Šta je novo?

Vanredno zatvaranje ulica zbog snimanja, manifestacija, protesta i sličnog

Ljudi sendviči leleču u BKA,ne mogu da nađu svoj autobus!
947a9b4e6e93b3bb6336cb4b34bcebfc.jpg


Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=617667#p617667:2umd95kv je napisao(la):
Bender Rodriguez » 19 Апр 2019 07:47 pm[/url]":2umd95kv]Ode cirkus...
Не брини, нови одмах сутра у 18 часова.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=617674#p617674:2y94t1kl je napisao(la):
astrodule » Pet Apr 19, 2019 9:27 pm[/url]":2y94t1kl]Na Naxi kameri vidim da je Brankov most i dalje zatvoren. Zašto?
Na N1 su danas rekli da će saobraćaj biti normalizovan u ponoć.
 
Pošto je gradski saobraćaj u širem krugu oko centra grada bio ukinut, evo, silom prilika, foto reportaže sa parkinga umesto sa mitinga. Međutim ispostavilo da je to već samo po sebi bio fascinantan prizor. Unapred se izvinjavam na dužini i vizuelnoj monotonosti ove poruke, ali to je neophodno. Jer, sem da sami kilometrima pešačite pored nepreglednog niza autobusa, nema drugog načina da se na fotografijama zaista doživi obim, logistika i konačno cena napora da se u Beograd dovede pola Srbije. A to vredi dokumentovati. Na kraju sledi malo računanja.

Neprekidni niz parkiranih autobusa, branik do branika, počinje kod solitera na Karađorđevom trgu u Zemunu:

Pogledajte prilog 27
Pogledajte prilog 26
Pa smo kod hotela Jugoslavija ... parkirani autobusi se nigde ne prekidaju.

Pogledajte prilog 25
Pogledajte prilog 24
Pa posle raskrsnice kod Jugoslavije.

Pogledajte prilog 23
Pogledajte prilog 22
Pogledajte prilog 21
Pa na sledećoj raskrsnici iza te. Ovde je nešto autobusa parkirano i sa druge strane ulice. Zatim pogled dalje, niz pravi deo Nikole Tesle uz Dunav.

Pogledajte prilog 20
Pogledajte prilog 19
Pogledajte prilog 18
Pogledajte prilog 17
Pogledajte prilog 16
Pogledajte prilog 15
Pogledajte prilog 14
Pogledajte prilog 13
Pogledajte prilog 12
Pogledajte prilog 11
Ovde su morali da postave i niz klozeta.

Pogledajte prilog 10
Od prvog ulaza u Palatu federacije, onog sa Zemunske strane, niz parkiranih autobusa počinje i sa druge strane ulice i više se ne prekida.

Pogledajte prilog 9
Pogledajte prilog 8
Pogledajte prilog 7
Sada smo kod drugog izlaza iz Palate federacije, onog sa Beogradske strane.

Pogledajte prilog 6
Pogledajte prilog 5
Pogledajte prilog 4
Na sledećoj raskrsnici, onoj kod tržnog centra i ulice Ušće, je najzad kraj parkinga u bulevaru Nikole Tesle. Ali samo zato što se sada parking nastavlja u OBE GRANE ulice Ušće, dakle i levo i desno. Pogled ka Dunavu iza raskrsnice:

Pogledajte prilog 3
Pogled ka Dunavu pre raskrsnice:

Pogledajte prilog 2
Pogled OD Dunava, ka TC, iza raskrsnice:

Pogledajte prilog 1
I pogled unazad.


Tokom pešačenja sam iz dosade brojao koliko prosečno mojih koraka treba da se pređe prostor koji zauzima jedan autobus. Ispalo je da je prosečna dužina autobusa i jednog razmaka između njih oko 12 metara. A kasnije, na mapama, može se pročitati da je ukupna dužina parkiranih autobusa samo na ovom parkingu, tačno 4,5 kilometra. A to znači da je, samo ovde, bilo parkirano 376 autobusa. Pa se može steći bar neki osećaj koliko nas je ova egzibicija koštala.
 
Kad se najzad, peške naravno, stigne do mosta i nastavi dalje, ka već završenom mitingu ...

Pun Mesec nad Beogradom.

Pogledajte prilog 22
Pogledajte prilog 21
Pogledajte prilog 20
Prvi neočekivani proizor je kordon policije koja ne dovoljava prolaz.

