Šta je novo?

"BW Arcadia i Aurora - BW Verde i Aqua" - Beograd na vodi

Veliki vracaru branis ne odbranjivo mercedeske su ispred ovih bnv zgrada svjetlosnim godinama daleko
Ove bnv zgrade nisu nista nego preskupa konfekcija
 
Ја "мерџе" једини похвалих, пажљивије прати постове, али бар си културан у комуникацији, браво.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=563775#p563775:5sq3tpip je napisao(la):
direktor » 01 Sep 2018 02:36 am[/url]":5sq3tpip]Veliki vracaru branis ne odbranjivo mercedeske su ispred ovih bnv zgrada svjetlosnim godinama daleko
Ove bnv zgrade nisu nista nego preskupa konfekcija

Ma kakve crne mercedeske, spojili su 3 obicna solitera jezgrom gde su stepenice i to lici na trokraku zvezdu gledano sa neba, nema tu nikakve avangardne arhitekture, samo se lozite na ime objekta.
 
Spatio znamo tvoje misljenje o nbg e da imas izlozbu o moderni cini mi se u zgradi nbs na slaviji
 
To nema veze sa mojim misljenjem o modernizmu.
Ali realno Arcadiji ili aurori dodas jos jedan krak i dobijes Mercedesku.
Tako da tesko se moze reci da tu ima neke bitne razlike, realno oba objekta su uzas.

Hvala na info za izlozbu o moderni ali trenutno sam u francuskoj zbog posla tako da necu biti u prilici da je obidjem.
 
Veci uzas su aurora i arkadija jer se grade danas od strane nekih anonimus arhitekata ...
 
Jasno je da za 2018tu takav koncept solitera je totalno prevazidjen, tu se slazemo u potpunosti.
 
Jutros dobio nezvaničnu informaciju da gradnja Arcadie i Aurore počinje na proleće.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=578992#p578992:1fkf7whm je napisao(la):
Mr.Awesome » Sun Nov 04, 2018 12:15 pm[/url]":1fkf7whm]Jutros dobio nezvaničnu informaciju da gradnja Arcadie i Aurore počinje na proleće.

Hvala na informaciji.

Nemoj se obazirati na degutantne komentare, ne mogu oni da budu nekulturni koliko ti mozes da budes kulturan. :kafa:
 
Ju naopako. Invazivna vrsta poče da se množi. :shock: :roll: :violina:

Bljak. Mislio sam da će svaki blok imati sopstveni kompleks, ne i da kopira u potpunosti zgrade prekoputa.

Sve bre bliznakinje iste visine. Čak su i u komunizmu kod nas gradili komplekse poput 5 solitera na Banjici. Zapravo približili smo se arhitekturi postsovjetskih zemalja. Sreća pa nisu počeli lamele kao u Belvilu. To bi tek bio horor.

Ja sam se nadao nečemu sličnom Vankuveru, međutim sada vidim da se očigledno nazire repetitivna spavaonica sa monstruoznim molom za isterivanje poslednjeg dinara iz džepa ovdašnje sirotinje.

Vidim ovo kao sumornu sliku budućnosti šireg centra grada. To čeka priobalje ukoliko ne podignu kvalitet "situacije" pojedinačnih kompleksa pa i arhitekture samih objekata. Gabarit isto igra bitnu ulogu.

Prosto je neverovatno kako su samo četiri nelamelizovane, ne preterano visoke stambene zgrade uspele da "zazidaju" Savu.

To je moglo i ovako:

Grande-arche-la-defense.jpg


^^^La Defense Grande Arche

Nit veće zgrade, nit manjeg skrnavljenja vizure.

Posebno obratite pažnju na okolne "kanjone". Oni su blokirali pogled na horizont iza njih ali je dovljno bilo da jedna zgrada otvori prostor i to ni manje ni više nego baš na samoj sredini.

E to se zove genijalan urbanizam.

Zgrada nije toliko visoka koliko je monumentalna i prozirna sa one strane gde je taj efekat poželjan radi čuvanja vizure.

Ne radi se samo o pogledu sa Terazija već i sa ulice. Ako ne budu inventivni i nastave ovako zatvoriće vizuru u potpunosti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=579140#p579140:1rhglsni je napisao(la):
Express » 04 Nov 2018 10:43 pm[/url]":1rhglsni]Ju naopako. Invazivna vrsta poče da se množi. :shock: :roll: :violina:

Bljak. Mislio sam da će svaki blok imati sopstveni kompleks, ne i da kopira u potpunosti zgrade prekoputa.

