Šta je novo?

Upravljanje stambenim zgradama (stambene zajednice, kućni saveti, upravnici zgrada)

Da li vam je eps okacio obavjestenje u ulaz zgrade da ce struja biti ugasena ko u roku od mjesec dana ne prebaci brojilo na sebe ...
Vjerovatno trosite struju tzv gradjevinsku koju je duzan investitor da plati
Probajte da pohvatate komsije za stambenu zajednicu
I priupitajte investitora sta misli oko struje
Da ne bi vi na kraju placali istu ko je investitor ....
 
EPS juče okačio papir da nam menjaju stara brojila, ja se već obradovao novim digitalnim smart brojilima a kad ono stigla nova stara brojila :bash:
 
Neces docekat smart brojila jos dugo ...nikako da se dogovore koji tajfun ce tu da se omasti ...
 
Jel ima vajde da se prijavi neko ko je zalepio oho lepkom oglas za kupovinu stana ispred ulaza zgrade pa sad to mora da se guli spahtlom jer ne može drugačije da se skine? I ako ima vajde, kome se to prijavljuje? Komunalnoj? Neverovatno da neko ko je potencijalni budući komšija krene sa tako bahatim nastupom, nadam se da neće naći stan barem u mojoj zgradi :)

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Malo acetona ili razredjivaca od prijave nema neke vajde
 
To sam i pretpostavio, da ima vajde verovatno bi toga bilo mnogo manje. Hvala!

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Možeš da pozoveš davaoca oglasa i da mu lepo i polako objasniš njegovu grešku, a zatim da ga zamoliš da dođe da je počisti.
 
To sam probao, i čim je čuo razlog rekao da nema potrebe da trošimo impulse pa prekinuo vezu :) Onda je zvao opet, sa "vi" prešao na "ti" i "druže" pa onda na kraju rekao da će skinuti. Ne znam da li će to zaista i da uradi. Nije mi jasno kako ljudima ne padne na pamet da takvo ponašanje nije u redu. U zgradi imamo oglasnu tablu, neki svoje oglase kače tu, nikome ne smetaju, izgleda uredno i dostupno je svima.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Nama su onaj oglas za ordenje zalepili lepkom za staklena vrata.
To je sve samoživo, samo je lični interes bitan.
 
Људи коме да се жалим осим управнику зграде... Од пре пар месеци у зграду су се доселиле 2 жене (мајка и ћерка) и направиле мини азил за псе у СТАНУ ! Не мрзим псе али мислим да то није у реду а поготово то што су ти пси агресивни и већ су једну жену напали и један кер ју је и угризао. Нападали су још пар комшија а пре 2 дана и мене. Наравно инстиктивно сам кренуо да шутнем тог првог што је кренуо на мене а та млађа девојка је кренула да вришти. Лепо сам јој рекао(колико сам могао у том тренутку) да припази шта ради иначе ће морати да се прави већи проблем.

Ако сам промашио место где треба да пишем нека админ пребаци где треба.
 
mislim da vam nema pomoći. Jak je to lobi pseći. Po odlukama u stanu možeš držati pasa I drugih ti životinja koliko hoćeš. Al da poštuju kućni red ?? Npr. da ne laju mnogo. Za ujedanje ne piše. I tu bi mogla nešto komunalna inspekcija I policija. A ako se radi o opasnim psima (moraš znati marke pasa) onda probaj da se žališ veterinarskoj inspekciji. Ali čini mi se sve je slaba vajda. Mislim da nisi promašio mesto. I ti psi su članovi stambene zajednice.
 
Moze 2 psa ili 2 macke komunalna inspekcija ako dodje do ujeda policija pa fino tuzba i milina ....
 
direktore ne važi to više 2 psa dve mačke. Bilo nekada. Odluka o držanju domaćih životinja izmenjena. Komunalna inspekcija nije nadležna za ujede. proverila.
 
Изгледа да се мењају керови .Комшиницу су у лифту напали а најмањи кер је и ујео. Комшију су 3 заскочила он их ишутирао. Мене пре 2 пар дана исто напали. Та девојка и њена мајка их лагано шетају без корпи , мешанци су сви у питању дал их скупљају по улици ја то не знам. Обратио сам се управнику видећемо да ли ће да реагује и он.
 
А шта ће мучени управник. Одлука о држању домаћих животиња и кућних љубимаца по којој поступа комунална инспекција и комунална полиција је врло шкрта по овом питању.
Члан 3.
Кућни љубимци у смислу ове одлуке су животиње које се држе ради дружења, и то пси и мачке.
Пас и мачка, у складу са одредбама ове одлуке, могу се држати у следећим просторима:
- стану у стамбеној згради, дворишту стамбене зграде, породичној кући, дворишту породичне куће, заједничком дворишту породичне куће, дворишту са већим бројем породичних кућа.
Члан 14.