Pogledajte prilog 19
Pogledajte prilog 18
Pogledajte prilog 17
Pogledajte prilog 16
Ubrzo sam, po ovom pogledu unazad "koordinatora" parade shvatio da je to pokušaj izbegavanje rušenja mosta zbog vibracija od koračanja mase ljudi. Što je inače bilo baš neprijatno i opasno 2016., prlikom šetnje "Ne davimo Beograd". Pogledajte video.
https://www.blic.rs/vesti/beograd/drhta ... st/clmy0rd
Sada su puštali ljude samo u talasima da bi se izbeglo preveliko opterećenje i smanjila spontana sinhronizacija koraka.

Pogledajte prilog 15
Transparenti.

Pogledajte prilog 14
Međutim iza kordona, neki ljudi su zbog ogromne gužve, neočekivanog zastoja i nemogućnosti da vide bilo šta unapred bili prilično nervozni, pa se jedna zabrinuta žena naglas pitala: "Da nas nisu napali Beograđani?". Pošto sam je razuverio i rekao da je sve u redu, dobio sam sledeći komentar: "Dobro je. Jer znate koliko tu ima ludih".

Pogledajte prilog 13
Ali na sledeći prizor zaista nisam bio spreman. Pošto je ovo već na nivou farsičnog:

Pogledajte prilog 12
Pogledajte prilog 11
Pogledajte prilog 10
Nema nove kolekcije jer su svi na mitingu.

Pogledajte prilog 9
Angažovana je maltene cela gradska čistoća, pošto ih je bio ogroman broj i radili su zaista izuzetnom brzinom.

Pogledajte prilog 8
Puno opreme.

Pogledajte prilog 3
I sa nekim veoma mladim ljudima, verovatno posebno angažvanim za ovu priliku.

Pogledajte prilog 2
Ambulanta

Pogledajte prilog 7
Pogledajte natpis, potpis i sliku koja ide uz njih.

Pogledajte prilog 6
Saobraćaj je svuda zaustavljen.

Pogledajte prilog 1

Skupština je osvetljena istom plavom nijansom kao i bina. Ili obrnuto.

Pogledajte prilog 5
Ostaci.

Pogledajte prilog 4
 
Za Arenu 2017. mislim bilo je 692 ili 697 autobusa pobrojano po autoprevoznicima, tablicama registarskim i fotografisano. (tad je i Filip Vuksa uhvatio 30 gsp autobusa u sred dana ako ne i jace)

Znaci bar 2000 autobusa je bilo u ovom slucaju minimim.
 
Било је доста аутобуса приватних превозника који су развозили симпатизере од градских насеља до Савског трга.
 
Najveći fijasko je što ih je na skupu bilo manje nego 17.01. I tad su se šetali čak i u predviđeno vreme za putinov govor....danas nije bilo putina pa nije imalo šta da ih privuče na sam miting.
 
Мени је било чудно што је око 6-7 сати доста симпатизера ишло у групама у оба правца Бранкове улице.
 
Usce i delta podrzavaju vucica i sve brze hrane po gradu
Inace svi ti busevi mogli su da se parkiraju na parking savscentra u bg na vodi i na jos dvije lokacije
A ne da se blokiraju tramvaji u bg bez ikakvog obavjestenja
 
Dišo,da su se parkirali u BnV postojala je opasnost da neko zaključi da to i nije tako grandiozno kako im pokazuju na tv-u.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Svima je jasno da je ovo oproštajni govor pred potpisivanje priznanja tzv. Kosova. Vučić želi masu, želi lažnu podršku jer zna da i dalje ima patriota koji mogu napraviti haos u gradu ako išta potpiše. Ogromni su pritisci na Vučića. Ako ne potpiše, a obećao je još davno, otkriće sve njegove afere počev od ubustva Olivera Ivanovića, Slavka Ćuruvije, Zorana Đinđića pa sve do kriminalnih poslova porodice Vučić. Drže ga u fioci, što bi se narodski reklo.
Što se tiče ovog dovlačenja "sendvičara" i prodanih duša, to je slika i prilika današnje Srbije. Šta god mi pričali, većina Srbije je neprosvećena, dokona, primitivna i pokvarena. Pitam se, koliko košta ovakav izlet? Recimo, ja hoću da živim u gradu u kome nema mitinga, zatvaranja ulica, sendičara raznih boja itd. Hoću da mi se obezbedi kvalitetan prevoz jer svakog meseca plaćam BusPlus naknadu.
Razmislite još jednom ljudi, skoro 2020. godina, država koja geografski pripada Evropi, miting drži predsednik države i dovodi izgubljene ljude kao telad. Možda je moj komentar malo politički, ali čovek ne može ostati ravnodušan na ovakvu bahatost.
 
