Šta je novo?

Косанчићев венац - ревитализација

Zagreb nema više ulicu u Beogradu, a uskoro ni Zadar, tako da nisi upravu. (to je odogovr na: Da nekome smeta Hrvatska, izmenio bi sva imena.)

Mislim da dalja rasprava gubi smisao, naročito zbog tvoje kontradiktornosti i ignorisanja.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=610605#p610605:wmy9vpaw je napisao(la):
lepi » 21 Mar 2019 11:56 pm[/url]":wmy9vpaw]@relja
Mislim da bi bio počastvovan.

Zadar, Zagreb, Šibenik... kolko oćeš gradova iz Hrvatske u nazivima.
Da nekome smeta Hrvatska, izmenio bi sva imena.

Zagrebačka - izmenjeno.
Zadrska - izmenjeno.
Šibenička - polako, svakih par godina će po jednu.

Kao što za ovo nisi bio u pravu, nisi u pravu ni da bi "bio počastvovan" time što će ga zbog refanšizma propalih nacionalista zloupotrebiti da se ukloni ime ulice koje datira još iz 19. veka. On je bio kulturan čovek.
I ovo je na kraju krajeva: da li Ćosić ili Zadarska - lažna dilema, podmetačina.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=610300#p610300:51455w2y je napisao(la):
lepi » Сре Мар 20, 2019 10:00 pm[/url]":51455w2y]Vekovni naziv određen po gradu i nije nesto originalno, Ćosić jeste originalan i zaslužuje ulicu u starom delu grada.
Meni je drago što je tako, kome nije, neka lepi plakate preko.
Какав је критеријум оригиналност? И шта је оригинално преименовати улицу по Ћосићу? И по хиљадити пут, и он и Коча, и Пека, и Толбухин, и Жданов и сви остали другови су могли добити улице у БнВ. Али да ли је то оригинално? И колико је то фенси, да буде BW Vista, Генерал Жданова 12 нпр?
 
Da zavrsim ovo lupetanje oko antihrvatskih naziva ulica
U glavnom gradu Srbije čak 120 ulica je imenovano po hrvatskim gradovima i znamenitim ličnostima. Žestokom pešačkom turom može se proći Hvarskom, Dravskom, Riječkom, Zadarskom, Šibeničkom, Imotskom, Splitskom, Osiječkom... Srbi nisu zaboravili ni hrvatske nacionalne heroje - kneza Trpimira i bana Petra Zrinskog
Izvor Novosti

@došljak
Zaslužuje izgradjenu ulicu, a ne nesto sto se se graditi 30 godina. I ulicu u straom delu grada.

Edit: setio sam se da se slicna polemika vodila oko promene imena hale Pionir. Ali kao nasleđe komunizma, nikome preterano nije smetalo.

Apsurd je da Vučić mora da dize spomenike i deli nazive ulicama po znamenitim nam sunarodnicima, iskreno dosta licemerno s obzirom na ophođenje prema istima, ali politički poeni se samo računaju.
 
Зашто мора у старом делу града? Ево у насељу Степа Степановић које је новоизграђено имамо улице са много знаменитијим личностима и појмовима из наше историје (Момчило Гаврић и генерал Владимир Кондић, Тимочка и Шумадијска дивизија, 2. армија).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=610620#p610620:1w5jp4d1 je napisao(la):
lepi » 22 Mar 2019 01:21 am[/url]":1w5jp4d1]Da zavrsim ovo lupetanje oko antihrvatskih naziva ulica
U glavnom gradu Srbije čak 120 ulica je imenovano po hrvatskim gradovima i znamenitim ličnostima. Žestokom pešačkom turom može se proći Hvarskom, Dravskom, Riječkom, Zadarskom, Šibeničkom, Imotskom, Splitskom, Osiječkom... Srbi nisu zaboravili ni hrvatske nacionalne heroje - kneza Trpimira i bana Petra Zrinskog
Izvor Novosti

@došljak
Zaslužuje izgradjenu ulicu, a ne nesto sto se se graditi 30 godina. I ulicu u straom delu grada.

Edit: setio sam se da se slicna polemika vodila oko promene imena hale Pionir. Ali kao nasleđe komunizma, nikome preterano nije smetalo.
....