Дозвољено је увођење пса и мачке у лифт стамбене зграде уколико је празан. Приликом коришћења лифта, степеништа и ходника стамбене зграде, пас мора бити на повоцу под непосредном контролом држаоца.
Члан 16а.
Пси који се држе као кућни љубимци, а који могу представљати опасност за околину држе се у складу са посебним прописом којим се уређује начин држања паса који могу представљати опасност за околину (у даљем тексту: опасни пси).
Члан 19а.
Опасног пса на јавну површину могу изводити само пунолетна лица, и то на поводнику и са заштитном корпом на њушци.

О уједању, лајању, узнемиравању ништа. Корпа се помиње само за извођење на јавној површини и под условом да су опасни. Морају значи бити на повоцу али то инспектор мора да утврди на лицу места.

Е сад правилник о начнину држања паса који могу представљати опасност по околину
Član 2
Pas koji se drži kao kućni ljubimac, a koji može predstavljati opasnost za okolinu (u daljem tekstu: opasan pas), u smislu ovog pravilnika, jeste bilo koja jedinka te vrste, izuzev službenog psa, koja je:
1) bez očiglednog povoda napala čoveka i nanela mu telesne povrede ili smrt;
2) bez očiglednog povoda napala drugog psa i nanela mu teške telesne povrede ili smrt;
3) uzgajana, odnosno dresirana za borbe pasa ili nađena u organizovanoj borbi sa drugim psom;
4) namenjena za čuvanje imovine ili kao telesni čuvar;
5) rase pit bul terijer ili mešanac te rase, koji ne potiče iz kontrolisanog uzgoja;
6) rase bul terijer, staford terijer, američki staford terijer i mini bul terijer ili mešanac tih rasa.

Е интересантна је тачка 1. Мора да ти нанесе повреду или те прикоље онда је то опасан пас.Утврди расу по понуђеном избору правилника, , процени да је опасан па ветеринарској инспекцији. Ала слаба вајда.
 
Ja bih za početak fotografisao pse bez povoca i bio uporan u smaranju nadležnih telefonom i mejlovima.

Приликом коришћења лифта, степеништа и ходника стамбене зграде, пас мора бити на повоцу под непосредном контролом држаоца.
 
Испаде да је кер заштићенији од мене законом. Не бринем се ја за мене него за моје укућане који не могу да се одбране од керова који су агресивни и оће да угризу без икаквог разлога и који шетају по згради, лифтовима слободни као голубови. Ја наравно кривим те 2 жене а не керове.
 
И јесте заштићенији. Види члан 6
Члан 6.
Држалац животиње обавезан је да држи животињу на начин којим не угрожава њену добробит, да јој обезбеди адекватан смештај, неопходну негу, правилну исхрану, одговарајуће хигијенско-санитарне услове простора у ком борави и здравствену заштиту у складу са законом којим се уређује добробит животиња.

А ако лаје, уједа, напада ........И ја кривим газде а никада псе.
 
Ako su psi zapušteni/neuhranjeni, psihički i fizički zlostavljani zoveš regularnu policiju i veterinarsku inspekciju.
 
Zato što je zanemarivanje životinje krivično delo.
5a6b5f0c44dc62f3891bac0187baed68.jpg
 
a šta kad životinja ugrožava ljude. Ima li neki plakat i za to.
 
Sve se to nadovezuje pod zanemarivanje životinje. Nije adekvatno socijalizovana prema drugim psima/ljudima. Od psa do psa je individualno da li će strah od drugih bića ispoljiti kroz agresiju ili da podvije rep i da se povuče .
Uz policiju i naravno veterinarska inspekcija.
 
Danas sreo komšinicu i kaže mi da su joj juče bili na vratima neka lica koja su se predstavi li kao službenici jednog kablovskog operatera i pitali je da li može da im da kontakt upravnika sz.

Pošto je kod nas profesionalni upravnik ona ih je uputila na firmu kojoj on pripada.

E sad meni je jasno da oni "hoće da uđu u zgradu", ali me zanima da li upravnik može nešto van stanara da odluči?
Ja lično nemam ništa protiv dolaska novih operatera, ono što me zanima je kakav ugovor se potpisuje sa njima u vezi sa radovima u zgradi koje će da obavljaju.
Pošto su u prethodnoj zgradi gde sam stanovao monteri probušili vodovodne instalacije.


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Mogu da naprave stetu razvuku kablove bzvze okace kanalice
Mora da vas pita hocete liuopste
 
Vrh