Treba razlikovati SNS interesnu grupu i mučeni narod koji je juče doveden, i koji je iz raznoraznih razloga morao da dođe. Mi koji živimo u Beogradu nemamo uvid u to kako je živeti negde u zabiti Srbije, sa 12000 dinara mesečno, u čatrlji od kuće, sa dvoje dece, osnovnom školom. Imam kontakta sa ljudima koji tako žive i znam kolika im je muka, kakav im je život. Iz perspektive nekog ko ima nekoliko stanova u centru Beograda u vlasništvu, nemam pravo da ih osuđujem. Lako je biti opozicionog stava iz ugla ekonomske nezavisnosti.......
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=617764#p617764:f9gjvuds je napisao(la):
Arahne » Sub Apr 20, 2019 11:21 am[/url]":f9gjvuds]Treba razlikovati SNS interesnu grupu i mučeni narod koji je juče doveden, i koji je iz raznoraznih razloga morao da dođe. Mi koji živimo u Beogradu nemamo uvid u to kako je živeti negde u zabiti Srbije, sa 12000 dinara mesečno, u čatrlji od kuće, sa dvoje dece, osnovnom školom. Imam kontakta sa ljudima koji tako žive i znam kolika im je muka, kakav im je život. Iz perspektive nekog ko ima nekoliko stanova u centru Beograda u vlasništvu, nemam pravo da ih osuđujem. Lako je biti opozicionog stava iz ugla ekonomske nezavisnosti.......
Niko nije rekao da su oni krivi, ali da u mnogome pomažu Vučiću, to da. Prvo su ih opljačkali SPS i Radikali devedestih, a sada im daju mrvice i vode ih kao ovce na mitinge. Stvar je u tome da se ti ljude ujedine, a ima ih sigurno preko 2 miliona, nikada ovakve spodobe ne bi vladale. Sve dok se budu zadovoljavali sendvičima, ćutali na ugnjetavanja na poslu, branili razne Jutke, Mutke, Butke i druge, biće siromašni. Što se ne ujedine u firmi i stupe u štrajk, pravac Bg. Treba obustaviti rad svih škola, fakulteta, državnih ustanova i kraj. On bi morao da im udovolji. Sve dok nema otpora, ludak će nastaviti da siluje sirotinju. Čovek je za psihijatrijsku ustanovu ili Zabelu, birajte.
Gde su intelektualci u ovoj zemlji? Oni treba da pokrenu bunt, a sirotinja da ih sledi.
 
Bitan je uzrok. Po tradiciji u našem narodu nema solidarnosti, zbog toga nema ujedinjenog delovanja protiv tiranije. Bitna je i činjenica da se dogodilo sve ono što se dogodilo između 2000. i 2012. Oni za koje smo se nadali da će promeniti sistem razvili su još perfidniju vlast od komunističke i ovo što se sada dešava je rezultat rada onih što su bili opozicija 90-ih i vlast u prvoj deceniji 21. veka.
Ukoliko se u narednih par meseci pojavi totalno nova politička snaga koja ima svest o tome kako uspostaviti totalno novi sistem u Srbiji, baziran na slobodnom građaninu, za nas ima nade. Ukoliko postojeće opozicione grupacije nastave po starom, možemo da kažemo laku noć.
 
Ovo je najveca sramota srpskog naroda u psoeldnjih x vekova. Podjednako tako mislim i za danasnji skup ... ali ovako nesto sigurno nece biti dozvoljeno danas


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=617764#p617764:r82h9a9k je napisao(la):
Arahne » Sub Apr 20, 2019 11:21 am[/url]":r82h9a9k]Treba razlikovati SNS interesnu grupu i mučeni narod koji je juče doveden, i koji je iz raznoraznih razloga morao da dođe. Mi koji živimo u Beogradu nemamo uvid u to kako je živeti negde u zabiti Srbije, sa 12000 dinara mesečno, u čatrlji od kuće, sa dvoje dece, osnovnom školom. Imam kontakta sa ljudima koji tako žive i znam kolika im je muka, kakav im je život. Iz perspektive nekog ko ima nekoliko stanova u centru Beograda u vlasništvu, nemam pravo da ih osuđujem. Lako je biti opozicionog stava iz ugla ekonomske nezavisnosti.......

Nisu oni mučeni , oni su u govnima (i mi povučeni sa njima) jer su oni tako hteli. Nemam ni trunke saosećanja sa tim ljudima. Sami su krivi nek sami ispaštaju.
 
Nešto što bi trebalo da je očigledno svima, ali izgleda nije. Ovakav skup kao jučerašnji je prvo MATEMATIČKA PREVARA, pa onda ide sve ostalo.

