Šta je novo?

Železnička stanica Novi Beograd

Treba se neko sjetiti da je neko dobio tender i da se uvede u posao ...
 
Ne znam jel ovo prava tema samo da pitam jel se ovo sme?
adf0b2862f5e0f57d76e5e05bea9de1a.jpg
da27cbdcbd3ed062283d9c53a86e56d8.jpg
0f90806cbd7de70de3fdb95d8deddd79.jpg
dbea28ea38cd903d2fff8324d07a4835.jpg


Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Glavno pitanje jeli u sklopu radova na pruzi ili neko pid maskom istih zeli nesto da uradi ...
 
Možda traj neko želi da pod maskom iskopa nedostajući podvožnjak :)
 
Po lokaciji bi ovo trebalo da bude pothodnik nove stanice Tošin Bunar
 
Ako je u sklopu radova na stanici onda je moja greška.Čudno mi je da je ovoliko potkopao nasip a saobraćaj funkcioniše.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=602649#p602649:1ofjjsqx je napisao(la):
Tikvica » 17 Феб 2019 08:03 am[/url]":1ofjjsqx]Ako je u sklopu radova na stanici onda je moja greška.Čudno mi je da je ovoliko potkopao nasip a saobraćaj funkcioniše.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
То је све у склопу постојећих радова, а ту ће бити нова железничка станица Тошин бунар. Том страном насипа тј. левом страном не саобраћа железнички саобраћај пошто се тим делом сад реконструише пруга, тако да нема проблема. Друга страна ће се радити кад се реше имовинско-правни односи, тј. експропријација и наравно кад се почне са реконструкцијом десног колосека.
 
Hvala Gago,moja je greška pošto sam brzopleto pomislio da kopa onaj vlasnik kafane,balona za fudbal i svega ostalog na ćošku TB. i Heroja sa Košara.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
...
265ee291c0ef6377e7be35d9e3c9f2b0.jpg
48bf9c055a90a53e670b22ed3b28d035.jpg
f83bb7adf8c65199e32e3a21e3976599.jpg


Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Скинуше кинези сав асфалт, ручно. :D
 
Demontaža krova na peronu :roll: Možda i ne može drugačije, ali ovo izgleda kao da su im dali čekić i merdevine i rekli - skidaj!
20190422-182247.jpg
 
Kako izgleda sada
47985737.jpg

Šta nam je obećano. Stanica koja podseća na velike, moderne stanice u Beču, Londonu ili Berlinu
Autobuska%20stanica%20Novi%20Beograd%206.PNG

Ono što dobijamo (bukvalno isto kao ono što smo imali)
nove-stanice-vozovi-srbija-01.jpg
 
А стакленац-чекаоница то ником ништа?

Мени није неопходно да то "изгледа" као у Бечу или не занм где. Довољно је да буде утегнуто, чисто, осветљено, довољно хладно или топло у зависности од доба године, приступачно и здравом и инвалиду, безбедно. И што је најкважније да има возова и да се њима брзо и предвидиво стиже на одредиште. Да не буде скупо за изградњу и за одржавање.

Сасвим просечно и пре свега практично.
 
Prle uopste nemoj da sumnjas da ce biti dovoljno hladno zimi idovoljno toplo leti :lol:
 
Mogu da ga iskoristе za neku drugu stanicu po Srbiji.
 
Kao што могу да ремонтују локомотиве које су на списку за сечење, па ће их продати на кило.
 
Mislio sam da je nece demontirati brusilicom ajd za plastiku koja je odradila svoje...
 
Nije brusilica na žalost, brener je sekao sve. A sve veze sekundarnih nosača za glavne su bile urađene zavrtnjima, mogli su da preseku zavrtnje brusilicom (pretpostavljam da su "zapekli" i da ne mogu da se odvrnu navrtke) i skinu rešetku neoštećenu, možda je stvarno moglo negde da se iskoristi... Ako već farbaju stare stubove i postavljaju ih nazad.
 
Ako ćemo realno,ta nadstrešnica je već bila polutrula i ne vidim poentu da je takvu bilo gde ugradjuju. Ona je svoje posle Prokopa i NBG pošteno odradila.
 
Да власт хоће да каже да је умеће направити оно прво те су због одустали од тог плана и одлучили се за рестаурацију станице ипак?
 
Vrh