Šta je novo?

Klinički centar Srbije

Zna li neko čemu služe ovakva vrata?
Ima ih po čitavom KCS..
OZUDtmW.jpg
 
Можда биосигурносна мера за изолацију одређених одељења у случају заразе?
 
Mislim, ali ne mogu da tvrdim, da je to ostavljeno da zgrada može po potrebi da se podeli u više celina. Da se neka odeljenja lakše i brže pregrade a da ne moraju da se nameštaju paravani, folije i ostalo.

A definitivno i ovo što Došljak kaže ima smisla.
 
Meni se čini da su u pitanju požarna vrata, u slučaju požara da može da se zatvori taj deo.
 
Takva vrata su metalna, imaju izolaciju unutra i služe da podele zgradu u zone u slučaju požara. svaka veća zgrada ih ima. I zatvaraju se automatski u slučaju detektovanja vatre u jednoj od zona. Isto tako se zatvaraju automatski u slučaju da nestane struja, vrata imaju oprugu a drže se elektro magnetom. Vrata možeš otvoriti da pobegneš ali se uvek sama zatvaraju iza tebe da spreče širenje vatre.
 
Raste raste morace da pomjere mts reklamu uskoro ...
 
Sta ovo ovde grade, jel neki nov blok, prvi put vidim ovo?
 
Evo jedna slika iz daljine, a ovih dana mozda odem i u bliski susret s radovima.
U svakom slucaju od svih projekata u gradu, ovaj mi je najdrazi i mislim da je najkorisniji za nas kao drustvo.

 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=619350#p619350:2rvtr0qo je napisao(la):
arsa.arsa » 28 Apr 2019 02:13 pm[/url]":2rvtr0qo]
U svakom slucaju od svih projekata u gradu, ovaj mi je najdrazi i mislim da je najkorisniji za nas kao drustvo.

Ovaj komentar zaslužuje i više nego +1 al softver ne dozvoljava.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=614011#p614011:wtnzlox0 je napisao(la):
gishko » Čet Apr 04, 2019 8:09 pm[/url]":wtnzlox0]Meni nekako žao stare fasade, ova nova mi se ni malo ne dopada. Na renderu podseća kao projekat za Sirius, a u realnosti će verovatno da izgleda nesrećno koliko i pomenuti objekat.

KCS
kc-beograd.jpg


Sirius
sirius-novi-beograd-2.jpg
Meni je super! :D
 
Izvinjavak se ukoliko nisam pratio na času, imam nešto da pitam.

Da li se u rekonstrukciji planira izgradnja podzemno/nadzemnog parkinga u KCS-u?

Složićete da se da trenutna situacija u kojoj privatna vozila posetilaca i zaposlenih su na sve strane, blokiraju prioritetna vozila a trotoara nema.
 
Parking je planiran pored objekta.

Fotografija je sa početka radova čisto da prikaže poziciju
181016-klinicki-centar-srbije-14.jpg
 
Данашњи поглед на стање на најважнијем :) градилишту из угла просечног грађанина:

Pogledajte prilog 2

Ради се пета нова етажа, мало су успорили у односу на почетни замах, да је темпо као пре месец дана, сада би се почињао шести спрат, конструкција би била тачно на половини радова.
Претпостављам да су узрок празници.

Pogledajte prilog 1

Нешто касније појавише се и радници:



Само напред момци, нека је срећно и вама и нама. Срећан вам и празник рада који овако са шлемом на глави прослављате!
 
Надам се да ће тај паркинг који се гради бити адекватног капацитета...а и да ће после тога паук имати нулту толеранцију на непрописно паркирање које отежава превоз хитних случајева.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=620043#p620043:2hnkys42 je napisao(la):
milanobelgrade » 03.May.2019/9:21 am[/url]":2hnkys42]Надам се да ће тај паркинг који се гради бити адекватног капацитета...а и да ће после тога паук имати нулту толеранцију на непрописно паркирање које отежава превоз хитних случајева.

Nadam se da ce biti barem dva parkinga, po jedan sa obe strane KCS-a.

Inace kada je spic, vozila hitne pomoci nemaju sanse da se probiju iz Kneza Milosa i Visegradske ka KCS i urgentnom. Prosto ima toliko vozil da vecina nema gde da se pomeri da bi ambulanta prosla.

Sto se mene tice ovde bi trebalo napraviti posebnu "crvenu" traku samo za vozila hitne pomoci, a zakrcenje iste kaznjavati najstrozije moguce.
 
У самом пројектовању КЦС требало је осмислити засебне саобраћајнице за санитетска возила. Предпостављам да ће са завршетком зграде поликлинике у њу прећи и ургентни центар, па не би било лоше осмислити од петље Хитна помоћ па кроз круг МУПа неку саобраћајницу која би водила до зграде поликлинике а да иста буде резервисана само за санотетска возила.
 
viewtopic.php?f=20&t=224&start=1675#p519422

Pričali smo o tome na temi o Skyline-u. Iza propalog Republičkog SUPa (tačnije njegove neugledne oglođene lešine koja već čitavu generaciju dočekuje sve koji stignu u grad autoputem...) postoji kolski prilaz koji vodi od Hitne pomoći sve do vrha brda, taman do ćoška Kliničkog centra. Nažalost, on je i dalje zatvoren za saobraćaj. Da ima pameti, MUP bi ga odavno otvorio i proširio u delu iza zgrade, i time bi se stvorio brz koridor od autoputa do Urgentnog centra koji bi zaobišao redovne gužve i zastoje u Kneza Miloša do Višegradske.

file.php
 
Vrh