Jedini koji ovde "lupeta" jesi ti.
Kao što nisi bio u pravu za Ćosića, za Zagrebačku i Zadarsku, tako nisi u pravu i za Halu Pionir.
Ime hale Hale Pionir nije "nasleđe komunizma".
Ime je dobila po nekadašnjem, sada već zaboravljenom nazivu tog dela Beograda, po predratnom "Opštinskom imanju Pionir" koje se tu nalazilo.

Menjaće oni jednu po jednu, samo je pitanje koja je sledeća na redu.
 
E neka si mu rekao Relja :) neverovatno koliko covek pritom selektivno odgovara na postove, samo na ono sto mu odgovara. Kao sto rece Gishko nema poentu ni upustati se u dalju raspravu.
 
Cemu nervoza,
Mislim jasno je ste razumeli da su vam stavovi nakaradni, te da promena imena ulica sa hrvatskim toponimima - 2 od 120, ama bas nikakvo utemeljenje na nekoj antihrvatskoj histeriji nema.

@relja
Da, da bas po predratnom imanju u sred komunisticke države.
Svakako sam mislio na komunističko nasleđe hale, ne na naziv, da ne otvaramo raspravu oko imena hale.
Sto ne lepite Pionir preko Alelsandra Nikolica?
Jednu po jednu, ovim tempom, potrajaće duze od hrvatske države :lol:

@došljak
Ko sto reče @Regentstefan za Mesu Selimovića, ulicica u Mirijevu 3, prosto ne zaslužuju da budu marginalizovani.
A mnogi ne shvataju njihov doprinos celom društvu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=610692#p610692:nyvt01vu je napisao(la):
lepi » 22 Mar 2019 12:03 pm[/url]":nyvt01vu]Cemu nervoza,
Mislim jasno je ste razumeli da su vam stavovi nakaradni, te da promena imena ulica sa hrvatskim toponimima - 2 od 120, ama bas nikakvo utemeljenje na nekoj antihrvatskoj histeriji nema.

@relja
Da, da bas po predratnom imanju u sred komunisticke države.
Svakako sam mislio na komunističko nasleđe hale, ne na naziv, da ne otvaramo raspravu oko imena hale.
Sto ne lepite Pionir preko Alelsandra Nikolica?
Jednu po jednu, ovim tempom, potrajaće duze od hrvatske države :lol:

Lepi, ne čitaš:Ime je dobila po nekadašnjem, sada već zaboravljenom nazivu tog dela Beograda, po predratnom "Opštinskom imanju Pionir" koje se tu nalazilo.
Hala je dobila ime ne po "imanju" nego po tom kraju. Pa i danas se kaže "kod Pionira". Ranije je bilo zbog kraja na kojem su se nalazile javne gradske službe, a danas zbog hale. Niko ne kaže "kod Ace Nikolića".
I zašto je promenjeno u "Aleksandar Nikolić"?
Zbog bolesne potrebe da se ostavlja lični pečat, da se menja grad, da se zamenjuju simboli jer njima dosadašnji ne znače ništa.
I država nije bila "komunistička" nego socijalistička. Mnogo što šta je bilo zadržano od ranije, samo što je vama mlađima predstavljena potpuno pogrešna slika. Ime dela grada je najmanji problem, niti "pionir" ima ideološko značenje.

Vesić je nedavno predložio i da Gazela promeni ime u "Most Branka Pešića".
Toliko je nenormalan da mu čak nije palo na pamet da u Beogradu već ima jedan most koji svi zovu "Brankov".

Sa njima nešto definitivno nije u redu. Da li je neki psihički poremećaj, da li ne vole Beograd kakvim su ga zatekli kada su u njega došli, da li su osetli da ih Beograd nije iskreno prihvatio pa se sada svete (kakav je Vesić, nije nemoguće).
Umesto da se bave rupama na ulicama, da li su popločane kako treba, oni se bave menjanjem nazivia još iz 19 veka. Jadno, ali to je njihov nivo.
 
@relja
Ko ovde ne čita ja ne znam, pričam o objektu Hale izgrađene u tom periodu, a ne o samom nazivu.
Objasnio sam u citiranom, da se ne krece rasprava oko imena hale, jer vidim da svako cita sta mu oku milo.

Sad se prestaje sa raspravom oko antihrvatske histerije, nego je antibrankova. :lol:
@gisko
Nema komentar na 120 drugih "hrvatskih" ulica :laugh:

Ljudi vremenom postaju bitniji, tako je Đinđić dobio svoj bulevar jer je postao zaslužan.
Aleksandar Nikolić isto.

