Šta je novo?

Гроцка / Grocka

Simka* :laugh:
Ništa me tu ne čudi. Koliko li su se samo para nakupili zajedničkim poslovima i akcijama. Ova Živadinka je osnovala neko udruženje žena opštine Grocka ili slično, otkako je postala zamenica. Ima tu sigurno još mali milion malverzacija.
 
Naravno, i posle njega, on... Nego, zapitam se nekad, postoji li neko mladji ko bi rukovodio ovom opštinom, neka "sveža krv", a ne ovaj old school. Ili oni ne mogu da iznedre nekog mladog lidera? Ništa se neće promeniti, ostaće sve isto, a 20 km od opštine, što bi se reklo daleko od njihovih očiju na raskrsnici Beogradske/ Željka Milivojevića tamo gde su pre skoro 3 godine obećali autobusku liniju izniče neka siporeks gradnja.
Da sam novopostavljeni predsednik/ca prvo što bih učinio je odlazak na isto mesto u prisustvu građ i ostalih inspekcija dati nalog za momentalno uklanjanje istog, po mogućstvu o trošku investitora, a ne na dodelu priznanja sportistima, za to može i neko drugi da ode.
Dakle, nabijeno uz trotoar, na krivini, juče postavljena narandžasta traka da je gradilište zatvoreno, pa da da vidimo još koliko će opstati traka.
Ili će ona čuvena " mi smo nemoćni"... :violina:
w1veeTz.jpg
 
Da sam novopostavljeni predsednik/ca prvo što bih učinio je odlazak na isto mesto u prisustvu građ i ostalih inspekcija dati nalog za momentalno uklanjanje istog, po mogućstvu o trošku investitora,

Pre će predsednik da pošalje svog čoveka po malo mita, nego što će da ruši.
 
Traka skinuta, gradnja nastavljena.

Gđa Živadinka i ekipa bili na slikanju asfaltiranja u ulici 1. maja u Kaluđerici, a nisu se uslikali pored ovog "gradilišta" iako nema ni 1km do njega..
 
Secate se onog mostica sto ga je Begaljicki potok odneo prosle godine. E jos uvek nije gotov a deluje da ih tek ceka posao sa sredjivanjem potoka. Rade skoro godinu dana bas polako i bas savesno pa trajeee. Ako slucajno pljusne neka nepogoda odnece ga opet jer je na nizvodnoj propusta strani Fi 500 mm :)
 
Dobro bar raduckaju moglo je ostati nezavrseno ovako postoji nadada de zavrsiti ...
 
U jednom trenutku kao da su prestali sve da rade po Grockoj na smederevcu. I ono kliziste na Becarevom brdu su zavrsili, ali ostavili bez horiozontalne i vertikalne signalizacije, niti su stavili zastitnu ogradu, koja je sad neophodna, jer su posekli drvece i zbunje koje je sprecavalo da auto sleti sa visine od nekih 5-6 metara.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=610995#p610995:35u8xg4w je napisao(la):
tzoran1 » Sub Mar 23, 2019 10:16 pm[/url]":35u8xg4w]Secate se onog mostica sto ga je Begaljicki potok odneo prosle godine. E jos uvek nije gotov a deluje da ih tek ceka posao sa sredjivanjem potoka. Rade skoro godinu dana bas polako i bas savesno pa trajeee. Ako slucajno pljusne neka nepogoda odnece ga opet jer je na nizvodnoj propusta strani Fi 500 mm :)
Rade izuzetno savesno, naročito spojeve mosta sa putem. Svaki auto poskoči od oduševljenja koliko je dobro uradjeno.
 
У Клауђерици је завршен прошлогодишњи инвестициони циклус Путева Београда везан за рехабилитацију улица. Шумадија пут је ангажовани извођач а нови хабајући слој асфалта је урађен у следећим улицама:

Волгина:
54434601_2013307565434246_5365399366662094848_o.jpg


Дурмиторска:
54410839_2015941561837513_3474958567751024640_o.jpg


Радојке Лакић:
55458346_2015942118504124_101804799523028992_o.jpg


Првог маја са крацима:
55575592_2017521748346161_7028067458476933120_o.jpg


Мајевичка:
54358279_2017522045012798_1608249782432694272_o.jpg


Светозара Марковића:
55485129_2024011817697154_8683922593993981952_o.jpg


Змај Јовина:
56164121_2030936963671306_1297801445969494016_o.jpg


Милета Јовановића Церовца:
56578101_2030937557004580_6897986428228075520_o.jpg
 
U Večernjim novostima pre neki dan čitam pitanja za našeg dragog nam gradonačelnika, neko pitao zašto nije urađen trotoar, pri asfaltiranjiu, do kraja Beogradske ulice u Kaluđerici i da li će biti završeno. Odgovor je da nije rađen asfalt, da su popunjene udarne rupe, a da je trotoar urađen na inicijativu vlasnika kuća pored kojih se trotoar nalazi i da je to urađeno o njihov trošak. Ko koga ovde... Zar to nisu radili Šumadija put? I da je to Opština radila, zanemarujući neinformisanost dotičnog doktora.
 
