Šta je novo?

Pošta Srbije

Pozdrav, narucio sam nesto iz inostranstva i cekam paket vec 2 meseca skoro. E sada, hteo sam da vidim da li sam napravio gresku prilikom porudjbine jer sam stavio postanski broj za Novi Sad a ulica i broj ne pripadaju toj opstini vec drugoj. Da li zbog toga ne stize paket, da li je u toj posti mozda jer sam pogresio postanski broj? Hvala na odgovorima.
 
Ako imaš broj za praćenje možeš proveriti gde ti je paket, ako nemaš onda ne možeš proveriti i na njima je da prepoznaju grešku ili da je ne prepoznaju. Meni paket bleji u GPC već 4 dana, verovatno zbog štrajka.
e sad, isto je i to bitno koji metod slanja si izabrao, umeju biti nebo i zemlja različite službe! nekad mi paket stigne za 10 dana a nekad i za 2 meseca pa čak i više.
 
Kada ukucam broj paketa pise ovako:
Prvi put kada su podaci traženi: 04.04.2019. 19:58:13
Poslednji put kada su podaci osveženi: 04.04.2019. 20:55:11

26.02.2019 11:08:00 CN-24104800 Prijem
02.03.2019 00:21:00 CN- Prispeće
27.03.2019 09:46:49 11003 IZMENIČNA POŠTA Prispeće
27.03.2019 12:46:32 11003 IZMENIČNA POŠTA Za carinu

A na mapi ga nema.

Drugi paket kada ukucam pise isto to i pokazuje ga da je na mapi.

Samo me je zanimalo da ako pogresim postanski broj da li ga oni odma salju u postu ili ne.
 
pa druž ako je otišlo na carinu, plus štrajk možda budeš čekao i mesec dana. obično im treba oko 2 nedelje da ocarine paket. možeš im i pustiti mail, carina ima svoj, a i pošta ima svoj pa probaj. ali čim je za carinu znači da čeka odobrenje carine. ako je paket skuplji i glomazniji budi siguran da će ga cariniti.
 
Испеглаће се стање надам се средином следеће недеље, данас је први дан да се ПЕ вратио у нормалу, сад следи остала пошта.

ikac222":3py445ie je napisao(la):
Samo me je zanimalo da ako pogresim postanski broj da li ga oni odma salju u postu ili ne.
Који си поштански уписао, а који је требало да упишеш?
 
Pisma se rade 27.3, a paketi 29.3. Tvoje se ili vodi kao pismo ili, ako se vodi kao paket, postoji problem. Što reče Šone, napiši šta sinposao, a šta je trebalo.
 
Napisao sam sve tacne podatke sem postanskog broja. Stavio sam postanski broz za Novi Sad 21101 a mesto gde zivim pripada drugoj opstini i broj je 21400. Pa ako je greska sta treba da uradim da proverim da li je paket u srbiji?
 
Ако си уписао исправно име насеља требало би да поштар коме се задужи у 21101 преусмери у то твоје насеље па ће ти стићи са малим закашњењем. Пази следећи пут кад куцаш податке.

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
Ti si napisao 21101 Bačka Palanka? Ne bi trebalo da bude problema osim što će te smatrati idiotom jer im zadaješ dodatni posao :mrgreen:.
Paket jeste u Srbiji, tj u GPC-u u Zemunu i čeka na carinjenje, tj. da se utvrdi da li je za carinu ili ne. To je ovaj podatak:
11003 IZMENIČNA POŠTA Za carinu

Najkasnije danas bi trebalo da bude obrađen što znači da dobijaš sledeće nedelje. Možda se oduži ako je za carinu pa njima nešto nije jasno (cena, šta je u pitanju itd). Onda šalju neki papirić koji moraš da pronađeš u sandučetu i javiš im se :mrgreen:.
 
