Šta je novo?

Panorama Voždovac [ Stambeno Poslovni kompleks | 24 000 m²]

Ako pre toga ovaj sto prodaje krec ne zauzme poziciju. :bash:
 
Ogledni stan je bio 15 metara uz V.Stepe, ovo je sam ćošak raskrsnice, na 2m od pešačkog!

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
da li je mozda neko pitao/prijavio zasto lampica ne svetli ona indikator skupe/jeftine struje u L3? do pre 10tak dana je radila, vise ne smetli nikad, u zgradui preko puta L1 io L2 se vidi da radi...
 
Zivim u Panorami 6 meseci, a tek sad videh da postoji forum :D
Da li jos nekome smeta sto nece biti nijednog parking mesta za stanare?
 
Gloksi":3thdubd9 je napisao(la):
Zivim u Panorami 6 meseci, a tek sad videh da postoji forum :D
Da li jos nekome smeta sto nece biti nijednog parking mesta za stanare?
A odakle ta informacija?
Ako mislis zbog rampi, svi koji imaju tag mocice da ih prodju, samim tim i parking ce biti dostupan bar je meni tako receno.
A bice i parkinga i to dva reda tamo gde su stepenice tj. Izmedju zgrada i Kruznog puta.

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
Ovo treba da ide u "Biseri arhitekture"

Ni do sada dva vozila nisu mogla da se mimoiđu, sada levom stranom normalno vozilo ne može ni da prodje...to nije rampa, to je blokada puta

Nadam se da su drugi proračuni bolji, kada su te zgrade u pitanju...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Aleks@":28yd2j43 je napisao(la):
Ovo treba da ide u "Biseri arhitekture"

Ni do sada dva vozila nisu mogla da se mimoiđu, sada levom stranom normalno vozilo ne može ni da prodje...to nije rampa, to je blokada puta

Nadam se da su drugi proračuni bolji, kada su te zgrade u pitanju...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Ja jutros prosao bez problema, a deluje da je knap.

Veci je problem ulaz izlaz iz garaze tu na nizbrdici. To je isprojektovano lose...tu se ne moze uci/izaci bez manevrisanja.

Btw. Nadam se da ce biti neko elegantno resenje za zatvaranje ulaza u dvoriste za automobile.

I zna li neko sta se budzi na mestu gde je bio Pera zdera...izbetonirano je i asfaltirano...bolje da su taj temelj uklonili jer smeta normalnom pristupu pesackom prelazu.

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
Opa,ovde ide rampa. To znaci sledece. Samo Skodini klijenti idu gore ili cemo moci i mi stanari,sad je pitanje?
b76ec8814dfff1b9ccd30f11488eb5ce.jpg


Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Mocice da prodju i stanari koji imaju token za garazu. Takodje mocice da se koristi i gornji ulaz/izlaz.
Rampu ce otvarati covek iz kucice koja je postavljana na ulaz u garazu.
 
Al su malo ukomplikovali sa rampama i tokenom, ako izadjes na donji izlaz iz garaze i hoces u VS treba tri rampe da prodjes.
 
Mareni":2q53onxl je napisao(la):
Mocice da prodju i stanari koji imaju token za garazu. Takodje mocice da se koristi i gornji ulaz/izlaz.
Rampu ce otvarati covek iz kucice koja je postavljana na ulaz u garazu.
Tako je i meni receno.

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
kome je namenjem taj parking sto treba da bude u dva reda od zgrade do kruznog puta? stanarima ili svima.. placa li se po satu, da li je to gradski parking? ko ce moci uci na njega
 
Ne moze da ide "DO KRUZNOG PUTA" zato što su to građevinske parcele za SMT i takva gradnja bi bila potpuno nelegalna, da ne pričamo o bilo kakvom ograničavanju korišćenja tog prostora.

E sad, obzirom da je investitor blizak vlastima, sasvim je moguće da ima informaciju da bag** nema nameru da radi SMT u narednih XY godina ili nikada, pa ko veli, da napravi koje parking mesto, kad već u sklopu kompleksa ima 10! Čak je i "Pera Zdera" je obnovio temelje.....

