaj projekat. Ne verujem da je još neko ovde poručio tolika stabla.
 
190226-green-heart-01.jpg

190226-green-heart-02.jpg

190226-green-heart-03.jpg

190226-green-heart-04.jpg

190226-green-heart-05.jpg

190226-green-heart-06.jpg

190226-green-heart-07.jpg

190226-green-heart-08.jpg

190226-green-heart-09.jpg

190226-green-heart-10.jpg

190226-green-heart-11.jpg

190226-green-heart-12.jpg
 
Ето, видите како мало треба за простојну зграду.
 
...
931bcfd14c267e2c372461ae4e861e41.jpg


Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Jedna brzinska, pa nije najjasnija. Izgleda odlično i uveče sa svetlima.
 
A sta je to investitora "nateralo" da potpuno rekonstruise fasade postojecih zgrada? Mnogo skupo. Sigurno nije hteo da ulepsa bulevar, ali posto se zgrada pored sa transparentnom fasadom i prijatnijim ambijentom razgrabila od zakupaca, mozda je to.
Daj boze da se to desi i BW-u. Cim stane potraznja za gajbama u Vistama, Arcadiama, eto lepsih i ukusnijih zgrada.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=602965#p602965:g1eq2w0l je napisao(la):
DusanBG » Pon Feb 18, 2019 4:23 pm[/url]":g1eq2w0l]To je ono što sam pitao na prošloj strani, dakle odraslo drveće će odmah da sade. Odlično!

Generalno svi nešto luksuzniji stambeni (mada luksuz nije reč koju tražim) ili ovako vredniji poslovni projekti bi trebali da sade sadnice od min 8-10m, nije im to toliki trošak a odmah mnogo utiče na izgled celog projekta/naselja.

Pohvalno za GTC sto su se pomerili sa mrtve tacke kada je ozelenjavanje u pitanju. Ovo je mali korak za ono što se radi u svijetu danas, a očigledno veliki za investitore u Srbiji. Pogotovo što svi renderi izgledaju kao da smo u suptropskoj oblasti, a nakon izgradnje najpribliznije - Arizona !!! Pritom to uopste nije neka skupa investicija, a stvarno mnogo doprinosi izgledu.

S druge strane, ovo je daleko od rendera. Dva drveta od koliko ono na rederu ima ... ?!?!? Pritom niti jedan četinar, a četinari imaju plitko i široko korijenje, pa bi bili daleko bolji zbog garaže ionako. Ako je uvoz iz Španije, Portugala, Italije preskup, evo po Budvi i Bečićima ionako posjekoše desetak odraslih stabala najmanje u skorije vrijeme, dakle, moglo se i daleko jeftinije proći, nije da su morali (potencijalno) da kopaju rupčagu za platan sa kalemegdana, a sve i da su to uradili, skinuo bih im kapu za sva vremena !!!!!
 
Nije problem platiti drvo nego za veliko drvo treba i ogromna saksija sto je neuporedivo skuplje, u ovom slucaju skoro 1.5-2m dubine a opet ce zemlja biti u nivou prizemlja.
 
Sto je u sustini ništa. Prostor izmedju ovih zgrada je ionako izdignut u odnosu na nivo ulice, a nivo garaže je ispod nivoa ulice. A i ako jeste problem, ima i drugih vrsta drveća sa plićim a širim korijenjem. Prije će biti da tu nedostaje znanja i struke nego sredstava, mada pošto se i znanje plaća, onda je to svakako kod nas skupa investicija :(
 
Ih,bre, što tebe ne pozvaše? Ovako, verovatno im je odabir sadnica radio pijani Stanojlo iz Balosave.
 
@baston
190226-green-heart-11.jpg


ispod ovog drveta(koje jeste u nivou prizemlja/ulice) je skoro 2 metra zemlje pa tek onda ispod toga podzemne garaze. Do sad nisam video da je iko uradio bilo sta slicno u bg-u. Ako mislis da je ovo jednostavno i jeftino samo eto ljudi ne znaju za neku foru onda ok, mozda i ja nesto propustam. Evo ovde se to lepo vidi, prostor za 'saksiju' pa tri podzemna nivoa.

8d98db4621643e85c2bec918fb3557a5.jpg
 
Ulozili i fino sredili ljudi..cujem da se nordeus seli ovde...

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Da, preselili su se iz one zgrade gde je NLB banka. Verovatno im je trebalo više mesta.
 
Samo ce Nordeu biti u toj zgradi, celu su zakupili, sele se ovog vikenda. Unutra izgleda kao google HQ. Taj moderan IT biznis model se zasniva maksimalno na potpunom ugodjaju zaposlenih.
 
Poceli su da postavljaju onaj zastor preko fasade u novoj zgradi duz M. Milankovica, u pitanju su neke poluge oker boje. Sve mi se cini da ce ovo jedan sjajan projekat pretvoriti u tezak kiceraj u momentu kad veoma kuburimo sa lepom arhitekturom. Daj boze da nisam u pravu ali imam vrlo jaku intuiciju kad je ovo u pitanju.
 
Vrh