Veličina političkog skupa se obično u javnosti razume kao mera političke podrške. Međutim, ako vi skupljate sledbenike po raznim gradovima, onda njihov broj koji se pojavi u Beogradu nužno NIJE reprezentativna slika procentualne podrške u tim gradovima već samo organizacije i količine novca kojim se plaćaju autobusi. Jer, jedan autobus po manjem mestu ili više njih po nekom većem je po broju ljudi i dalje tek brojčano beznačajni deo podrške BILO KOJE normalne partije u tom mestu. Pa bi sa istim parama isti broj simpatizera mogla da nađe i preveze i bitno manja partija, jer to i dalje ne bi bilo više ljudi nego što ih čak i ona ima. Jednostavno, broj sedišta u autobusima je uvek mali u odnosu na broj stanovnika čak i malog naselja, pa broj prevezenih u prvoj aproksimaciji odražava samo raspoloživi budžet za autobuse. Pravedno poređenje je samo broj prisutnih na dva skupa u istom mestu, a i to bez uzimanja u obzir para potrošenih za reklame, na pare za tekući rad, prostorije i prisutnost organizacionih odbora, na slobodu medija i informisanje, na prisile raznih vrsta, itd. Dakle, porede se babe i žabe, čak i bez svega toga, autobusima se simulira masovnost skupim skupljanjem nereprezentativnih mrvica sa puno mesta, što je savršena logička besmislica čak i pre nego što uđemo u oblast politike i stvarne podrške.
 
A što se tiče naroda, ponavljam da on nije ništa kriv. Mi smo oduvek imali samo autoritarne figure i autoritarni oblik države. Pravo stari Srpski kraljevi, pa Turci, pa opet Srpski "GOSPODARI Karađorđe i Miloš", zatim kraljevi, pa Tito, pa Milošević. Kult ličnosti i vođe, jedan do drugoga. Vučić samo ponavlja šablon i stvara svoj. Gde je to pobogu narod mogao naučiti nešto drugo, ili shvatiti kako demokratija i moderna država TREBA da funkcionišu? Glavna krivica posle 5. Oktobra je bila ne povesti OGROMNU TV kampanju političkog obrazovanja. Ostale greške idu tek posle te, najveće. Obezbediti stvarnu nezavisnost medija, ne krasti i sve ostalo. Priče kako je narod nesposoban, primitivan i zaostao su uvek i svuda bile samo direktna propaganda sa vrha kojoj je cilj da se čvrsto ukoreni ideja da samo JAK VOĐA može da spreči haos koji tobože zakonomerno proizvodi demokratija u primitivnom i za nju nespremnom narodu, ili onom "izloženom napadima", ili obe te stvari odjednom (Putin, Erdogan, Orban, Kinezi..). Crkva je to kod nas promovisala otkad postoji ("pastiri" i "stado") i svi naši vladari redom. Nemojete padati u tu zamku. To je osnovna i realno jedina stvarna agenda desnice u celom svetu. Vladanje elite = desnica. SVE ostalo su joj samo izgovori i trenutna sredstva da se postigne vladanje neke elite (naprimer nacija, porodica, patriotizam, neprijatelji...) .

A zašto se narod tako ponaša? Ima čitav niz realnih i dobrih razloga za to. Ljudi izvode zaključke na osnovu informacija koje poseduju, a to su masovni mediji. Za nešto drugo je potrebno imati i prilično obrazovanje i vreme slobodno od borbe za golu egzistenciju, koje se tek onda može odvojiti za istraživanje. A većina nema ni jedno ni drugo. Pa se na ovakve mitinge odlazi prosto zato što je to jedini logičan zaključak koji se može izvući iz infomacija i znanja kojima raspolažu, ili zato što su prisiljeni, ili zato što su razočarani svim stranama pa misle da je sasvim bez veze odbiti slobodan dan u kome ne moraju da rade i plaćeni izlet u Beograd (sa hranom).

Narod je sasvim u redu. Obrazovani su oni koji su kod nas nesposobni. Mora se stvoriti jak alternativni sistem informisanja. To je sada ključ svega.
 
Неуспели избори за председника Србије 2002. (и поновљени) и 2003. су најбоља слика политичке незрелости целокупног Српског друштва.
 
Nikako ne zaboraviti Tadica kada se prica o kultu licnosti. Ovo sto je danas Brnabiceva je njegov izum, setimo se nesrecnog Cvetkovica. Kao predsednik Srbije je upravljao Vladom. Stavljao je svoje ime ispred stranke, navlacio glasove stranci na njegovu popularnost, lepotu... U predizbornoj tisini jedino su se vrteli spotovi koji su pozivali da se izadje na izbore, a slogan te kampanje je bio: ,,Izadji i bori se”.

Po meni, mozda i najveci zlocinac u istoriji Srbije i direktan krivac za sve sto se sada desava, a i za prethodnih vise od 10 godina. Za ove smo znali ko su i sta su.
 
Vrh