Šta je novo?

Panorama Voždovac [ Stambeno Poslovni kompleks | 24 000 m²]

opet se plocnici unistavaju.. neke ploce su rasklimana, neke napukle,a tek ostataka ulja i maziva po njima kao da je plato servis neki pa se ispusta ulje iz kola... vec izgleda ruininarno kao posle 5 godina koriscenja a ne nakon 5 meseci...
zidovi su unutar zgrada jako prljavi vec ali to je i do nase kulture
 
Jedino sto pre da se postavi neka zabrana ulaska osim za vatrogasce ili hitnu pomoc. Sve moze da se istovari sa druge strane zgrade ili da se unese kroz garazu.
Nisu samo zidovi prljavi, u lameli 3 izmedju 3 i 4 sprata kod malog prozora kao da je neko udario maljem, toliko se upropastio zid.
 
Što se tiče garažnih rolo-vrata rekoše mi da se na zahtev nekih stanara ista isključuju sa napajanja preko dana kako bi ostala otvorena garaža, ali da se dešava da neko uveče zaboravi da uključi ponovo napajanje.
Pa da li je realno da je nekome teško da ide okolo do ulaza? :bash:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=616823#p616823:3uhywasc je napisao(la):
Mareni » Tue Apr 16, 2019 12:05 pm[/url]":3uhywasc]Jedino sto pre da se postavi neka zabrana ulaska osim za vatrogasce ili hitnu pomoc. Sve moze da se istovari sa druge strane zgrade ili da se unese kroz garazu.
Nisu samo zidovi prljavi, u lameli 3 izmedju 3 i 4 sprata kod malog prozora kao da je neko udario maljem, toliko se upropastio zid.

Poslao sam zahtev da mi Alpros dostavi koliko bi koštalo da se postavi kapija na ulaz u dvorište sa čitačem tag-a ali još ne dobih odgovor.

A što se tiče ulaza treba sačekati još malo da se svi usele, pa lepo da popunimo rupe i okrečimo ulaz.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=616586#p616586:qhyk5xa5 je napisao(la):
djwibe » Pon Apr 15, 2019 11:48 am[/url]":qhyk5xa5]Samo izbegavajte ova bela creva....meni je u proslom stanu to belo crevo poprimilo neku zuckastu boju i smrdelo je sa spoljasnje strane...kupite sifon od neprozirne krute plastike i ne bi trebalo da bude problema.
Ja sam uzeo u ikei ovaj ispod i vrhunski je...nema ni najmanjeg mirisa unutar sudopere...L4 je u pitanju

25 godina garancije. Uslove važenja pročitaj u garantnom listu.


http://www.ikea.com/rs/sr/catalog/produ ... 7Ccc%3A216

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
Hvala na savetu , probacu sa ovim ikea sifonom. :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=616890#p616890:1u3k4mo0 je napisao(la):
boby07 » Uto Apr 16, 2019 2:48 pm[/url]":1u3k4mo0]Što se tiče garažnih rolo-vrata rekoše mi da se na zahtev nekih stanara ista isključuju sa napajanja preko dana kako bi ostala otvorena garaža, ali da se dešava da neko uveče zaboravi da uključi ponovo napajanje.
Pa da li je realno da je nekome teško da ide okolo do ulaza? :bash:

Izgleda da su ljudi lenji više nego što i sami mislimo :bash:
Da garaža ostane otvorena potpuna je glupost, onda nam ne trebaju ni rampa ni vrata. A to je, verujem, rade lenji ljudi koje mrze da idu do okolo do ulaza za pešake.
Uostalom, iz garaže se pešaka može izaći pritiskom na taster "strelica na gore". Za ulazak ili neka nam obezbede da se može sa tokenom otvoriti vrata za pesake, ili neka svi šetamo malo okolo, nije strašno, dobro je za kondiciju i liniju :grand:
 
Meni nije jasno kako to moze neko da se zali i da se to usvoji, zar ne treba za ovako nesto da se odlucuje na skupstini stanara.

Ova dva auta su redovno ovde parkirana, sto da kupe parking mesto kad su dobili besplatno u dvoristu.
uorF57W.jpg


Trebalo bi da se skupimo jednan vikend i svi da parkiramo aute u dvroiste, da ako se onda sete da stave neku rampu ili kapiju.
 
