Šta je novo?

Pijace

Ta zgrada aerodroma je građena u prošlom veku, sad je samo obnovljena, nije za poređenje, npr. zgrada aerodroma Morava kod Kraljeva je novija i ona je već mnogo lepša. Ali kakve to veze ima sa ovom temom.

A ne slažem se da Lidl ima bolju arhitekturu, Lidlovi objekti su obične kocke/magacini.
 
Тврдиш да није могла да се уради боља фасада?

Поредио сам лидлове објекте са терминалом из Ниша, нисам рекао да лидл има прелепу архитектуру, већ да је лепши од терминала који личи на хладњачу.

Нема везе са пијацом, ја сам само ставио коментар да је тужно да пијаца изгледа боље од терминала, онда је пар вас кренуло да вади речи из контекста.
 
Ако је зграда поште могла да се руинира онако, зашто није могуће обрнуто? Шта, као не може фасада да се улепша?

Момир Коруновић и даље чека правду. Ипак је човек малтене оживео српски стил градње (зато су и црвени све то лепо поружили).

Пример тог аеродрома (а и ове пијаце) је да и даље овим народом влада и елита је онај ко не треба
 
Kakve veze sad aerodrom Niš ima sa ovim? Ja sam razumeo da poredite Lidl i pijacu, nigde niste pomenuli da poredite sa Nišom.

Srbo šta vam se tačno ne sviđa ovde, baš me interesuje?
 
@Piccolo

S obzirom da su postovi tu gde jesu, mislim da je najjednostavnije samo da ih pogledaš na prethodnoj strani. Uopšte mi nije jasno gde je nastala zabuna i zašto si se prozvao. Ja sam samo rekao da je žalosno da pijaca izgleda reprezentativnije od jednog medjunarodnog aerodroma u Nišu. Onda sam na SRBOv komentar postavio samo na [ta sam mislio, dakle uporedio sam dve zgrade (pijace i aerodroma). Dakle, rekao sam da me aerodromski terminal podseća na hladnjaču i da lidl ima bolju arhitekturu od tog terminala, ne od pijace. Svakako, samo pogledaj prethodnih par postova.
 
Poceli su da rekonstruisu mini pijacu na Kanarevom Brdu, postavicu slike sutra

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Palilulska dobija panele na fasadi ispod drvenog krova, pretpostavljam da ce biti beli.


Peta gimnazija ima jos malo konzervatorskih radova na reljefima iznad ulaza.

Crna trafika koju sam ranije prijavljiva i koja jos nije proradila izvrljana. Izgleda da nisam jedini kome je zametala njena lokacija.
 
Samo da pohvalim da mi se svidja ovaj fazon drvene fasade, (moze I drvo+kamen), jer drvo cini osecaj u gradu, posebno tom pretrpanom delu, blizi prirodi. Danas sam prolazio I prijatno se iznenadio, tako da je raniji negativan utisak gabarita I visine objekta koji je zaklonio dobar deo vazduha I neba, ovom drvenom fasadom, bar meni, popravljen. Doduse ja sam vise gledao sa gornje strane, koja se ovde na slici ne vidi.
 
Dakle da covek ne poveruje !

Jedan od boljih objekata u poslednjih 30 godina. I slazem se sa Gishkovim poredjenjem apropo arhitekture ovog objekta i Aerodroma Konstantin Veliki u Nisu. Nazalost tako je ispalo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=607391#p607391:ji0j01iu je napisao(la):
SRBO » 10 Mar 2019 01:35 pm[/url]":ji0j01iu]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=607242#p607242:ji0j01iu je napisao(la):
gishko » 09 Mar 2019 16:29[/url]":ji0j01iu]Tužno je da jedna pijaca ima bolju arhitekturu od aerodroma u Nišu, svih železničkih stanica u zemlji itd.

Ако је овај бездушан глобализовани троугао побољшање, онда стварно имамо ниске стандарде
Управо. Пијаца је претворена у набрекли тржни центар који је сваким метром изашао на катастрофално лошу регулацију па је шетња улицама око пијаца постала прилично непријатна. Као да сам испод неког насипа, само са фенси (а опет ружном) облогом/фасадом. Пројекат је и за мене потпуни промашај.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=607411#p607411:3sl9v8ea je napisao(la):
ink » Ned Mar 10, 2019 3:06 pm[/url]":3sl9v8ea]Пијаца је врх! Један од ретких добро изведених пројеката код нас од 1990. године. Можда је не воле сви сада у овом тренутку али то су углавном људи који имају нешто лоше да кажу за све што им се икада појави у животу.
Их сада, претерујете @ink. Тако је јасно да актуелни прилично подбацују па ме не чуди што ми се од свих новосаграђених објеката једино допада Ada Mall иако још незавршен, и још понешто, не могу се сетити. При том, увек прво гледам шта је добро а шта лоше па изважем. Нажалост, најчешће превагне лоше.

Гледајући фотографије и понешто уживо, могу само рећи да је све велика брљотина. Објекте не могу посматрати појединачно већ цео амбијент. Иначе сам противник пијаца у централним општинама, а ако је баш нужно, када не раде нека се коректно сакрију.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=611048#p611048:3sl9v8ea je napisao(la):
Delija » Ned Mar 24, 2019 12:38 am[/url]":3sl9v8ea]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=607391#p607391:3sl9v8ea je napisao(la):
SRBO » 10 Mar 2019 01:35 pm[/url]":3sl9v8ea]
Ако је овај бездушан глобализовани троугао побољшање, онда стварно имамо ниске стандарде
Управо. Пијаца је претворена у набрекли тржни центар који је сваким метром изашао на катастрофално лошу регулацију па је шетња улицама око пијаца постала прилично непријатна. Као да сам испод неког насипа, само са фенси (а опет ружном) облогом/фасадом. Пројекат је и за мене потпуни промашај.
Управо, врх неукуса. Зна се који објекти треба да изгледају грандиозно а који да буду практични и неупадљиви.
 
Problem su gabariti objekta tako da se za naše prilike solidna materijalizacija i forma ne mogu sagledati u tako malom tj skučenom prostoru.
 
IMG-20190321-130316.jpg


Pijaca na nbg dobila ove unificirane tezge kucice trafike sta li su
Mislim da je ovo bila prva moderna pijaca u bg
Koja je unakazene okolnim buvljakom koji treba raskloniti
 
Provukli su led traku kroz ovaj sredisnji deo tako da ce i sijati, nadam se ne ljubicasto.
e865a6f72d06665762c9536a66d45b49.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Najverovatnije će svi trotoari koji okružuju pijacu biti popločani granitom, tako sam bar načuo.
 
Sve sto rade u Beogradu mora 2 puta vece da bude nego sto su potrebe a onda krenu ili da cure pare na odrzavanje ili se uopste neobnavlja. Jedan objekat kosta i tokom koriscenja a ne samo tokom gradnje.
 
Rijec odrzavanje ne postoji u srb jeziku to smo odavno konstatovali ....
 
Није лоше, само.. како ће изгледати за пар година..
 
Većina (tj. 99%) privatnih novoizgrađenih objekata ih ne stavlja kod nas a kamoli ovi državni.
 
Vrh