Упс ... још једна манипулација разоткривена ...

Није пуцано на кућу новинара Јовановића

Нема трагова који указују да је чаура пронађена испред куће новинара портала „Жиг инфо” прошла кроз механизам оружја, већ је вероватно реч о зрну које се активирало услед пламена

Чаура која је нађена испред запаљене куће новинара портала „Жиг инфо” Милана Јовановића у Гроцкој није испаљена из пиштоља, већ је на месту пожара остала након што се метак активирао услед дејства пламена. Како „Политика” сазнаје, вештачењем је, на основу анализе трагова на чаури, утврђено да она није могла да буде испаљена из ватреног оружја јер на њој нема каписле да би се утврдило испаљење метка пиштољем, нити других трагова који би указали да је прошла кроз механизам оружја.

Највероватније објашњење откуд чаура у запаљеној кући гласи да је метак припадао Јовановићу, бившем полицајцу, који је, како сазнајемо, раније имао пиштољ калибра 7,65 мм, који је и калибар пронађене чауре. Он је овај пиштољ, како незванично сазнајемо, поклонио.

– Вештак је након анализе трагова закључио да, у случају да је пројектил био у цеви оружја, барутне честице на плашту чауре не би биле тако распоређене као што је то било на пронађеној чаури. Барут се распршио на више страна. То значи да су овакви трагови на чаури резултат дејства пожара и да је метак био ван цеви, односно да је био у неком простору – наводи „Политикин” саговорник близак истрази.

Гостујући прексиноћ у телевизијској емисији, Бранко Стаменковић, тужилац за високотехнолошки криминал и члан радне групе за безбедност новинара, обелоданио је да трагови муниције не указују на то да су, по паљењу куће, испаљени хици са намером да се Јовановић убије. Без обзира на ове доказе, они свакако не могу у великој мери да умање чињеницу да је један новинар у Србији тако нападнут.

Кућа Јовановића запаљена је у ноћи између 11. и 12. децембра прошле године. Нападач је, око три сата, у гаражу убацио два Молотовљева коктела, после чега се пожар проширио на целу кућу. Полицији је требало десетак дана да открије ко је учествовао у паљењу куће у којој је новинар живео са супругом.

За организовање напада на кућу грочанског новинара осумњичен је Игор Новаковић. Претпоставља се да је он као извршиоца ангажовао Александра Маринковића.

Према незваничним информацијама, Новаковић је пре извесног времена Маринковићу, с каматом, позајмио новац, који он није могао да врати. Зато му је Новаковић, како сумња тужилаштво, наводно понудио да му, уместо исплате дуга, „учини једну услугу заузврат”, а да ће за то бити и додатно плаћен. Маринковића је, како се претпоставља, пред кућу Милана Јовановића довезла Бојана Цветковић Шијацки.

Она је признала да је учествовала у паљењу куће новинара, а после закључивања споразума о признању кривичног дела са Другим основним тужилаштвом у Београду, које води истрагу, осуђена је на шест месеци кућног затвора са електронским надзором и новчану казну од 50.000 динара. И осумњичени Маринковић признао је да је убацио Молотовљев коктел у Јовановићеву кућу. За разлику од ово двоје осумњичених, Новаковић је негирао да је учествовао у подметању пожара.

Све време истраге Јовановић је тврдио да му је кућа запаљена по налогу Драгољуба Симоновића, председника општине Гроцка, а као разлог је наводио своје критичко писање о Симоновићу. Под сумњом да је наручио да се запали Јовановићева кућа, Симоновић је почетком фебруара ухапшен и налази се у притвору. У наставку истраге, како сазнајемо, биће испитани сведоци у вези са Симоновићем.

Извор: http://www.politika.rs/scc/clanak/42385 ... 5p-98McgzE
 
Aha, znači možemo da zaboravimo da je bačen molotovljev koktel i da je sasvim OK što je kazna izrečena za to delo bila smešna?
 
