Šta je novo?

Prijave gradskim službama

pa naravno da ce da legalizuju, ja jos nisam cuo da su neki zahtev odbili

resenje problema nelegalnje gradnje im je da sve nelegalno legalizuju :bash:
 
Razumem za privatne kuće na svom zemljištu.
Nešto nakaradno što je sklepano na stambenoj zgradi mi već ne ulazi u glavu.
 
Na Zelenov vencu ovo parče čeka da padne na prolaznike.
 
Ко чека, дочека :D . Ваљда ће то парче лима да среде.
А јеси ли сликао и оног бахатог што је "паркирао" код стубова !!!!!!
 
Nisam stigao pošto sam brzinski prošao mada tamo se redovno neko parkira, imam utisak prodavci knjiga i časopisa.
 
Jel zna neko kako bih mogao da stupim u kontakt sa nekim na višoj instanci u Beokomu?
Gospoda su me blokirala na Twitteru zbog toga što sam uputio kritiku Vesiću i njegovim kaubojima. I sad su mi značajno otežali posao oko slanja prijava, jer sve moram preko mail-a da šaljem.

Upućen sam od koleginice na Twitteru da se obratim direktno Glavašu i da će on rešiti problem, međutim inboks mu je pun i vraća mi mail.
Užasno je što institucija koju mi plaćamo ima pravo da nas blokira po bilo kakvom osnovu.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Otvori novi nalog ili vidi gdje sjedi glavas pa ga posjeti na radnom mjestu centralu beokoma ...
 
Zezeljko":3g4ge7kl je napisao(la):
Jel zna neko kako bih mogao da stupim u kontakt sa nekim na višoj instanci u Beokomu?
Gospoda su me blokirala na Twitteru zbog toga što sam uputio kritiku Vesiću i njegovim kaubojima. I sad su mi značajno otežali posao oko slanja prijava, jer sve moram preko mail-a da šaljem.

Upućen sam od koleginice na Twitteru da se obratim direktno Glavašu i da će on rešiti problem, međutim inboks mu je pun i vraća mi mail.
Užasno je što institucija koju mi plaćamo ima pravo da nas blokira po bilo kakvom osnovu.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
Realno, otvori novi nalog. Inače Glavaš je... ajd da ne psujem...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=639946#p639946:31rry4t2 je napisao(la):
Zezeljko » Sre Jul 17, 2019 4:37 pm[/url]":31rry4t2]Jel zna neko kako bih mogao da stupim u kontakt sa nekim na višoj instanci u Beokomu?
Gospoda su me blokirala na Twitteru zbog toga što sam uputio kritiku Vesiću i njegovim kaubojima. I sad su mi značajno otežali posao oko slanja prijava, jer sve moram preko mail-a da šaljem.

Upućen sam od koleginice na Twitteru da se obratim direktno Glavašu i da će on rešiti problem, međutim inboks mu je pun i vraća mi mail.
Užasno je što institucija koju mi plaćamo ima pravo da nas blokira po bilo kakvom osnovu.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
Pozdrav!
Imas aplikaciju na playstore, mislim da se zove beograd ili sl. Preko ove aplikacije sam prijavljivao beokomu razne stvari i gle cuda - funkcionise! Pokusaj tako
 
prijave možeš da šalješ i klasično preko beokoma 8pitajte gradsku vlast) i inspekciji grada ili opštinskoj inspekciji i preko e-uprave. Imaš više izbora. Ne mora samo tviter. Ta forma mi se i ne sviđa jer tu samo ko roboti odgovaraju prosledili smo vašu prijavi, prijavili smo problem pa ako dobiju odgovor i kada, možda i objave, možda i ne a i svi odgovori kao i pitanja se filtriraju i proveravaju. Činjenica je i da se svi odgovori ne objavljuju a ne samo pitanja i komentari.
 
astrodule":24ozr2cj je napisao(la):
Prednost Tvitera je što je javan i neki novinari prate i prenose pa se malo dobije na težini.
Baš ovo, a i ti generički odgovori bar znače da su videli prijavu, zato najviše i preferiram Twitter, pa ako za nešto ne reaguju adekvatno, tek onda prosledim inspekciji.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
koliko znam nijedan inspektor ili služba ne odgovara direktno na tviter jer to ne koriste već preko posrednika u Beokomu koji onda filtrira da li mož da prođe ili ne. Ali Vaš izbor kako vam je lakše, meni je bitnije da se problem reši a ne toliko da je pitanje vidljivo.
 
hobotnica":1o9349f8 je napisao(la):
koliko znam nijedan inspektor ili služba ne odgovara direktno na tviter jer to ne koriste već preko posrednika u Beokomu koji onda filtrira da li mož da prođe ili ne. Ali Vaš izbor kako vam je lakše, meni je bitnije da se problem reši a ne toliko da je pitanje vidljivo.
E vidiš, kod mene nije takav slučaj, kad odgovor inspektora nije poželjan za javno prikazivanje, oni mi proslede odgovor putem privatne poruke.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
šta to znači ako nije poželjan za javno prikazivanje. zar inspektori imaju poželjne i po koga nepoželjne odgovore. Interesantno. Pitaš javno a odgovore tajno????
 