Sve bre bliznakinje iste visine. Čak su i u komunizmu kod nas gradili komplekse poput 5 solitera na Banjici. Zapravo približili smo se arhitekturi postsovjetskih zemalja. Sreća pa nisu počeli lamele kao u Belvilu. To bi tek bio horor.

Ja sam se nadao nečemu sličnom Vankuveru, međutim sada vidim da se očigledno nazire repetitivna spavaonica sa monstruoznim molom za isterivanje poslednjeg dinara iz džepa ovdašnje sirotinje.

Vidim ovo kao sumornu sliku budućnosti šireg centra grada. To čeka priobalje ukoliko ne podignu kvalitet "situacije" pojedinačnih kompleksa pa i arhitekture samih objekata. Gabarit isto igra bitnu ulogu.

Prosto je neverovatno kako su samo četiri nelamelizovane, ne preterano visoke stambene zgrade uspele da "zazidaju" Savu.

To je moglo i ovako:

Grande-arche-la-defense.jpg


^^^La Defense Grande Arche

Nit veće zgrade, nit manjeg skrnavljenja vizure.

Posebno obratite pažnju na okolne "kanjone". Oni su blokirali pogled na horizont iza njih ali je dovljno bilo da jedna zgrada otvori prostor i to ni manje ni više nego baš na samoj sredini.

E to se zove genijalan urbanizam.

Zgrada nije toliko visoka koliko je monumentalna i prozirna sa one strane gde je taj efekat poželjan radi čuvanja vizure.

Ne radi se samo o pogledu sa Terazija već i sa ulice. Ako ne budu inventivni i nastave ovako zatvoriće vizuru u potpunosti.

Svaka ti ja na mestu. Bravo.

Nikad do sada ni za jedan projekat u BG-u nisam imao toliko gorcine i neverice kao sada za ove nove dve krmacetine koje ce zazidati dobar deo starog Beograda, a i onog prekoputa ako se gleda sa Terazija. Ali nije problem toliko ni u zazidjivanju koliko u ocajnoj i groznoj arhitekturi ovog cuda...ups izvinjavam se, ovo ustvari i nije arhitektura - ovo je Mordor 21. veka.
 
Зграде нису саме по себи лоше, али локација, локација, локација... 10 пута, не, 100 пута боље и лепше би било да те торњеве праве по "гребену" Београдском. Можда чак и да покупују оне дивљакуше по Звездарској шуми и ту да зидају. Било би много импозантније, а не би блокирало поглед игде.
 
Арматуро, ово на твојим сликама изгледа као пројекти у Истанбулу из раних осамдесетих, који су поодавно напуштени. Нешто ми се врзма по мозгу, да ипак није кренуо копирање "новотурске" архитектуре, као и копирање такве музике у оквиру турбо-фолка.
Певаш турбо-фолк, од тога купиш стан у турбо-фолк зградурини, да живиш пун турбо-фолк живот.
Како од града направити ругло? Па овако! 3.14! 100к!
 
Meni je iskreno malo providno da postoji toliko ljudi sa tolikim parama koji hoce da kupe ovde stan. Pa sve sto covek koji ima pare zeli se ne nalazi ovde, od estetike do slobode. Mora da postoji neka sumnjiva transakcija tu. Mislim da pljusnes 500 soma da se guzis u osrednjim zgradurinama sa jos 1000 ljudi, valjda bi neku kucu kupio, ili stan u lepsoj zgradi sa manje ljudi. Nije logicno..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=611274#p611274:156a6mfv je napisao(la):
dziggy » Pon Mar 25, 2019 12:19 am[/url]":156a6mfv]Meni je iskreno malo providno da postoji toliko ljudi sa tolikim parama koji hoce da kupe ovde stan. Pa sve sto covek koji ima pare zeli se ne nalazi ovde, od estetike do slobode. Mora da postoji neka sumnjiva transakcija tu. Mislim da pljusnes 500 soma da se guzis u osrednjim zgradurinama sa jos 1000 ljudi, valjda bi neku kucu kupio, ili stan u lepsoj zgradi sa manje ljudi. Nije logicno..
Tu stanove imaju Haradinaj, Tači, Veselji, Milo, Vučić, Dačić, naprednjački "plebs", Čeda, pevaljke Granda, vlasnici velikih firmi, uspešni "biznismeni", sportisti i ostali bogati kriminalci koji su bliski vlastima. Obična stvar prestiža, opravdavanje velikog novca. Ono što se ne proda, biće u vlasništvu Vučka i Arapa.
 
Vrh