Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

vojino":26dvrgqn je napisao(la):
Katastar nepokretnosti nije relevantna instanca u kojoj se proverava da li objekat ima građevinsku dozvolu ili ne, jer je građevinska dozvola kao dokument opciona prilikom podnošenja zahteva za upis u katastar. Neko je ranije već postavio, a evo i ponovo:

https://ceop.apr.gov.rs/ceopweb/sr-cyrl/home

U pitanju je Centralna evidencija objedinjenih procedura za građevinske dozvole, gde se može ispratiti ceo istorijat od izdavanja lokacijskih uslova, izdavanje dozvole, prijave radova, priključenja na infrastrukturu, upotrebne dozvole i upisa svojine. Tako se može videti da je npr za parcelu 2199/3 u KO Višnjica (Palilula) (privatnik) izdate graševinske dozvole, i status trenutni da je priključena komunalna infrastruktura, te je sledeći zapravo pribavljanje upotrebne dozvole. Za parcelu 2199/1 (Energoprojekt) se vidi da je i drugi put odbačen zahtev za izdavanje upotrebne dozvole zbog nedostataka. Takođe se tu pretragom može videti da je i Direkcija za građevinsko zemljište i izgradnju podnela zahtev za upotrebnu dozvolu sa saobraćajnicu Nova 7 (ta naša ulica), te kada se izda upotrebna dozvola, i investitori pokreću proces tehničkog prijema zgrada i pribavljanja upotrebne dozvole za zgrade, a potom i upis stanova kao posebnih delova.

Generalno, sve je OK što se papira tiče, a to se može potvrditi tako što objekti iako u statusu izgradnje postoje i u katastru nepokretnosti, i u digitalnom katastarskom planu, i da je kroz CEOP sva procedura dostupna. Takođe i banke ne mogu odobriti kredit bez građevinske dozvole koja je obavezna prilikom podnošenja zahteva.

Sem kašnjenja u realizaciji, "papiri" su generalno OK!
Hvala puno na detaljnom objašnjenju. I mene je ovo stalno bunilo. Pozdrav

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Hvala puno, i meni su objasnili danas da je sve ok sto se tice katastra...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=611706#p611706:2cj2xyl9 je napisao(la):
jocke » Uto Mar 26, 2019 4:30 pm[/url]":2cj2xyl9]Hvala puno, i meni su objasnili danas da je sve ok sto se tice katastra...
Ko vam je to objasnio ?
 
Advokat, recima da ne bi notar overavao da nije sve u redu u katastru... E sad, ja sam laik po tim pravnim pitanjima, slusam sta advokat kaze...
 
Pa ako je notar overio to je u redu, sada sve u vezi katastra ide preko njih i oni su zaduženi da provere da li je sve u redu.
 
Pocinju zgrade ispred Energoprojekta, a ove ne zavrsavaju....
 
Desava li se nesto na gradilistu? Jel se uselio neko u C zgradu?
Kako teku radovi na B i A, ako uopste teku? :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=615950#p615950:3pme7eke je napisao(la):
jocke » Pet Apr 12, 2019 6:39 pm[/url]":3pme7eke]Desava li se nesto na gradilistu? Jel se uselio neko u C zgradu?
Kako teku radovi na B i A, ako uopste teku? :D

Cekamo useljenje u C, ali ne znam tacno sta vise cekamo... :lol:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=615989#p615989:1o31tfcc je napisao(la):
Taci » Pet Apr 12, 2019 10:12 pm[/url]":1o31tfcc]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=615950#p615950:1o31tfcc je napisao(la):
jocke » Pet Apr 12, 2019 6:39 pm[/url]":1o31tfcc]Desava li se nesto na gradilistu? Jel se uselio neko u C zgradu?
Kako teku radovi na B i A, ako uopste teku? :D