Nema, ljudi su st***.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=616907#p616907:cblralme je napisao(la):
srdjanprpa » Uto Apr 16, 2019 3:43 pm[/url]":cblralme]Meni nije jasno kako to moze neko da se zali i da se to usvoji, zar ne treba za ovako nesto da se odlucuje na skupstini stanara.

Ova dva auta su redovno ovde parkirana, sto da kupe parking mesto kad su dobili besplatno u dvoristu.
uorF57W.jpg


Trebalo bi da se skupimo jednan vikend i svi da parkiramo aute u dvroiste, da ako se onda sete da stave neku rampu ili kapiju.
Slažem se! Ovo mora da bude tema na sledećoj skupštini stanara.
Svaka čast svakome, ali ovo je bezobrazluk.
 
Da li komunalna policija ima ingerencije i na privatnim parcelama?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Da ostavite naljepnicu preko stakla bahato parkiran
 
direktor":257l8r64 je napisao(la):
Da ostavite naljepnicu preko stakla bahato parkiran
Nalepnoca preko stakla treba da glasi:" Prosecan stanovnik Srbije".

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Namerno iskljucivanje rolo vrata da bi tu neko prolazio mi je neshvatljivo! Tu prolaze vozila i nije za pesake prolaz.
A za parkiranje u dvoristu nemam komentar, ali mislim da uglavnom parkiraju majstori, jer sam par puta vracao neke koji se tu parkiraju i sve su bili majstori.
Tu je od skora i parkira gospodja sa crvenom ford fiestom.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=616893#p616893:1p9wuj9b je napisao(la):
boby07 » Tue Apr 16, 2019 2:51 pm[/url]":1p9wuj9b]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=616823#p616823:1p9wuj9b je napisao(la):
Mareni » Tue Apr 16, 2019 12:05 pm[/url]":1p9wuj9b]Jedino sto pre da se postavi neka zabrana ulaska osim za vatrogasce ili hitnu pomoc. Sve moze da se istovari sa druge strane zgrade ili da se unese kroz garazu.
Nisu samo zidovi prljavi, u lameli 3 izmedju 3 i 4 sprata kod malog prozora kao da je neko udario maljem, toliko se upropastio zid.

Poslao sam zahtev da mi Alpros dostavi koliko bi koštalo da se postavi kapija na ulaz u dvorište sa čitačem tag-a ali još ne dobih odgovor.

A što se tiče ulaza treba sačekati još malo da se svi usele, pa lepo da popunimo rupe i okrečimo ulaz.

Elem evo odgovora na zahtev da se postavi kapija na ulaz:
'Što se vozila tice poruceni su kontroleri ulaza (automatske barijere) vozilima u centralni plato tako da ce problem prevelike frekvencije vozila u centralnom delu biti resen.
Što se kapija tice one nisu predvidjene posto je kompleks zamisljen kao otvoren za pesake sto ide u prilog poslovnim prostorima u prizemlju. Ukoliko bi ogranicili pristup to bi u odredjenoj meri ugrozavalo rad lokala, posebno kafe poslasticarnice koja bi imala bastu u delu platoa pored decijeg igralista. Takodje ulaz lica koja nisu stanari , a idu u posetu stanarima ne bi bio moguc obzirom da od strane skupstine stanara nije prihvaceno 24h dezurstvo cuvara, morao bi svaki stanar da izlazi i otvara kapije ili bi zahtevalo centralni paralelni interfon svih lamela sto je u ovoj fazi tesko izvodljivo tj. iziskivalo bi visoke troskove.
Ono sto jeste planirano je kontrolisan ulaz vozila u centralni plato pomocu ovih blokada koje bi se po potrebi daljinski spustale i omogucile ulaz dostavnih ili drugih servisnih vozila u zonu centralnog platoa koji je za ovu namenu i projektovan.'
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=616890#p616890:1jogk1eq je napisao(la):
boby07 » Uto Apr 16, 2019 3:48 pm[/url]":1jogk1eq]Što se tiče garažnih rolo-vrata rekoše mi da se na zahtev nekih stanara ista isključuju sa napajanja preko dana kako bi ostala otvorena garaža, ali da se dešava da neko uveče zaboravi da uključi ponovo napajanje.
Pa da li je realno da je nekome teško da ide okolo do ulaza? :bash:

Ok, ja cu na moj zahtev samom sebi da kad god vidim vrata od garaze otvorena da ih zatvaram. U suprotnom ajde da skinemo vrata i resimo ljudima problem da moze svako da udje i prodje kroz parking a usput mozda i da se posluzi nekim vozilom. Isto radim vec mesecima i sa vratima iz garaze u hodnik sa liftom jer u velikom broju slucajeva nalazim otvorena vrata i nije mi jasno da je nekome problem da za sobom zatvori vrata. Cemu onda token...vrata i sl.? Da li tako drze otvorena i vrata svojih stanova?

Na koju adresu pisete Alprosu, pisao bih za vrata u L4 dole na izlazu u garazu, vrata su protivpozarna sa makazama u sarkama, ali vrata se ne zatvaraju automatski kao vrata pre njih pa bi to trebalo resiti dal zamenom sarki ili nek zamene mesta vratima da se vrata sa tokenom auto-zatvaraju a ona pre njih nisu tako bitna.
 
Prvo morate u L4 da se resite cigle koja vam drzi vrata stalno otvorena :)
Juce su se pokvarila rolo vrata, sajla spala sa osovine na koju se namotava.
 
Pozdrav,
Kolika je bila poslednja poznata cena kvadrata i kako ste generalno zadovoljni sa izgradnjom stana?
 
U L3 se desava da se vrata lifta "zbune" pa da se otvore i zatvore dva puta pre polaska lifta.. a definitvno nije senzor da je neko bio blizu vrata
plocnici na platou su ponovo polomljeni, i pomeraju se i kad stanete na njih podignu se i voda vas isprska.. to je zbog auta koji ulaze i opet je isto mesto kao pre 2,3 meseca kad su ih sredjivali. da li ce se i kad zatvoriti ulaz na plato? plato je takodje pun ulja iscurelog iz kola kao da je servis u pitanju.. po neka ploca je i pukla
da li ce ono sa strane od zgrad do kruznog puta biti parking koji mogu svi koristiti? da li je ono izliveno betonsko uzvisenje na coski v stepe i kruznog puta kod semafora opet za peru zderu ili nesto drugo?
da li neko zna sta ce jos biti od lokala u prizemlju zgrada?
za stanare pitanje da li su investitipori zavrsili uknjizenje zgrada? kada mi mozemo knjizivi stanove, da li su vas zvali da vam daju onu cuvenu klauzulu kako dalje mozete sami da krenete u proceduru knjizenja?
sta je sa sastancima kucnog saveta? upravnik obeca redovne sednice cim registuje zgrade i nista od toga.,. puno obecavanja a nikakva relaizacija od njega.. ni sastancci da se iznesu predlozi i izglasa sta.. pa covek obeca da ce jos u febnrurau da formira viber grupe gde ce da salje obavestenja ili diskusuje.. ni toga nema.. kao ni mejlova.. covek kao da ne postoji...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=620711#p620711:e5ftwyfd je napisao(la):
Milosi » Mon May 06, 2019 9:04 am[/url]":e5ftwyfd]U L3 se desava da se vrata lifta "zbune" pa da se otvore i zatvore dva puta pre polaska lifta.. a definitvno nije senzor da je neko bio blizu vrata
To se dešava kada su pritisnituta oba pozivna dugmeta lifta(za kretanje na gore i na dole).

plocnici na platou su ponovo polomljeni, i pomeraju se i kad stanete na njih podignu se i voda vas isprska.. to je zbog auta koji ulaze i opet je isto mesto kao pre 2,3 meseca kad su ih sredjivali. da li ce se i kad zatvoriti ulaz na plato? plato je takodje pun ulja iscurelog iz kola kao da je servis u pitanju.. po neka ploca je i pukla
Nažalost tako je. Dvoriste je svojina investitora i nece biti nikakvog ogradjivanja, jer bi po njihovim rečima to 'ugrožavalo rad lokala u prizemlju, a posebno kafe poslasticarnice koja bi imala bastu u delu platoa pored decijeg igralista. Bice postavljeni kontroleri ulaza (automatske barijere) vozilima u centralni plato tako da ce problem prevelike frekvencije vozila u centralnom delu biti resen.' Ostaje nam da se nadamo da ce po zavrsetku radova u lokalima i lameli L2 popraviti ulegnuca i zameniti napukle ploče.