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Taj parking sa strane ce verovatno moci svi da koriste ili ce biti dodeljen za onoga koji iznajmi lokal na cosku.
Nema tu neke rampe da te sprecava. Takodje, deo zemlje koji je tu pored koji je poravnjan ce biti za parking dok se ne resi pravljenje SMT sto moze biti sl.meseca ili za 10 godine :)

Ja se nadam da tu nece da nikne Pera Zdera ili neka brza hrana, inace smo ga nadrljali, ima da bude guzvanjan i da leti smece na sve strane.
Ako se pojavi mi mozemo da prijavimo ako smo slozni i da se to onda ukloni.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=607077#p607077:2y9wp9bw je napisao(la):
djwibe » Pet Mar 08, 2019 8:52 pm[/url]":2y9wp9bw]
Cimluv":2y9wp9bw je napisao(la):
Drage komsije,

Da li neko moze da mi kaze za model protocnog bojlera koji smo dobili od investitora da li je potrebna slavina (iznad sudopere) sa 2 ili 3 creva?

Unapred hvala
Taj bojler je za dve cevi...pod pritiskom i obratite paznju ako vam neko montira ili to radite sami...ventil ima smer za protok i postavlja se na plavi ulaz u bojler...ovo vam kazem posto ima majstora koji to postave na izlaz tj crveno (licno video) u suprotnom smeru i onda taj ventil nema nikakvu funkciju i naravno da ce bojler da eksplodira ukoliko se nesto ne predvidjeno dogodi.
U suprotnom kada je ventil postavljen kako treba on propusti protisak i nema eksplozije...
66c761e08c3be554d2dc0f619f9e856d.jpg


A mozete da pogledate i ariston bojler u kupatilu...on takidhe ima ventil na ulazu koji osto sluzi da propusti pritisak u slucaju problema...

Takodje kupujete slavinu sa dve cevi.

Sent from my LG-D838 using Tapatalk

Kod nas je na isti nacin "montiran" sigurnosni ventil + baterija sa dva creva/cevi.

MI sada imamo drugi problem a to je jak neprijatan miris iz dela ispod sudopere. U pitanju je lamela3, drugi sprat. Smrad se pojavio pre mesec dana, pre toga nije bilo nikakvih problema. Probali smo sva moguca sredstva, ali nista. Da li se jos nekom javljaju "miomirisi" i kako resiti? Zvali smo Alpros, bili su vodoinstalateri, spominjali neki sifon koji ne vraca mirise, ali niko se nejavlja. Imate li neki savet?
 
Inace, na bojleru u kupatilu je curio sigurnosni ventil, cekali smo Alpros i podsecali svake nedelje, i nakon mesec dana su dosli i zamenili sigurnosni ventil.
Ja razumem frku oko zavrstetka novih lamela i sve, ali treba da postoji i servis za postojece stanare sa problemima, a govorim za nedostatke koji bi trebalo da udju u "garantni rok", kao sto je recimo zamena ventila.

Pisanje mail-a ne pomaze, samo podsecanje telefonom iznova i iznova. Kome se vi obracate za ove probleme?
Hvala
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=611296#p611296:2r7btt4r je napisao(la):
boby07 » Pon Mar 25, 2019 9:38 am[/url]":2r7btt4r]Postavljena kućica za portira na ulaz garaže.


file.php

Kako je zamisljeno da ovo funkcionise? Portir samo nadgleda? A otvaranje garaze i rampe ide po starom?

Takodje, primetio sam da neko namerno iskljucuje mehanizam iz struje i tako vrata budu celu noc podignuta. :notok:
Ne mogu da razumem krsteni razlog za ovo, osim da neko moze pesaka da ulazi sa spoljne strane u zgradu. Znam da trenutni set-up nije najbolje resenje, ali izmedju ostavljenih garaznih vrata preko noci i setnje 100m dalje da bi se uslo u zgradu, biram ovo drugo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=616321#p616321:2z9gcgvc je napisao(la):
GoranGox » Ned Apr 14, 2019 11:55 am[/url]":2z9gcgvc]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=607077#p607077:2z9gcgvc je napisao(la):
djwibe » Pet Mar 08, 2019 8:52 pm[/url]":2z9gcgvc]
Cimluv":2z9gcgvc je napisao(la):
Drage komsije,

Da li neko moze da mi kaze za model protocnog bojlera koji smo dobili od investitora da li je potrebna slavina (iznad sudopere) sa 2 ili 3 creva?