Cekamo useljenje u C, ali ne znam tacno sta vise cekamo... :lol:
:kafa: Асвалтирали су око Ц зграде,а сад су спремили све и угазили за асвалтирање око свих зграда.За разлику од Д зграде где су паркинзи попуњени шуплљим каменим коцкама,које су се већ негде извалиле,код осталих зграда је све асвалтирано.осим оних делова,где ће се засадити цвеће и тује. Пошто су зграде А и Б на висини,испод њих би требао да иде потпорни зид,који ће да држи улицу,али су они решили да добро набију земљу и одговарајућу подлогу укосо и онда ће одозго да асвалтирају,а касније мисле да граде потпорни зид ! ? !. Углавном све ће врло брзо да асвалтирају. Преклуче су били из ЕПС''а и поправили две светиљке које нису радиле ( пресечени били каблови под змљом ) испред енергопројектове задње зграде,која гледа на нашу Д зграду и сад се све боље види,а и поставили су бандере око Ц зграде и пола осталих.После недеље ће да наставе где су стали и да укључе осветлење. Иако још нема ни улазних врата,већ само бетонска рупа,нити су средили улазне степенице(без гелендера и плочица) у улазном ходнику врви од каблова,неки су се већ уселили,пре неколико дана. Један спреда на првом спрату са великом терасом,а други на средини зграде са стране која гледа на Д зграду. Ја сам им пожелео срећно усељење,у сваком случају лепо је видети навече да горе светла и у згради Ц. :vops:
 
A neka fotka svega gore napisanog ...
Imate li neku prodavnicu blizu i sta imate od prevoza
 
Ranije je na sajtu (jednog od Sanivila) pisalo da će u kompleksu biti (tj da ima) vrtić, škola, Maxi. Sada to ne vidim da piše. Ima li naznaka?


Koliko se sećam, ima Shop&Go na glavnoj džadi. Na istoj je stanica tri autobuske linije: 35, 202 (V.Selo) i 35l (Oml Stadion, u špicu, radnim danima).

Da ikako postoji šansa da se napravi kršten put na Mirijevski Bulevar, bilo bi dosta bolje. Postoji uzani asfalt kroz divlje naselje, ali nije to to.

Vi koji ste se uselili, koliko je vremena U ŠPICU (oko pola osam/osam izjutra) potrebno busom do Trga, ili kolima do Bulevara, preko Mirijeva ili kolima do Bogoslovije/Trga, ičega? Koliko vidim, ujutro je prilična gužva/kolona ka gradu, na Višnjičkom Bulevaru. Preko mirijevca, pa Mite Ružića na Bulevar je standardna katastrofa. I oko Lešća pa na Mirijevo de svede na M.Ružića ili na Smederevac, gde je opet kolaps na ulazu u Ustaničku/Bulevar...


T-T
 
Poštovani. Ja sam batali auto u idem autobusom svako jutro na posao i to u Zemun. Do Zelenog venca idem od 30 do 45 minuta, autobus 35 ide na 7 minuta i prilično je redovan, ali to su mali autobusi i velika je guzva. Usamom naselju nema prodavnica, maxi je u zgradama pre energoprojektovih, aman je kod toplane malo napred ima i Ideja. Nema bas nista tako blizu da moze u papučama, ali nije tako ni daleko.
 
Shop & Go nije daleko od samog kompleksa zgrada. Ko putuje autobusom, svejedno silazi na toj stanici.
Može se sići i kod toplane, tu imate šAman, mesaru, trafiku pa pešaka uzbrdo nekih pet minuta.
Radnim danima bus ide često ali su gužve jer nisu dupli autobusi. Zna biti zagušenje u Višnjičkoj ujutru.
 
Biće to naselje (oba Sanivila) sasvim OK. Međutim, na drugoj lokaciji bi vredelo dosta više. Ne može i jare i pare...

T-T
 
Zanima me gradnja kod privatnika da li su svi blokovi A B.C.D gradjeni od istog materijala blokovi sa izolacijom ili nisu?
Procitala sam da se razlikuju ovde na forumu ali neznam da li se odnosi na privatnika ili ep zgrade.
 
To ne znam, ono što sam čuo manje-više iz prve ruke je to, da su EP zgrade kvalitetnije urađene.
 