Kako je ovo zalutalo kod mene na NBGD?
Hoće li to poštar da preuzme kada sledeći put svrati?
58e85f314a282604f7675ec2f3448e16.jpg


Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Pa, neke pošiljke su se delile u GPC-u tokom obustave rada. To su radili ljudi koji su naterani (na određeno vreme i na povremeno-privremenim poslovima kojima su pretili raskidom ugovora, kao i ljudi iz drugih organizacionih celina koji su bili uplašeni) i neki koji su se dobrovoljno prijavili. U takvoj situaciji ljudi su često birali gerilski način borbe - možeš me naterati da dođem, ali me ne možeš naterati da radim ispravno. Dakle, to je način na koji je pismo uopšte dospelo do pošte na Novom Beogradu. Čudno je što je poštar uspeo potpuno da preskoči red iznad adrese i da ne provali da to nije ulica na Novom Beogradu, već u Grockoj.
Ne verujem da će poštar to preuzeti osim ako mu se ne da u ruku. Možda je najbolje da ako je pošta nekome usput, to odnese tamo i preda kontroloru dostave. U zavisnosti koji je broj ulice, u pitanju je ili pošta u General Ždanovoj 2 ili ona u Partizanske avijacije 25.
 
Ne verujem da je taj dan poštu delio vaš stalni poštar (ukoliko ga uopšte još imate s obrzirom na broj ljudi koji napuštaju preduzeće)o, moguće je da je bio neki nesrećnik na PP pa ga i nije mnogo zanimalo. Oni rade za 22-23 hiljade, ispod svakog dostojanstva.
 
U VB, kada primite tuđe pismo, dopišete "Pogrešna adresa", "Osoba se odselila", "Odjavljivanje sa reklame", itd, i samo ubacite u ona javna crvena sandučeta. Bez dodatnih troškova za građane, na pošti je onda da otpetlja gde pismo treba da završi.
 
Meni je logično da poštar pokupi sva pisma koja su na sandučićima jer ona definitivno nisu upućena nekome u ulazu.

Pa zar je to toliko teško (makar radio i za crkavicu)?
 
Neko se očigledno zabavlja. Najbolje je da se na sajtu pošte uputi primedba. Izabere se u oblasti interesovanja "uručenje pošiljaka na adresi korisnika - dostava" i pojaviće se i dugme za postavljanje fajlova pa možeš postaviti obe fotografije. Iznad ćeš morati da ostaviš podatke u smislu ulice i broja, imena (to daš lažno, naravno) i mejl adrese (ja za ovakve stvari imam neku bezveze mejl adresu :mrgreen: ). Pa neka pošta juri šta i kako. Pitaj ih i šta da se radi sa pošiljkom.
A možeš prvo uputiti mejl i Telekomu i to takođe slikati i postaviti Pošti :laugh:. Mislim, ok je, nisi zadovoljan platom, rade se po dva rejona, ali ne ponaša se ovako, Verovatno onda i prošli put nije bila slučajna greška.

Više puta sam pisala da se slobodno obratite Pošti gore navedenim putem, zaista se odgovara korisnicima.
 
Fala. Danas se pojavile i tri nove neuručene pošiljke u mom ulazu. Ovaj put su adrese bile dobre, ali imena nisu.

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
To je potpuno drugi problem. Ljudi se odsele, a firme o tome pojma nemaju i nastavljaju da šalju. Ako takva osoba ne postoji u zgradi, može se ostaviti cedulja poštaru kojom se obaveštava o tome. A možda i postoji samo se nisu udostojili da stave odgovarajući naziv na sanduče (i toga ima koliko hoćeš).
 
U zgradi gde sam zive redovno smo imali mesecno bar 70-100 koverti na sanducicima. Najjace je bilo so je na broj stana dolazio stalni vip racu za neku Jelenu koja nikad tu i nije zivela jer je vlasnica stana prva od kad je izgradjena zgrada i nikom nikad nije izdavala pre niti davala dozvolu :D Sbb isto jedno vreme slao na isti broj stana neciji tudj racun.


Kapiram da rade za katastrofa male pare i uzasne uslove, ali sami su to odabrali, pa ako su pristali da rade neka rade onda posao kako treba...
 
Pa ako je firma naslovila na tu adresu, nema poštar šta da razmišlja, to je do firme i njenih netačnih podataka. Ne može poštar da zna ko sve živi u stanu i kakvi dogovori postoje.
 
Naravno da to nije do postara, prvi deo se nije odnosio da postari prave problem u tom slucaju.
 
Поштари тако остављају рачуне на сандучићима јер ако врате сваки рачун који је непознат, за једно 10% ће се испоставити да ипак неко од тих људи живи у тој згради и тај неко ће ићи да се жали и поштар ће бити кажњен. И зашто би се он сада трудио и ризиковао да буде кажњен, а саме станаре боли к?

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
Mislim da treba da uvedu pravilo nema pravilne oznake na sanducetu, nema poste.
 
Vrh