То никако не треба заборавити, само треба сачекати крај развоја догађаја да видимо ко је наредио паљење. Јер је цела прича од почетка, невешто и аматерски монтирана.

Прва манипулација је била сутрадан након пожара на ТВ Прва када је Јовановић гостовао и изјавио како му је кућа до темеља изгорела и како је изгорело све сем пиџаме, да су му гаредеробу да се обуче позајмиле комшије. Две реченице касније лик изјави да је документација против Симоновића коју поседује преживела пожар неопрљена. Дакле, папир није изгорео али све сем пиџаме јесте? Дан касније у Новостима излази чланак о томе и фотографије куће којој је изгорела надстрешница и део приземља. Више од 2/3 куће је поптуно неоштећено.

Треба имати у виду и да је сам Јовановић све сем новинара. Он је бивши полицајац из времена веселих деведесетих са јако лошим радним досијеом и сумњивом каријером. Такви полицајци имају непријатеља колико пожелиш. Он са Симоновићем има "рат" на личном нивоу који датира од раније а онај ко стоји иза Жиг Инфо сајта је само човека искористио у политичке циљеве. Ево сад се испоставило да није ни пуцано, да је метак био у тој гаражи и експлодирао од пожара. Ко зна шта је још у тој гаражи било . Сам Јовановић је изнериварн неколико дана касније у општинској управи урлао како су га ови из Жига за****, како су га искористили да им дигне тираж ...

Симоновић нема никаву потребу да тако нешто уради јер је Жиг Инфо портал никаквог домета и утицаја у јавном мњењу Гроцке а опозиција на локалу је сведена на статистичку грешку. Јовановић, Маторчевић са све неком шатро документацијом немају никаквог утицаја да би им било ко на овај начин претио. Једноставно су небитни.

На крају целе приче, сам Маторчевић није новинар него монтер електичне мреже (бандераш) и ко је са њиме причао дуже од 5 минута не може да га повеже са текстовима на сајту које он шатро "потписује". Човек који не уме да састави две просто проширене реченице не може да пише онакве текстове. Неко пише уместо њега а он је довољно глуп да се потписује и добија тужбе које ће на крају морати да плати. Човек који је крао струју од комшије који живи у иностранству и кад су дошли да му то исеку целу ситуацију покушао да представи као гушење слободе медија ...

... све ово сам написао јер је потребно да се ситуација сагледа из више углова и након тога формира мишљење. Немам илузије да ћу вам мишљење променити али ето, чисто да стекнете утисак у чије сте текстове и оптужбе тако олако поверовали....
 
Jasno je sve to meni. Čak sam iz priloga sa TV-a sve to ukapirao.

Problem je što se kod nas sve preuveličava i na kraju će biti isto kao sam dečakom koji je vikao "vuk!"

Opozicija i ovakvi likovi sami sebi pucaju u nogu sa tim "krivljenjem istine".

Ipak, mora se priznati da je kazna za odgovorne što su zapalili čoveku imovinu premala.
 
Taman da je Jovanović najgori čovek na svetu, onaj ko je naredio paljenje treba da robija! Ko god, Sima, Đoka, Pera... I to je to! A kakvi su (i da li su) novinari Matorčević i Jovanović, da li su pismeni, to je skroz druga tema. Slažem se da nisu jaki kao opozicija, međutim, ako zaista imaju neke dokaze o malverzacijama, mogu biti vrlo nezgodni.
Pravda treba biti zadovoljena, krivci da robijaju, nevini da budu na slobodi.
 
Ako je Simonović već sa jedne pozicije skinut (isto od Vučića) zbog malverzacija i krađa, ako pored sebe je imao komšinicu i dobru prijateljicu koja nije imala veze sa politikom, ako je "u selu" opšte poznato kakav je Simonović i šta radi, ja lično ne vidim razlog da Jovanović (i Matorčević) iznose takve optužbe i da javno pričaju kako imaju dokaze, a da to zaista ne misle i ne poseduju. Matorčević je prebijen iz ko zna kog razloga, ne znam kakva je osoba i šta radi, ali ako već stalno pod svojim imenom (pisao on ili ne) objavljuje tekstove sa optužbama, sigurno ga nije prebio neki nasumičan lik koji nema veze sa ekipom. Isto tako i za Jovanovića, Simonović itekako ima razloga da ga napadne, zastraši. Ako je ceo taj lanac optužio Simonovića, dalje nema razgovora, bilo da je zbog objava ili nekog drugog ličnog razloga, ceo taj pokušaj je bahat i očigledna zloupotreba moći pozicije.
 