Moj predlog, ako niste već kupili, dodjote kod jednih i kod drugih i porazgovarajte sa nadležnima, pogledajte pa odlučite.
 
Da li je neko kupio stan u zgradi A kod privatnika,koji datum su vam rekli za useljenje?
 
Na sajtu se vidi da ima prodatih stanova... a verovatno su svima rekli neki septembar, s obzirom da su za B rekli jul. A posto B realno nece biti pre Nove godine jer sporo rade, onda ni A nece biti sigurno pre tog roka.
Verovatno imaju problema sa izvodjacima, da ih nadju uopste, i da budu kvalitetni.... to je generalno problem s kojim se mnogi susrecu.
 
Pre bih rekao da izvodjaci imaju problem sa investitorima s' obzirom da daju izvodjacima stanove umesto para (kompenzuju).

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
 
A zida se kroz projektno finansiranje...po tome bi trebalo da znaci da ne sme da fali para za izvodjenje radova, a ovde se desava suprotno. Vrlo je verovatno da su stanovi za koje pise da su prodati u B i A zgradi zapravo stanovi koji su dati kao kompenzacija izvodjacima. Izvodjaci dobiju ili male stanove koje bi mogli brze da prodaju, ili dosta vece stanove za manje iznose novca koji im se duguje pa da nadju sami kupca ako mogu ...
Da li se zna koliko je prodato u B zgradi???
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=616396#p616396:2xtzajvc je napisao(la):
knezevic.tt » Sun Apr 14, 2019 4:12 pm[/url]":2xtzajvc]Biće to naselje (oba Sanivila) sasvim OK. Međutim, na drugoj lokaciji bi vredelo dosta više. Ne može i jare i pare...

T-T


Lokacija je ok, problem je više nedostatak infrastrukture i prave veze sa gradom, Slanački put bi već u narednih 5 godina trebalo od Višnjičke proširiti sve do groblja dok još nisu izgrađeni neki objekti koji će to onemogućiti, a takođe i put pored Sanivila bih nastavio i napravio normalnu vezu sa Mirijevskim bulevarom. Grad se širi i ta periferna naselja su skroz zaboravljena iako su se značajno proširila proteklih 20 godina i trenutna saobraćajna infrastruktura ni približno nije dovoljna, ovaj problem koji ima i koji će tek imati ceo ovaj kraj sa velikim brojem novih stanovnika u narednom periodu će se samo pogoršati. Možete samo da zamislite koja bi razlika npr. bila da ti imaš metro stanicu u Višnjičkoj i da samo tu treba da se spustiš i posle da stigneš u 10-15 minuta bilo gde u Beogradu.
 
Sve gore pomenuto je trebalo uporedno ići sa projektom SMT- Most preko Ade huje, gde bi se širio Slanački put (čini mi se do novog naselja) , i malo niže sa Slanačkog odvajale pristupnice ka samom mostu.
Takođe, trebala je da se širi i Višnjička.
O tome se apsolutno ništa više ne priča ili se samo baci rovac da su planovi pomereni za godinu do dve zbog planiranja, modeliranja i dokumentacije.
A već je odavno problem sa gužvom koja tu nastaje, evo prost primer je asfaltiranje Višnjičke na Rospi Ćupriji ovih dana. Kolaps sa saobraćajem a da ne pričam o gradskom prevozu.
Nekako sve više mislim da se ulaže samo u centar zbog turista.
 
Pozdrav svima,
razmatramo kupovinu stana u lameli B kod privatnika pa bih vas zamolila za par odgovora:
- ako ste kreditni kupci, da li ste već isplatili ceo stan ili čekate sa puštanjem do pred useljenje?
- da li je neko tražio kadu umesto tuš kabine i koliko su fleksibilni po tom pitanju, pošto je keramika već ugrađena? Da li ste sami kupovali kadu ili investitor kupuje?
- da li vam je investitor radio zidne pločice u kuhinji ili sami, da li to ulazi u cenu?
Hvala unapred na odgovorima.
 
Vrh