Šta je novo?

Batajnički bulevar

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=590623#p590623:2y3su2zr je napisao(la):
busspoter » Ned Dec 23, 2018 10:46 pm[/url]":2y3su2zr]Da li neko zna sta ce biti na mestu stare ciglane, na izmedju Batajnice i 13. maja, prekoputa Alba, srusena he skoro do kraja, teren se uredjuje jos od letos, table nema nigde.. Zna li neko sta se radi?
link: http://www.beograd.rs/lat/gradski-oglas ... j-proceni/
tekstualnio deo: http://www.beograd.rs/images/file/aabf1 ... 178617.pdf
 
Valjda ce se pomeriti sa mesta u 2019. Srecno Batajnickom bulevaru. :bg4:
 
Desava se to da štrumfeta nije impala blage veze da ce je navuci na tanak led 2018 kad je lupetala. Dav :bash: no su trebali početi.
 
”Као што смо обећали грађанима да ће Земун на целој својој територији бити велико градилиште, то потврђујемо и радовима у Батајници. Још једном се показала делотворном формула – ослушкивање потреба грађана, уз сарадњу Владе Републике Србије, Града Београда и Општине Земун. Батајница ће много добити прикључењем на петљу и стари Новосадски пут. Поред бржег изласка наших суграђана из насеља и боље повезаности, локације уз ауто-пут ће постати атрактивније, што ћемо искористити да доведемо инвеститоре”, каже председник Матић”.

Kako bih mu nalupao šamare zbog ove izjave. Pa ta petlja i Bulevar su najvažnije stvari za Bataju.

Koji su to radovi izvršeni? Presvlačenje asfalta na Batajničkom drumu i kanalizaciaj u nekim ulicama?
 
Tu petlju zavrsavaju vec 10 godina... A svaki dan na ulazu/izlazu iz Bataje je guzva kao da je centar grada..
 
Ma samo nek ga završe... biće dobro ako ovo nije predizborni bullshit...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=681130#p681130:15n0ao23 je napisao(la):
astrodule » 18 Nov 2019, 12:05[/url]":15n0ao23]
”Као што смо обећали грађанима да ће Земун на целој својој територији бити велико градилиште, то потврђујемо и радовима у Батајници. Још једном се показала делотворном формула – ослушкивање потреба грађана, уз сарадњу Владе Републике Србије, Града Београда и Општине Земун. Батајница ће много добити прикључењем на петљу и стари Новосадски пут. Поред бржег изласка наших суграђана из насеља и боље повезаности, локације уз ауто-пут ће постати атрактивније, што ћемо искористити да доведемо инвеститоре”, каже председник Матић”.

Kako bih mu nalupao šamare zbog ove izjave. Pa ta petlja i Bulevar su najvažnije stvari za Bataju.

Koji su to radovi izvršeni? Presvlačenje asfalta na Batajničkom drumu i kanalizaciaj u nekim ulicama?

Meni je fenomenalno kako on to sa petljom predstavlja kao neku novu informaciju, a ne kao jedan nedovršen posao koji stoji napušten već oko 5 godina. On nas sad, kao, upoznaje s tim šta su prednosti povezivanja Batajnice na NJENU petlju, jer mi to ne znamo, maloumni smo valjda? "Batajnica će dobiti mnogo...", ma da li je moguće?!? Srce mi je zaigralo sad kad mi je rekao šta će Batajnica da dobije! Jednog dana. Meseca. Godine. Decenije.

Jao, šta bih sve sad rekao!! :x :x :x :x
 
Postalo je deo svakodnevice pa se vise niko ni ne obazire..
 
Prosto...vec 5 god klan dokazuje da je ziv i radi sta hoce :evil:
 
Nepoznati bagerski elementi, njih oko 3-4, jedan kiper i nekoliko ljudi, primećeni jutros na lokaciji. Da li se to nešto pomera s mrtve tačke ili su možda samo došli da uklone i onaj poslednji montažni objekat koji je stajao ogoljen i napušten?
 
