Šta je novo?

Voždove Kapije [ Stambeno poslovni kompleks | 70 000 m² ]

Da li može neko da mi odgovori sa friškim informacijama koliko je cena kvadrata? Koja faza je trenutno u prodaji tj gde se nalazi zgrada, u Bilećkoj ili Vojvode Stepe?
Da sa bar nekim predznanjem odem pred secikese....
 
Mislim da je sad aktuelna treca faza - dve zgrade(5 i 6) se zidaju u ulici Generala Rasica, i jedna(1) u Otokara Kersovanija.
Glavni ulaz u kompleks je iz Bilecke, tu se nalazi portirnica.
Za cenu kvadrata nisam siguran, ali ima na prethodnim stranama ovde, pisali su ljudi koji su se raspitivali.
 
Super, hvala. Da li možda znate gde će se graditi visoke zgrade, u Stepi?
 
Da, tri solitera bi trebalo da budu do ulice V. Stepe. Ali to jos nije ozvaniceno. Iz prodaje tvrde da i ako budu tri visoka solitera da ce ukupan broj stanova ostati isti kako je prvobitno planirano.
 
To znači da najbolji pogled imaju istočno orijentisani stanovi koji će gledati na parkić na višim spratovima gledaće iznad faze I i II...
Kada se planira ta gradnja, u 2020 ili kasnije?
 
Greška, to su zapadno orijentisani... Istočno gleda na V. Stepe...
 
klacikur":bp0s9ck0 je napisao(la):
Da, tri solitera bi trebalo da budu do ulice V. Stepe. Ali to jos nije ozvaniceno. Iz prodaje tvrde da i ako budu tri visoka solitera da ce ukupan broj stanova ostati isti kako je prvobitno planirano.
Naravno, to nema nikakve veze sa istinom. Koja je poenta podizati solitere ukoliko namera nije max iskoriscenje parcele kako bi se doslo do veceg profita prodajom dodatnih kvadrata? Mislim da izgradnja solitera i njihova spratnost zavisi iskljucivo od potraznje za stanovima u kompleksu VK.
 
Apsolutno se slazem. Ali ajde, mozda ce biti isti broj stanova, samo vece kvadrature.
 
Ovo je najpribližniji dostupni render kako će kompleks izgledati sa soliterima.
Ispravljena je i klacikurova numeracija od nekoliko postova iznad, dakle zgrada 1 pravi ugao sa zgradom 10 iz II faze, na nju se nastavlja zgrada 2, a prekoputa zgrade 2 je zgrada 6. Sve tri čine III fazu i trenutno su u izgradnji (zli jezici bi rekli bez građevinske dozvole, ali nisam proveravao u skorije vreme).

zgrada 1 - 9 spratova
zgrada 2 - 10 spratova
zgrada 6 - 9 spratova

II faza:
zgrada 9 - 7 spratova
zgrasa 10 - 8 spratova

I faza:
zgrada 7 - 8 spratova
zgrada 8 - 8 spratova

fbe1cbda01505b308fb996d40775b777.jpg


Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
A što će da padne razmena pogleda između stanova u soliterima koji gledaju jedni u druge... :bash:

Kakvu zainteresovanost očekuju za tu "ekskluzivu"? :notok:
 
Prodaće oni sve to, ne sumnjam. Ljudi iz nekog razloga, kad je BG u pitanju, ne cene baš mnogo svoj novac.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni se iskreno ovo resenje sa tri visa objekta vise dopada nego prvobitno predlozeno - iako razumem frustraciju ljudi koji su kupili stanove u prvoj fazi pre ove promene.

Vecina ugovora o kupovini objekata u izgradnji u Srbiji ima klauzulu gde se investitoru daje za pravo da izmeni projekat bez saglasnosti kupca, sto je eticki diskutabilno ali nazalost realnost koje treba biti svestan pri kupovini stana u kompleksima koji se grade po fazama.

Da sam kupac stanova u nekoj od prvih faza VK, bilo bi mi bitno da se uzdignuti prostor izmedju "kula" takodje pretvori u zajednicki prostor (zelenu povrsinu), da bar malo kompenzuje smanjenje dvorista.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=617429#p617429:kaff6vzv je napisao(la):
srdjan » Čet Apr 18, 2019 4:15 pm[/url]":kaff6vzv]Da sam kupac stanova u nekoj od prvih faza VK, bilo bi mi bitno da se uzdignuti prostor izmedju "kula" takodje pretvori u zajednicki prostor (zelenu povrsinu), da bar malo kompenzuje smanjenje dvorista.
To bi bilo lepo mada pitanje je prilaza jer čini mi se da se planira baza solitera od 3 ili 3+1 sprat...
 
To ne bi bilo lepo ukoliko bi troškovi održavanja tih delova bili zajednički i teretili ceo kompleks, jer bi taj uzdignuti prostor bio "privatna terasa" vlasnika stanova u soliterima (nešto poput zajedničkog spratnog platoa - terase u BW Residences).

Na taj uzdignuti deo na nivou +3 mogli bi pristupati sa svojim karticama i koristiti taj prostor samo vlasnici stanova u soliterima...

To bi bilo lepo ukoliko bi cena održavanja po kvadratu bila različita za različite ulaze, kao npr. u A bloku.

Svakako bi bilo lepo da se taj prostor kultiviše, ozeleni i učini dostupnim za korišćenje, ali sađenje i zalivanje cveća i trave na tom prostoru treba da plaća samo onaj ko ih gazi.
 