To moraš pitati u Beokomu, većinom su mi odgovori građevinske inspekcije stizali putem privatne poruke.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Kome se obratiti u vezi saobraćajnog ogledala koje je neko zakrivio, tj zarotirao? Dakle ogledalo je neoštećeno, uz adekvatnu opremu mogao bi svako da ga vrati u odgovarajući položaj, ali to nije u nadležnosti vozača da se time bave.
 
tragac":2vd9njri je napisao(la):
Kome se obratiti u vezi saobraćajnog ogledala koje je neko zakrivio, tj zarotirao? Dakle ogledalo je neoštećeno, uz adekvatnu opremu mogao bi svako da ga vrati u odgovarajući položaj, ali to nije u nadležnosti vozača da se time bave.
Beokom na tw, mislim da će to da proslede brzo...
Sem ako to ogledalo ne smeta nekome tj. odbija sunce nekome u prozor, pa će taj isti brzo da ga okrene ili razbije ali ne bi smelo ako je pravilno postavljeno "na dole"...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Saobraćajna inspekciaj nikako ne odgovara na prijave, kome se želiti? Načuo sam da bi valjda za 30 dana morali da se oglase, ne znam je li to tačno.
 
Ово пише у Закону о нспекцијском надзору

Поступак инспекцијског надзора покреће се и води по службеној дужности
Код оцене о постојању разлога за покретање поступка по службеној дужности инспектор узима у обзир представке, као и упозорења надлежних органа.
Представке имају дејство иницијативе за покретање поступка, а подносиоци тих иницијатива немају својство странке у поступку који се може покренути на основу те иницијативе
На захтев подносиоца представке, инспектор обавештава подносиоца представке како је поступио са представком, најкасније у року од 15 дана од дана пријема захтева, а о исходу покренутог поступка ванредног инспекцијског надзора - најкасније у року од 15 дана од дана окончања поступка.

А кад је почео надзор и кад се окончао не зна се.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=640987#p640987:27vhzpz9 je napisao(la):
hobotnica » Ned Jul 21, 2019 4:54 pm[/url]":27vhzpz9]prijave možeš da šalješ i klasično preko beokoma 8pitajte gradsku vlast) i inspekciji grada ili opštinskoj inspekciji i preko e-uprave. Imaš više izbora. Ne mora samo tviter. Ta forma mi se i ne sviđa jer tu samo ko roboti odgovaraju prosledili smo vašu prijavi, prijavili smo problem pa ako dobiju odgovor i kada, možda i objave, možda i ne a i svi odgovori kao i pitanja se filtriraju i proveravaju. Činjenica je i da se svi odgovori ne objavljuju a ne samo pitanja i komentari.

Apsolutno se slažem sa komentarom naročito sa naglašenim delom. Problem na opštini se prijavljuje nadležnoj opštinskoj službi koja će reagovati jer nije zatrpana kao famozni Beokom (uzgred, izmišljena opcija pa ko ima sreće na njegovu prijavu će reagovati, većina je nema niti će je imati).
Potrebno je posećivati web prezentacije opština gde živimo, to je pravi način da nadležna služba reaguje. Lično iskusila ali ne samo ja.
 
Beokom nije zatrpan. Oni samo prosleđuju, pa je skoro pa nemoguće da bude zatrpan (na svaku moju prijavu su napisali da su prosledili).

Ovi kojima prosleđuju su zatrpani i to najviše Beograd put, GSP i Opštinske inspekcije. Mogu samo da zamislim tu hrpu prijava samo za Savski nasip po kojima ništa nije preduzeto, a uredno su zavedene (na svaku prijavu oni napišu broj pod kojim su zavedene). Pa samo te prijave su osnov za totalnu reorganizaciju sistema.
 
ja mislim da je to broj beokoma kao evidencioni elektronskibroj prijave koji nema veze sa brojem predmeta neke inspekcije. A dobiješ li uvek odgovor od nadležne inspekcije , nekog javnog preduzeća ili druge institucije preko Beokoma i koliko dugo čekaš. Naprimer na tviteru vidim milion pitanja ali slabo i odgovore. A pošto se pitanja ređaju iz minuta u minut ko će ispratiti sve odgovore pa se i zaboravi.
 
Moguće je to za broj. Baš sam hteo da primetim da je neverovatno da oni odmah dobiju odgovor od nadležne inspekcije i broj kojim su zaveli prijavu.

Mislim da sam već napisao da bi se pravi efekat video kada bi Beokom izdao statistiku gde bi bio broj prijava, kome je prosleđeno i ko im je odgovorio.
 
Vrh