Beograd ce biti bolje mesto, kad se naziv ulice po gradu promeni u ime književnog velikana.
Jasno je da uvek moze bolje, ovo je jedan dobar korak.

Znam da je teško odstupiti od svojih stavova, kolko god da su pogrešni, brane se i nakaradni, ali poenta je ista.

Edit: samo gledam po sebi, o Ekmecicu nisam imao nikakvu predstavu. Pominjanje njegovog imena, probudilo je u meni želju da vidim kakav je to trag ostavio u svom delovanju, da pročitam šta je to napisao da ga kvalifikuje da dobije ulicu.
A ekranizacija Korena, dovela do toga da neki rijaliti likovi ne budu najprodavaniji književni stvaraoci u pismenoj nam državi
Mnogo vas ce, kada proseta Ćosićevom (lepo zvuči) stvoriti želju da uradi nesto po pitanju svoje pismenosti
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=610395#p610395:35d4ifa6 je napisao(la):
cloud041 » Čet Mar 21, 2019 10:16 am[/url]":35d4ifa6]Ja ne kapiram šta je s vama. Zatvaranje ulice samo za stanare nije po zakonu. Zato to nisu do sad uradili.

A po kom zakonu je Gracanicka zatvorena zbog Narodne banke (između Ivan begove i Kralja Petra)? Tamo funkcionišu potapajuci stubici.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=610765#p610765:bihqgafc je napisao(la):
lepi » 22 Mar 2019 04:41 pm[/url]":bihqgafc]
Beograd ce biti bolje mesto, kad se naziv ulice po gradu promeni u ime književnog velikana.


Beograd na vodi, fantomsko rušenje u pola noći, zatvorena železnička stanica, gondola, seča drveća u parku na Ušću, raskopavanje Kalemegdana, očajan javni prevoz, prljave ulice, nepokupljeno lišće još od jeseni, nikakvo čisćenje snega zimi, novogodišnja rasveta, raspad u radu javnih komunalnih preduzeća.... da, baš je "bolje mesto" sada kada su promenili naziv ulice iz 19. veka.
Lepi, neozbiljan si.
 
^^
Bas tako, u moru loših stvari, ubodu i ispravnu :vops:
 
Relja mojne gubis vrijeme bzvze daj kreni da tjeras tocak daj neku fotku ...
 
Mislim da je, ako izuzmemo dežurne kritičare, svima jasno da Ćosić mora da ima prioritet u imenima ulica u Beogradu.
Kome i dalje nije jasno, neka krene od Korena...

Kao sto je Đinđić morao da ima bitnu ulicu, Nikolić halu jer taj sport doneo toliko srece ovom narodu...
a politikanstvo, nek ostane gore navedenim dežurnim kritičarima.

Naručio sam danas Ekmecicevu Između klanja i oranja, sve zahvaljujući ovoj priči oko ulica.
 
Знате како, по мени би све улице требале да су једнако важне. Тако да је све једно да ли је улица у Винчи на путу за депонију или у центру града у склопу пешачке зоне.
 
Pravda za parking ispred kafića

Slika je sa cars foruma @SANDOKAN
7e5852dd48eec2a0cf1299f82bdc1565.jpg


Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=610805#p610805:3bapoctd je napisao(la):
lepi » Pet Mar 22, 2019 8:13 pm[/url]":3bapoctd]^^
Bas tako, u moru loših stvari, ubodu i ispravnu :vops:
Vesicu, jesi li to ti? Nisam znao da te zovu Lepi :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=610875#p610875:1w4psq69 je napisao(la):
Dordevic » Sub Mar 23, 2019 5:54 am[/url]":1w4psq69]bolje da si narucio filosofiju palanke.
Čitao si Ekmecica? Ne valja?
 
Zna li se ko je cistio smece ispod mosta?

Kosancicu stvarno jos malo treba da bi bio sjajan. Da se ukine parkiranje, izgrade onaj memorijal i gradska galerija. Samo jos toliko.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=610875#p610875:2no428k5 je napisao(la):
Dordevic » 23 Mar 2019 04:54 am[/url]":2no428k5]bolje da si narucio filosofiju palanke.

Filosofija palanke je verovatno najgora hardkor treš knjiga na koju se lože drugosrbijanski malograđani i ostali društveni talog koji treba da ubedi Srbe da su nacisti i zato treba da budu okupirani i pod stranim tutorstvom...
 
Vrh