Pozdrav! Ove zgrade mnogo lepo izgledaju, a novi objekti lepo napreduju. Razmisljam o kupovini trosobnog stana i citam ovaj forum, normalno je da ima i zadovoljnih i nezadovoljnih, toga je uvek bilo i bice. Svako sam procenjuje sta mu je bitno i presudno pri kupovini stambenog prostora. Tehnicke stvari se isprave, majstori uvek prouzrokuju glavobolje, bilo da covek renovira staro ili ispravlja novo..
Medjutim, zbunjuju me prethodni postovi gde ljudi navode da se ovi objekti grade bez gradjevinske dozvole?!? Da li je to stvarno moguce s obzirom na velicinu projekta i cinjenicu da investitor ima jos nekoliko velikih projekata u gradu? Jeste ovo Srbija, ali je ipak tesko poverovati jer nije u pitanju mali szr investitor. Ukoliko je istina, da li neko zna u cemu je problem sa dozvolom?
(takodje su ljudi pisali da je bilo problema sa upotrebnom dozvolom, da li su dobijene za obe useljene faze? prosto mi je neverovatno da se ljudi usudjuju useliti u nesto sto nije odobreno za upotrebu)
Ako neko ima bilo kakvu informaciju, verujem da bi mnogim potencijalnim kupcima koristilo. Hvala puno
 
Pitanje je vremena. Haos administracije. Štrajkovi... Ne smeju da zezaju strane investitore pa ih puštaju da rade dok ne donesu uredbe koje će "rešiti" problem trule administracije. To kod nas "brzo" ide a za to vreme ukoliko stanu poslovi svi bi nas zaobišli kao VW...
 
Hvala! Znaci, potrebno je da sacekam da se sredi situacija, i tako mi banka nece dati kredit ako investitor nema dozvolu.. nadam se da nece sve razgrabiti kes kupci
 
Koliko je meni poznato moguće su rezervacije a iznos je takav da kupcima stanova za taj deo uglavnom nije potreban kredit. Depozit se ne vraća samo u slučaju da kupac odustane kada ga pozovu na potpisivanje ugovora. Tako valjda funkcioniše i za Wellport. Nakon potpisivanja ugovora sve normalno ide sa kreditima...
 
pepeljuga":5iuq658g je napisao(la):
Hvala! Znaci, potrebno je da sacekam da se sredi situacija, i tako mi banka nece dati kredit ako investitor nema dozvolu.. nadam se da nece sve razgrabiti kes kupci
У ВК има много и кредитних купаца...пробаjте Раjфаjзен. Они су пројектни финансијер.

Отправлено с моего TA-1021 через Tapatalk
 
Ja sam pokusao danas da iscitam celu temu medjutim svih 61 stranica nije moguce, do te mere da me pocela glava boleti pa sam jos morao lek za glavobolju da uzmem.
Gledam da uzmem stan, VK su mi se svidele zbog blizini sume i ok povezanosti. Cena je previsoka ali takva je situacija u celom Beogradu poslednjih par godina ali ajde da to stavimo na stranu, mene zanima da li neko moze sumirano da napise kakva je trenutna situacija sa celim projektom.
Dal se problem sa parketom resio, dal se ista promenio u na bolje ili na gore u poslednjim lamela i ono sto mene bas brine su pregradni zidovi, koliko je to stabilno? I naravno kolika je poslednja poznata cena kvadrata?
Hvala
 
Ja sam pokusao danas da iscitam celu temu medjutim svih 61 stranica nije moguce, do te mere da me pocela glava boleti pa sam jos morao lek za glavobolju da uzmem.
Gledam da uzmem stan, VK su mi se svidele zbog blizini sume i ok povezanosti. Cena je previsoka ali takva je situacija u celom Beogradu poslednjih par godina ali ajde da to stavimo na stranu, mene zanima da li neko moze sumirano da napise kakva je trenutna situacija sa celim projektom.
Dal se problem sa parketom resio, dal se ista promenio u na bolje ili na gore u poslednjim lamela i ono sto mene bas brine su pregradni zidovi, koliko je to stabilno? I naravno kolika je poslednja poznata cena kvadrata?
Hvala

Cene kvadrata u trecoj fazi za cetvorosobne stanove se krecu od 1930 - 2150, zavisno od tipa stana i spratnosti.
 
Da li neko mozda ima neki kontakt investitora Novi Dom RED d.o.o? Ne mogu da nadjem nigde na netu. :(
 
Da li bi neko od useljenih stanara iz faze 1 i 2 mogao da mi da informaciju koliki je infostan za 4orosobni stan ?
 
Voždove kapije i investitor Shikun & Binui u saradnji sa Sekretarijatom za urbanizam ulaze u anale graditeljstva u Beogradu. Na CEOPu su se pojavili lokacijski uslovi za treću fazu u nekom čudnom formatu. U dokumentu piše da treća faza ne može da dobije građevinsku dozvolu zbog neispunjavanja elementarnih protivpožarnih zahteva i da ne može da se pristupi gradnji treće faze. A ona skoro već izgrađena! Šta će da rade s tim i kako će da prevaziđu tu situaciju i kako će to da se odrazi na ljude koji su već dali kintu za rezervaciju stanova, nisam pametna. Ovo tržište u Beogradu stvarno kao Divlji zapad postalo, ne zna se ko pije ko plaća i ko šta i gde zida...
 
Vrh