Unapred hvala
Taj bojler je za dve cevi...pod pritiskom i obratite paznju ako vam neko montira ili to radite sami...ventil ima smer za protok i postavlja se na plavi ulaz u bojler...ovo vam kazem posto ima majstora koji to postave na izlaz tj crveno (licno video) u suprotnom smeru i onda taj ventil nema nikakvu funkciju i naravno da ce bojler da eksplodira ukoliko se nesto ne predvidjeno dogodi.
U suprotnom kada je ventil postavljen kako treba on propusti protisak i nema eksplozije...
66c761e08c3be554d2dc0f619f9e856d.jpg


A mozete da pogledate i ariston bojler u kupatilu...on takidhe ima ventil na ulazu koji osto sluzi da propusti pritisak u slucaju problema...

Takodje kupujete slavinu sa dve cevi.

Sent from my LG-D838 using Tapatalk

Kod nas je na isti nacin "montiran" sigurnosni ventil + baterija sa dva creva/cevi.

MI sada imamo drugi problem a to je jak neprijatan miris iz dela ispod sudopere. U pitanju je lamela3, drugi sprat. Smrad se pojavio pre mesec dana, pre toga nije bilo nikakvih problema. Probali smo sva moguca sredstva, ali nista. Da li se jos nekom javljaju "miomirisi" i kako resiti? Zvali smo Alpros, bili su vodoinstalateri, spominjali neki sifon koji ne vraca mirise, ali niko se nejavlja. Imate li neki savet?

Iskreno ne bi trebalo da se oseca ako je crevo od sudopere dobro povezano.
Crevo iz zida ide u sudoperu ali se savija tako da uvek ima vode u dnu i ne mogu da udju mirisi.
Prvo u zid ide ova guma iz gume ide crevo koje ide u sudoperu.

Guma
image56cd6d9ca3572.png

Crevo za sifon koje bas ovako treba da bude montirano, pod uglom.
640107245.png
 
Samo izbegavajte ova bela creva....meni je u proslom stanu to belo crevo poprimilo neku zuckastu boju i smrdelo je sa spoljasnje strane...kupite sifon od neprozirne krute plastike i ne bi trebalo da bude problema.
Ja sam uzeo u ikei ovaj ispod i vrhunski je...nema ni najmanjeg mirisa unutar sudopere...L4 je u pitanju

25 godina garancije. Uslove važenja pročitaj u garantnom listu.


http://www.ikea.com/rs/sr/catalog/produ ... 7Ccc%3A216

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=616323#p616323:2smb5wi9 je napisao(la):
GoranGox » Sun Apr 14, 2019 11:07 am[/url]":2smb5wi9]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=611296#p611296:2smb5wi9 je napisao(la):
boby07 » Pon Mar 25, 2019 9:38 am[/url]":2smb5wi9]Postavljena kućica za portira na ulaz garaže.


file.php

Kako je zamisljeno da ovo funkcionise? Portir samo nadgleda? A otvaranje garaze i rampe ide po starom?

Takodje, primetio sam da neko namerno iskljucuje mehanizam iz struje i tako vrata budu celu noc podignuta. :notok:
Ne mogu da razumem krsteni razlog za ovo, osim da neko moze pesaka da ulazi sa spoljne strane u zgradu. Znam da trenutni set-up nije najbolje resenje, ali izmedju ostavljenih garaznih vrata preko noci i setnje 100m dalje da bi se uslo u zgradu, biram ovo drugo.

Iz kućice će se kontrolisati novopostavljena rampa prema Alprosovom salonu.

Primetih i ja za ovo iskljucenje napajanja. Kad bih znao da je namerno, prikljucio bih ga ponovo, al ko ga zna. Cesto su se kvarila vrata u zadnjih mesec dana.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=616586#p616586:2moxvxpl je napisao(la):
djwibe » Mon Apr 15, 2019 11:48 am[/url]":2moxvxpl]Samo izbegavajte ova bela creva....meni je u proslom stanu to belo crevo poprimilo neku zuckastu boju i smrdelo je sa spoljasnje strane...kupite sifon od neprozirne krute plastike i ne bi trebalo da bude problema.
Ja sam uzeo u ikei ovaj ispod i vrhunski je...nema ni najmanjeg mirisa unutar sudopere...L4 je u pitanju

25 godina garancije. Uslove važenja pročitaj u garantnom listu.


http://www.ikea.com/rs/sr/catalog/produ ... 7Ccc%3A216

Sent from my LG-D838 using Tapatalk

Podržavam. Kod ovih rebrastih vam se nakuplja djubre u unutrašnjim rebrima i od toga mogu da se šire mirisi. Samo kruta plastika i nista drugo.
 
Vrh