da li ce ono sa strane od zgrad do kruznog puta biti parking koji mogu svi koristiti? da li je ono izliveno betonsko uzvisenje na coski v stepe i kruznog puta kod semafora opet za peru zderu ili nesto drugo?
Verovatno javni parking.

da li neko zna sta ce jos biti od lokala u prizemlju zgrada?
Valjda je ovo konacan spisak: SBB, Lilly, Coffee Dream, Konzilujum laboratorija, Hleb i kifle. Mada ko zna više šta je tačno.

za stanare pitanje da li su investitipori zavrsili uknjizenje zgrada? kada mi mozemo knjizivi stanove, da li su vas zvali da vam daju onu cuvenu klauzulu kako dalje mozete sami da krenete u proceduru knjizenja?
To bi trebalo da je gotovo, mada sad postoje ozbiljni problemi sa katastrom koji posle generalnog stajka sada radi sa nekim minimumom, a sve se nagomilalo.

sta je sa sastancima kucnog saveta? upravnik obeca redovne sednice cim registuje zgrade i nista od toga.,. puno obecavanja a nikakva relaizacija od njega.. ni sastancci da se iznesu predlozi i izglasa sta.. pa covek obeca da ce jos u febnrurau da formira viber grupe gde ce da salje obavestenja ili diskusuje.. ni toga nema.. kao ni mejlova.. covek kao da ne postoji...
Nema od toga nista, nego kad mu istekne jednogodisnji ugovor koji smo morali da ispostujemo po kupoprodajnom ugovoru da mu se lepo zahvalimo, i da stanari uzmu stvari u svoje ruke. Nece se sigurno neko sa strane brinuti za nas, kao sto bi smo mi stanari, zar ne?
 
Hvala! Da li ste dobili klauzulu intabulanti od investitora/notara kako bi mogli knjiziti svoje stanove pojedinacno? da li su vas zvali, da li ste sami trazili.. da li je neko predao da knjizi stan vec?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=620728#p620728:kbzb5g8w je napisao(la):
Milosi » Mon May 06, 2019 10:00 am[/url]":kbzb5g8w]Hvala! Da li ste dobili klauzulu intabulanti od investitora/notara kako bi mogli knjiziti svoje stanove pojedinacno? da li su vas zvali, da li ste sami trazili.. da li je neko predao da knjizi stan vec?
Saznadoh danas da su juče opravnosanžena rešenja koja su se ticala brisanja starih objekata sa placa i zbog kojih je bio zastoj sa upisom upotrebne dozvole. Uskoro očekuju da bude sporovedena upotrebna, pa će obavestiti kupce stanova čim to bude gotovo.
 
dakle automobili ce moci da pridju samo ulazima L3 I L4,..i da se parkiraju na ulazima... i posto je tu najsire da se tu okrecu i lome ploce...bezveze je i to sto je ostavljeno da em stanarili L3 I L4 ne mogu proci od auta em sto je ostavljeno da se okrecu kod obdanista gde su deca...
trebalo je i tu staviti barikade kao sto je stavljeno da se zastiti kafic poslasticarnica.. stanare ko sisa.. Treba staviti barikade ulaska na plato vouilima odmah iza prolaza...ok dozvoliti pod prolaz da se uvuku kamioni zarad isporuke namestaja i slicno ali dalje od toga ne.. ne treba da ulaze na platio da lome ploce, okrecu se na ulazima L3 I L4, parkiraju i ispustaju ulje...
 
Mislim da je ovo to to sto se tiche parkinga
nmdatKv.jpg

p7u0fJv.jpg

rFErA1H.jpg

j8ltyCM.jpg



U lameli L1 se otvara Lily
Pogled iz dvorista
TfGkJ3r.jpg

Pogled iz VS, a pored Lily bi trebalo da se otvori Hleb i Kifla
NYmNJ8t.jpg


CoffeeDream napokon otvoren
a9SMCLx.jpg

WAHhfEf.jpg

A u dvoristu basta
dSs95bM.jpg

eEKm6Vw.jpg
 
Vrh