Simonovic je jedan divan covek i nekada uspesni direktor zeleznica za razliku od bivseg policajca Jovanovica koji je poznat od ranije po aferama i kradjama. Cak neki tvrde da je je Sima gasio pozar na Jovanovicervoj kuci.

Molim jedan senvica sa kuleno za ove dve recenice da ne pisem esej jer onda mora prase :D
 
Aaaa, pa za ovakav sendvič moraju da padnu bar još 3 složene rečenice
 
Поједите сендвич сами, толико сте са њима досадни и неинвентивни да је то већ постало смешно. Као што сам написао, мени није намера да вам мењам мишљење, већ само да вам укажем каквом ви талогу припадате :lol:

Елем, да се вратимо на смисао овог форума ...

Почела замена азбестног цевовода Умчари – Пударци
Дуго најављивани радови на замени азбестног примарног цевовода на деоници од Умчара до Пудараца је почела. Инвеститор овог пројекта јесте ЈП Дирекција за изградњу Београда а извођач радова је „Машино коп“ из Шапца.

Постојећи цементно азбестни цевовод је не само хемијски и бактериолошки неисправан и штетан по здравље људи, већ је и недовољног пречника од 25о милиметара који истовремено служи и као потисни и као дистрибутивни цевовод. Радови подразумевају постављање новог потисног цевовода пречника 300 милиметара на дубину од 2 метра и у истом рову на дубини од 80 центииметара постављање дистрибутивног цевовода пречника 110 милиметара у дужини од приближно два километра од будуће фабрике воде у Умчарима до резервоара „Црногорци“. Вредност ових радова износи 42 милиона динара и очекује се да буду завршени на јесен текуће године.

Током извођења радова ЈП „Водовод и канализација“ Гроцка ће из сопствених средстава извршити замену свих кућних прикључака на овој деоници као и веза за попречне кракове секундарне дистибутивне мреже. Вредност ових радова износи 1.5 милиона динара. Уколико финансијске могућности то дозволе, извршиће се и реконструкција неусловне водоводне мреже у улици Лоле Рибара са кућним прикључцима чија је вредност додатних 1 милион динара.

Нови цевовод ће бити прикључен на постојеће активне изворе а до краја године извршиће се бушење новог бунара као и почетак радова на завршетку фабрике воде у овом месту чиме ће се решити проблем са техничком водом за насеља Умчари и Пударци, као и проблеми са рестрикцијама у летњим периодима.

Извор: http://www.grocka.rs/pocela-zamena-azbe ... i-pudarci/
54730954_2022625061169163_7134879232089391104_o.jpg

56310232_2033686546729681_1952138768622288896_o.jpg

56470374_2033686490063020_1125415748064247808_o.jpg
 
Stefane, ko je tebe pominjao? Nemoj da vređaš, moj ti je dobronameran savet. Ja sam se našalio na Zoranov post, sa njim lično. Šta mislim o celom slučaju sam napisao u svom prethodnom postu. Još jednom, nemoj da vređaš.
 
Ne znam zašto uopšte komentarišete ovakve stvari. On je čovek plaćen za to, mora da čuva radno mesto. Kad se promeni politička garnitura, tako će i on da okrene drugu ploču.
 
Лично никада нисам на овој теми ништа политички ставио, и кад год сам стављао фотографије неких радова, нисам стављао функционере у обиласку радова него радове. Нисам вршио промоцију власти, никада нисам написао ПР текст за власт.... тек сам јуче поставио један текст јер на кофу г о в а н а мора бити какав такав разуман одговор друге стране. То је све. И опет као једини учесник теме који је политички активан - понајмање се бавим политиком, политичарењем, политичком агитацијом и свим сличним срањима, што се за неке друге не може рећи. Парадокс ситуације на овом форуму. Да се за политичку агитацију деле ти ботовски сендвичи на овом форуму, ја бих се најео далако мање од ових горе "поштењачина".

Политичарење су почели неки други, без икаквог разлога. У првом таласу политичког онанисања нисам ни одреаговао, пустио сам да прође. Ко хоће да лечи политичке фрустрације или фрустрације личним животом, ово није форум за њега. Нити сам почео, нити планирам да наставим, ова је тема замишљена другачије.
 
Vrh