Ja sam isto video da se nеšto dešava. Jedno jutro me uplaši kamion kad iskoči kod buduće isključne rampe ka Batajnici. Ja silazio sa AP-a iz pravca NS i idem ka Zemunu, prošao rampom ispod AP-a i pred nadvožnjak vidim desno kamion vozi nešto a pored ima otpada katastrofa. Batajnica je zrela za jedno dobrano otpušavanje ako se izgradi ovaj bulevar koji bi trebao da ide skroz do one strane ka Novoj Pazovi uz mnogo eksproprijacije. Mada bi mogli za početak da reše spoj i obnove stari deo bulevara.
 
I ta petlja kod Batajnice je u sklopu povezivanja sa Milošem, ali i izgradnja još jedne petlje kod Dobanovaca. Ministarka pričala o tome, između ostalog, hvaleći se kako je autoput završen tri godine pre roka.
 
Petlja je gotova ali 2 rampe koje treba da idu iz pravca Batajnice tj. da budu na budućem batajničkom bulevatu ne rade. Svi sada skreću iako nepropisno i opasno odmah posle Crnomarković pumpe koja dolazi posle petlje ka Zemunu. Ovi iz Batajnice skreću sa druma desno i onda presecaju traku ka NS da bi išli ka Zemunu. Isto je i obrnuto za ove koji siđu sa AP-a a oće ka Batajnici, mada po znaku je zabranjeno jer nemaš gde da se prestrojiš za levo. Ministarka može da priča šta oće ali ispod njenog roze šlema nema baš mnogo toga pametno s obzirom na boju kose. Bolje da su barem tih 2km bulevara spojili sa Batajnicom kad su radili perlju. Eno i onaj nadvožnjak preko pruge, što bi trebao da ide ka budućem intermodalnom terminalu stoji bez nasipa i nedovršen.

Ne oni su sad rekonstruisali batajnički drum jer je propao i postavili uzgled kameru na ulazu u Batajnicu da ne bi jurili drumom. On će možda još 2 puta da propadne dok oni završe bulevar. A i u samoj Batajnici su ga kopali zbog uviđenja kanalizacije.

Ma ja ne bi živo u Batajnici da mi plate. Umesto narod lepo pred skupštinu oni ćute i trpe 1+1(drum) sa Zemunom. AP pred nosom a ne mogu na njega već okolo.

Ovo nema veze s Milošem ovo ima veze sa lošem. Kod Dobanovaca nema više šta da se gradi, bar ne petlja. To je završeno već.
Petlja je trebala da bude u Jakovu na A2 ali su magarci to ispustili pa sad moraju da budže nešto i projektuju ponovo. Verovatno će ličiti na neko rešenje kao što ovi na Kosovu rade to znači da će ići 4 bočne rampe uz 2 T raskrnice na 20m. jer u suprotnom moraju da grade nadvožnjak. Slepci, umesto da su odmah gradili šire onaj podvožnjak da mogu da proture 2+2 ispod, oni ga skupili pa sad frka. Ko zna možda mogu i da provuku tako, čisto da izbegnu 2 T raskrnice na 20m.
 
Toliko je izgleda sve smorila ova priča da niko nije ni okačio tender, koji ne verovali ili da - zaista postoji:

http://www.koridor10.rs/sr/n-a-5dbacd869e7b2

U dopuni su samo promenili da datum otvaranja nije juče (jbg koćescima posle slave), nego u ponedeljak kad se olade glave:

Za one koje mrzi da čitaju - kontrakt iz ikspektid tu start on 20. mart 2020. i za 365 dana od tada imaćemo komplet petlju.
 
A jel zna neko sta se pravi na mestu stare ciglane? Nema table, ja sam cuo Lidl ili neki magacin. Okacicu slike, ima 5-6 bagera i 10ak kamiona, non stop dovlace pesak i šire ga, a pored je utaban tucanik i kao da su izlivene stope za ogradu..
 
Najjace sto ni ne planiraju da spoje lepo bulevar koji je u duzini 900m(!) do ulice Slobodana Macure, vec ce praviti privremeno ukljucenje negde u Kralja Mihajla Zetskog, verovatno kod sportske hale Graovac.

Dakle dobijacemo ovo u etapama, a konstantno nicu nove kuce na pravcu “Batajnickog bulevara”, a tek za ovih 5 godina sta je sve niklo da ne pisem...
 
Videh na BG hronici.Janko spremaj cipele i fotoaparat!
 
Vrh